Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 55 z 55

Temat: pvp

  1. #46
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Ogółem jak na moje największym problemem pvp nie jest nawet ranking, a to, że twórcy nie mają kompletnie pojęcia, w którą stronę pójść. Co chwila się wprowadza zmiany, które całkowicie zmieniają to jak się walczy, bo pojawiło się kilku płaczków, którzy danej rzeczy nie polubili, tracąc tym samym inne osoby, które porzucają pvp. Co każdy upek zmienia się osoba odpowiedzialna za walki, która ma inną wizję, niż poprzednicy, woęc zamiast kontynuować ich dzieło, robi dosłownie pod prąd, tym samym właściwie cofając się na początek, żeby ruszyć w innym kierunku.

    Pamiętam, jak kiedyś na forum był jakiś płaczek, narzekający, że coś tam jest niesprawiedliwą przewagą.
    Koridor sobie zażartował wtedy, że w sumie trzeba usunąć wszystko co daje przewagę, czyli:
    a) rozdawanie statystyk po swojemu
    b) customowe zdolki (wszystkim dać takie same)
    c) customowe eq (wszystkim dać to samo)
    d) wybór gemów
    e) tworzenie skryptów
    Innymi słowy usunięcie wszystkiego, co sprawia, że gra jest jakkolwiek ciekawa.
    Koridor żartował wtedy.
    Teraz zobaczmy, co robią twórcy obecnie:
    a) ogranicza się ponysłowość graczy co do rozdawania statów, dążąc do "jedynego poprawnego" buildu.
    b) Tomi proponuje ucięcie zdolek, efektywnie wywalając w ten sposób ich opłacalność, tym samym powodując, że tylko konkretne zdolki będą grywalne.
    c) zablokowano paladynów ( to taki mały problem, ale jedyny związany z punktem c z wcześniejszej listy)
    d) gemy ataku są opłacalne dopiero na naprawdę skrajnym hiterze
    e) tutaj póki co nic nie zepsuto i tyle dobrze.

    Ogółem gra(a przez grę rozumiem Tomiego i resztę) musi zdecydować się w kogo celuje, my, fani długich i angażujących walk manualnych, nie mamy zabawy w pvp, których długość trwania została ucięta. Yogi i inni fani błyskawicznych walk mają swoje walki auto, aczkolwiek walki manu im też nie odpowiadają. Ergo: obecne walki manu starają się być dla wszystkich, tym samym będąc słabymi sla wszystkich. Zdecydujcie się na jeden kierunek i w nim dążcie. (Czy to kierunek długich i wymagających walk, czy to kierunek walk, w których zwycięzca jest znany po 1 turze).

  2. #47
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    21-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał tosenevrati Zobacz post
    xd
    Obecnie trzeba mieć postać do pvp i tylko do pvp. Nie mogę w spokoju wymieniać mini bossów, bo mogą mnie złapać na arenie manu i mam po wymianie. Ta arena jest naprawdę największym problemem. Bo nie ważne czy pvp będzie dobrze czy źle zrobione. Zły system aktywnej areny i tak to zepsuje. To jest największy próg wejścia, kiedy potrzebna jest do pvp osobna postać i osobna postać do innych czynności w grze.

  3. #48
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2011
    Postów
    87
    Pod obecny system rankingowy i jego zasady jest obecnie za mała ilość aktywnych graczy w grze - widać to na przedziale przewodzącym, czyli 80, jak i tym bardziej na niższych. Z kolei co do niższych przedziałów pvp obecnie jest prawie w ogóle nie opłacalne - żetony mają niską wartość alternatywną, z powodu niskiej wartości eq.
    Mógłby to zmienić powrót turniejów. Z kolei warto by było też ułatwić zdobywanie dobrego eq na niższe przedziały - by zwiększyć aktywność // obecnie wgl nie opłaca się bić szczurołaków i td, biorąc pod uwagę, że 80% aktywnej społeczności ma 80 lvl - i dużo lepiej wydać ene na wymiane czegoś opłacalnego, z kolei nowy gracz, który bije szczurołaka i tak nie dołączy do pvp, bo zanim by zdobył w miarę optymalne eq, to już dawno osiągnąłby dużo wyższy przedział.
    Zwiększenie limitu walk z jednym graczem jak mówił ene na pewno by się przydało. Ograniczenie pomysłowości graczy i nerfienie odnalezionych i zbudowanych przez nich buildów, niby też niszczy pvp, ale za dużo osób będzie narzekać jak będzie inaczej.

    Co do banowania za oddawane walki ma to mało sensu obecnie - pełno osób oddaje walki by zbić ranking i mieć z kim walczyć, sam na 30/40 tak robiłem, ponieważ często pojawia się moment gdy wygrywając kolejną walkę nie miałbyś nikogo w przedziale i musiał czekać tygodnie, aż ci rank spadnie by mieć możliwość walki.
    Ostatnio edytowane przez DeAtH RaiN ; 15-11-2020 o 13:17

  4. #49
    Użytkownik Avatar Yogi
    Dołączył
    03-06-2011
    Postów
    641
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Obecnie trzeba mieć postać do pvp i tylko do pvp. Nie mogę w spokoju wymieniać mini bossów, bo mogą mnie złapać na arenie manu i mam po wymianie. Ta arena jest naprawdę największym problemem. Bo nie ważne czy pvp będzie dobrze czy źle zrobione. Zły system aktywnej areny i tak to zepsuje. To jest największy próg wejścia, kiedy potrzebna jest do pvp osobna postać i osobna postać do innych czynności w grze.
    nic z taka postacia nie zrobisz w pvp.
    z pvp AP nie wpada, wiec nie nabijesz zdolności, chyba że coś zmieniło się.
    Ostatnio edytowane przez Yogi ; 15-11-2020 o 14:06

  5. #50
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    21-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał Yogi Zobacz post
    nic z taka postacia nie zrobisz w pvp.
    z pvp AP nie wpada, wiec nie nabijesz zdolności, chyba że coś zmieniło się.
    Ja mam na myśli już skończoną postać z wbitym lvl i ap. Jeśli walczyć na poważnie to arena będzie cały czas aktywna. Nie mogę w spokoju zrobić wymiany mini bossów albo zalogować się tak na 5 minut. Zawsze jest ryzyko walki. Mogę samemu kogoś zaatakować i mieć spokój na godzinę, ale nie zawsze mogę znaleźć kogoś do walki na godzinę przed wymianą. Potem jest środek wymiany, dwa Fernisy zabite. Łapią mnie na arenie i jest problem, wymiana się rozsypuje. Dodatkowa jak chcę tylko sprawdzić ile mam niebieskich łusek to też mogą mnie złapać. Jeśli już się loguje na postać do pvp to muszę być gotowy na 20 minut walki. Zdarzają się też niedziele w których nie mogę w ogóle zalogować się na swoją postać, żeby dostać nagrodę za srebrną ligę.

    Edit: Jeszcze eq mam na takiej postaci niejako zamrożone, bo jak dam na inną postać to szybko stracę rank.
    Ostatnio edytowane przez Oma Ghostrick ; 15-11-2020 o 15:58

  6. #51
    Przypomniałeś mi, jak bekę cisnęliśmy z tych, którzy próbowali złapać globala eventowego a byli złapani na arenę. System wyzwań to jedno wielkie XD które się toczy od ponad 3 lat.

  7. #52
    Użytkownik
    Dołączył
    13-11-2011
    Postów
    17
    Proponuję powrót do tego żeby gemy ataku 2 dawały tą samą liczbe procentową co szybkość, szczęście itd.

  8. #53
    Użytkownik
    Dołączył
    26-02-2013
    Postów
    31
    Cytat Napisał EneDueRabe Zobacz post
    Jak już w temacie a może tak zwiększyć limit walk z 3 do 5 walk z jednym graczem (było chyba to gdzieś poruszane jak się nie mylę) oraz zmniejszenie ilości czasu oczekiwania na walkę.

    Tutaj dam pozytywy jak by to weszło:

    1) Więcej żetonów
    2) Więcej walk
    3) Mniejsze oczekiwanie na walkę
    4) Zwiększenie ilości posiadanego ranku w grze, czym więcej walk tym więcej ranku
    this^

  9. #54
    Problem może też być w ilości graczy. PvP kwitło, kiedy maksymalnym poziomem były 20-30-40-50. Max level wbijało się wtedy w kilka tygodni, więc przeciwników nie brakowało teraz siłą rzeczy ilość graczy będzie malała z każdym upkiem i tylko jakaś potężna akcja reklamowa mogłaby to naprawić.

  10. #55
    Użytkownik Avatar Hydra
    Dołączył
    17-02-2013
    Postów
    319
    Cytat Napisał EneDueRabe Zobacz post
    Jak już w temacie a może tak zwiększyć limit walk z 3 do 5 walk z jednym graczem (było chyba to gdzieś poruszane jak się nie mylę) oraz zmniejszenie ilości czasu oczekiwania na walkę.

    Tutaj dam pozytywy jak by to weszło:

    1) Więcej żetonów
    2) Więcej walk
    3) Mniejsze oczekiwanie na walkę
    4) Zwiększenie ilości posiadanego ranku w grze, czym więcej walk tym więcej ranku
    ja bym to raczej widział tak:

    1. więcej żetonów nie zamaże pokręconych mechanik kowala/przyrostu żetonów na każdy poziom kucia/0nowych potów za żetony/braku nagród za rankingi pvp miedzy przedziałami rankingowymi kekw

    2. przede wszystkim minimum 3 walki z tym samym graczem na każdym przedziale rankingowym - mając mopa na trzech przedziałach [i sporo innych na dwóch] my się nie biliśmy na 80lvlu od dwóch tygodni, bo ciągle wchodzą nam limity na niższych charach [walki auto offline]

    5 walk brzmi fajnie, jak siedzisz tylko na jednym poziomie, zaś 5 walk z tym samym charem na poziomie rankingowym, gdzie jesteś w stanie stanąć 6 postaciami, to generuje nawet 30walk z tym samym graczem - brzmi świetnie, nie wejdzie na bank, dlatego proponuję 3 walki na każdym przedziale

    3. limit czasowy między walkami skrócić do 1dnia, bez widełek 10walk lub 7dni - mam 3 walki z graczem X w ciągu jednego dnia -> następna walka za tydzień -> walka się odbyła, następna walka za 10walk lub 7dni -> 10walk na 80lvlu to nie jest żadna sztuka + ilość walk jest liczona na konto, jednak mając limity z większością, nie jesteśmy za szybko zbić tych widełek, dlatego 24h imo w zupełności wystarczy

    4. zerowanie ranku było spoko w Eliar, gdzie były nienormalne ilości rankingu [15k rekord?], w elo mi to nie pasuje -> weszło elo, wszyscy hajp, po pół roku kilka diaxów auto i manu, i coś się stentegowało.
    a) ranking ucieka, traci się go za nieaktywność i usługą resetu ranku
    b) "Zwiększenie ilości posiadanego ranku w grze, czym więcej walk tym więcej ranku" - im więcej walk, tym więcej obrotu rankingiem - my go nie generujemy, my nim obracamy - typo X jest nieklasyfikowany -> walka z innym nieklasyfikowanym, graczem Y -> generujemy rank -> 3 walki X vs Y 3:0 - wygenerowaliśmy ca. 100ranku z niczego -> typo X ma 100 ranku, walczy dalej, przelewa rank z brązami -- dość idealistyczny schemat, bo w większości wypadków typ Z resetuje ranking, ma 0ranku, i ściąga rank ze wszystkich aspirantów i brązów na arenie - 0 wygenerowanego ranku, nawet x ranku wywalonego gdzieś tam w netherland
    c) wszystko jest spoko, gdy ktoś walczy, bo taki 65lvl to jest chyba najbardziej zdechnięty ze wszystkich, a halo - pół roku temu nie było Nordii; reszta niższych poziomów rankingowych tez wieje nudą

    reasumując - za dużo ranku ucieka, za mało generatorów. usługa resetowania rankingu niech będzie, ale tylko w przypadku posiadania 1pkt ranku - czyli w wypadku chęci bycia nieklasyfikowanym. koszt to 10mf - czyli 200żetonów doraźnie, a patrząc na postęp moich 5 postaci na 5 poziomach rankingowych śmiem stwierdzić, że wbijając konkretne srebro nie dostałem ekwiwalentu 200żetonów czy to za walki, czy wbijanie lig, bo ligi wbijałem 4lata temu keke.
    zdaję sobie sprawę, że brak usługi resetu ranku będzie bolał niektóre osoby, jednakże tak to wygląda.

    a tak totalnie poza pvp, aczkolwiek odnośnie poziomów rankingowych, to skoro jest dungeon na end game, fantastyczna inicjatywa, która tylko spowolniła upka, i jest przy okazji trochę niewypałem, bo sezon na artefakty się skończył, proponuję zeskalować tamtejsze instancje na każdy poziom rankingowy. będzie fajnie

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •