Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Login, a imię postaci

  1. #1

    Login, a imię postaci

    Zwracano mi uwagę, że przy rejestracji niektórzy wpisują w login nazwę, którą chcieliby mieć w grze i potem już się nie da tego odkręcić i postaci muszą nazwać inaczej. Może to zniechęcać niektórych na starcie.

    Proponuję dodać wymóg cyfr w loginie, w ten sposób zawsze będzie różny od imienia postaci, a i konto będzie bezpieczniejsze.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Można zawsze dać wstecz i zmienić login

  3. #3
    Pirrat
    Konto usunięte
    Popieram tak mógłbym usunąć jedno r.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,649
    Nawet jak się założy takie konto na "złe" dane, to można je wykasować i założyć na nowo.

  5. #5
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Nawet jak się założy takie konto na "złe" dane, to można je wykasować i założyć na nowo.
    Nie wymagajmy takich rzeczy od startujących graczy.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    ja bym był raczej za zlikwidowaniem takiego "zabezpieczenia"

  7. #7
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    A potem będą pretensje, że jakiś biedny i niewinny gracz stracił konto bo nie widział, że jak ustawi sobie taką samą nazwę postaci jak login, bo nie wiedział, że to ułatwi sprawę złodziejowi. Na nie, niech ludzie będą bardziej ambitni żeby sobie zrobić dobry login i jednocześnie fajnie nazwać postać.

  8. #8
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    A potem będą pretensje, że jakiś biedny i niewinny gracz stracił konto bo nie widział, że jak ustawi sobie taką samą nazwę postaci jak login, bo nie wiedział, że to ułatwi sprawę złodziejowi. Na nie, niech ludzie będą bardziej ambitni żeby sobie zrobić dobry login i jednocześnie fajnie nazwać postać.
    Nie wymyślaj. Na mfo1 i mfo2 jakoś nie było takiego problemu, a tamte wersje istnieją od ok. 15 lat.

    Sam przy rejestracji na mfo3 9 lat temu w polu na login wpisałem to, co chciałem, żeby wyświetlało się innym graczom... tylko po to, żeby po chwili dowiedzieć się, że nazwa już przepadła, bo nazwałem tak konto i że muszę wymyślić coś innego.

    I jestem pewien, że większość nowych graczy natrafia na ten problem podczas pierwszej rejestracji.


    Albo wywalić ograniczenie albo niech e-mail będzie loginem.

    - - - - - - - - - -

    A jak ktoś jest naiwny to straci dostęp do konta tak czy siak. To ograniczenie niezbyt sensowne.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Ogólnie rzecz biorąc i chyba to byłoby najefektywniejsze rozwiązanie (nie bez powodu stosowane w niemalże każdym sklepie / przeróżnych serwisach internetowych), adres mailowy = login i wtedy jest unikalny i niepowtarzalny login - mówię tutaj o dowolnej zmianie loginu, czyli jeśli ktoś zmieni sobie adres mailowy w Profil -> Adres e-mail -> Aktualny adres e-mail, wtedy automatycznie login zostaje zmieniony.

    Oczywiście na obecnym etapie jest dodatkowa autoryzacja czasowa / kod bezpieczeństwa do zmiany maila, więc nie wiem jakie byłyby możliwości techniczne od strony zaplecza, ponieważ:
    "Standardowy okres oczekiwania na zmianę wynosi 7 dni.
    Jeśli chcesz zmienić adres bez oczekiwania, musisz podać kod bezpieczeństwa:".

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,649
    Przypominam że podanie adresu e-mail jest nieobowiązkowe, wystarczy sam login, imię postaci i hasło.

  11. #11
    Wystarczy tylko wspomnieć podczas rejestracji, że login nie będzie widoczny w grze ani na forum przez innych graczy.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •