Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 55

Temat: pvp

  1. #16
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Cytat Napisał Yogi Zobacz post
    rozumiem, że 2 i 3 pkt nie przejdzie , a co z 1 ?
    Nigdy nie udało mi się przekonać osób najbardziej zainteresowanych, że to dobry pomysł.
    Były nawet robione różne testy z obciętymi liczbami miksów - ostatnio chyba w czasie prac nad Nordią. Raportowano, że negatywnie wpływa to na głębię walk.
    Udało mi się jedynie wywalczyć obcięcie najstarszych mikstur, choć i tu były spore opory, nawet wywalenia Odnówki 2 na 80 lvl nie udało mi się przeforsować.

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Na zmniejszone zainteresowanie wpływa obrona TOP15 (temat wielokrotnie poruszany), ponieważ jest to swoistego typu ukaranie gracza, że dobrze walczył. Strzelam że warto byłoby się zastanowić nad rozważeniem zmian w tym kierunku, dlaczego? Dodatkowe żetony zaczynają się od TOP10, chociaż jestem przekonany, iż większość osób zrezygnowałaby z tego dodatku na rzecz zwolnienia ich z tego "dodatku", gdyż nie są to jakieś wygórowane ilości + nie da się ich utrzymać, ani się nie mnożą jeśli zrobisz kilka walk dziennie.

    Dodanie "przerwy" między wyzwaniem, a logowaniem też byłoby rozsądną opcją, przykładowo 5-10 sekund od zalogowania nie ma wyzwania.

    TOP3 - wyzwanie bezwzględne.
    Aspirant, brąz bez wyzwania, chyba że jest w TOP3.
    Może warto TOP3 trzymać na wyzwaniu, a między TOP4 - TOP10 zrobić wyzwanie dzienne, które trwa 5 godzin.

    Zmiany obrony topki powinny być jakoś rozsądniej zrobione i tutaj już powinni się wypowiedzieć gracze jak ich zdaniem powinno to zostać zrobione, mimo że próg rankingowy się podniósł to wciąż jest w nim połowa brązu.

  3. #18
    No ale to nie jest problem/ sprawa tylko pvp.
    Lanie czegokolwiek w timie będzie ograniczy się do założenia mega leczeń i leczeń i nic więcej (moze ktoś bryzę dorzuci).
    Poza tym jeszcze pytanie czy serio wszystko musi być proste/ nudne/ banalne?
    No i dochodzi sprawa o której pisał shadow- nawet jeśli wejdzie to przy okazji będzie zmienić całą resztę gry, jak dla mnie strata czasu.
    Więc na nie :c

  4. #19
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Jeśli chodzi o obronę TOP - tutaj na pewno będą zmiany.
    TOP15 miało sens przez podziałem na progi lvl. Teraz nie więcej niż TOP5, może 3
    Aspiranci wykluczeni z obrony topki, nieco wolniejsze wyparowywanie ranku za nieaktywność dla niższych tierów.
    Może też nieco rozluźnimy limit walk.

  5. #20
    W sumie to moze dodać jakieś dodatkowe nagrody, za wygraną walkę w topce? Nawet nie muszą być duze, z 30/20/10 zetkow jak za medal.

  6. #21
    - Pierwsza wygrana dnia 2x żetki. Perspektywa łatwych żetonów zachęciłaby parę osób do chociaż tej jednej walko dziennie, chociażby udawanej.
    - Trochę więcej mikstur z minibossów, albo czasowe promocje w sklepach. Sam biję codziennie wszystko, a miksturki giną w strasznym tempie.

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Cytat Napisał Antybristler II Zobacz post
    - Pierwsza wygrana dnia 2x żetki. Perspektywa łatwych żetonów zachęciłaby parę osób do chociaż tej jednej walko dziennie, chociażby udawanej.
    - Trochę więcej mikstur z minibossów, albo czasowe promocje w sklepach. Sam biję codziennie wszystko, a miksturki giną w strasznym tempie.
    Propozycja spoko, chociaż bardziej premie za walkę, ponieważ bonus za pierwszą walkę trafi do osób aktywnie walczących. Chcąc zachęcić innych graczy do walk musiałaby być jakaś premia za rozegraną walkę (wygraną czy przegraną). Na obecnym etapie dostajesz tyle żetonów ile przepalisz w walce, więc bardziej szedłbym w tym kierunku.

    Warto byłoby przywrócić opcję, że jeśli agresorem jest wyższy poziom i osoba broniąca się nie weźmie nikogo do pomocy to ranking jest przekazywany w razie wygranej agresora do niego. Dodatkowo fajnie gdyby te walki liczyły się do późniejszego bonusu tygodniowego, myślę że samo to rozkręciłoby zdobywanie rankingu.

  8. #23
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Co to tych miksturek to w pewnym stopniu klub wyznawców fortuny dał nam możliwość zdobycia kilku miksów dziennie za darmo.

  9. #24
    Użytkownik Avatar Fuckinslayin
    Dołączył
    10-07-2019
    Postów
    367
    Całkowicie zdjąć blokady poziomowe z żetonami, i wprowadzić nagrody tygodniowe między lvl'ami

  10. #25
    Moim zdaniem aktualizacja z dnia 7 lutego 2017 r. zepsuła PvP i zmiany dotyczące poziomów rankingowych i związanymi z nimi nagród żetonowych oraz wyzwań wymagają cofki. Krytykę wyraziłem w tym pastebinie.

  11. #26
    1) Skrócić czas walk - proponowane wielokrotnie na przestrzeni czasu przeze mnie rozwiązanie, oczywiście poprzez zabranie użyć miksów i zdolek defensywnych. (+ w bonusie obniżenie kosztów walk)
    Walki już są krótkie, dopóki nie wchodzi do gry super defensywny build to spokojnie w 15min idzie zakonczyć manu na 80lv.
    Doładowanie 80lv w mojej opinii dość niepotrzebnie weszło.

    2) Mniejszy wpływ umiejętności gracza na wynik walki = każdy noob może czasem wygrać, nawet najlepszy nie może uchronić się przed porażkami - czytaj: dużo większa losowość walk (którą w dużym stopniu zabiła sprawiedliwa losowość np. na krytyki, wejścia statusów itp). Przed tą zmianą trafiały się czasami walki z samymi krytykami, bardzo fartownymi układami wejść statusów i można było wygrywać będąc teoretycznie na straconej pozycji. Teraz wszystko jest od linijki.
    To też działa w tą stronę, że znając oczekiwane wartości można z umiarkowaną skutecznością przewidywać przebieg walki.

    3) Uproszczenie działania zdolności - mniej zawarunkowane działania, mniejsza liczba jednocześnie "robionych" przez zdolkę rzeczy.
    Po tym jak kiedyś odleciałem, teraz już raczej nie ma tak skomplikowanych zdolek.

    Ludzie zawsze będą twierdzić, że nie mają eq, zdolek itp. - to są właściwie tylko wymówki. Prawdziwy powód to duży koszt wejścia w walki. (czas na walki, nauka wszystkich niuansów)
    Koszt wejścia w PvP jest gigantyczny. Realnie PvP zaczyna się od itemków +6 oraz nie znając gry ciężko korygować swoje błędy i udoskonalać.

    1. nieszczęsny limit 3 walk rankingowych z jednym (na moje jest on konieczny)
    Jak się chce walczyć to jest zmorą, ale jak się nie chce to ratunkiem
    Ogólnie coś można zrobić z między levelowymi blokami, bo już któryś raz pvp na 80lv blokuje sobie topowe pvp na 50/40/20 lv.

    Gustawie, a jak widzisz zmniejszenie ilości używania zdolności w sensie teraz na 80 jest 9 slotów, a zrobić przykładowo 4-5
    Będą używane:
    1. Leczenie 4
    2. Leczenie 3
    3. Drenaż
    4. Podwójny drenaż / klątwa krwi / bryza
    5. Trujący atak / pocisk
    Zwiększy to może różnorodność zdolek wybieranych, ale wywali z użytku 2/3 zdolności w grze


    - Pierwsza wygrana dnia 2x żetki. Perspektywa łatwych żetonów zachęciłaby parę osób do chociaż tej jednej walko dziennie, chociażby udawanej.
    I wygrywasz walkę w 10 turze.
    Mega spoko, ale tylko poprzez walkę na arenie i bardziej jakaś stała nagroda ~15 + lv/4

    Całkowicie zdjąć blokady poziomowe z żetonami, i wprowadzić nagrody tygodniowe między lvl'ami
    Już teraz niektórzy stają na lv_przedziału + 1/2 levele i wbijają topki, nie jest to dobre.
    A akumulacja żetonów też nie jest do końca zdrowa.

    Nigdy nie udało mi się przekonać osób najbardziej zainteresowanych, że to dobry pomysł.
    Były nawet robione różne testy z obciętymi liczbami miksów - ostatnio chyba w czasie prac nad Nordią. Raportowano, że negatywnie wpływa to na głębię walk.
    Udało mi się jedynie wywalczyć obcięcie najstarszych mikstur, choć i tu były spore opory, nawet wywalenia Odnówki 2 na 80 lvl nie udało mi się przeforsować.
    To zawsze trochę zmienia profil walk. Teraz mogę powiedzieć, że nie zabierze to głębi, ale przeniesie ją na inną przestrzeń niż była do tej pory.
    Teraz już mam problem czasami z zagraniem wszystkich zdolności na czas, w walce mało kiedy zdarzają się puste wymiany hit/leczenie itp. przy czym większość walk jakie mam to hiter vs hiter

  12. #27
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    1) Skrócić czas walk - proponowane wielokrotnie na przestrzeni czasu przeze mnie rozwiązanie, oczywiście poprzez zabranie użyć miksów i zdolek defensywnych. (+ w bonusie obniżenie kosztów walk)
    2) Mniejszy wpływ umiejętności gracza na wynik walki = każdy noob może czasem wygrać, nawet najlepszy nie może uchronić się przed porażkami - czytaj: dużo większa losowość walk (którą w dużym stopniu zabiła sprawiedliwa losowość np. na krytyki, wejścia statusów itp). Przed tą zmianą trafiały się czasami walki z samymi krytykami, bardzo fartownymi układami wejść statusów i można było wygrywać będąc teoretycznie na straconej pozycji. Teraz wszystko jest od linijki.
    3) Uproszczenie działania zdolności - mniej zawarunkowane działania, mniejsza liczba jednocześnie "robionych" przez zdolkę rzeczy.

    Te propozycje z oczywistych przyczyn zawsze będą źle odbierane przez osoby najlepsze/najbardziej zaangażowane - ogarniające skomplikowane rzeczy, lubiące masterować skrypty, statystyki wygranych itp.
    Ewentualnie dodać (nawet na próbę) dodatkową zakładkę typu "szybkie pvp" albo "brutal pvp" (ewentualnie anglojęzyczne odpowiedniki) i tam zrealizować to w takim stopniu; wtedy nawet jeżeli by nie przyjęło się to jako jedyna forma pvp, to chociaż mogłaby być swego typu alternatywą

  13. #28
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Jeśli chodzi o obronę TOP - tutaj na pewno będą zmiany.
    TOP15 miało sens przez podziałem na progi lvl. Teraz nie więcej niż TOP5, może 3
    Aspiranci wykluczeni z obrony topki, nieco wolniejsze wyparowywanie ranku za nieaktywność dla niższych tierów.
    Może też nieco rozluźnimy limit walk.
    Jeśli chodzi o podniesienie progów żetonów za walki w tym kierunku też zostanie coś zrobione? Lub chociaż dla osoby która zwyczajnie przegra, żeby koszty się całkowicie zwracały.

  14. #29
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Koszt wejścia w PvP jest gigantyczny. Realnie PvP zaczyna się od itemków +6 oraz nie znając gry ciężko korygować swoje błędy i udoskonalać.
    To zależy od podejścia - bo jeśli ktoś stawia sprawę tak: albo walczę o topkę albo w ogóle nie walczę, to faktycznie koszt EQ jest zaporowy.
    Natomiast jeśli mowa o osobach walczących tak bardziej casualowo to myślę, że dość przeciętne EQ pozwala powalczyć z innymi graczami na takim samym poziomie, zakładając, że nie musimy od razu non stop wygrywać.
    Problem w tym, że osób z takim podejściem za bardzo nie ma.
    A dlaczego nie ma?
    Może właśnie dlatego, że manual jest żmudny, a auto dość wymagające pod kątem ułożenia skryptu. Ogólnie cała mechanika gry i samych zdolek wymaga jednak wgłębienia się w temat, aby cokolwiek zdziałać w PvP.
    I na sam koniec gdyby graczy było 100x tyle to i ten mały % zainteresowanych PvP byłby wystarczający, aby wszystko dużo lepiej działało. Bez odpowiedniej masy krytycznej żaden system nie działa dobrze.

    Jeśli chodzi o podniesienie progów żetonów za walki w tym kierunku też zostanie coś zrobione? Lub chociaż dla osoby która zwyczajnie przegra, żeby koszty się całkowicie zwracały.
    Coś można pomyśleć, ale już kiedyś było tak, że nic nie traciło się na przegrywaniu (a można było zarobić żetki) i raczej była to zachęta do tego, aby kombinować, niż starać się wygrywać walki. Łatwy zysk z byle jak rozgrywanego PvP na pewno zwiększy aktywność, tylko raczej nie będzie to aktywność o jaką chodzi.

  15. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Coś można pomyśleć, ale już kiedyś było tak, że nic nie traciło się na przegrywaniu (a można było zarobić żetki) i raczej była to zachęta do tego, aby kombinować, niż starać się wygrywać walki. Łatwy zysk z byle jak rozgrywanego PvP na pewno zwiększy aktywność, tylko raczej nie będzie to aktywność o jaką chodzi.
    To może warto taki system wprowadzić i zobaczyć efekty? Nikt na tym jakoś specjalnie nie zarobi, gdyż zwrot będzie 1:1 więc Ci co sprzedają specjalne, będą sprzedawać dalej, a osoby nie walczące w obawie przed porażką może zaczną walczyć i kuć jakieś EQ co podniesie ich możliwości.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •