Zobacz wyniki ankiety: Czy powinna być wprowadzona blokada broni zależnie od profesji?

Głosujących
58. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jestem za

    26 44.83%
  • Nie, jestem przeciw

    32 55.17%
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 122

Temat: Blokada broni zależnie od profesji

  1. #16
    Można napisać nie tylko cała broń, ale także i zaklęcia oraz wszystkie zdolności mogą być używane przez postacie niezależnie od profesji.

    Jednak osobiście wyrażam sprzeciw co do tej propozycji. Zwyczajne walki z graczami wyglądają tak, że ustawimy konkretny profil na gracza, a zwykle mamy na woja albo na maga, i lecą walki które z tym samym graczem wyglądają podobnie. Jednak z paladynem jest inaczej, bo samo przygotowanie się do walki wprowadza w grę w ciemno i wzbudza do myślenia, i raczej nie wygramy wszystkich walk z równym sobie paladynem tym samym profilem. Możemy zaryzykować i próbować zagrać na antywoja bądź antymaga albo wykonać zbalansowany build. Jak zaryzykujemy odpowiednio, to paladyn jest łatwiejszy do ubicia niż zwyczajny gracz z podobnym buildem. Pozwala to na kombinowanie profilami, jakimi nie możemy doświadczyć wiedząc, że przeciwnik jest wojem atakującym fizycznie albo magiem atakującym magicznie. Walki z paladynem dodają nieprzewidywalności, a zatem są ciekawsze.

    Jedyna śmieszna przewaga paladyna to automatyczne walki z nieaktywnym przeciwnikiem, który zwykle ma profile ustawione pod obronę przeciwną do ataków paladyna, zwłaszcza przy mechanice wyzwania może to być uciążliwe, ale to już bardziej problem mechaniki wyzwania, a nie paladyna który wykorzystuje to na swoją korzyść.

    No i w dodatku jestem fanem łamania metagamingu.

  2. #17
    MasterOfFlair
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Jeszcze tylko dodam, że ta sytuacja jest identyczna z mieczem burmestera na pvp 20 lvl, wszyscy używali włóczni, więc nikt nie był przygotowany na miecz, co burmester wykorzystał, by wygrać, czy to oznacza, że ten miecz jest op w pvp? Skądże. Po prostu się ludzie przyzwyczaili do schematu, któremu ktoś się wyłamał.
    Wygrywał, bo zrobił na jednej postaci anty maga z mieczem ( atakował specjalnie magów ), a na wojowników zrobił anty woja pod włócznie. Jego wojownik z tym mieczem był tak zrobiony, że żaden mag nie był w stanie go pokonać bez zrobienia specjalnej postaci pod niego, a z wojownikami nie miał nim najmniejszych szans.

  3. #18
    Użytkownik Avatar dudzin
    Dołączył
    13-06-2020
    Postów
    61
    Jestem za.
    W grze jest oficjalny ,jasny podział na wojownika i maga.
    Jeżeli mają zostać dopuszczone rozwiązania hybrydowe to profesje powinny zniknąć albo zostać rozszerzone.

  4. #19
    A, jeszcze mam kolejny powód: Nie mając odpowiedniej broni dla swojej profesji z setu Eskimosa, jestem zmuszony używać broni dla przeciwnej mi profesji, aby dłużej przebywać w zamieci.

  5. #20
    Pirrat
    Konto usunięte
    Jestem na nie, zawsze dodatkowa taktyka, szczególnie na osoby bez defa.

  6. #21
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał dudzin Zobacz post
    Jestem za.
    W grze jest oficjalny ,jasny podział na wojownika i maga.
    Jeżeli mają zostać dopuszczone rozwiązania hybrydowe to profesje powinny zniknąć albo zostać rozszerzone.
    Oficjalny podział służy temu, by nie było hiterów paladynów, bo taki build zdecydowanie był za silny. Paladyn defer jest jak najbardziej zbalansowany.

  7. #22
    MasterOfFlair
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Ja odpowiadam na twoje posty z moimi argumentami,a nie pisząc "nie masz racji, bo nie", jednocześnie zaznaczam, że jest to czysta moja opinia, żadne stwierdzenia "mój pogląd jest lepszy", nie wiem, gdzie ty widzisz prowokację.

    Temat dotyczy blokady, dla której ja nie widzę sensu i o tym piszę. To, że się z tobą nie zgadzam, nie znaczy, że ptowokuję gównoburze.
    Przedstaw mi swoje argumenty, a na nie odpowiem.
    Argument, że jest to op według mnie obaliłem, wskazując na wadę w twoich (i nie tylko twoich) statystykach, w których brakuje sensownej ilości defa, bo gracze się przyzwyczaili do tego, że w pvp znacznie lepiej ładować w atak. I nie, deferzy w pvp nie radzą sobie za dobrze powyżej 40 lvla. Jeśli rzeczywiście są dobrzy deferzy w pvp powyżej 40 lvla, którzy nie są paladynami, to proszę wskaż mi ich.
    Na 80 lvlu deferzy sobie radzą jak najbardziej. Gram magiem z dużymi defami bazowymi ( ponad 120 ) w eq maks +3/z 2-3 ity +5 i utrzymywałem się stale na poziomie 400-590 auto/200-390 manu, wygrywając większość walk.

  8. #23
    Użytkownik Avatar dudzin
    Dołączył
    13-06-2020
    Postów
    61
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Oficjalny podział służy temu, by nie było hiterów paladynów, bo taki build zdecydowanie był za silny. Paladyn defer jest jak najbardziej zbalansowany.
    Nie obchodzi mnie czemu ten podział według ciebie istnieje.
    Ja dostaje na starcie gry informacje o dwóch profesjach i się tego trzymam.
    Jeżeli chcecie pozwalać na jakieś hybrydy to trzeba usunąć informacje o profesjach bo inaczej jest to czysta dezinformacja i kłóci się to z istnieniem profesji.

  9. #24
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał MasterOfFlair Zobacz post
    Na 80 lvlu deferzy sobie radzą jak najbardziej. Gram magiem z dużymi defami bazowymi ( ponad 120 ) w eq maks +3/z 2-3 ity +5 i utrzymywałem się stale na poziomie 400-590 auto/200-390 manu, wygrywając większość walk.
    Okej, to gratuluję, nie widziałem tego. Chociaż przedział 80 lvla jest dość świeży, bo ludzie jeszcze nie mają pełnych setów, ani znajomości mety w tym przedziale, więc różne rzeczy mogą się dziać, to i tak jestem zaskoczony. W sumie na 80 doszło kilka narzędzi dla deferów, więc może rzeczywiście ta włócznia może być trochę za silna, jednakże poza tą włócznią nadal nie widzę sensu blokowania paladynów. Paladyn to taki one-trick pony, poświęca część obrażeń, by być w stanie zaskoczyć przeciwnika. Jednakże, jeśli mu się nie uda, to po nim.

    Co do turniejowej: najlepiej by było, jakby testerzy ją przetestowali na testowym, by zobaczyć, czy rzeczywiście mag z tą włócznią dominuje kogoś, kto nie jest glasscanonem, ale ubrał się vs mag.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał dudzin Zobacz post
    Nie obchodzi mnie czemu ten podział według ciebie istnieje.
    Ja dostaje na starcie gry informacje o dwóch profesjach i się tego trzymam.
    Jeżeli chcecie pozwalać na jakieś hybrydy to trzeba usunąć informacje o profesjach bo inaczej jest to czysta dezinformacja i kłóci się to z istnieniem profesji.
    Ale ja nie mówię, czemu według mnie istnieje. Ja gram od początku gry i wiem, co się wtedy działo. Wtedy nie było podziału na profesje, przez co dominowały osoby, o których wcześniej wspomniałem. Nic się nie kłóci. Mag rozdaje w bazie w atak magiczny, woj w fizyczny. Tyle oznaczają profesje, nic więcej. Ba, woj ma w swoim arsenale bronie, na które i tak obrona magiczna jest wymagana, czyli twoje założenie nie ma żadnego oparcia.
    Ostatnio edytowane przez Clover ; 30-09-2020 o 21:09

  10. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    926
    Jestem za całkowita blokada zaklec na woju.

  11. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2013
    Postów
    129
    Cytat Napisał Kamillo Zobacz post
    Jestem za całkowita blokada zaklec na woju.
    Różdżki wystarczą kocham używać pocisków magicznych za 10dmg 4fun

  12. #27
    Build bez defów nie oznacza od razu hitera. Ja sobie na przykład daję punkty w lucka, w atak tak średnio, nawet za mało niż trzeba. Dlaczego taki build ma być dyskryminowany? (: Poza szczęśliwym ciosem, który i tak się bardziej opłaca u osób z wyższym atakiem, nie mam mocnych narzędzi i mogę polegać jedynie na krytykach albo pasywkach typu włócznia pośpiechu. To bardzo łatwo skontrować dosłownie wszystkim, jeśli ktoś umie.

    Co do paladyna mam mieszane uczucia, bo gdyby to było złe, to Bóg by inaczej świat stworzył, ale mamy chociażby sytuację o której ktoś wspomniał powyżej - zapis na arenę offline, który w takim przypadku całkowicie przestaje mieć sens CHYBA ŻE SIĘ JEST DEFEREM i obrywa się po tyle samo z fizyka i z magii. To trochę pójście na łatwiznę dla osób, które mogą w ten sposób zyskać spory ranking dużo łatwiej niż ktoś dysponujący jedną profesją.

  13. #28
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał tosenevrati Zobacz post
    Build bez defów nie oznacza od razu hitera. Ja sobie na przykład daję punkty w lucka, w atak tak średnio, nawet za mało niż trzeba. Dlaczego taki build ma być dyskryminowany?
    No właśnie o tym mówię, najsilniejszy, jedyny build który dominował w pvp stał się nieopłacalny i nagle wszyscy, którzy z niego korzystali twierdzą, że są poszkodowani, podczas gdy istnieje kilka słabszych buildów, które w pvp nie były zbyt silne i na nie jakoś nikt nie patrzy, że były od zawsze "poszkodowane". I nie, nie mówię tutaj o "buildzie" wszystko w mp, z którego sam korzystałem, tylko o normalniejszych, dosyć ciekawych buildach, które niestety nie miały racji bytu, no bo rozdawanie punktów w atak zawsze było superior.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał tosenevrati Zobacz post
    Co do paladyna mam mieszane uczucia, bo gdyby to było złe, to Bóg by inaczej świat stworzył, ale mamy chociażby sytuację o której ktoś wspomniał powyżej - zapis na arenę offline, który w takim przypadku całkowicie przestaje mieć sens CHYBA ŻE SIĘ JEST DEFEREM i obrywa się po tyle samo z fizyka i z magii. To trochę pójście na łatwiznę dla osób, które mogą w ten sposób zyskać spory ranking dużo łatwiej niż ktoś dysponujący jedną profesją.
    Kiedyś ktoś wspomniał, że powinno się zachęcać graczy do aktywnej gry. Jednakże i na takie coś jest rozwiązanie: dodać do skryptu na woja polecenie nakładania osłonki magicznej w przypadku skupienia u przeciwnika, a do skryptu na maha polecenie nakładania osłonki w przypadku mobilki u przeciwnika. Powiecie że hurr durr nie chcecie poświęcać jednego polecenia na to, bo macie na nie inne zastosowanie. A ja wam odpowiem, że w walkach auto liczy się przygotowanie na przeciwnika, także to wsm problem takiej osoby, która nie chce się przygotowywać. Jak na unikera ubiorę buławę, to też mam płakać, że uniki op i nie da się wygrać będąc zapisanym auto?

  14. #29
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    No właśnie o tym mówię, najsilniejszy, jedyny build który dominował w pvp stał się nieopłacalny i nagle wszyscy, którzy z niego korzystali twierdzą, że są poszkodowani,
    [...]. Odpowiedz mi kiedy taki bulid dominował i kto nim dominował, za czasów devos czy kiedy? Podaj nicki osób które niby tak dominowały bo to co ty wypisujesz to takie brednie, bez składu i ładu.

    Temat jedynie dotyczy tego żeby wojownik był wojownikiem a mag magiem, a Ty nadal szukasz drugiego dna i przywołujesz jakieś swoje teorie.
    Ostatnio edytowane przez proof ; 30-09-2020 o 21:39

  15. #30
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Temat jedynie dotyczy tego żeby wojownik był wojownikiem a mag magiem, a Ty nadal szukasz drugiego dna i przywołujesz jakieś swoje teorie.
    Wojownik jest wojownikiem, a mag jest magiem. Dlatego tak mają napisane w profilu. Wojownik nie nazywa się broniofizycznikiem, więc nie wiem o co ci chodzi. Chcesz blokady broni, ale jej nie popierasz argumentami innymi niż te, które brzmią jak krzyczenie "Polska dla Polaków". To, że wojownik korzysta z różdżki, nie czyni go nie-wojownikiem.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Chłopie ty masz coś nietak pod kopułą. Odpowiedz mi kiedy taki bulid dominował i kto nim dominował, za czasów devos czy kiedy? Podaj nicki osób które niby tak dominowały bo to co ty wypisujesz to takie brednie, bez składu i ładu.
    Build w atak kiedy dominował w pvp? Czy ty masz amnezję? Niemal cały czas. Do tego odpowiadasz jedynie na posty, w których piszę do kogoś innego, a na te, w których ja odpowiadam tobie nie odpowiesz.

    Cytat Napisał dudzin Zobacz post
    Wojownika nazywa się wojownikiem dlatego ,że bije fizycznie a maga magiem ponieważ bije magicznie.
    Jeżeli każdy może bić czym chce to profesje nie powinny istnieć.
    Otóż nie, wojownika nazywa się wojownikiem dlatego ,że ma w profilu napisane wojownik. Jakby miał wpisane barbarzyńca, to by się mówiło barbarzyńca. A na realia gry, jedyna różnica między profesjami jest taka, że woj ma dostęp do rozdawania punktów statystyk w jeden atak, a mag w drugi. No dobra, to była jedyna różnica, bo w nowym upku doszły zdolki i itemki, których działanie zależy od profesji. Still, od profesji, a nie od rodzaju stosowanego ataku.
    Ostatnio edytowane przez Clover ; 30-09-2020 o 21:53

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •