Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: SuperPakiet propozycji

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648

    SuperPakiet propozycji

    Wybrałem kilka/naście najważniejszych niezrealizowanych propozycji, których realizacja nie powinna trwać długo, może admin się zmotywuje i poświęci 1 dzień dla graczy i je zrealizuje:

    1. Scalenie listy obserwowanych i uznanie jako jedna lista na całe konto.

    2. Dodanie w obserwowanych opcji "ukryj nieaktywnych". Jest sporo graczy którzy są nieaktywni, ale nie chcemy ich kasować z naszej listy, ta opcja ukrywałaby nieaktywnych.

    3. SOS z pełnym HP, jest od tego temat i zgoda admina: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?6166-Sos-full-hp

    4. Likwidacja prowizji 1 G przy wystawianiu, jest to najbardziej irytująca chyba rzecz na targu.

    5. Dodanie separatorów tysięcy w zakładce depozyt, obecnie jest okropne w wyświetlaniu. Może warto zrobić zaokrąglanie wpłacania kwot do depozytu do pełnych 1000 ?

    6. Zabronić handel zwojami zaklęć na targu, praktycznie taki rynek nie istnieje, wszystkie zaklęcia można kupić w sklepie.

    7. Utrudnienie sabotowania w walkach poprzez przeszkadzające/zasłaniające powiadomienia diva z listą graczy i jego HP/MP i statusy. Np. remisowanie i anulowanie remisowania, poddawanie, anulowanie poddawania, i inne powiadomienia. Powinny one wszystkie pojawiać się w prawym górnym roku i najlepiej przezroczyste. Czasami są też powiadomienia techniczne "Wystąpił błąd" itp.

    8. Wybór celu w walce - u mnie ledwo co odróżnić gracza którego się wskazuje kursorem, powinien to być jakiś dużo większy kontrast.

    9. Eliminacja tzw. czerwonych pasków w nabijaniu zdolności. Tzn. wszystkie zdolności powinny być dostosowane do obecnego MAXLV (80), a po wejściu kolejnego update'a odpowiednio dostosowane. Te czerwone paski okropnie straszą, gdy się przegląda zdolności i nie można ich nabić.

    10. Możliwość kupna mixów many i życia w dalszych miastach, a nie ograniczanie się do nowych 3/4/5.
    Kiedy było tylko miasto Eternia-Langeburg-Urkaden-Eliar to jeszcze można było take podróże robić po mixy, ale obecnie jest to znaczne utrudnienie. Po co robić utrudnienie z czego co jest i tak dostępne, w postaci dostępu do mixów? Trudność głównie powinna polegać na questach/bossach a nie dostępnie do mixów. Generalnie nowe miasto powinno zawierać nowe EQ + nowe mixy + wszystkie mixy z poprzedniego miasta. Jak to nie jest w stanie admina przekonać to już chyba nic, ktoś ma jakiś kontrargument ?

    11. Linkowanie do zyskiwanych/traconych przedmiotów na czacie, obecnie wyświetlana jest tylko nazwa,a itemu trzeba szukać w plecaku...bardzo niewygodne.


    Jak ktoś chce niech doda, tylko krótko, konkretnie i na temat. Może admin się skusi na realizację czegoś.
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 16-10-2020 o 01:35

  2. #2
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Prywatnie 1 i 6 na nie, 8 to twój prywatny problem, dla mnie jest jak najbardziej okej, kolor się zgrywa, jest jedynie lekko podświetlony, lepsze to niż jakieś ostre kontrasty.

    Edit

    Wsm jak 6 ma dotyczyć tylko targu, to niech będzie. ale wątpię, by admin rozbijał itemki na niehandlowe targiem i niehandlowe bezpośrednio, a w fabule jest pełno skrzyń z takimi zwojami, które sprzedaję magom.
    Ostatnio edytowane przez Clover ; 06-10-2020 o 13:49

  3. #3
    Moderator Avatar PowerISO
    Dołączył
    03-05-2012
    Postów
    548
    6. Zabronić handel zwojami zaklęć na targu, praktycznie taki rynek nie istnieje, wszystkie zaklęcia można kupić w sklepie.
    to też zabronić handlu fiołkami xD
    na nie

  4. #4
    Azekar
    Konto usunięte
    1-4 na tak
    5 nie mam zdania
    6-7 xDDDD
    8 to Twój prywatny problem

  5. #5
    Użytkownik Avatar Val Gaav
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    236
    mi osobiście najbardziej brakuje jednego czatu przypisanego do wszystkich postaci na koncie , jak z kimś się pisze w grze i ta osoba ciągle zmienia postacie to trzeba za każdym razem otwierać nowe okno czatu

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Cytat Napisał Val Gaav Zobacz post
    mi osobiście najbardziej brakuje jednego czatu przypisanego do wszystkich postaci na koncie , jak z kimś się pisze w grze i ta osoba ciągle zmienia postacie to trzeba za każdym razem otwierać nowe okno czatu
    W MFO3 jest bardzo wiele rzeczy do zrobienia, niestety to nie jest priorytet, głównie dla tego że MFO3 nie służy głównie do rozmów - nie jest portalem społecznościowym. Zmiana tego jest pewnie na baaardzo odległym miejscu.

    Dodaję jeszcze jedną propozycję od siebie:

    9. Eliminacja tzw. czerwonych pasków w nabijaniu zdolności. Tzn. wszystkie zdolności powinny być dostosowane do obecnego MAXLV (80), a po wejściu kolejnego update'a odpowiednio dostosowane. Te czerwone paski okropnie straszą, gdy się przegląda zdolności i nie można ich nabić.

  7. #7
    Jeśli chodzi o 3. to jestem mocno przeciw automatycznym leczeniom w walkach z potworami. Leczenie się miksturkami po walce jest częścią gry i jak się nie powodzi to albo poprawia się skrypt, albo idzie się manu, albo idzie się na słabsze potworki. Dodatkowo, jest to bardzo uciążliwe graczom spalający 9999 eny bo marnują sporo czasu na zatrzymanie się, aby się wyleczyć, a Halloween jest już blisko. Póki co, odczuwają niski komfort manualnego leczenia się co zniechęca do polowania na dynie, a więc mam mniej potencjalnych konkurentów.

    Jeśli chodzi o całą resztę to nie widzę problemu ani w pozostawieniu jak jest, ani gdyby te propozycje były zrealizowane.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Jeśli chodzi o 3. to jestem mocno przeciw automatycznym leczeniom w walkach z potworami. Leczenie się miksturkami po walce jest częścią gry i jak się nie powodzi to albo poprawia się skrypt, albo idzie się manu, albo idzie się na słabsze potworki. Dodatkowo, jest to bardzo uciążliwe graczom spalający 9999 eny bo marnują sporo czasu na zatrzymanie się, aby się wyleczyć, a Halloween jest już blisko. Póki co, odczuwają niski komfort manualnego leczenia się co zniechęca do polowania na dynie, a więc mam mniej potencjalnych konkurentów.

    Jeśli chodzi o całą resztę to nie widzę problemu ani w pozostawieniu jak jest, ani gdyby te propozycje były zrealizowane.
    nr. 3 ma dotyczyć np. pomocy przy minibossie.

  9. #9
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Jeśli chodzi o 3. to jestem mocno przeciw automatycznym leczeniom w walkach z potworami.
    Mordeczko, trochę czytania ze zrozumieniem


    1. spoko, ale warto dać jakiś przełącznik, nie wszystkim ta opcja przypasuje (chodzi o listę na konto)
    3. na tak
    4. to taka "symboliczna złotówka" w zasadzie nie mam zdania, ja zostanie to nikomu się nic nie stanie
    5. oj tak, bardzo na tak
    6. jeśli to to i wiele innych rzeczy by mogło się do tego zaliczyć, więc albo by się musiało utworzyć nową grupę "*sklepowe*" i miałaby one swoje właściwości (w cholerę pracy) albo zostawić jak jest i wykorzystywać niewiedzę innych
    8. raczej też mogłoby się dać opcję personalizacji tego
    9. eemmm, na nie

  10. #10
    Przepraszam, zaciągnąłem się w tamten temat z linkiem. Jeśli chodzi o leczenie przy wbiciu do walki (oprócz potworów) to mi obojętnie. Czasem można się ponieść emocjom jak ktoś do walki TvT wchodzi niewyleczony, trochę śmiechu z czyjegoś gałgaństwa to na plus.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Została dodana propozycja nr 10, radzę przeczytać dokładnie, najlepiej w całości i kilka razy by móc się do niej odnieść jak ktoś chce:

    10. Możliwość kupna mixów many i życia w dalszych miastach, a nie ograniczanie się do nowych 3/4/5.
    Kiedy było tylko miasto Eternia-Langeburg-Urkaden-Eliar to jeszcze można było take podróże robić po mixy, ale obecnie jest to znaczne utrudnienie. Po co robić utrudnienie z czego co jest i tak dostępne, w postaci dostępu do mixów? Trudność głównie powinna polegać na questach/bossach a nie dostępnie do mixów. Generalnie nowe miasto powinno zawierać nowe EQ + nowe mixy + wszystkie mixy z poprzedniego miasta. Jak to nie jest w stanie admina przekonać to już chyba nic, ktoś ma jakiś kontrargument ?

  12. #12
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    10. Możliwość kupna mixów many i życia w dalszych miastach, a nie ograniczanie się do nowych 3/4/5.
    Kiedy było tylko miasto Eternia-Langeburg-Urkaden-Eliar to jeszcze można było take podróże robić po mixy, ale obecnie jest to znaczne utrudnienie. Po co robić utrudnienie z czego co jest i tak dostępne, w postaci dostępu do mixów? Trudność głównie powinna polegać na questach/bossach a nie dostępnie do mixów. Generalnie nowe miasto powinno zawierać nowe EQ + nowe mixy + wszystkie mixy z poprzedniego miasta. Jak to nie jest w stanie admina przekonać to już chyba nic, ktoś ma jakiś kontrargument ?
    Mało przejrzyście będzie, poza tym nawet nie można używać potków 1 i 2 w walce, więc bez sensu, żeby były w sklepie. Jedynie potki 1 do leczenia między walkami, ale to tak jakbyś domagał się dodania winogron w późniejszych miastach, bo wychodzi oszczędniej. Postawić sobie postać w dilli to żaden problem

  13. #13
    Po wejściu do nordi na dajmy na to 65 lvl i tak korzystamy z potek 2.

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Ograniczenie jest od niedawna, a mixy głównie używa się poza walką (do expienia na potworkach). Tworzenie specjalnej postaci do tego jest mało praktyczne, nie wszyscy mają do tego postać. Poza tym jak do takich banalnych rzeczy ma być tworzona postać to znaczy że jest tu coś nienormalne. Dodać mixy 1 i 2 do każdego miasta i nie trzeba będzie dziwacznych postaci, będzie można pokasować część pseudobankowych postaci. Dodatkowo mixy warto mieć to do innych celów, by móc komuś przekazać/pożyczyć/przehandlować będąc poza miastem, walcząc z bossem. Tak samo jak mag powinien mieć także przy sobie mikstury mobilizacji - nie dla siebie ale dla sojuszników wojowników w walce z minibosem/TvT, niektórzy nie mają...
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 08-10-2020 o 11:42

  15. #15
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    jeszcze zależy w jakiej formie miało by być wprowadzone. Jeżeli tak jak są te na wyższy lvl to na nie, bo potem będzie bałagan i dużo miksów na low lvl w późniejszych miastach, ja bym do tego dodał specjalną zakładkę: Mikstury z poprzednich miast, czy coś w tym stylu.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •