Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Nagrody za ścinkę drzew

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313

    Nagrody za ścinkę drzew

    Proponuję zwiększyć nagrody za ścinkę drzew u Drwala Staska. Za 30 ściętych drzew dostałem to:

    12:29
    Zyskałeś 10 sztuk przedmiotu Krople Do Oczu

    Za 30 energii, robiąc to minimum 3 dni.
    Niech przynajmniej jakieś nieunikatowe eq dropi; teraźniejszy drop mocno przypomina skrzynki w dilli.

  2. #2
    Na nie.
    Biorąc uwagę skrzynie znajdowane w sektorach ścinki są (podobno) opłacalne

  3. #3
    Dostałem topór drwala, więc są jakieś nieunikaty. Ale fakt, bieda straszna z tymi nagrodami za ścinki.

    Skrzynki można znaleźć bez ścinania drzew. Ale w życiu na oczy jeszcze nie widziałem tej skrzynki, a przed dobry miesiąc zaglądałem tam codziennie

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Cytat Napisał Gustaw Rapier Zobacz post
    Na nie.
    Biorąc uwagę skrzynie znajdowane w sektorach ścinki są (podobno) opłacalne
    Co nie oznacza, że drop za 30 drzew ma mieć szansę wyglądać jak skrzynka z Dilli.
    Jak mówiłem, niech przynajmniej będzie 100% szans na jakiś nieunikatowy item. Codzienne ścinanie drzew dla kropli do oczu... za 30 energii?
    Ostatnio edytowane przez Apollyon ; 24-10-2020 o 13:56

  5. #5
    Nie wiem czy wiesz, ale takie nagrody sa do zdobycia praktycznie wszędzie.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    Na tak. Niektóre nagrody są tak żałosne, że przeliczając wydaną energię na zbieranie tych drzew wychodzi na to, że lepiej byłoby wydać to na expienie.
    Cytat Napisał Gustaw Rapier Zobacz post
    Na nie.
    Biorąc uwagę skrzynie znajdowane w sektorach ścinki są (podobno) opłacalne
    No czyli bardziej się opłaca tylko zajrzeć i nawet nie tracić energii na ścinanie. Tak raczej nie powinno być.

    Przykłady niesamowitych nagród za ścinki:
    - 3 osłony magiczne
    - 5 kamieni
    - 5 soli trzeźwiących
    - od 4000 do 6000 złota
    - 10 mikstur życia 3
    - 10 rumiankowych okładów
    - 3 błękitne pyły

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Cytat Napisał Luxferre Zobacz post
    Przykłady niesamowitych nagród za ścinki:
    - 3 osłony magiczne
    - 5 kamieni
    - 5 soli trzeźwiących
    - od 4000 do 6000 złota
    - 10 mikstur życia 3
    - 10 rumiankowych okładów
    - 3 błękitne pyły
    jeszcze niesamowite 10 kropli do oczu.

    Ogólnie mikstury życia i te zielone miksturki nie powinny wypadać jako nagrody, bo nawet w porównaniu do 5 000 złota za 30 energii jest to 25-150 razy mniej.

  8. #8
    Raz udało mi się rozśmieszyć kolegę tym:
    Nazwa:  Wymieniłem punkty.png
Wyświetleń: 256
Rozmiar:  13.7 KB

    Trudno się nie zgodzić z nieopłacalnością ścinania drzew na tle innych aktywności, które odblokowaliśmy w drodze do Nordii.

    Za 30 punktów dostajemy chyba polarne EQ (?), EQ drwala, przedmioty żetonowe do wartości 10k albo tanie przedmioty do wartości 1k. Punkty te dostajemy za ścinanie drzew, które wymaga skupienia gracza i płynnie działającego internetu, wydajemy 30 punktów energii (bądź więcej w przypadku nieudanych ścinek) i wymagana jest aktywność od 3 dni do tygodnia.

    Za wymianę 30 muszelek dostajemy przedmioty o wartości przynajmniej 7.5k, nawet do 3 części z EQ muszelkowych bądź astralnych. Zbieractwo muszelek nie wymaga skupienia gracza co najwyżej znać lokację położenia muszelek. Można je zebrać w ciągu dnia lub 2 dni.

    Za wymianę 30 żółtych świetlików dostajemy przedmioty o wartości przynajmniej 9k (nawet zwoje zdolności), do 3 części nieunikatowego bądź unikatowego EQ (niemalże równe szanse między nieunikatowym a unikatowym). Łapanie świetlików nie wymaga obecności gracza przy grze. Można je złapać w ciągu 5 godzin.

    Za wymianę 50 kwiatów lotosu dostaje się gwarantowane wyklęte EQ do ulepszenia +8 (cena na targu ogólnie zdobytego wyklętego EQ znacznie większa niż dwukrotność ceny EQ drwala). Zbieractwo kwiatów lotosu nie wymaga skupienia gracza co najwyżej znać lokację położenia kwiatów. Można je zebrać w 2 dni.

    Za wymianę 30 kwiatów dzikiej orchidei dostaje się 9 miksturek regeneracji o wartości 18k. Zbieractwo kwiatów nie wymaga skupienia gracza co najwyżej znać lokację położenia kwiatów. Można je zebrać w 2 dni.

    Za wymianę 30 rydzy dostaje się po 3 zestawy mikstur odnowienia 1, 2, 3 które można sprzedać w sklepie za 22,5k. Zbieractwo rydzy nie wymaga skupienia gracza co najwyżej znać lokację położenia rydzy. Można je zebrać w 2 lub 3 dni.

    Można jeszcze porównać arniki górskie i jadowite ziela które oferują wielokrotność tego, co daje nam Stasek. Generalnie, warto wybrać się do poprzednich miast niż ścinać u Staska.

    Proponuję usunięcie kosztu energii wymaganego na ścięcie drzew dla samego balansu mechaniki.
    Ostatnio edytowane przez Patryk Szczęście ; 24-10-2020 o 16:09

  9. #9
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Proponuję usunięcie kosztu energii wymaganego na ścięcie drzew dla samego balansu mechaniki.
    chyba najrozsądniejsza propozycja, niech pobiera tylko 1 punkt energii za wejście do sektora i 1 za otworzenie skrzynki i będzie się to opłacało robić (chociaż podejrzewam, że może być wciąż mniej opłacalne) lub ewentualnie zmniejszyć limit ściętych drzew od nagród (np. 10 zamiast 30) lub porobić przedziały co do punktów, za 10 mniejsze nagrody, jak zielone miksy, za 30 np. już runy czy kamienie, za 100 jakies eq (idk czy uni czy n-uni)

    Zdecydowanie jest to najmniej opłacalna aktywność w tym upku jak i może w całej grze (chociaż nie wiem jak z kobaltami na gemy by było)

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •