Zobacz wyniki ankiety: Czy powinna być wprowadzona blokada broni zależnie od profesji?

Głosujących
58. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jestem za

    26 44.83%
  • Nie, jestem przeciw

    32 55.17%
Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 122

Temat: Blokada broni zależnie od profesji

  1. #1
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668

    Blokada broni zależnie od profesji

    Temat dotyczy tego, aby broń mogłabyć założona zależnie od Naszej profesji, bo powoli pojawią się osoby które rozdają w ten sposób statystyki by być zarówno wojownikiem jak i magiem. Przy minimum ataku w bazie mogą stworzyć statystyki dzięki którym mimo iz są wojownikiem to zakładają rózge + dodatek na atak i biją magią. To samo na odwrót + dodatkowo ta broń > może to jeszcze bardziej spotęgować ze względu na swoją pasywkę. Jestem zdania, że skoro jest ktoś wojownikiem to nie powinien mieć możliwości zakładania różdżek i na odwrót.
    Ostatnio edytowane przez Atronis ; 30-09-2020 o 16:04

  2. #2
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    statystyki dzięki którym mimo iz są wojownikiem to zakładają rózge + gemy ataku mag.
    Wiesz, że jak jesteś wojownikiem i masz 10 ataku magicznego bazowo to gemy ataku magicznego mogą ci dać maksymalnie 5 ataku magicznego przy +50%? Trochę bez sensu. Generalnie to berło udręki też mógłbyś zaliczyć pod taką broń, bo można mieć skupienie co drugie zaklęcia. Nie wiem ile można wyciągnąć ataku będąc magiem, albo ile ataku magicznego będą wojownikiem, ale wydaje mi się, że są to na tyle małe liczby, że palladyn nie ma racji bytu. Możesz dać jakieś raporty osoby grającej w ten sposób?
    Ostatnio edytowane przez Stara Gwardia ; 30-09-2020 o 15:58

  3. #3
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    Wiesz, że jak jesteś wojownikiem i masz 10 ataku magicznego bazowo to gemy ataku magicznego mogą ci dać maksymalnie 5 ataku magicznego przy +50%? Trochę bez sensu.
    Fakt, troche się zagalopowałem, ale nadal masz ponad 100 ataku z broni + dodatek z atakiem, a ktoś nie jest przygotowany na przeciwną profesję. Zresztą to raczej nie ma nic do rzeczy, bo temat dotyczy by wojownik mógł zakładać jedynie bronie dla wojownika i na odwrót.

    https://mfo3.pl/r/bce5123d1
    https://mfo3.pl/r/be14f0a91
    Ostatnio edytowane przez Atronis ; 30-09-2020 o 16:01

  4. #4
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Gemy ataku magicznego są kompletnie nieefektywne będąc wojem, czy ty wiesz, o czym gadasz?

    A dobra, już dostałeś odpowiedź, anyway, nie zgadzam się z propozycją, paladyni nie są zbyt silni, a ich siła opiera się głównie na tym, że nikt nie zostaje paladynem, ergo nie ma sensu się przygotowywać na paladyna, więc wykorzystują element zaskoczenia. Już nie wspomnę o tym, że taki paladyn nie może efektywnie używać 2 rodzajów ataków (woj w różdżce ma małe obrażenia, mag z mieczem ma mało mp), więc właściwie łatwo ich ograć, kiedy nie ubierasz się na antywoja czy antymaga, mając 0 defa w bazie.
    Ostatnio edytowane przez Clover ; 30-09-2020 o 16:10

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    W sumie byłbym za tym by broń mogła być zakładana tylko do wybranej profesji. Pytanie jest tylko takie: czy to nie ma jakichś przeciwwskazań, na to może odp. tylko admin.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    W sumie byłbym za tym by broń mogła być zakładana tylko do wybranej profesji. Pytanie jest tylko takie: czy to nie ma jakichś przeciwwskazań, na to może odp. tylko admin.
    Rozmawiałem z Tomim i powiedział żeby zrobić temat, więc nie ma.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Gemy ataku magicznego są kompletnie nieefektywne będąc wojem, czy ty wiesz, o czym gadasz?

    A dobra, już dostałeś odpowiedź, anyway, nie zgadzam się z propozycją, paladyni nie są zbyt silni, a ich siła opiera się głównie na tym, że nikt nie zostaje paladynem, ergo nie ma sensu się przygotowywać na paladyna, więc wykorzystują element zaskoczenia. Już nie wspomnę o tym, że taki paladyn nie może efektywnie używać 2 rodzajów ataków (woj w różdżce ma małe obrażenia, mag z mieczem ma mało mp), więc właściwie łatwo ich ograć, kiedy nie ubierasz się na antywoja czy antymaga, mając 0 defa w bazie.
    Jeszcze tylko dodam, że ta sytuacja jest identyczna z mieczem burmestera na pvp 20 lvl, wszyscy używali włóczni, więc nikt nie był przygotowany na miecz, co burmester wykorzystał, by wygrać, czy to oznacza, że ten miecz jest op w pvp? Skądże. Po prostu się ludzie przyzwyczaili do schematu, któremu ktoś się wyłamał.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Jeszcze tylko dodam, że ta sytuacja jest identyczna z mieczem burmestera na pvp 20 lvl, wszyscy używali włóczni, więc nikt nie był przygotowany na miecz, co burmester wykorzystał, by wygrać, czy to oznacza, że ten miecz jest op w pvp? Skądże. Po prostu się ludzie przyzwyczaili do schematu, któremu ktoś się wyłamał.
    Lubie jak wypowiadają się osoby, które nie walczą i zgrywają "znawców". Paladyn głównie trafia w graczy z niższą bazą defów, a druga sprawa jest taka, że porównywanie jakiegoś miecza bo ktoś inny był włócznią jest totalnie nie na temat. Co tu w ogóle za schemat, pokazuje, że z tą włócznią będzie to jeszcze bardziej widoczne, zresztą już jest widoczne. Wojownik to wojownik a mag to mag

  9. #9
    musaraj
    Konto usunięte
    Podszedłbym od innej strony - gemy ataku/ataku magicznego są zdecydowanie na słabe. Na dosyć hiterskim magu nie zakładam ich prawie w ogóle, bo 4% (dla ataku mag 2) jest dla mnie dużo mniej efektywne niż gemy speeda, hp, mp czy obron. A jak ktoś ma jeszcze mniej ataku/ataku mag w bazie niż ja, to tym bardziej nie będzie chciał ich zakładać.

    Btw. akurat tę włócznię bym faktycznie zablokował magom (przynajmniej pasywke), w przypadku ogólnym jest ok jak jest.
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 30-09-2020 o 16:29

  10. #10
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Podszedłbym od innej strony - gemy ataku/ataku magicznego są zdecydowanie na słabe. Na dosyć hiterskim magu nie zakładam ich prawie w ogóle, bo 4% (dla ataku mag 2) jest dla mnie dużo mniej efektywne niż gemy speeda, hp, mp czy obron. A jak ktoś ma jeszcze mniej ataku/ataku mag w bazie niż ja, to tym bardziej nie będzie chciał ich zakładać.

    Btw. akurat tę włócznię bym faktycznie zablokował magom, w przypadku ogólnym jest ok jak jest.
    Z tym postem akurat się zgodzę. Gemy ataku są dobrym wyborem tylko w przypadku totalnie skrajnej postaci, którą w pvp i tak nic się nie osiągnie.

    Co do tej konkretnej włóczni osobiście uważam, że nawet w rękach magów nie jest op, a jedynie, tak jak już mówiłem wcześniej, jest problemem dla ludzi przyzwyczajonych do tego, że nie ładują obron w bazę, bo przecież "nie opłaca się ładować 2 punktów w 2 obrony, skoro mogę władować te 2 punkty w 1 atak". Nic dziwnego, że tacy ludzie chcą zablokować broń, która obala ich punkt widzenia. Nie twierdzę, że mam rację, jest to tylko moja opinia. Chciałem ją przedstawić tylko po to, by ludzie sobie przemyśleli, czy faktycznie nie jest tak, że za bardzo polegają na ataku, kompletnie olewając defy.

  11. #11
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Z tym postem akurat się zgodzę. Gemy ataku są dobrym wyborem tylko w przypadku totalnie skrajnej postaci, którą w pvp i tak nic się nie osiągnie.

    Co do tej konkretnej włóczni osobiście uważam, że nawet w rękach magów nie jest op, a jedynie, tak jak już mówiłem wcześniej, jest problemem dla ludzi przyzwyczajonych do tego, że nie ładują obron w bazę, bo przecież "nie opłaca się ładować 2 punktów w 2 obrony, skoro mogę władować te 2 punkty w 1 atak". Nic dziwnego, że tacy ludzie chcą zablokować broń, która obala ich punkt widzenia. Nie twierdzę, że mam rację, jest to tylko moja opinia. Chciałem ją przedstawić tylko po to, by ludzie sobie przemyśleli, czy faktycznie nie jest tak, że za bardzo polegają na ataku, kompletnie olewając defy.
    Ale osoba, która ma taki zamysł na statystyki ze rozdaje mniej obron nie powinna być poszkodowana bo ktoś zmienia sobie bronie dla przeciwnej profesji.

  12. #12
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Ale osoba, która ma taki zamysł na statystyki ze rozdaje mniej obron nie powinna być poszkodowana bo ktoś zmienia sobie bronie dla przeciwnej profesji.
    To jest opinia. Uważasz tak, bo jesteś przyzwyczajony do tego, że "tak było zawsze". Jak na moje, meta ma prawo się zmieniać. Mówisz, że osoba rozdająca tylko w atak nie powinna być poszkodowana. A dlaczego twierdzisz, że jest poszkodowana? Dlaczego nie twierdziłeś, że osoba rozdająca tylko w obrony nie była wcześniej poszkodowana? Albo osoba bez lucka? Ofensywa była zawsze op w stosunku do defensywy i tylko dlatego wydaje ci się, że jak idąc full ofensywnie przegrywasz z full defferem, to jesteś poszkodowany. Tylko dlatego, że twój dawniej op build przestał być tak op.

  13. #13
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    To jest opinia. Uważasz tak, bo jesteś przyzwyczajony do tego, że "tak było zawsze". Jak na moje, meta ma prawo się zmieniać. Mówisz, że osoba rozdająca tylko w atak nie powinna być poszkodowana. A dlaczego twierdzisz, że jest poszkodowana? Dlaczego nie twierdziłeś, że osoba rozdająca tylko w obrony nie była wcześniej poszkodowana? Albo osoba bez lucka? Ofensywa była zawsze op w stosunku do defensywy i tylko dlatego wydaje ci się, że jak idąc full ofensywnie przegrywasz z full defferem, to jesteś poszkodowany. Tylko dlatego, że twój dawniej op build przestał być tak op.
    Ale gdzie ja mówie, że to dotyczy stricte mnie? Co ty w ogóle wygadujesz. Defer zawsze był dobry, ale ludzie nim nie grają, to nie jest moja wina. Temat dotyczy tego, żeby broń była przypisana do profesji, a ty szukasz powodu, żeby była jakaś gównoburza.

  14. #14
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    ty szukasz powodu, żeby była jakaś gównoburza.
    Ja odpowiadam na twoje posty z moimi argumentami,a nie pisząc "nie masz racji, bo nie", jednocześnie zaznaczam, że jest to czysta moja opinia, żadne stwierdzenia "mój pogląd jest lepszy", nie wiem, gdzie ty widzisz prowokację.

    Temat dotyczy blokady, dla której ja nie widzę sensu i o tym piszę. To, że się z tobą nie zgadzam, nie znaczy, że ptowokuję gównoburze.
    Przedstaw mi swoje argumenty, a na nie odpowiem.
    Argument, że jest to op według mnie obaliłem, wskazując na wadę w twoich (i nie tylko twoich) statystykach, w których brakuje sensownej ilości defa, bo gracze się przyzwyczaili do tego, że w pvp znacznie lepiej ładować w atak. I nie, deferzy w pvp nie radzą sobie za dobrze powyżej 40 lvla. Jeśli rzeczywiście są dobrzy deferzy w pvp powyżej 40 lvla, którzy nie są paladynami, to proszę wskaż mi ich.

  15. #15
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Blokować czym prędzej

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •