Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Temat: Rework gry / energii

  1. #31
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,747
    Całkowity rework jest w chwili obecnej nierealny i myślę, że na obecnym etapie może zrobić więcej złego niż dobrego - zniechęcenie obecnej bazy graczy dla bliżej nieokreślonej bazy nowych, bez żadnej gwarancji, że to pomoże w czymkolwiek. Pomijam ogrom pracy, gdyż wszystkie aktywności są balansowane pod energię.
    Kolejny duży temat to boty - bez energii szybko opanują grę, a jest to walka z wiatrakami. Jeden plus to wysoka liczba graczy online o każdej porze dnia i nocy

    Jakieś bonusy dla nowych, aby na początku gry mieli szybsze expienie, lekkie podbicie początkowej eny maksymalnej - to można rozważyć.

    Ciekawostka: kiedyś były robione testy A/B - niektórzy nowi gracze dostawali znaczne bonusy do eny, niektórzy mieli ją wręcz nieograniczoną do pewnego poziomu.
    Analiza danych z kilkuset rejestracji nie wykazała znaczących statystycznie różnic w zatrzymaniu graczy, którzy mieli warunki standardowe i tych którzy mieli specjalne. Nie przesądza to niczego, ale jednak daje jakąś wskazówkę czego można by się spodziewać.

  2. #32
    Użytkownik Avatar Altair
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    191
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Jakieś bonusy dla nowych, aby na początku gry mieli szybsze expienie, lekkie podbicie początkowej eny maksymalnej - to można rozważyć
    Ewentualnie lepszym pomysłem byłoby jakieś nagrody za "logowanie", ale tutaj nalegałbym aby te nagrody nie były za samo zalogowanie, a raczej za jakąś aktywność(wszystko raczej zależne od poziomu). Typu "Zabij X potworków" lub "zabij w 4-ro osobowej grupie 2 minibossy". Kiedyś było coś podobnego poruszone.

    Tomi, a co do 80 poziomów, dlaczego minibossy z poprzednich poziomów respią się o północy, a Arktos Gigant Monkenstein i Fenris nie ? Jest jakaś szansa na zmianę ? (problem jaki dotyka mnie jest taki, że chcę ubrać się na głównej postaci i całą energię poświęcam na respienie mini bossów - pomijając obecny event, a jednocześnie chciałbym grać / expić na mojej drugiej postaci)
    Ostatnio edytowane przez Altair ; 22-12-2020 o 16:32

  3. #33
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,747
    Cytat Napisał Altair Zobacz post
    Tomi, a co do 80 poziomów, dlaczego minibossy z poprzednich poziomów respią się o północy, a Arktos Gigant Monkenstein i Fenris nie ? Jest jakaś szansa na zmianę ? (problem jaki dotyka mnie jest taki, że chcę ubrać się na głównej postaci i całą energię poświęcam na respienie mini bossów - pomijając obecny event, a jednocześnie chciałbym grać / expić na mojej drugiej postaci)
    Raczej nie będzie zmian, jeśli chodzi o sposób respu mini bossów. Druga postać prowadzona jednocześnie nie jest przewidziana jako standard, choć "oblecenie" nią "darmowych"/"tanich" energetycznie czynności nadal daje spore profity.

  4. #34
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Nie rozumiem, przecież każdy startuje z eną na poziomie 200 (chyba że chodzi Ci o czas odnowy, ale wtedy to było by trochę bez sensu, bo jak zmniejszymy wymagania na mini to wyjdzie na to samo) a powiększać można ją sobie grając innymi postaciami (poświęcając swój własny czas) albo za mf.

  5. #35
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Yogi Zobacz post
    graczy więcej nie będzie i pogódźcie się z tym, między innymi dlatego, że:
    - brak wersji mobilnej
    - za trudna

    Każda gra przeglądarkowa opiera się na tym samym schemacie.Na początku jest miło i przyjemnie, levele lecą jak burza, wystarczy pary kliknięć dziennie, później jest uciążliwa, i coraz więcej czasu pochłania.


    zgadzam się z tym
    obciąć ene do 200 dziennie, i o polowe obciąć wymagania co do respienia bossów.
    Cóż, co racja to racja, w dzisiejszych czasach gra przeglądarkowa bez wersji mobilnej nie ma szans na bycie popularną. Jednakże nie bardzo rozumiem, w czym za trudna.


    Jak nie masz ochoty wywalać pełnej eny, to wywalaj tylko 200 dziennie, nie wiem co stoi na przeszkodzie. Zmiana z "masz 400 energii, przeznacz je na co chcesz", na " masz 10 kluczy zwanych energią, wybierz, które 10 lootboxów zwanych minibossami chcesz otworzyć" jest negatywną zmianą. Tak wiem, proponujecie uciąć enę o połowę, a nie 40 razy, ale ten skrajny przypadek o którym ja mówię pokazuje, do czego by prowadziło ucinanie eny. Wbijasz na grę na sekundę, wyrzucasz enę, wychodzisz. Dla starych graczy to jest efekt porządany, bo są kinda rozleniwieni, ale jak to zadziała na nowych? "Hurr durr za mało tej eny, co to za gra, że mogę tylko 5 minut grać?" Większy limit energii sprawia, że gracz de facto jest zmuszony zostać chwilę dłużej, więc a nuż w tym czasie ktoś go na mini zaprosi, albo wydarzy się coś innego ciekawego. Ucinanie dziennego czasu gry nie przyciągnie nowych graczy, tylko sprawi, że gra ich nie zdąży nawet zainteresować, zanim ena się skończy.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •