Zobacz wyniki ankiety: Czy powinna być wprowadzona blokada broni zależnie od profesji?

Głosujących
58. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jestem za

    26 44.83%
  • Nie, jestem przeciw

    32 55.17%
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 122

Temat: Blokada broni zależnie od profesji

  1. #31
    Użytkownik Avatar dudzin
    Dołączył
    13-06-2020
    Postów
    61
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Wojownik jest wojownikiem, a mag jest magiem. Dlatego tak mają napisane w profilu. Wojownik nie nazywa się broniofizycznikiem, więc nie wiem o co ci chodzi. Chcesz blokady broni, ale jej nie popierasz argumentami innymi niż te, które brzmią jak krzyczenie "Polska dla Polaków". To, że wojownik korzysta z różdżki, nie czyni go nie-wojownikiem.
    Wojownika nazywa się wojownikiem dlatego ,że bije fizycznie a maga magiem ponieważ bije magicznie.
    Jeżeli każdy może bić czym chce to profesje nie powinny istnieć.

  2. #32
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Tworzenie kolejnej profesji hybryda lub pół-wojownik-pół-mag jest sprzeczne z założeniami gry, więc należy dokonać wszelkich działań do przywrócenia właściwego porządku. Albo jest się magiem, albo wojownikiem (nie można być trochę w ciąży). Wszelkie odstępstwa można uznać za próbę obejścia zasad gry - celowo wprowadza w innych w błąd, być może nawet narusza to regulamin, a więc mogłoby być nawet karane banem.

  3. #33
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Tworzenie kolejnej profesji hybryda lub pół-wojownik-pół-mag jest sprzeczne z założeniami gry, więc należy dokonać wszelkich działań do przywrócenia właściwego porządku. Albo jest się magiem, albo wojownikiem (nie można być trochę w ciąży). Wszelkie odstępstwa można uznać za próbę obejścia zasad gry - celowo wprowadza w innych w błąd, być może nawet narusza to regulamin, a więc mogłoby być nawet karane banem.
    Nie skomentuję.
    Generalnie to wojownik to wojownik, mag to mag i wydaje mi się, że skoro można teraz bardzo dobrze wychodzić na paladynie to powinno być to jakoś ograniczone.

  4. #34
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    Nie skomentuję.
    Generalnie to wojownik to wojownik, mag to mag i wydaje mi się, że skoro można teraz bardzo dobrze wychodzić na paladynie to powinno być to jakoś ograniczone.
    Zależy co rozumiesz przez "bardzo dobrze". Jeśli takowy paladyn jest niepokonalny, to jak najbardziej, jest to szkodliwe, dlatego wspomniałem o tym, że przydałoby się przetestować włócznię na testowym, by zobaczyć, czy rzeczywiście w eq o zbliżonej sile, ktoś, kto nie ma skrajnie bezdefowego buildu i tak nie miałby szans wygrać z magiem włóczni. Skrajne buildy nie powinny być brane pod uwagę, bo są skrajne, więc celowo podejmują ryzyko, że ktoś znajdzie na nie sposób.

    Jeśli jednak paladyn wygrywa jedynie dzięki temu, że gracze nie przygotowali się do walki z nim, no to nie jest to zła cecha. Taką samą przewagę ma lucker z fortuną/szczęśliwym, kiedy przeciwnik totalnie oleje lucka. Tą samą przewagę ma defer z odbiciem, gdy przeciwnik oleje kompletnie leczenie się, "bo przeciwnik mi bije po 300, to po co się leczyć poniżej 1500".

    To jest ogółem mój ostatni post w tym temacie, do czasu aż pojawią się jakieś nowe argumenty, z którymi się będę chciał zgodzić, rozwijając myśl, lub nie zgodzić.

    Argumenty, które padły do tej pory

  5. #35
    Użytkownik Avatar Infinitum
    Dołączył
    03-03-2019
    Postów
    147
    osobiście uważam że nie powinno to być blokowane ponieważ dzięki temu nawet może przyciągnąć/zachęcić kolejnych graczy do walczenia pvp ponieważ w walce z takim przeciwnikiem czyjemy mino wszystko tą nutę niepewności co jest ciekawą nowością w MFO

    Jednak moim zdaniem magowi byłoby trudniej być taką hybrydą

    A pozatym Oma ma po prostu 200iq bo nikt inny nie wpadł na taki pomysł
    Ostatnio edytowane przez Infinitum ; 30-09-2020 o 23:29

  6. #36
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    21-09-2017
    Postów
    195
    Pamiętam jeszcze jak w temacie balans uzbrojenia ludzie mówili o usunięciu włóczni turniejowej, bo nie ma żadnego zastosowania i jest słaba. Teraz z dnia na dzień jest najlepszym eq w grze, zbyt silnym żeby istnieć.

    Trochę smutne, że tak krytycznie wypowiadają się osoby, które nigdy hybrydą (paladynem) nie grały. Wy widzicie tylko dobre wyniki paladynów i nie wiecie ile pracy trzeba włożyć żeby to działało. Mało kto decyduje się na taką taktykę i są to osoby doświadczone w pvp. To oczywiste, że takie osoby będą wygrywać. Dlatego nie ma słabych paladynów. Ja gram hybrydą od czasów Devos, osiągnąłem nawet ligę diamentową. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie da się wygrać z każdym. Przeciwnik możne mieć takie staty, że nie pokonacie go w żaden sposób. Nie chcę nikogo urazić, ale widzę, że się nie znacie. Bo tank nie pokona hybrydy tak po prostu (sprawdziłem). To jest bardziej skomplikowany temat. Ja mogę poświadczyć, że hybrydy nie są zagrożeniem dla balansu.

    Osobiście jestem za zablokowaniem zaklęć w grze dla wszystkich, niech każdy gra wojownikiem.

  7. #37
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Jestem bardzo na NIE

  8. #38
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Pamiętam jeszcze jak w temacie balans uzbrojenia ludzie mówili o usunięciu włóczni turniejowej, bo nie ma żadnego zastosowania i jest słaba. Teraz z dnia na dzień jest najlepszym eq w grze, zbyt silnym żeby istnieć.

    Trochę smutne, że tak krytycznie wypowiadają się osoby, które nigdy hybrydą (paladynem) nie grały. Wy widzicie tylko dobre wyniki paladynów i nie wiecie ile pracy trzeba włożyć żeby to działało. Mało kto decyduje się na taką taktykę i są to osoby doświadczone w pvp. To oczywiste, że takie osoby będą wygrywać. Dlatego nie ma słabych paladynów. Ja gram hybrydą od czasów Devos, osiągnąłem nawet ligę diamentową. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie da się wygrać z każdym. Przeciwnik możne mieć takie staty, że nie pokonacie go w żaden sposób. Nie chcę nikogo urazić, ale widzę, że się nie znacie. Bo tank nie pokona hybrydy tak po prostu (sprawdziłem). To jest bardziej skomplikowany temat. Ja mogę poświadczyć, że hybrydy nie są zagrożeniem dla balansu.
    To prawda, to nawet widać w podesłanych walkach przez Atronisa.

    Pierwsza walka: hybryda miażdży kogoś, kto ma zero obrony magicznej, nie ma co się dziwić.
    Druga walka: Kto jest hybrydą? Mają siłę na podobnym poziomie, tyle że sensei użył skupy, na co avenger nie odpowiedział osłonką magiczną, więc nie ma co się dziwić, że padł.

  9. #39
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Bo to była walka automatyczna?

  10. #40
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    21-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Bo to była walka automatyczna?
    Miseris chodzi o to, że nie wiadomo kto wyrywa. Nie da się stwierdzić kto jest hybrydą dopóki przeciwnik nie odpowiada na skupienie.

  11. #41
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Przecież każda zabawa ma swoje ryzyko:
    - magowie grają pod fortunę i są z reguły na niecałe dwa uderzenia,
    - wojownicy pod uniki, które teraz można skontrować sprytnym ciosem i tutaj dziwne, że wyłącza się myślenie graczom, ponieważ gracz nie ubierze się celność, czy skorzystanie ze zdolki typy precyzja, tylko wprowadzili Sprytny cios.

    Skontrowanie paladyna jest bardzo proste, spytajcie Czervika jak wielokrotnie np. mnie zabijał. W kwestii wymuszenia na profesji zakładania odpowiedniej broni to co w przypadku gdy ktoś będzie chciał magiem bić mieczem, bo będzie za darmo na potworkach przebijał atrybut? Poza tym, nikt nikomu nie broni zrobić sobie paladyna, albo defera, który będzie sobie radził z paladynem, wystarczy mieć odrobinkę defa w bazie lub inaczej oparte staty. Moim zdaniem warto się bawić statami, ekwipunkiem, no chyba że każdy chce takich monotonnych walk, że w kółko to samo to faktycznie zablokujmy pomysłowość i chęć zabawy.

    PS. W kwestii tego diamentu o którym napisałeś Oma to nie wiem czy pamiętasz ale chyba Farben (i nie tylko) Ci jakieś tam walki oddawał, także takie wbite, a nie zdobyte.

  12. #42
    100% na nie, primo ultimo argument - atrakcyjność walk/powiew świeżości;

    jednakże, jest jedna sprawa - jesteś magiem, masz nabite zaklęcia, wydajesz 25MF i możesz być hybrydą; jesteś wojem, jesteś elastyczny, wydajesz 25 MF i jesteś g*wnem a nie magiem osoby te, które były wojem a chcą grać jako mag, mają niesamowicie pod górkę, jezeli chodzi o nabijanie zaklęć - w jednej aktualizacji będzie łatwiej, w drugiej gorzej, zależy jak to tam wypadnie, ale generalnie to jest jedyny problem jaki można rozwiązywać, że magowie mają dużo łatwiejszy dostęp do bycia wojem, aniżeli woj do bycia magiem (na pewnych lvl ofc) - dlatego też właśnie uważam, że zawieszanie broni na profesje byłoby bez sensu (rękawice i tak by pewnie zostały, więc mag nadal mógłby walić fizykami, a woj byłby w tym momencie pokrzywdzony ;-

    nie orientuję się, czy są jakieś zdolności na hybrydy, jeżeli nie ma to można dodać i po problemie dla tych co go widzą ;p

  13. #43
    Kim Chi
    Konto usunięte
    To powinno zostać zablokowane. Przecież takich postaci w topce rankingu walk automatycznych przed update było więcej niż normalnych buildów i teraz znowu się zaczyna

  14. #44
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    21-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    To powinno zostać zablokowane. Przecież takich postaci w topce rankingu walk automatycznych przed update było więcej niż normalnych buildów i teraz znowu się zaczyna
    Pamiętam, że w topce była hybryda Senseja i EneDueRabe. Oni wydzielili jedną ze swoich postaci do pvp (dali tam staty nadające się tylko do pvp). Dodatkowo mieli dobry ekwipunek na 65lvl. I oni potrafią walczyć, mają doświadczenie. Nawet bez istnienia hybryda bogaci gracze dojdą do topki. Poza tym przed Nordią nikomu nie chciało się walczyć w pvp. Będąc w Topce miałem 4 graczy w swoim przedziale rankingowym.

    Można z tym też Łatwo wygrać, jak jesteś w topce i wiesz, że jedyni wojownicy w twoim przedziale rankingowym to hybrydy. Wystarczy zapisać się z profilem na maga. To jest jak walka z hiterem. Jak masz leczenie w skrypcie poniżej 1700 hp a on Ci bije 2500hp na hita to nie da się wygrać walki auto. Chyba, że spodziewamy się walki z hiterem.

  15. #45
    Cytat Napisał Squadron Zobacz post
    Jestem bardzo na NIE
    Jestem bardziej na nie, znajdźcie sobie kontre i tyle.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •