Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 55

Temat: pvp

  1. #31
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    686
    Jak już w temacie a może tak zwiększyć limit walk z 3 do 5 walk z jednym graczem (było chyba to gdzieś poruszane jak się nie mylę) oraz zmniejszenie ilości czasu oczekiwania na walkę.

    Tutaj dam pozytywy jak by to weszło:

    1) Więcej żetonów
    2) Więcej walk
    3) Mniejsze oczekiwanie na walkę
    4) Zwiększenie ilości posiadanego ranku w grze, czym więcej walk tym więcej ranku

  2. #32
    Ja byłbym za tym żeby czasu oczekiwania na walkę nie ruszać, a nawet wydłużyć do 3 minut- mam więcej czasu na zobaczenie czym leje przeciwnik i dobranie do tego odpowiedniego uzbrojenia.
    DOWN: Na moje to o czym ty mówisz, to jest czas oczekiwania pomiędzy walkami, ale fakt sory nie zrozumiałem.
    W takim razie na tak, jak najbardziej.
    Ostatnio edytowane przez Violetta Valery ; 13-11-2020 o 11:01

  3. #33
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    686
    Cytat Napisał Gustaw Rapier Zobacz post
    Ja byłbym za tym żeby czasu oczekiwania na walkę nie ruszać, a nawet wydłużyć do 3 minut- mam więcej czasu na zobaczenie czym leje przeciwnik i dobranie do tego odpowiedniego uzbrojenia.
    Przecież nie chodzi mi o przygotowanie do walki? Tylko o zmniejszenie ilości czasu oczekiwania na kolejną walkę z przeciwnikiem z którym zrobiliśmy limit 3 walk.

  4. #34
    To może warto taki system wprowadzić i zobaczyć efekty? Nikt na tym jakoś specjalnie nie zarobi, gdyż zwrot będzie 1:1 więc Ci co sprzedają specjalne, będą sprzedawać dalej, a osoby nie walczące w obawie przed porażką może zaczną walczyć i kuć jakieś EQ co podniesie ich możliwości.
    Z żetonami trzeba uważać, bo i tak mają gigantyczną wartość alternatywną dla najlepszych/najbardziej pożądanych itemków.
    Np. na ten moment żetony za 4 walki w których zostały użyte wszystkie potki mogą zastąpić ok. 2,5kk, które musielibyśmy wydać na buty arktosa +0, by przelosować wersję +2. A przez to, że istnieje opcja ulepszenia itemka bez palenia jego sztuki, cena tego itemka jest niższa.

  5. #35
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    To zależy od podejścia - bo jeśli ktoś stawia sprawę tak: albo walczę o topkę albo w ogóle nie walczę, to faktycznie koszt EQ jest zaporowy.
    Natomiast jeśli mowa o osobach walczących tak bardziej casualowo to myślę, że dość przeciętne EQ pozwala powalczyć z innymi graczami na takim samym poziomie, zakładając, że nie musimy od razu non stop wygrywać.
    Problem w tym, że osób z takim podejściem za bardzo nie ma.
    A dlaczego nie ma?
    Może właśnie dlatego, że manual jest żmudny, a auto dość wymagające pod kątem ułożenia skryptu. Ogólnie cała mechanika gry i samych zdolek wymaga jednak wgłębienia się w temat, aby cokolwiek zdziałać w PvP.
    I na sam koniec gdyby graczy było 100x tyle to i ten mały % zainteresowanych PvP byłby wystarczający, aby wszystko dużo lepiej działało. Bez odpowiedniej masy krytycznej żaden system nie działa dobrze.


    Coś można pomyśleć, ale już kiedyś było tak, że nic nie traciło się na przegrywaniu (a można było zarobić żetki) i raczej była to zachęta do tego, aby kombinować, niż starać się wygrywać walki. Łatwy zysk z byle jak rozgrywanego PvP na pewno zwiększy aktywność, tylko raczej nie będzie to aktywność o jaką chodzi.
    W pełni się zgadzam ale nie mówię tutaj o jakiś olbrzymich wzrostach. Wystarczyłoby chociaż dodać +10% od max tego co jest i już byłoby lepiej i dużo bardziej opłacalnie

  6. #36
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2012
    Postów
    402
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Z żetonami trzeba uważać, bo i tak mają gigantyczną wartość alternatywną dla najlepszych/najbardziej pożądanych itemków.
    Np. na ten moment żetony za 4 walki w których zostały użyte wszystkie potki mogą zastąpić ok. 2,5kk, które musielibyśmy wydać na buty arktosa +0, by przelosować wersję +2. A przez to, że istnieje opcja ulepszenia itemka bez palenia jego sztuki, cena tego itemka jest niższa.
    Akurat żetoki z PvP nic nie dają na losowanie eq Zbierałem miesiąc i na eq z 2 statystyki chcą przelosować na 10/11 pkt na +2 wydałem na to ponad 4k żetonów i ani razu nie dostałem Robiąc eq za kasę jest to nie wykonalne bo na 1 eq trzeba by wydać kilkanaście milionów i liczyć na farta

    A jak się Tomi już tak ładnie udziela to co ze zdolnością WREDNA CHMURA, która niestety ale ma zbyt dużą celność jeżeli chodzi o wchodzenie statusów. Średnio na 4/6 wchodzi ze stutusem i nie idzie jak tego odrobić grając wojem, bo o dziwo wojowi nawet luck nie pomaga przy chybianiu statusem.

  7. #37
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Tomi: nie ma graczy z podejściem "powalczę w zerówkowym eq, coś tam sobie powygrywam", przez system elo. Przez ten system, większość osób walczących pvp, które mają dobre eq, są i tak w niskich ligach, więc bez przerwy na nich się trafia. Pamiętam jak w devos zrezygnowałem z pvp, bo ciągle na arenie mnie łapały osoby typu Kim Chi, czy inne osoby, o których dobrze wiedziałem, że mają wysokie plusy, przez co mój odsetek wygranych był nieopłacalny. Pytanie, co takie osoby robią w brązie?

  8. #38
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,728
    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    A jak się Tomi już tak ładnie udziela to co ze zdolnością WREDNA CHMURA, która niestety ale ma zbyt dużą celność jeżeli chodzi o wchodzenie statusów. Średnio na 4/6 wchodzi ze stutusem i nie idzie jak tego odrobić grając wojem, bo o dziwo wojowi nawet luck nie pomaga przy chybianiu statusem.
    Jest temat dotyczący dyskusji o balansie konkretnych EQ/zdolek itp.
    Ja szczerze mówiąc nie czuję się tu kompetentny.


    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Tomi: nie ma graczy z podejściem "powalczę w zerówkowym eq, coś tam sobie powygrywam", przez system elo. Przez ten system, większość osób walczących pvp, które mają dobre eq, są i tak w niskich ligach, więc bez przerwy na nich się trafia. Pamiętam jak w devos zrezygnowałem z pvp, bo ciągle na arenie mnie łapały osoby typu Kim Chi, czy inne osoby, o których dobrze wiedziałem, że mają wysokie plusy, przez co mój odsetek wygranych był nieopłacalny. Pytanie, co takie osoby robią w brązie?
    ELO samo w sobie tu nie jest winne.
    Generalnie zbyt mała liczba graczy walczących to raz i pewnie większa opłacalność siedzenia niżej, spowodowana pośrednio tym pierwszym.
    A jak ograniczyć opłacalność siedzenia niżej graczom, którzy teoretycznie mogli by siedzieć wyżej to nie mam na ten moment dobrego pomysłu. Może w drugą stronę - dużo większe profity z siedzenia wyżej.

  9. #39
    Użytkownik Avatar Lucy Gray
    Dołączył
    05-03-2016
    Postów
    576
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Tomi: nie ma graczy z podejściem "powalczę w zerówkowym eq, coś tam sobie powygrywam" Pytanie, co takie osoby robią w brązie?
    Walczyłem PvP od nie pełnego setu koralowego i pajęczego do całego setu +3. W momencie, gdy większość mojego eq to było +0 z setu pająka i koralowego to wbiłem brąz auto, utrzymałem się dopóki nie zaczęły mnie łapać osoby, które miły mało rangi i eq bardzo dobre

  10. #40
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    .



    ELO samo w sobie tu nie jest winne.
    Generalnie zbyt mała liczba graczy walczących to raz i pewnie większa opłacalność siedzenia niżej, spowodowana pośrednio tym pierwszym.
    A jak ograniczyć opłacalność siedzenia niżej graczom, którzy teoretycznie mogli by siedzieć wyżej to nie mam na ten moment dobrego pomysłu. Może w drugą stronę - dużo większe profity z siedzenia wyżej.
    Elo samo w sobie nie, ale spadający ranking robi swoje.
    Co zrobić?
    Widzę 3 opcje, ale żadna wam się nie spodoba.
    1. Podbić cenę resetu rankingów
    2. Usunąć utratę rankingu za nieaktywność, spowodowaną brakiem przeciwników (powrót do starego systemu ranku na przykład)
    3. Może by tak w końcu karać za wszelkie sprzedawane czy oddawane walki, a nie tylko te skrajne przypadki?

  11. #41
    lepiej w odpowiedni sposób zachęcać do walk uczciwych i aktywności na arenie, najlepiej przez adekwatne nagrody.

  12. #42
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Gustaw Rapier Zobacz post
    lepiej w odpowiedni sposób zachęcać do walk uczciwych i aktywności na arenie, najlepiej przez adekwatne nagrody.
    Z zachęcaniem nie ma co przesadzać. Aby ta zachęta była skuteczna, to wywalałaby balans zysków do góry nogami.
    Jeśli wygrywanie na wyższych ligach będzie zbyt opłacalniejsze od niskich lig, to dojdziemy do sytuacji, gdzie topka będzie nie do zdobycia przez nowych, bo tylko tych, którzy już ją mają będzie stać na utrzymywanie się w niej. Poza tym ja mówię o karaniu za łamanie regulaminu. Czy robienie tego jest takie dziwne?

  13. #43
    No na moje tak.
    Kara jest ustalana indywidualnie zależnie od przypadku, więc jeśli przypadki nie przeszkadzają adminowi to nie musi za nie karać.

  14. #44
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Gustaw Rapier Zobacz post
    No na moje tak.
    Kara jest ustalana indywidualnie zależnie od przypadku, więc jeśli przypadki nie przeszkadzają adminowi to nie musi za nie karać.
    Adminowi mogą nie przeszkadzać, ale uczciwej rozgrywce jak najbardziej przeszkadzają.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    1. Podbić cenę resetu rankingów
    Co do tego jeszcze wspomnę, że w sumie fajnie by było, gdyby koszt resetu rankingu był zależny od ilości punktów. Jeśli masz tylko ten jeden punkt rankingu i nie chcesz mieć bójek rankingowych, to nie powinno się ciebie obciążać tak samo, jak kogoś na poziomie diamentu, kto postanowi wrócić na początek i rozwalać słabszych, bo "trololo tak wygodniej".

    A co do zwiększenia nagród za wyższe ligi: to nie tak, że jestem całkowicie na nie, ale samo to niczego nie załatwi. Dlatego wprowadzenie tych 3 punktów, o których ja pisałem, powinno zostać zrealizowane priorytetowo, wraz z ewentualnym podbiciem nagród. Oczywiście nie mówię, że mój pomysł jest jedynym słusznym, ale alternatywy do niego póki co nie widziałem.

  15. #45
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    21-09-2017
    Postów
    195
    Największym problemem jest aktywna arena. Poprawienie tego systemu usuwa większość niedogodności.

    Można jeszcze zastanowić się nad usunięciem blokady broni dla profesji. To wpłynie pozytywnie na ogół pvp.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •