Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Temat: Obrona rankingu manualnego top15

  1. #1
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681

    Obrona rankingu manualnego top15

    Obrona rankingu top15 to kolejny system, który z biegiem czasu i zmniejszającą się pulą graczy pokazuje swoje wady.
    Pamiętam czasy, gdy top15 osiągało się praktycznie przy lidze złotej - wtedy to działało, byli tam sami aktywni i gotowi do starć gracze. Teraz jest to kolejny męczący system.

    Proponuję by został dodany wyjątek polegający na tym, by obrona top15 dotyczyła tylko graczy posiadających ligę srebro i wyżej [dorzućcie takim graczom kilka żetonów w gratisie codziennym czy coś].
    Jest zbyt mało graczy walczących pvp, przez co dochodzi do absurdów polegających na tym, że po 8-9 wygranych walkach ląduje się w top15 i podczas zwykłej chillery trzeba męczyć się z wyzwaniami.
    Aż nie chce się logować, gdy posiada się postać z wyzerowanymi atrami [czy czymkolwiek innym, ale nie pod stricte pvp] i walczy na niskim poziomie tylko po to, by mieć żetki do kucia, a wciąż jest się w top15, a żadnej alternatywy na zdobywanie żetonów po prostu nie ma [co wcale nie twierdzę, że jest złe].

  2. #2
    lejdis
    Konto usunięte
    nie mówiąc o tym że oprócz meczenie i innych niedogodności w grze ten system obrony generuje też błędy. Osobiście w Nordii spotkało mnie to już dwukrotnie: podczas ścinki drzew, gdzie nie zaliczyło poprawnego cięcia, bo chyba nie zdążyło się jeszcze zaklepać i po walce kursor myszy sobie sam od siebie polatał trochę i trafił nie tam gdzie trzeba. I drugie bardziej przykre podczas próby w mroźnej plątaninie w drodze do żródła ciepła akurat się systemowi na walkę zebrało., przez co osiągnięcie i żetonki poszły się je..ć.

  3. #3
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cały ten system jest przestarzały, wciąż uważam, że powinno się go usunąć, bo topka nie przynosi żadnych pozytywnych skutków. Jak ktoś chce zawalczyć w topce, to będzie walczył, żeby mu się rank nie sypnął, jak nie chce, to się nie zaloguje na postkę. Po co taki system?

  4. #4
    System obrony top ileśtam podoba mi się odkąd istnieje i fajnie że wszedł, ale faktycznie dzisiaj nie wygląda to już tak jak powinno i być może warto rozważyć jakąś zmianę, chociażby zredukowanie top15 do top10 albo top5. Albo tak jak pisał Leonardo, od srebrnej ligi w górę, choć wbicie srebrnej też nie jest czymś na tyle wymagającym, by nie zrobić tego przypadkiem Część graczy wygląda na przytłoczoną przymusem walk, robią więc jakieś dziwne machinacje, żeby w topkę nie wejść albo żeby z niej szybko wypaść, zniechęcają się, to nie jest dobre w kwestii uatrakcyjniania pvp.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Cały ten system jest przestarzały, wciąż uważam, że powinno się go usunąć, bo topka nie przynosi żadnych pozytywnych skutków. Jak ktoś chce zawalczyć w topce, to będzie walczył, żeby mu się rank nie sypnął, jak nie chce, to się nie zaloguje na postkę. Po co taki system?

    Nie no usunięcie całego systemu to proszenie się o... To najgłupsza rzecz jaką można zrobić - bądź co bądź zeszło na to trochę pracy. Wystarczy dodać stosunkowo prosty warunek polegający na tym, że walka w obronie top 15 działa tylko wtedy gdy obrońca ma przynajmniej ligę srebrną.

    Unikanie walk kiedyś również było problemem, który został rozwiązany w sposób który funkcjonuje do teraz. Ale przy obecnej sytuacji jest zbyt mało osób, przez co każdy kto chce powalczyć przez jeden dzień pvp musi liczyć się z tym, że trafi do top15 i będzie tam stackował przez brak graczy z którymi jest w stanie przegrać/tracenie po 10 punktów z tymi co może przegrać

  6. #6
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Trochę za szybko taka propozycja, bo jeszcze wiele osób nadal nie osiągnęło 80lvla. Jedyna sensowna propozycja zmiany to ta z tym srebrem, aczkolwiek mi się to średnio podoba.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    ^ Być może propozycja brzmi nieco drastycznie dla osób nieco bardziej purystycznych [wiecie tych chcących żeby woj mógł nosić tylko bronie woja, a mag maga]
    Z drugiej strony, chciałbym usłyszeć jakikolwiek minus przeciwko wprowadzeniu takiego rozwiązania. Mniej graczy na przymusowanej arenie manu? Ci gracze i tak w większości nie chcą tam być, inaczej aspirowaliby po lepsze wyniki niż brąz [cierpią dla żetonów bo chcą coś pokuć].

    Jeżeli graczy kompetetywnych stanie się więcej - wtedy top 15 będzie składało się z samych graczy srebro+. Nikt nie odczuje tej zmiany.
    Jeżeli graczy kompetetywnych stanie się mniej - ci którzy chcą tylko posiedzieć w brązie i farmić żetony będą jeszcze bardziej unikać walk [na moim przykładzie - zamiast spędzać kilka godzin w grze, spędzam kilka minut żeby nie męczyć się ze srebrami manu, a jakieś tam pierwiastki dumy nie pozwalają mi oddawać rankingu]

    Aktualnie jest 100 graczy posiadających 80 poziom, 3 osoby mają szare kropki - skala ta drastycznie rośnie. Przy 70+ jest to już około 40 na 300 graczy. Nie wiem czy czekanie zmieni cokolwiek, poza dalszą demotywacją nie grają

  8. #8
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    Nie no usunięcie całego systemu to proszenie się o... To najgłupsza rzecz jaką można zrobić - bądź co bądź zeszło na to trochę pracy. Wystarczy dodać stosunkowo prosty warunek polegający na tym, że walka w obronie top 15 działa tylko wtedy gdy obrońca ma przynajmniej ligę srebrną.

    Unikanie walk kiedyś również było problemem, który został rozwiązany w sposób który funkcjonuje do teraz. Ale przy obecnej sytuacji jest zbyt mało osób, przez co każdy kto chce powalczyć przez jeden dzień pvp musi liczyć się z tym, że trafi do top15 i będzie tam stackował przez brak graczy z którymi jest w stanie przegrać/tracenie po 10 punktów z tymi co może przegrać
    Unikanie walk było problemem, jak ranking był stały, nie spadał z czasem. Od kiedy weszło ELO, zniknęła potrzeba obrony topki.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    ^ Być może propozycja brzmi nieco drastycznie dla osób nieco bardziej purystycznych [wiecie tych chcących żeby woj mógł nosić tylko bronie woja, a mag maga]
    Z drugiej strony, chciałbym usłyszeć jakikolwiek minus przeciwko wprowadzeniu takiego rozwiązania. Mniej graczy na przymusowanej arenie manu? Ci gracze i tak w większości nie chcą tam być, inaczej aspirowaliby po lepsze wyniki niż brąz [cierpią dla żetonów bo chcą coś pokuć].

    Jeżeli graczy kompetetywnych stanie się więcej - wtedy top 15 będzie składało się z samych graczy srebro+. Nikt nie odczuje tej zmiany.
    Jeżeli graczy kompetetywnych stanie się mniej - ci którzy chcą tylko posiedzieć w brązie i farmić żetony będą jeszcze bardziej unikać walk [na moim przykładzie - zamiast spędzać kilka godzin w grze, spędzam kilka minut żeby nie męczyć się ze srebrami manu, a jakieś tam pierwiastki dumy nie pozwalają mi oddawać rankingu]

    Aktualnie jest 100 graczy posiadających 80 poziom, 3 osoby mają szare kropki - skala ta drastycznie rośnie. Przy 70+ jest to już około 40 na 300 graczy. Nie wiem czy czekanie zmieni cokolwiek, poza dalszą demotywacją nie grają
    Nie wiem co ta propozycja ma do hybrydo-hejterów.

    Nie mam nic przeciwko temu pomysłowi, z tym że to i tak mało dla mnie zmieni bo ludzie powyżej srebra wciąż będą unikać walk, jak będą chcieli.

    Dla mnie problem w obronie topki nie polega na tym, że brąz musi się bronić.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Kolejny temat gdzie się offtop zrobi -_-
    Wystarczy 1 czy 3 walki w tygodniu żeby nie mieć spadku rankingu? Ranking jest bardzo ciężki do straty [pewnie dla niektórych wręcz niewiarygodnie]. Także jak dla mnie pod tym względem nie zmieniło się tak wiele.
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Nie mam nic przeciwko temu pomysłowi, z tym że to i tak mało dla mnie zmieni bo ludzie powyżej srebra wciąż będą unikać walk, jak będą chcieli.

    Dla mnie problem w obronie topki nie polega na tym, że brąz musi się bronić.
    No dla ciebie nie jest to problem, bo nie jesteś w brązie i nie walczysz pvp. Po prostu tego nie czujesz.
    Sam paradoks polega właśnie na tym, że brąz jest w top 15 i musi się bronić. Zmieni to gigantycznie wiele dla osób walczących, którzy nie chcą walczyć o topkę a dorobić sobie kilka żetonów na boku.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Trochę za szybko taka propozycja, bo jeszcze wiele osób nadal nie osiągnęło 80lvla. Jedyna sensowna propozycja zmiany to ta z tym srebrem, aczkolwiek mi się to średnio podoba.
    Dla mnie propozycja Leonardo jest ok. Wszyscy poniżej srebra out z topki. Ten pomysł z dorzuceniem żetonów też jest mega sensowny zwłaszcza,że koszty kowalenia obecnie są chore.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2012
    Postów
    212
    Obecny system obrony topki jest bez sensu. Żeby jeszcze unikający walk miał z tego jakieś korzyści, a jest przecież odwrotnie - mniej walk, mniej żetonów, mniej za tygodniową aktywność itd. Więc nie widzę powodu, żeby osobę walczącą chętnie PvP karać tym, żeby w czasie wymiany mini lub innej aktywności być zaatakowanym na arenie. A jak ktoś chce unikać walk to i tak to zrobi nie logując się na daną postać

  12. #12
    Imo system topki powinien być uzależniony od zdobytych pkt ranku danego dnia, i zredukowany do 5 osób z danego przedzialu.

  13. #13
    Sytuacja w najwyższym przedziale poziomowym jest najłagodniejsza, bo max frekwencja PvP, max lvl, wszystko legit i ok.

    Niższe poziomy - katastrofa! Zobaczcie rankingi - nie trza 3 cyfr w punktach rankingowych by być objętym wyzwaniem. Starsi gracze - dodatkowe postacie, od razu max EQ i wspinają się na najwyższe rankingi. Nowi gracze - pierwszy raz fabuła, skosztują ten smaczek PvP i wyzwania sprawiają, że są opluci, deptani, masakrowani, miażdżeni.

    Czasem zauważycie że na 15-tym miejscu w rankingu jest 1 pkt rankingowy. Wtedy wszyscy mający ten 1 pkt są objęci wyzwaniem, czyli nawet 120 postaci może być objętych wyzwaniem - więcej w jednym niższym przedziale niż powinno być we wszystkich przedziałach.

    Można powiedzieć, że wyzwania na arenie są bardziej drapieżne niż bójki, a powinno być na odwrót.

  14. #14
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Cytat Napisał Gustaw Rapier Zobacz post
    Imo system topki powinien być uzależniony od zdobytych pkt ranku danego dnia, i zredukowany do 5 osób z danego przedzialu.
    Nie powinno to wejść w największym przedziale [czyli 80lvl] który powinien zostać jak jest. W gruncie rzeczy w pozostałych przedziałach... Czemu by nie?

  15. #15
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    No dla ciebie nie jest to problem, bo nie jesteś w brązie i nie walczysz pvp. Po prostu tego nie czujesz.
    Sam paradoks polega właśnie na tym, że brąz jest w top 15 i musi się bronić. Zmieni to gigantycznie wiele dla osób walczących, którzy nie chcą walczyć o topkę a dorobić sobie kilka żetonów na boku.
    Ale... Czemu to właśnie brąz ma być taki wyjątkowy, a srebro już nie? Jeśli już wiązać top 15 z czymś, to czemu akurat z ligą srebrną? Czemu nie powiązać z otrzymywanymi żetonami (liga brązowa), czemu nie z ligą złotą, bo srebrną to nawet na skrypcie auto ataku miałem? Wyjaśnij czemu akurat tak ma to być zrealizowane? Bo jeszcze rozumiem chronienie przed topką graczy poniżej 200 ranku, ale liga brązowa już powinna działać dla mnie na takich samych zasadach jak inne.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •