Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
5. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    3 60.00%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    0 0%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    1 20.00%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    1 20.00%
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [P2] Szansa na spotkanie pędraka

  1. #1
    Suicidal
    Konto usunięte

    [P2] Szansa na spotkanie pędraka

    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post327428

    Według poradnika szansa na spotkanie przy biciu 3 elfów powinna wynosić 22,5% jednak w praktyce jest znacznie mniejsza. Mi wyszło 6,6% przy 1200 walkach.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Poradnik jest z 2015 roku, od tego czasu mogło się coś zmienić, na pewno chyba były zmiany jakieś w losowości, by nie była zbyt losowa.

  3. #3
    Suicidal
    Konto usunięte
    Ale to jest nie w porządku, żeby bicie 3 mniej się opłacało od bicia pojedynczych elfów.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Będzie admin to zweryfikuje i odpowie jak wygląda stan faktyczny. Te wartości % wypisywał sam admin chyba nawet kiedyś.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Teraz dopiero zauważyłem ale faktycznie, od czasu upka Nordia pędraki spotykam znacznie rzadziej. Dane z ostatniego spalania energii:
    23.09.2020
    Około 2000 energii
    grupki mroczny elf x2
    78 pędraków
    Czyli 7,8 % szansy przy grupie x2 a powinno być 15.
    A no i pędraki bite na poziomie 2 bo to podobno ma znaczenie.

    Problem występuje co najmniej od upka Nordia (czy wcześniej to nie wiem bo miałem długą przerwę w biciu pędraków).

    Info Tomiego dot. %
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post171817
    Ostatnio edytowane przez Bukłak ; 28-09-2020 o 21:19

  6. #6
    Mam wrażenie, że może być to istotny błąd, który również może wpływać na droprate unikatów, gdy respimy na grupie innej niż 1x.
    A dokładniej przez zmianę, która dodaje sprawiedliwą losowość do respu unikatów, gdzie średni resp unikata jest sprowadzany do raz na 150 walk, niezależnie od grupy mobków na jakiej respimy(w wypadku pędraka jest to sprowadzane do 15-20 walk, zamiast 15-20 eny)
    W Nordii było to ciężkie do wykrycia, bo jedynym unikatem respionym na grupie innej niż 1x była Shakti.
    Ale to tylko przypuszczenia i warto zbadać

  7. #7
    Dzień 28.09 ( dzisiaj) 530 energii na 3x Mroczny Elf i 9 pędraków co daje 4-5 % szans przy 3 osobowej grupie ,faktycznie chyba jest coś nie tak?

  8. #8
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    686
    Ostatnio też biłem 3x Mroczny Elf (25.09) - z moich raportów wynika, że z 780 energii wypadło 12 walk z Pędrakiem. Chyba rzeczywiście jest coś nie tak.

  9. #9
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    W związku ze sprawiedliwą losowością pędraki niejako wypadły poza kategorię "unikat" jeśli chodzi o dobór %<=>liczebność grupy, stąd ta niespodziewana zmiana z % na spotkanie.
    Teraz rzeczywiście szansa jest stała niezależnie od wielkości grupy, ale tylko i wyłącznie w tym przypadku. Prawdziwe unikaty mają liczone szanse po staremu.

  10. #10
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Poszła zmiana, która wyrównała prawdopodobieństwo uzyskania pędraka w przeliczeniu na jeden punkt energii.

    Od teraz:

    przy walkach z grupami 1x - prawdopodobieństwo spotkania pędraka wynosi 5%
    dla grup 2x - 10% (czyli 5% na 1 enę)
    dla grup 3x - 15% (czyli 5% na 1 enę)

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •