Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Wiadomość do moderatora

  1. #1
    Pirrat
    Konto usunięte

    Wiadomość do moderatora

    Dlaczego z racji pełnionej funkcji, niektóre osoby mają wyłączone wiadomości.
    To nie jest temat do dyskusji tylko do reakcji ze strony administratora.
    Ostatnio edytowane przez Pirrat ; 25-09-2020 o 16:50

  2. #2
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Dlaczego z racji pełnionej funkcji, niektóre osoby mają wyłączone wiadomości
    Jak już to "pomimo pełnienia funkcji", bo wyłączyć wiadomości to może sobie każdy. (Chyba, że redaktor to już taki prestiż)

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Tutaj są takie standardy, dostajesz bana, nie wiesz za co, nie możesz się dowiedzieć bo moderatorzy nie przyjmują PW albo nie odpowiadają. Możesz próbować się dowiedzieć za co był ban po jego zakończeniu, odwołania już nie zrobisz bo ban zakończony. Sam przeżyłem taką "normalność", radzę uważać.

  4. #4
    Azekar
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Tutaj są takie standardy, dostajesz bana, nie wiesz za co, nie możesz się dowiedzieć bo moderatorzy nie przyjmują PW albo nie odpowiadają. Możesz próbować się dowiedzieć za co był ban po jego zakończeniu, odwołania już nie zrobisz bo ban zakończony. Sam przeżyłem taką "normalność", radzę uważać.
    Trudno się domyślić, że bana dostajesz za złamanie regulaminu. Żaden moderator nie ma obowiązku, aby mówić Ci za co masz bana.

  5. #5
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Azekar Zobacz post
    Trudno się domyślić, że bana dostajesz za złamanie regulaminu. Żaden moderator nie ma obowiązku, aby mówić Ci za co masz bana.
    To co teraz napisałeś uwydatnia patologię jaką są konflikty wewnętrzne na tym forum. "Skoro nie muszę się tłumaczyć to go blokuje za widzimisię"

  6. #6
    Azekar
    Konto usunięte
    Nigdzie nie napisałem, że mi się to podoba, czy że to popieram. Taka jest po prostu prawda - nikt nie ma obowiązku, aby informować Cię dokładniej. Wystarczy komunikat. Oczywiście możesz pisać do Krychy (bo w sumie tylko do niego dasz radę się dostać). Za widzimisię, nikt nie rozdaje banów. Łamiesz regulamin=jesteś świadomy konsekwencji, jakie z tego płyną.

  7. #7
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Azekar Zobacz post
    Nigdzie nie napisałem, że mi się to podoba, czy że to popieram. Taka jest po prostu prawda - nikt nie ma obowiązku, aby informować Cię dokładniej. Wystarczy komunikat. Oczywiście możesz pisać do Krychy (bo w sumie tylko do niego dasz radę się dostać). Za widzimisię, nikt nie rozdaje banów. Łamiesz regulamin=jesteś świadomy konsekwencji, jakie z tego płyną.
    To jak nazwiesz sytuację, że banuje mnie tylko jedna osoba i za powody tak błahe, że inni moderatorzy nawet na to nie reaguje np. uwagą, sugestią czy usunięciem posta? Dodatkowo ledwo dostałem bana, a już mam "zapowiedź" kolejnego.
    Jak nie zmienisz swojego zachowania to i będziesz dostawać kolejne, nie ma w tym nic dziwnego
    W normalnym życiu istnieje pojęcie konfliktu interesów, że w przypadku kiedy jesteś jedną ze stron to nie możesz opiniować, bo masz zakrzywione pole osądu, co tutaj ewidentnie ma miejsce.

    Edit: Bardzo chętnie zapoznam się z postem, który zwraca mi uwagę zarówno przy pierwszej jak i drugiej "prowokacji", a także każdego innego który "prowokuje" zwykłego użytkownika a nie moderatora,
    Ostatnio edytowane przez Pirrat ; 25-09-2020 o 20:27

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Cytat Napisał Azekar Zobacz post
    Trudno się domyślić, że bana dostajesz za złamanie regulaminu. Żaden moderator nie ma obowiązku, aby mówić Ci za co masz bana.
    Elementarne zasady - prawa osób zbanowanych powinny przekazywać w sposób jednoznaczny takie elementy jak:
    - kto nadał bana (nick, funkcja na forum)
    - za co dostał bana - dokładne i precyzyjne określenie, a nie jak to robi proof - "Na uspokojenie nerwów " (ten uśmieszek jest żałosny, ale jak tak miałem)
    - od kiedy do kiedy ban (długość bana)
    - wykaz dowodów np. screen, link do posta, itp.
    - informacja o tym czy przysługuje odwołanie, jeśli tak to w jakim trybie lub informacja że odwołanie nie przysługuje i jest to decyzja ostateczna i niezaskarżalna i karę należy odbyć

    Wydaje się być to czymś naturalnym, ale tutaj na tym forum tego nie ma, możesz dostać bana tylko za to że masz taki nick jak ja.
    To są elementarne prawa zbanowanych, a nie żaden pakiet socjalny czy 300+.

    Jeszcze raz przypomnę - lepiej uważać, możecie dostać bana za nic, wielokrotnie tak miałem. Później nie może nic już zrobić, a ktoś kto was zbanował najpewniej dostanie awans.

  9. #9
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    Jak już to "pomimo pełnienia funkcji", bo wyłączyć wiadomości to może sobie każdy. (Chyba, że redaktor to już taki prestiż)
    Redaktor ma względnie duże uprawnienia na forum (np. zwykli moderatorzy nie mogą banować redaktorów), więc jeżeli funkcja blokowania prywatnych wiadomości jest dostępna dopiero dla funkcyjnych, to również mogą ją mieć dostępną.

    @Pirrat
    Jeżeli chodzi o moje zdanie, to to trochę dziwne, że moderator może sobie blokować wszystkie przychodzące wiadomości na forum i mocno kłóci się z charakterystyką pełnionej funkcji. Pisz do Krychy jeśli chcesz żeby to było jakoś uregulowane (masz moje błogosławieństwo, acz decyzja należy do admina).
    Cytat Napisał MapY
    Elementarne zasady - prawa osób zbanowanych powinny przekazywać w sposób jednoznaczny takie elementy jak:
    - kto nadał bana (nick, funkcja na forum) To jest podane
    - za co dostał bana - dokładne i precyzyjne określenie, a nie jak to robi proof - "Na uspokojenie nerwów " (ten uśmieszek jest żałosny, ale jak tak miałem) Zgoda
    - od kiedy do kiedy ban (długość bana) To jest podane
    - wykaz dowodów np. screen, link do posta, itp.
    Nie bądźmy idealistami. Podstawową funkcją bana jest powstrzymanie problematycznego użytkownika przed dalszym szerzeniem chaosu na forum. Szybkość jego przyznania zazwyczaj przeważa nad potrzebą skrupulatnie przedstawionego rozumowania, zwłaszcza przy sprawach oczywistych.
    - informacja o tym czy przysługuje odwołanie, jeśli tak to w jakim trybie lub informacja że odwołanie nie przysługuje i jest to decyzja ostateczna i niezaskarżalna i karę należy odbyć
    Odwołanie tylko w obecności dyplomowanego mecenasa
    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    Jeszcze raz przypomnę - lepiej uważać, możecie dostać bana za nic, wielokrotnie tak miałem. Później nie może nic już zrobić, a ktoś kto was zbanował najpewniej dostanie awans.
    Przejrzałem Twój log kar, przez ostatnie 6 lat dostałeś jednego bana. Skąd "wielokrotnie"?
    Moderatorzy nie dostają awansów za liczbę przyznanych banów.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    To jak już mamy koncert życzeń, to ja też mam jedno: Niech przy przyznawaniu negatywnego punktu reputacji będą pisane komentarze za co, bo pewien moderator działu rozmowa tego bardzo nadużywa.

    EDIT: Nie chodzi tylko o te reputy, które dostałem ja. (gratuluję panie moderator poczucia humoru)
    Ostatnio edytowane przez Stara Gwardia ; 25-09-2020 o 22:33

  11. #11
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Tutaj są takie standardy, dostajesz bana, nie wiesz za co, nie możesz się dowiedzieć bo moderatorzy nie przyjmują PW albo nie odpowiadają. Możesz próbować się dowiedzieć za co był ban po jego zakończeniu, odwołania już nie zrobisz bo ban zakończony. Sam przeżyłem taką "normalność", radzę uważać.
    Teraz też byś pewnie „nie wiedział za co” mimo ze uskuteczniasz widoczny do bólu offtopic.
    Autor tematu, gdyby chciał cokolwiek wyjaśniać, napisałby równie dobrze w grze, skoro PW mam włączone tylko dla osób, z którymi chcę prowadzić rozmowę. Ale póki co woli najwidoczniej wybrał rolę drama queen, nie bardzo wiem w jakim celu szczerze mówiąc
    ***** ***

  12. #12
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał proof Zobacz post
    Teraz też byś pewnie „nie wiedział za co” mimo ze uskuteczniasz widoczny do bólu offtopic.
    Autor tematu, gdyby chciał cokolwiek wyjaśniać, napisałby równie dobrze w grze, skoro PW mam włączone tylko dla osób, z którymi chcę prowadzić rozmowę. Ale póki co woli najwidoczniej wybrał rolę drama queen, nie bardzo wiem w jakim celu szczerze mówiąc
    Czemu po raz koleiny szydzisz zamiast poważnie wypowiedzieć się na poruszony temat ... Wątpię, żeby rozmowa w grze przyniosła oczekiwany rezultat bo ewidentnie masz tendencję do stanowiska z góry co pokazujesz na każdym kroku, jeśli ktokolwiek wytknie błąd Twojej osoby.

    Edit: Postanowiłem zakończyć dyskusję i czekam na stanowisko administratora, może on ma obiektywny punkt widzenia pozbawiony tendencyjnego uprzedzenia do mojej osoby.
    Ostatnio edytowane przez Pirrat ; 25-09-2020 o 22:59

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Nad czym Wy dyskutujecie, proste pytanie, prosta odpowiedź. Brakuje tu tylko Krychy który by napisał "zakończcie tą dyskusje, bo polecą bany".

    Temat knebli przewija się co jakiś czas na forum, może zróbcie osobny wątek gdzie osoba dająca knebla opisuje kto dostał i za co, bo pytanie było proste, a zaangażowało się już w to kilka osób z czego Pirrat chce się dowiedzieć za co, a nie dowiedzieć się od Antybristlera co sądzi. Odpowiedź może mu proof, a jeśli nie chce to niech napisze "tego nigdy się nie dowiesz", wtedy napisze sobie Pirat do Tomiego i po problemie.

  14. #14
    Ah, klasyk.
    Niech przy przyznawaniu negatywnego punktu reputacji będą pisane komentarze za co
    Kiedyś chyba dostałem pouczenie, że nie powinienem rozdawać ujemnych reputów, więc może odzyskasz(tak na prawde chciałem napisać tylko pierwsze zdanie, to tutaj tylko po to, żeby nie być oskarżonym o spam)

  15. #15
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Porozmawiam z moderatorami.

    W przypadku braku poprawy zachowania będziemy myśleć co z tym dalej zrobić. Na tę chwile zostaje tak, jak jest.
    Bididididid!

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •