Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Opinie o Nordii po dłuższym czasie

  1. #1
    Użytkownik Avatar Yogi
    Dołączył
    03-06-2011
    Postów
    641

    Opinie o Nordii po dłuższym czasie

    Wszyscy wyczekiwali pewnego dnia, w którym hucznie będzie update gry, i nastał ten dzień. Nordia i Azarad w pełnej okazałości.
    Nie chce tu wszystkiego krytykować, ale chyba innego wyjścia nie ma.
    Mapy są za duże - Really ? po co tak duże mapy ? po to by sobie "pochodzić" bezsensu ?
    jaka jest "wymówka" na tak duże mapy ? Nie można było zrobić mniejszych map ? np wioska igloo, Nordia, Azarad ?
    po co chodzić w koło po mapie do miejsca przeznaczenia ?
    Tak powiecie są portale, ale nie chodzi mi o taką wymówkę, bo nie wszędzie są portale.
    Tomi kiedyś napisał, że zamysłem gry jest rozgrywka powiązana z pvp, chcesz pvp to troszkę trzeba się wyśilić w pve.
    Ale bez przesady, chcecie ludzi "zmusić" do zbierania kwaitków lotosu w taki sposób ?
    latanie po 10-ciu mapach by zebrać wszystkie kwiatki lotosu ? i kto je zbiera ?
    kryształy północy - latanie w ta itam ? po ileś tam mapach by zebrać wszystkie ? ktoś wszystkie zbiera codziennie ?
    Pustelniczka zamieszkująca za parunastoma mapami ? really ?
    Zbieranie kobaltu to już w ogóle jakieś nieporozumienie.
    Nie będę przytaczać więcej przykładów bo to bezsensu pisać.
    Questy, questy i jeszcze raz questy. Dlaczego jest ich tak mało skoro jest pełno map tak dużych, dlaczego nie wykorzystano ich potencjał, dlaczego nie wykorzystano potencjału poprzednich lokacji do "nowych" questów ?
    była jakaś "lady" w Langeburgu jak się nie mylę, co chciała się wyprowadzić stamtąd, mamy drwali, można jej "wybudować" domek.
    mamy wiatrak Mietka i piekarza w Devos. Dlaczego tego nie wykorzystano?
    I już quest przynieść mąkę do piekarza. wtedy wprowadzić płatne chlebki/pączki w cenie np 4 golda, które by uzupełniały np 800 hp/ 100 mp poza walką, dzięki temu mogło by ubyć trochę złota.
    Czyżby brak pomysłów na questy ? czy niechęć ich tworzenia ?
    Jeżeli brak pomysłów, to wykorzystajcie jakieś mitologie rzymskie, greckie, polskie ... pomysłów jest co nie miara.
    Nie musza to być nagrody za zdolności, czy eq, wystarczy zwykły EXP + jakiś GOLD, ważne by było co tutaj robić.
    Chwalicie się na stronie głównej:
    Olbrzymi, tętniący życiem świat gry, pełen przygód i zadań do wykonania.
    W Nordii tętniącym życiem przez chwile to jest wiceszeryf Marcel.

    Pamiętajcie coraz mniej ludzi gra, i znów pewnie z połowa odejdzie.
    Nawet npc odchodzą w Nordii
    Wyjeżdżamy na zawsze,
    nie szukajcie nas.

    Bibianna
    PS. Prosze nie usuwać posta/tematu.
    Ostatnio edytowane przez Yogi ; 26-09-2020 o 22:11

  2. #2
    Azekar
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Yogi Zobacz post
    Gracz ma okolo 400 eny do dyspozycji, ale jej nie "spala" tej energii, w taki sposób jaki powinien.
    nie chce się graczowi spalać energii, bo musi "długo" chodzić by ją spalić, a samo bicie mobków tych samych nudzi poprostu graczy.
    kwiaty lotosu np powinno być ze zbieraniem gazów oraz tym "aptekarzem" z serum na sarina powinno być na jednej mapce,
    a nie jak jest do tej pory.
    mapy proste i nieduże.
    mnie się np nie chce chodzić po to wszystko... i dużo graczy nie chodzi...
    Zbieractwo jest dla wytrwałych ludzi, którzy robią to sumiennie. Nikogo nie interesuje, komu chce się to robić, a komu nie. Każde z nich jest opłacalne i przynosi to potem swoje korzyści, a i każdy MMORPG polega na biciu w kółko takich samych potworów. Gra polega po prostu na grindowaniu. Nic nowego. Jeśli komuś nie chce się tego robić to niech tego nie robi, jaki problem? Nie widzę problemu w zbiciu 400 eny. 800 eny zbijam w jakieś 5 minut, to dużo? Nie sądzę. Bieganie do NPC, żeby oddać itemy po jakimś czasie zbierania jest przecież tak uciążliwe, że wszystkie zbieractwa i NPC od nich powinni być na jednej mapie, bo po co tyle biegać/teleportować się?
    Ostatnio edytowane przez Azekar ; 26-09-2020 o 23:11

  3. #3
    Co do kobaltu to się zgodzę, urealnienie tego to jakieś nieporozumienie, wykopiesz z jednego źródła, a potem sobie lataj i szukaj po jakimś czasie gdzie wyrosły nowe kryształy - generalnie, powinny wyrastać wszędzie, tylko w jednym miejscu szybciej (np. tak jak teraz) a inne dużo wolniej (np. 2 razy później), generalnie cokolwiek, ale imo kobalt to najmniej przyjemna aktywność zbieractwa, nie tylko w tej aktualizacji

    co do tych questów, to tylko taki rzut, przecież walnięcie mąki z poprzedniego miasta to robota do 5 minut, dużo lepiej już tu wygląda quest z tymi dzieciakami od bałwana i dostawaniem śnieżek, bo trzeba się udać do Eternii

    Ale generalnie teki korelacje między miastami by się przydały, nawet jak nie teraz to po skończeniu Arkadii (osobiście czekam najbardziej na jakiś quest w Oasis/Folhord nawiązujący do gen. Pankova z Devos )

  4. #4
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    957
    Za dużo questów wymagających skór/futer/czegokolwiek, za dużo czekania (zazwyczaj 24 godziny), za dużo widocznych arimanów (zginąłem jakieś 10 razy zanim do krasnoludów dotarłem), za dużo biegania w kółko (krasnoludy - klasztor), kopanie recept wymaga zbyt wiele energii. To tyle ode mnie jeśli chodzi o to co mi się nie podobało w tym update.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Yogi
    Dołączył
    03-06-2011
    Postów
    641
    Zbieractwo jest dla wytrwałych ludzi, którzy robią to sumiennie. Nikogo nie interesuje, komu chce się to robić, a komu nie. Każde z nich jest opłacalne i przynosi to potem swoje korzyści, a i każdy MMORPG polega na biciu w kółko takich samych potworów.
    no, ale tu jest ten problem nikomu się nie chce, a poźniej jest płacz że nie ma miksów i tym podobne, wtedy jest fajny wybór pozbieram roślinki coś z tego będę mieć, a tak się nikomu nie chce.
    co do tych questów, to tylko taki rzut, przecież walnięcie mąki z poprzedniego miasta to robota do 5 minut
    nawet 5 minut czegoś robienia to zawsze coś, ale 5 minut nie musi trwać quest.
    może być to powtarzalny quest.
    w sensie, idziesz po tą mąkę, Mietek mowi że coś tam się dzieje: typu popsuł się wiatrak trzeba znaleźć "odłamek metalu", że myszy grasują trzeba pokonać myszy, albo przynieść kota jakiegoś.

    Mamy Tanatosa, według mitologi greckiej był bogiem śmierci, ok, tu się coś zgadza ?
    ale trzeba było to rozwinąć.
    Ostatnio edytowane przez Yogi ; 27-09-2020 o 08:57

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2013
    Postów
    129
    Cytat Napisał Luxferre Zobacz post
    Za dużo questów wymagających skór/futer/czegokolwiek, za dużo czekania (zazwyczaj 24 godziny), za dużo widocznych arimanów (zginąłem jakieś 10 razy zanim do krasnoludów dotarłem), za dużo biegania w kółko (krasnoludy - klasztor), kopanie recept wymaga zbyt wiele energii. To tyle ode mnie jeśli chodzi o to co mi się nie podobało w tym update.
    Co do czekania to jest specjalny zabieg aby wydawało się że jest "więcej" questów i aby celowo wydłużyć aby np. Kim Chi nie zrushował sobie Nordii w 1 dzień.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    no, ale tu jest ten problem nikomu się nie chce, a poźniej jest płacz że nie ma miksów i tym podobne, wtedy jest fajny wybór pozbieram roślinki coś z tego będę mieć, a tak się nikomu nie chce.
    Kobaltu nie da się wymienić na mikstury. Na mikstury można wymieniać te kwiatki w życiodajnych źródłach, a jest ich tylko 5 i są na jednej mapie

  8. #8
    Użytkownik Avatar Eresmel
    Dołączył
    04-02-2020
    Postów
    114
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Ja się wstrzymuję z opinią, podam ją w formie podsumowania jak osiągnę max poziom i dotrę do Scythe.
    Ja tak samo, ale na dzień dzisiejszy jest de besta i tak dalej. Super lokacje, fajne zadania i klimat. Jak dla mnie cały ten kompleks jak na razie jest lepszy niż devos.

  9. #9
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    Cytat Napisał jejak Zobacz post
    Co do czekania to jest specjalny zabieg aby wydawało się że jest "więcej" questów i aby celowo wydłużyć aby np. Kim Chi nie zrushował sobie Nordii w 1 dzień.
    O ile co do 2 można się jeszcze zgodzić, to w 1 nie masz po prostu racji, bo nie jest to żaden zabieg mający udawać że jest więcej questów. W samej aktualizacji jest 31 zadań (2 bez dziennika), a łącznie w całej grze są 82 (nie liczę questu z Thanargiem bo wiadomo). Także questy w najnowszej aktualizacji stanowią więcej niż 1/3 zadań w całej grze.
    ***** ***

  10. #10
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Yogi Zobacz post
    .
    Mapy są za duże - Really ? po co tak duże mapy ? po to by sobie "pochodzić" bezsensu ?
    jaka jest "wymówka" na tak duże mapy ? Nie można było zrobić mniejszych map ? np wioska igloo, Nordia, Azarad ?
    Większe mapy są efektowiejsze. Pozwalają graczom na więcej eksploracji, dają więcej możliwości do ukrycia czegoś *ekstra*. Problemem z mapami nie jest to, że są duże (jak dla mnie są spoko, dobrze podkreślają to jak duża jest przestrzeń wokół której się poruszamy w tej aktualizacji), tylko że niektóre z nich są dosyć puste, kręte i ciasne (zwłaszcza mapy z Orłami się wyróżniają negatywnie w tej kwestii).

    Tomi kiedyś napisał, że zamysłem gry jest rozgrywka powiązana z pvp, chcesz pvp to troszkę trzeba się wyśilić w pve.
    Ale bez przesady, chcecie ludzi "zmusić" do zbierania kwaitków lotosu w taki sposób ?
    latanie po 10-ciu mapach by zebrać wszystkie kwiatki lotosu ? i kto je zbiera ?
    Nie bardzo mam pomysł o czym mówisz i co mają do rzeczy "kwiaty lotosu" na "10 mapach".
    Zbieractwo "na mapie" w tym upku jest w 4 miejscach:
    - Kryształy Północy w górach (do wykuwania EQ i można wymienić na żetony)
    - Kobalt w jaskiniach (do wykuwania EQ i można wymienić na gemy)
    - Śnieżnobiałe Lotosy w źródłach(wymiana na odnówki)
    - Owady w grocie(przynęta na ryby)
    no, ale tu jest ten problem nikomu się nie chce, a poźniej jest płacz że nie ma miksów i tym podobne, wtedy jest fajny wybór pozbieram roślinki coś z tego będę mieć, a tak się nikomu nie chce.
    Jeżeli ktoś nie korzysta ze zbieractwa i narzeka, że brakuje mu miksów, to jest żałosny i tyle. W Eliar jak brakowało odnówek 3 to pół gry zbierało rydze bo za 10 sztuk dostawało się pakiet odnówek. Tutaj tak samo można zbierać Lotosy (średnio mamy odno2,odno3 i odno4 za 15 sztuk) i mieć z tego regularne dostawy odnówek. Tyle że gracze się rozpasali przez dostępność wszystkiego w sklepie za żetony. Szkoda trochę, że znalazły się w Kasynie w tym upku.

    Chciałbym jednak podkreślić, że Zbieractwo jest nieobowiązkowe. Chcesz poświęcić więcej czasu żeby zyskać mikstury, złoto, przedmioty? Zbierasz. Nie chcesz poświęcać więcej czasu? To tego nie robisz, expienie na potworach nigdy nie dawało większego pola do wyboru! Możesz bić mobki dropiące materiały do kucia EQ. Możesz bić tradycyjnie mobki respiące minibossy - aż 6 różnych rodzajów! Możesz polować na 3 potwory unikatowe.
    Ani jedno ani drugie? Możesz też pobawić się w łowienie. Możesz kopać Rudę Złota.
    Dlatego nie mam pojęcia czego jeszcze Ci brakuje pisząc
    nie chce się graczowi spalać energii, bo musi "długo" chodzić by ją spalić, a samo bicie mobków tych samych nudzi poprostu graczy.


    Questy, questy i jeszcze raz questy. Dlaczego jest ich tak mało
    Jest ich połowa tego, co przez całą dotychczasową grę razem wziętą. Przepraszam... to jest mało?

    Nawet npc odchodzą w Nordii
    kek

  11. #11
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    594
    Na tą chwilę co mi przychodzi negatywnego do głowy to brak informacji, kiedy NPC będzie w danym miejscu albo u melchiora czy który to studiował te księgi nie wiadomo ile. Jakby to było u jednego NPC to jeszcze okej, ale jest kilka takich sytuacji i moim zdaniem wprowadza to lekki zamęt.

  12. #12
    Imo zbyt mało skrzynek, za dużo natomiast czekania, biegania i rzeczy do spartolenia

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •