Zobacz wyniki ankiety: Co byś zrobił z Gustawem

Głosujących
32. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Wymienił

    4 12.50%
  • Zabrał leczenie

    11 34.38%
  • Zostawił/ Nie interesuje mnie dungeon

    17 53.13%
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Gustaw Rapier, a Dungeon

  1. #1
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579

    Gustaw Rapier, a Dungeon

    Słowem wstępu:
    Co to Dungeon (opis dla niedoświadczonych)

    No to jak już wiemy co nieco możemy zatem wyobrazić sobie gracza bez eq pod luck i uniki wchodzącego do dungeonu płacącego 80k i marnującego swoje mikstury na przeciw którego staje Gustaw Rapier... Jestem przekonany, że to jest najtrudniejsza sala (dużo trudniejsza od ostatniej) i no, będąc tankiem raczej nawet go nie zabijemy i się uleczy o proszę państwa jakieś 20 000hp, co kalkuluje nam stuprocentową przegraną .

    Ten temat powstał z dwóch powodów:
    -Vivi (dużo łatwiejszy od Gustawa) przy spotkaniu w fabule się leczy od naszego hp, a w dungeonie nie (bo pewnie byłby sporo za mocny)
    -Gustaw przy spotkaniu w fabule się leczy, a w dungeonie też się leczy....

    Obydwoje mogą być w sali 5, poza nimi jest jeszcze Troll górski. Na jednego z nich składamy defa i wygrywamy, na drugiego magicznego defa i wygrywamy, a na trzeciego co (?) uniki nie dają nam nawet w połowie takiej szansy na wygraną jak u wcześniejszych dwóch defy. Rozwiązania są 3:
    -usunąć Gustawowi leczenie na atakach- i tak będzie trudny, bo robi krytyczną pomoc
    -wymienić go na kogoś innego- osobiście proponuję coś hybrydowego typu Efrix jeżeli zostajemy w arenie devos
    -zostawić jak jest i wszyscy będą szczęśliwi

    Nie mówię, że Gustaw jest jakiś nieśmiertelny, bo nie jest, ale wydaje mi się, że ta sama sala we wszystkich kombinacjach powinna być równie trudna, a Gustaw jest no.. Poza potrzebą specyficznego eq jest jeszcze zapotrzebowanie na atak i dużo większa szansa na śmierć niż w przypadku viviego i trolla. Miłego wieczoru

  2. #2
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Dla mnie Vivi w fabule dużo cięższy niż Gustaw. Na Vivim trzeba uważać i pilnować HP, a na Gustawie bierzesz uniki, eq w lucka i elo. Ja jako skrajny defer zabiłem za 1 razem Gustawa w fabule(Viviego też na tym koncie, natomiast przed kasacją w 2016 męczyłem chyba z 60-70 prób). Nie wiem natomiast jak został przetestowany w Nordii. Jakieś raporty na potwierdzenie?

  3. #3
    https://mfo3.pl/r/bf09ae126
    Rapier jest zdecydowanie silniejszy od trolla, zabił i jeszcze mu potki zostały.

    A tak na serio, to Gustaw już w devos, gdy mielismy do dyspozycji takie bronie jak bulawa potepienia, czy czarcia rozga, był silny jak [cenzura].
    Tutaj ubranie tego uzbrojenia raczej nas od razu dyskwalifikuje; tracimy strasznie duzo punktow statystyk :c.
    Do tego aby go ubić trzeba mieć wbity mieczyk, mnostwo lucka uników itd itd.
    Tymczasem vivi i trol?
    Ubrać odpowiedni def i jazda.
    Nerf jak najbardziej na +.

  4. #4
    MasterOfFlair
    Konto usunięte
    Da się go zabić tankiem, bo sam osobiście zabiłem go magiem 120 defowym w eq +0 Nordiowym i +3/6 z Devos ( z tego co pamiętam to nawet został zapas potek 1x 2000 i 1x 1300 ).

  5. #5
    Gustaw był sporo testowany, w całości przy wyzerowanych atrach (ewentualnie z gemami atrybutowymi), przy użyciu nowego uzbrojenia (miedzy innymi pasa uników).
    W eq zerowym (całym) został zabity jeszcze na 2 lub nawet 3 poziomie dungeonu, a mało kto używa po prostu zeróweczek, nie oszukujmy się. Jedyne na co trzeba uważać to krytyczna pomoc, taktyka dokładnie taka sama jak na arenie Devos.
    Mam nadzieję, że rozwiałam wątpliwości, pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocy

  6. #6
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Ino Zobacz post
    Gustaw był sporo testowany, w całości przy wyzerowanych atrach (ewentualnie z gemami atrybutowymi), przy użyciu nowego uzbrojenia (miedzy innymi pasa uników).
    W eq zerowym (całym) został zabity jeszcze na 2 lub nawet 3 poziomie dungeonu, a mało kto używa po prostu zeróweczek, nie oszukujmy się. Jedyne na co trzeba uważać to krytyczna pomoc, taktyka dokładnie taka sama jak na arenie Devos.
    Mam nadzieję, że rozwiałam wątpliwości, pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocy
    O ile się nie mylę, to Gustaw z Areny został przetestowany tak, aby dało się go zabić pomimo użycia Krytycznej Pomocy (zbijamy 40k hp + to co sobie doładuje) - to że dalo się jej uniknąć to była dodatkowa furtka dla słabszych graczy, ale i tak wydaje mi się że większość raportów to na 40k hp. Natomiast twój post brzmi tak jakby był testowany tak że ZAWSZE uda się zbić te 2,5K HP, jak nie, to niestety padłeś. Jak testowano Rapiera z instancji? Z użyciem Krytycznej Pomocy, czy bez niej?

  7. #7
    Nadal tak samo jak w przypadku areny Devos istnieje opcja zabicia go nawet po użyciu krytycznej pomocy, oczywiście im wyższy poziom dungu tym bardziej jest to utrudnione, (po prostu możliwość przegrania na potki przez przyrost stat Rapiera), ale to raczej logiczne, że ma być coraz trudniej.
    Żeby przykładu daleko nie szukać: oglądałam dzisiaj filmiki Asasynka z Nordii, w dungu trafił na Rapiera, zabił go po użyciu krytycznej.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Przecież dungeon właśnie wymaga i miał z założenia wymagać porządnego przygotowania i bardzo mocnego eq.
    No tak, ale dysproporcja między vivim/ trollem, a Gustawem jest za duża, jak na to, że wszyscy reprezentują sale numer 5.
    Nie będzie trudny, krytyczną pomoc da się ominąć (no chyba, że coś się zmieniło), a nawet jak nie uda się ominąć, to nadal gdyby usunąć mu odnawianie hp to byłby zbyt łatwy
    Jak nie jestem w stanie na dublu uderzyć mu 2,5 czy tam 3k to się nie da. A ja w eq nie pod uniki mu tyle nie bije, a co dopiero w eq w lucka i uniki.

    Generalnie to jak się nie ma eq pod uniki to z marszu przegrywasz, a nie powinno tak być. We wszystkich innych salach można sobie zastąpić coś czymś, a tutaj jak nie jesteś pod uniki to przegrywasz, a magiem to nie wiem czy po krytycznej nawet wygram, bo generalnie to dzisiaj próbowałem w eq średnio +4 w defa i nawet go nie zabiłem do tego progu krytycznej. Nie chodzi tutaj o fakt, że Gustaw jest mocny, specyficzne eq, a o to, że on na prawdę mocno odstaje trudnością od viviego i trolla. Osobiście proponuje tam rzucić jakąś hybrydę.
    I czemu viviemu zabrano jego leczenie, a temu zostawiono? Przecież bicie go "2 razy" i tak jest wkurzające.

    O i tutaj mogę się też podzielić z wami ciekawostką: dlaczego w ankiecie "zostawił/ nie interesuje mnie dungeon" jest razem? Już tłumaczę. Osoby głosujące za tamtą opcją w większości pewnie nie pójdą nigdy do dungeonu, bo czemu mieliby odrzucać ułatwienie? Nieliczni z nich zapewne wgl odwiedzą dungeon. Ta ankieta bardzo ładnie pokazuje zainteresowanie tą aktywnością, która jest kosztowna, czasochłonna i nieopłacalna.
    Ostatnio edytowane przez Stara Gwardia ; 27-10-2020 o 23:38

  9. #9
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    Ta ankieta bardzo ładnie pokazuje zainteresowanie tą aktywnością, która jest kosztowna, czasochłonna i nieopłacalna.
    Że co? xD

    O i tutaj mogę się też podzielić z wami ciekawostką: dlaczego w ankiecie "zostawił/ nie interesuje mnie dungeon" jest razem? Już tłumaczę. Osoby głosujące za tamtą opcją w większości pewnie nie pójdą nigdy do dungeonu, bo czemu mieliby odrzucać ułatwienie? Nieliczni z nich zapewne wgl odwiedzą dungeon.
    Ciekawe tłumaczenie, dzięki niemu "unieważniasz" praktycznie wszystkie głosy na nie.


    Dungeon ma być trudny, to że tobie akurat rapier sprawia najwięcej trudności to twoja sprawa. Mi osobiście najwięcej trudności sprawiał troll, innym vivi. To tylko twoje personalne odczucia. Nie rozumiem także dlaczego miałoby sie bić cały dungeon w jednym eq. Ta aktywność ma wymagać potężnego eq, nie tylko z jednego setu. Jeśli komuś sie udaje bić tylko w defowym to brawo, wiele oszczędza. Jednak zakłada się, że potrzebne jest ci eq na każdą okazję.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •