Zobacz wyniki ankiety: Czy powinna być wprowadzona blokada broni zależnie od profesji?

Głosujących
58. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jestem za

    26 44.83%
  • Nie, jestem przeciw

    32 55.17%
Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 122

Temat: Blokada broni zależnie od profesji

  1. #91
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Taktyka to pomysłowość, a zmiana profesji to obejście systemu. Sam Oma łapie jedynie ludzi auto na arenie zapisanych offline. Skoro to taktyka to dlaczego wiele zdolności nie wie, że przeciwnik zmienił profesję? Taktyka to zmienianie gemów czy zdolności ale będąc nadal tą samą profesją co mamy w oknie walki.
    Nie nazywaj obejściem systemu czegoś, co przez system zostało zaakceptowane i było rozważane rozbudowanie tego przez mopka, ale ludzie się skarżyli. Oma łapie ludzi offline. Tak samo uniker może łapać wojów offline, ktòrzy nie ubiorą się pod celność, albo magów zabić na szczęśliwy, bo ci, będąc offline, nie przygotowali się pod szczęśliwy. To, że będąc offline nie możesz się przygotować, to żadna nowość. Sam miałem profil tylko z poleceniem ataku, żeby palić ludziom na arenie miksy, gdzie mogli mnie na hita zdjąć, ponieważ byli offline, przez co nie byli przygotowani pode mnie. Zdolności nic nie wiedzą, bo nie mają mózgu. Twój przeciwnik nie zmienia profesji, tylko rodzaj ataku. Kłujący pocisk też atakuje fizycznie. Taktyką jest wszystko, co jest związane z przygotowaniem się do walki, nie tylko zmiana gemów i zdolek. Ba, sposób walki też sam w sobie jest taktyką.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    No tak, ale jak wiem jaką profesję MA przeciwnik to mogę sobie przynajmniej założyć odpowiednie eq i zdolności, i każda z nich będzie mniej/ bardziej przydatna, ale BĘDZIE. A tutaj? Wezmę sobie oślepiający i odbicie, bo on jest wojownikiem, a tutaj ku mojemu zdziwieniu zacznie naparzać zaklęciami i ani tego, ani tego nawet nie będę miał szansy użyć. Albo zrobię się pod uniki, a on sobie zacznie mnie nawalać. Ten wasz tak nie rozwiązuje przewagi ni jak, bo ile tank ma więcej defa w bazie od hitera/ speedera/ luckera? 50? 60? A pewno to, że on we mnie bije 2x więcej niż ja w niego i ma zdolności, gdzie moje są w połowie bezużytecznie zrównoważę 50 defa jeszcze kosztem ataku. Zabawne...


    Mogę sobie zobaczyć raporty i będę wiedział jaki styl ma przeciwnik, a jak zobaczę, że raz jest wojem, a raz magiem to nadal nic mi nie daje, bo nie wiem co na mnie założy.
    Nareszcie wróciły sensowne argumenty, niezmiernie się cieszę. No cóż, rzeczywiście, jak ubierasz się pod konkretną profesję, to jak przeciwnik bije przeciwnie, to masz przerąbane. Z drugiej strony jednak: odbicie i tak by ci nic nie dało, bo skoro przeciwnik to hybryda, to ma dość wysokie obrony, więc i tak mało byś mu zrobił odbiciem. Mniej, niż zwykłym atakiem raczej. Oślepiający? A co , jeśli przeciwnik miałby 75% na oślepienie i pewny cios w skrypcie? Osiągnąłbyś tyle samo jak na moje. Zrobisz się pod uniki? On mógłby zrobić się pod celność. Co do walk tanka z hybrydą, widziałem tylko kilka, ale nie widziałem w nich przewagi paladyna.

    Możesz zobaczyć raporty, by znać styl przeciwnika. A co, jeśli zobaczysz w nim więcej, niż 1 sposób walki? Też ci to zobaczenie nic nie daje, o czym pisałem w poprzednim poście o unikerze-luckhiterze

  2. #92
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2011
    Postów
    87
    Można to przeanalizować na spokojnie:

    Plusy:
    - nowa, dość ciekawa taktyka
    - Brak ograniczeń
    - więcej taktyk w pvp, więcej walczących osób

    Minusy:
    - Niszczenie balansu dwóch profesji mag/woj
    - Późniejsze zmiany, aktualizacje, dadzą paladynom więcej opcji, więc może być to dużo trudniejsze do skontrowania
    - dużo więcej eq -> hidden op, eq które nie było skonstruowane pod palladynów, a okazuje się po nich za mocne

    Rozwiązania:
    - nowa profesja(skrajne, prawdopodobnie zbyt trudne do wykonania w tym etapie gry)
    - częsty rebalancing uzbrojenia
    - zmiany skryptów, umożliwiające lepsze kontrowanie nieznanych taktyk.

    Szczerze nie walczyłem na 80, jedyne co widziałem to eq, a walczyć będę może za rok, więc też te argumenty, mogą być dość głupie - ale bardziej mi chodzi by podejść do tego na spokojnie, rozdzielić se to na plusy/minusy/rozwiązania - niech każdy doda coś od siebie, a po głębszej analizie będzie można łatwiej sprawdzić, jakie rozwiązanie jest bardziej optymalne dla przyszłości tej gry.

  3. #93
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    1. "Nie nazywaj obejściem systemu czegoś, co przez system zostało zaakceptowane i było rozważane rozbudowanie tego przez mopka, ale ludzie się skarżyli." skąd w tej teorii mopek, przecież on chyba paladynów nie rozbudowywał xd
    2. "Zdolności nic nie wiedzą, bo nie mają mózgu." to zapewne dałoby się poprawić, że w zależności od obrażeń zdolność zmienia rodzaj statusu.

    Oma niepotrzebnie pisze rozprawkę nad paladynem, ponieważ tam jedyną bronią jest element zaskoczenia - przeciwnik trafia = przegrana, nie trafia = dość prosty win. jak dla mnie to wszyscy zróbmy sobie po paladynie, zacznie się wojna na wymyślanie stat, kto zrobi lepsze pod hybrydę i wtedy dopiero będzie ruletka na arenie - nikt nie będzie na offline i będzie zabawa na pomysłowość. Fakt, faktem co napisał Atronis, zdolki będą mocno cierpiały, ale przynajmniej będzie jakaś odmiana na arenie.

    Myślę że nie ma sensu dalej dyskutować, tylko poczekać aż jeszcze kilka osób zagłosuje. Domyślam się że większości którzy są na nie raczej chodzi o nie blokowanie czystej pomysłowości i chęci zabawy, natomiast z technicznego punktu widzenia Atronis ma rację, ponieważ zdolności po aktualizacji dają przeciwnikowi sporą przewagę nawet podczas walki manualnej.

  4. #94
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Nie nazywaj obejściem systemu czegoś, co przez system zostało zaakceptowane i było rozważane rozbudowanie tego przez mopka
    Czyt. zostało odrzucone. Mop nie odpowiada już (przynajmniej nie ostatecznie) za sytuację PvP w grze.
    Tak samo uniker może łapać wojów offline, ktòrzy nie ubiorą się pod celność, albo magów zabić na szczęśliwy, bo ci, będąc offline, nie przygotowali się pod szczęśliwy. To, że będąc offline nie możesz się przygotować, to żadna nowość.
    Wydaje mi się, że nie rozumiesz istoty problemu.
    Gra Ci nie powie, czy przeciwnik jest unikerem, czy jest luckerem, czy ma duże defy czy jak dokładnie ma rozdane statystyki. W ramach tego można dowolnie dobierać taktyki i strategie, Narzekanie na to, że przegrałeś, bo nie przygotowałeś się pod jedno z tych jest niezasadne.
    Gra wskazuje Ci jedną ważną informację -> profesję przeciwnika. Jeżeli przegrałeś, ponieważ potraktowałeś informację otrzymaną od gry poważnie, a ta Cię oszukała, to coś poszło nie tak.
    Gdyby gra Ci mówiła, że walczysz z 79 poziomem, a w walce okazywało się, że Twoim przeciwnikiem jest 80 lv, to nie miałbyś wątpliwości, że jest to niewłaściwe.
    Gdyby gra Ci mówiła, że walczysz z jakimś nubiarskim musarajem, a w walce naprzeciw Ciebie stanął by 2-metrowy Atronis z potężną buławą, to nie miałbyś wątpliwości, że jest to niewłaściwe.
    Gdyby gra Ci mówiła, że walczysz manualnie, a walka odbyła się automatycznie, to nie miałbyć wątpliwości, że jest to niewłaściwe.
    Gdyby gra Ci mówiła, że walczysz z magiem, a w walce przeciwnik nawala cię silnymi atakami fizycznymi, to uznajesz, że wszystko spoko i tak właśnie to działa.

    Taktyką jest wszystko, co jest związane z przygotowaniem się do walki, nie tylko zmiana gemów i zdolek.
    Taktyką jest też DDoSowanie serwera gry, jeżeli wiesz że masz lepszy skrypt niż Twój przeciwnik. Nie jest to jednak taktyka dozwolona.

  5. #95
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    688
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Czyt. zostało odrzucone. Mop nie odpowiada już (przynajmniej nie ostatecznie) za sytuację PvP w grze.

    Wydaje mi się, że nie rozumiesz istoty problemu.
    Gra Ci nie powie, czy przeciwnik jest unikerem, czy jest luckerem, czy ma duże defy czy jak dokładnie ma rozdane statystyki. W ramach tego można dowolnie dobierać taktyki i strategie, Narzekanie na to, że przegrałeś, bo nie przygotowałeś się pod jedno z tych jest niezasadne.
    Gra wskazuje Ci jedną ważną informację -> profesję przeciwnika. Jeżeli przegrałeś, ponieważ potraktowałeś informację otrzymaną od gry poważnie, a ta Cię oszukała, to coś poszło nie tak.
    Gdyby gra Ci mówiła, że walczysz z 79 poziomem, a w walce okazywało się, że Twoim przeciwnikiem jest 80 lv, to nie miałbyś wątpliwości, że jest to niewłaściwe.
    Gdyby gra Ci mówiła, że walczysz z jakimś nubiarskim musarajem, a w walce naprzeciw Ciebie stanął by 2-metrowy Atronis z potężną buławą, to nie miałbyś wątpliwości, że jest to niewłaściwe.
    Gdyby gra Ci mówiła, że walczysz manualnie, a walka odbyła się automatycznie, to nie miałbyć wątpliwości, że jest to niewłaściwe.
    Gdyby gra Ci mówiła, że walczysz z magiem, a w walce przeciwnik nawala cię silnymi atakami fizycznymi, to uznajesz, że wszystko spoko i tak właśnie to działa.


    Taktyką jest też DDoSowanie serwera gry, jeżeli wiesz że masz lepszy skrypt niż Twój przeciwnik. Nie jest to jednak taktyka dozwolona.
    Tutaj nie chodzi o samą taktykę paladyna tylko chodzi o to że daje to znaczną przewagę nad przeciwnikiem w szczególności gdy jest ktoś zapisany offline auto. Bo tak jak pisałem wcześniej, jak jesteśmy online jesteśmy jeszcze w stanie coś zrobić.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Nie nazywaj obejściem systemu czegoś, co przez system zostało zaakceptowane i było rozważane rozbudowanie tego przez mopka, ale ludzie się skarżyli. Oma łapie ludzi offline. Tak samo uniker może łapać wojów offline, ktòrzy nie ubiorą się pod celność, albo magów zabić na szczęśliwy, bo ci, będąc offline, nie przygotowali się pod szczęśliwy. To, że będąc offline nie możesz się przygotować, to żadna nowość. Sam miałem profil tylko z poleceniem ataku, żeby palić ludziom na arenie miksy, gdzie mogli mnie na hita zdjąć, ponieważ byli offline, przez co nie byli przygotowani pode mnie. Zdolności nic nie wiedzą, bo nie mają mózgu. Twój przeciwnik nie zmienia profesji, tylko rodzaj ataku. Kłujący pocisk też atakuje fizycznie. Taktyką jest wszystko, co jest związane z przygotowaniem się do walki, nie tylko zmiana gemów i zdolek. Ba, sposób walki też sam w sobie jest taktyką.

    - - - - - - - - - -



    Nareszcie wróciły sensowne argumenty, niezmiernie się cieszę. No cóż, rzeczywiście, jak ubierasz się pod konkretną profesję, to jak przeciwnik bije przeciwnie, to masz przerąbane. Z drugiej strony jednak: odbicie i tak by ci nic nie dało, bo skoro przeciwnik to hybryda, to ma dość wysokie obrony, więc i tak mało byś mu zrobił odbiciem. Mniej, niż zwykłym atakiem raczej. Oślepiający? A co , jeśli przeciwnik miałby 75% na oślepienie i pewny cios w skrypcie? Osiągnąłbyś tyle samo jak na moje. Zrobisz się pod uniki? On mógłby zrobić się pod celność. Co do walk tanka z hybrydą, widziałem tylko kilka, ale nie widziałem w nich przewagi paladyna.

    Możesz zobaczyć raporty, by znać styl przeciwnika. A co, jeśli zobaczysz w nim więcej, niż 1 sposób walki? Też ci to zobaczenie nic nie daje, o czym pisałem w poprzednim poście o unikerze-luckhiterze
    A ty nie masz zielonego pojęcia a ciągle się wypowiadasz, ja wiem, że każdy ma prawo do głosy ale proszę Ciebie nie pogrążaj się bo naprawdę nie wiesz o co chodzi. Walczyłeś kiedyś PvP? Bo nie widziałem a drążysz temat jak byś był nie wiadomo jakim mistrzem PvP.

  6. #96
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Cytat Napisał EneDueRabe Zobacz post
    Tutaj nie chodzi o samą taktykę paladyna tylko chodzi o to że daje to znaczną przewagę nad przeciwnikiem w szczególności gdy jest ktoś zapisany offline auto. Bo tak jak pisałem wcześniej, jak jesteśmy online jesteśmy jeszcze w stanie coś zrobić.

    - - - - - - - - - -



    A ty nie masz zielonego pojęcia a ciągle się wypowiadasz, ja wiem, że każdy ma prawo do głosy ale proszę Ciebie nie pogrążaj się bo naprawdę nie wiesz o co chodzi. Walczyłeś kiedyś PvP? Bo nie widziałem a drążysz temat jak byś był nie wiadomo jakim mistrzem PvP.
    To akurat standard. Ludzie którzy mają najmniej doświadczenia zawsze mają najwięcej do powiedzenia Jeśli opcja Atronisa nie podoba się reszcie to administracja powinna znaleźć jakieś inne rozwiązanie, które może nie zlikwiduje całkowicie możliwości tworzenia postaci paladyna ale w jakiś sposób ograniczy przewagę tego builidu.

  7. #97
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Czyt. zostało odrzucone. Mop nie odpowiada już (przynajmniej nie ostatecznie) za sytuację PvP w grze.

    Wydaje mi się, że nie rozumiesz istoty problemu.
    Gra Ci nie powie, czy przeciwnik jest unikerem, czy jest luckerem, czy ma duże defy czy jak dokładnie ma rozdane statystyki. W ramach tego można dowolnie dobierać taktyki i strategie, Narzekanie na to, że przegrałeś, bo nie przygotowałeś się pod jedno z tych jest niezasadne.
    Gra wskazuje Ci jedną ważną informację -> profesję przeciwnika. Jeżeli przegrałeś, ponieważ potraktowałeś informację otrzymaną od gry poważnie, a ta Cię oszukała, to coś poszło nie tak.
    Gdyby gra Ci mówiła, że walczysz z 79 poziomem, a w walce okazywało się, że Twoim przeciwnikiem jest 80 lv, to nie miałbyś wątpliwości, że jest to niewłaściwe.
    Gdyby gra Ci mówiła, że walczysz z jakimś nubiarskim musarajem, a w walce naprzeciw Ciebie stanął by 2-metrowy Atronis z potężną buławą, to nie miałbyś wątpliwości, że jest to niewłaściwe.
    Gdyby gra Ci mówiła, że walczysz manualnie, a walka odbyła się automatycznie, to nie miałbyć wątpliwości, że jest to niewłaściwe.
    Gdyby gra Ci mówiła, że walczysz z magiem, a w walce przeciwnik nawala cię silnymi atakami fizycznymi, to uznajesz, że wszystko spoko i tak właśnie to działa.


    Taktyką jest też DDoSowanie serwera gry, jeżeli wiesz że masz lepszy skrypt niż Twój przeciwnik. Nie jest to jednak taktyka dozwolona.
    1. Odrzucona została rozbudowa paladyna, nie jego obecne działanie. Poza tym mi chodziło jedynie o to, że nie jest to obchodzenie zasad w tamtym zdaniu.

    2. Ależ jak gra mi mówi, że przeciwnik jest wojem, to jest wojem, gra mi nie mówi, że przeciwnik wali fizycznie. Przecież nie można zmieniać profesji, czy resetować stat, jak trwa przygotowanie do walki. Nie rozumiem twojego argumentu. Jak mag bije fizycznie kłującym pociskiem, to nikt nie płacze.
    3. Prawda, jednakże ja mówię o taktykach, które system dopuszcza.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Platynowy Zobacz post
    To akurat standard. Ludzie którzy mają najmniej doświadczenia zawsze mają najwięcej do powiedzenia Jeśli opcja Atronisa nie podoba się reszcie to administracja powinna znaleźć jakieś inne rozwiązanie, które może nie zlikwiduje całkowicie możliwości tworzenia postaci paladyna ale w jakiś sposób ograniczy przewagę tego builidu.
    I to brzmi jak najbardziej poprawnie. Jeśli admin uzna, że paladyn rzeczywiście jest op, to go osłabić, a nie zablokować.

  8. #98
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    688
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    1. Odrzucona została rozbudowa paladyna, nie jego obecne działanie. Poza tym mi chodziło jedynie o to, że nie jest to obchodzenie zasad w tamtym zdaniu.

    2. Ależ jak gra mi mówi, że przeciwnik jest wojem, to jest wojem, gra mi nie mówi, że przeciwnik wali fizycznie. Przecież nie można zmieniać profesji, czy resetować stat, jak trwa przygotowanie do walki. Nie rozumiem twojego argumentu. Jak mag bije fizycznie kłującym pociskiem, to nikt nie płacze.
    3. Prawda, jednakże ja mówię o taktykach, które system dopuszcza.

    - - - - - - - - - -



    I to brzmi jak najbardziej poprawnie. Jeśli admin uzna, że paladyn rzeczywiście jest op, to go osłabić, a nie zablokować.
    Najlepszą z opcji będzie, że wojownik nie będzie mógł używać zaklęć a mag broni na wojownika .

  9. #99
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Cytat Napisał EneDueRabe Zobacz post
    Najlepszą z opcji będzie, że wojownik nie będzie mógł używać zaklęć a mag broni na wojownika .
    Lepiej chyba, żeby wojownik nie mógł zakładać różdżki, bo na viviene (wybaczcie, nie pamiętam jak to się pisze) jest taktyka na używanie ognia i wojownicy też mogą ją zastosować, bo nie każdy jest w stanie wykręcić to ~350 ataku na zabicie jej na hita.

  10. #100
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    688
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    Lepiej chyba, żeby wojownik nie mógł zakładać różdżki, bo na viviene (wybaczcie, nie pamiętam jak to się pisze) jest taktyka na używanie ognia i wojownicy też mogą ją zastosować, bo nie każdy jest w stanie wykręcić to ~350 ataku na zabicie jej na hita.
    No to mag nie może używać broni na woja, a wojownik nie może używać różdżek i po kłopocie.

  11. #101
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Cytat Napisał EneDueRabe Zobacz post
    No to mag nie może używać broni na woja, a wojownik nie może używać różdżek i po kłopocie.
    po 7 stronach gadania w końcu doszedłeś do wniosku że temat to:
    Blokada broni zależnie od profesji

  12. #102
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    688
    Cytat Napisał Squadron Zobacz post
    po 7 stronach gadania w końcu doszedłeś do wniosku że temat to:
    Blokada broni zależnie od profesji
    Chyba logiczne, że wiedziałem o co chodzi tylko po prostu zaproponowałem? Jak bym nie wiedział o co chodzi nie wypowiadałbym się logika.

  13. #103
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    ale zaproponowałeś to co jest w tytule tematu ziom, spamujcie dalej, ankieta jest, wiekszosc sie nie zgadza, demokracja

  14. #104
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    688
    Cytat Napisał Squadron Zobacz post
    ale zaproponowałeś to co jest w tytule tematu ziom, spamujcie dalej, ankieta jest, wiekszosc sie nie zgadza, demokracja
    A ile z tych głosujących walczyło pvp? ile z tych osób napisało sensowne wytłumaczenie że tak a nie inaczej? dlaczego większość z tych osób prawie nie walczyło pvp a zaznaczyli "NIE"?

  15. #105
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    no ale to sie może przydać nie tylko do PvP, nie widzę w pierwszym poście nic o tym, że to dotyczy tylko pvp

    - - - - - - - - - -

    więc uważam że nie powinno być takiej blokady

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •