Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 30

Temat: Obrona rankingu manualnego top15

  1. #16
    Bo srebrna na większości przedzialów jest szczytem możliwości, ale też aby dostać się do brązu nie jest trudno

  2. #17
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Obecnie na serwerze w pvp manualnym jest 0 graczy z ligą diamentową, 0 ze złotą, 5 ze srebrną, 50 z brązową i sporo aspirantów.
    Auto: 0 diamentowa, 8 złota, 30 srebrna, 72 brązowa i sporo aspirant.
    Jak dla mnie ten ranking wymaga dużej zmiany.
    Ostatnio edytowane przez Stara Gwardia ; 22-09-2020 o 18:02

  3. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2013
    Postów
    129
    Chciałbym tylko zaznaczyć że obrona top15 manu na 30 lvlu jest tak zepsuta że mając JEDEN PUNKT w walkach manualnych jesteśmy zmuszeni do obrony top 15 wraz z ponad setką innych graczy... Nazwa:  top15man30.png
Wyświetleń: 276
Rozmiar:  69.8 KB

  4. #19
    Cytat Napisał jejak Zobacz post
    Chciałbym tylko zaznaczyć że obrona top15 manu na 30 lvlu jest tak zepsuta że mając JEDEN PUNKT w walkach manualnych jesteśmy zmuszeni do obrony top 15 wraz z ponad setką innych graczy... Nazwa:  top15man30.png
Wyświetleń: 276
Rozmiar:  69.8 KB
    Prawie tak samo jest w top 40

    Nazwa:  Opera Zrzut ekranu_2020-09-22_182538_s1.mfo3.pl.png
Wyświetleń: 257
Rozmiar:  104.2 KB

  5. #20
    Azekar
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    Obecnie na serwerze w pvp manualnym jest 0 graczy z ligą diamentową, 0 ze złotą, 5 ze srebrną, 50 z brązową i sporo aspirantów.
    Auto: 0 diamentowa, 8 złota, 30 srebrna, 72 brązowa i sporo aspirant.
    Jak dla mnie ten ranking wymaga dużej zmiany.
    To, że ranking wymaga zmiany to logiczne. Sam system pvp wymaga zmiany, bo na większości przedziałów nie ma się z kim bić, bo każdy ma na sobie kłódki, albo nie ma osób, które mają podobny rank xD

  6. #21
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    688
    Cytat Napisał tosenevrati Zobacz post
    System obrony top ileśtam podoba mi się odkąd istnieje i fajnie że wszedł, ale faktycznie dzisiaj nie wygląda to już tak jak powinno i być może warto rozważyć jakąś zmianę, chociażby zredukowanie top15 do top10 albo top5. Albo tak jak pisał Leonardo, od srebrnej ligi w górę, choć wbicie srebrnej też nie jest czymś na tyle wymagającym, by nie zrobić tego przypadkiem Część graczy wygląda na przytłoczoną przymusem walk, robią więc jakieś dziwne machinacje, żeby w topkę nie wejść albo żeby z niej szybko wypaść, zniechęcają się, to nie jest dobre w kwestii uatrakcyjniania pvp.
    Jest wszystko tak jak powinno być, top 15 jest zrobione celowo aby ludzie nie unikali/uciekali przed walkami całkowicie. Gdyby to weszło, zakładając że będzie to top 5 przy optymistycznym spostrzeżeniu, to ile osób z tej grupki poza top 5 będzie walczyło?
    ------------------

    Jestem na NIE!

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2011
    Postów
    87
    System pvp cały czas jest przystosowany do większej ilości graczy, (ba w sumie cała gra, jest bardziej przystosowana pod większą ilość) jednakże, ku niebywałemu zaskoczeniu - śmiem stwierdzić, iż w grze następuje stały regres względem ilości aktywnych graczy(nie wliczam oczywiście momentów aktualizacji). Zatem ogólnie by musiała być jakaś większa zmiana, aby zauważalnie zmienić system - trudno jest też zooptymalizować aspekty takie jak "top 15" pod każdy przedział rankingowy, ponieważ najwyższy zawsze będzie miał większą aktywność - zmienia się top 15 od srebra, prawie nikt na 20/30/40/50/65 nie będzie zmuszony do obrony topki. Z kolei przy zmianie na top 5 za mało osób, byłoby zmuszonych w przypadku pvp na 80 lvl do obrony, mimo wszystko z tych dwóch propozycji top 5 wydaje mi się sensowniejsze.

  8. #23
    Cytat Napisał EneDueRabe Zobacz post
    Jest wszystko tak jak powinno być, top 15 jest zrobione celowo aby ludzie nie unikali/uciekali przed walkami całkowicie. Gdyby to weszło, zakładając że będzie to top 5 przy optymistycznym spostrzeżeniu, to ile osób z tej grupki poza top 5 będzie walczyło?
    ------------------

    Jestem na NIE!
    Jeśli o mnie chodzi wyzwanie może mieć top 100 i niech będą bójki w miastach, ale coraz bardziej narzekają ludzie
    Nie bulwersuj się aniołku

  9. #24
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Jak mam być szczery poprzedni system przed ligami (a w sumie jego brak) sprawował się imo najlepiej. Od jakiś 2-3 lat nie widziałem, by ktokolwiek siedział w lidze diamentowej manu. A sama topka zamiast zachęcać do PvP skutecznie zniechęca. Jak dla mnie zmniejszyć do top 5 albo usunąć.

    Ja bym zaproponował inną zmianę. Aktualnie w walkach otrzymuje się za mało punktów rankingu imo zwiększenie zdobywania rankingu pomoże w szybszym przeskakiwaniu lig i zwiększy rywalizacje.

    Drugą opcją jaką bym widział, to zezwolenie na walki nawet diamentu z Bronze (albo rozszerzenie możliwej różnicy rankingowej z 200 do nawet 500 ).

    No i w sumie zwiększenie nagród za PvP też by się przydało.
    Ostatnio edytowane przez Dorek ; 22-09-2020 o 21:26

  10. #25
    Azekar
    Konto usunięte
    Totalne usunięcie widełek i kłódek załatwiłoby sprawę braku możliwości wbicia wyższej ligi. Niektórzy ludzie nawet mając eq, siedzą w aspirancie/brązie, max silverze, bo nie mają się z kim bić, a bądźmy szczerzy, że jeśli ktoś chce się zabierać za pvp na poważnie to nie będzie wchodzić w eq+0, żeby być chłopcem do bicia. Samą obronę można nawet zmniejszyć do top5/10.
    Ostatnio edytowane przez Azekar ; 22-09-2020 o 21:32

  11. #26
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Cytat Napisał DeAtH RaiN Zobacz post
    ... trudno jest też zooptymalizować aspekty takie jak "top 15" pod każdy przedział rankingowy, ponieważ najwyższy zawsze będzie miał większą aktywność - zmienia się top 15 od srebra, prawie nikt na 20/30/40/50/65 nie będzie zmuszony do obrony topki. Z kolei przy zmianie na top 5 za mało osób, byłoby zmuszonych w przypadku pvp na 80 lvl do obrony, mimo wszystko z tych dwóch propozycji top 5 wydaje mi się sensowniejsze.
    Hmmm. Znaczy no jak dla mnie wszyscy gracze którzy łapią się na srebro i są w top15 powinni być "zmuszani" w obecny sposób do obrony swojego rankingu. Może to być dowolna liczba <=15. Byłaby to dynamiczna [czyli dobra] granica. Co do niższych poziomów - w sumie nie widzę tu dobrego rozwiązania. Jednakże na najwyższym przedziale byłoby to pomocne.

    Cytat Napisał EneDueRabe Zobacz post
    Jest wszystko tak jak powinno być, top 15 jest zrobione celowo aby ludzie nie unikali/uciekali przed walkami całkowicie. Gdyby to weszło, zakładając że będzie to top 5 przy optymistycznym spostrzeżeniu, to ile osób z tej grupki poza top 5 będzie walczyło?
    ------------------

    Jestem na NIE!
    O ranking walczy dokładnie tylu graczy ile chce o niego walczyć. To źle? Gracze z najwyższym rankingiem wciąż będą zmuszeni do walk, a ci niżej będą mieli luźniej.
    A teraz uciekają, bo nie chce im się walczyć. Co gorsza uciekają w jedyny możliwy i skuteczny sposób - nie logując się do gry. Wiem że to mniejszościowy [takie słowo istnieje swoją drogą?] przypadek, ale niewątpliwie występujący.


    Kompletne usunięcie widełek również nie powinno wchodzić w rachubę. Może po prostu zmniejszenie przedziałów o 100 punktów?
    Ciężko powiedzieć.

  12. #27
    Dla mnie spoko byłoby całkowite zdjęcie systemu wyzwania. Czemu? Bo po co one są? Żeby graczom marnować czas? Po co trzymają wysokie rankingi PvP? Jedynie w celach kosmetycznych ("patrzcie mam Ligę!")? Możliwe że żetki, ale to tylko dla 20/30/40/50/65/80-poziomowych graczy jednak reszta graczy też jest obarczona wyzwaniami bez żadnych większych nagród, tylko żeby zniechęcać do walki. A dla tych 20/30/40/50/65/80-poziomowych graczy przynajmniej na manu jak chcą walczyć dla żetek to się wylogują gdy zawalczą ileś razy i tak dostaną żetki.

    A 81+ gracze mają raj na niebie bo ich wyzwania nie dotyczą nieważne ile mają tych punktów rankingowych. I tu wchodzi mały p2w: omiń wyzwania - ściągnij blokadę. Zapisz się na arenę - włóż blokadę.

  13. #28
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    688
    Cytat Napisał tosenevrati Zobacz post
    Jeśli o mnie chodzi wyzwanie może mieć top 100 i niech będą bójki w miastach, ale coraz bardziej narzekają ludzie
    Nie bulwersuj się aniołku
    Nie bulwersuje się skarbie <3. Tylko napisałem że się nie opłaca .

  14. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    07-11-2019
    Postów
    9
    Cytat Napisał Azekar Zobacz post
    Totalne usunięcie widełek i kłódek załatwiłoby sprawę braku możliwości wbicia wyższej ligi. Niektórzy ludzie nawet mając eq, siedzą w aspirancie/brązie, max silverze, bo nie mają się z kim bić, a bądźmy szczerzy, że jeśli ktoś chce się zabierać za pvp na poważnie to nie będzie wchodzić w eq+0, żeby być chłopcem do bicia. Samą obronę można nawet zmniejszyć do top5/10.
    +1

    Usunąć całkowicie blokady/kłódki/limity rankingu/itp.

  15. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2013
    Postów
    129
    Najprościej zrobić ranking bez ograniczeń itd ale na większą skale punktową z system gdzie każdy może atakować każdego jak w wielu grach, po prostu punkty za atakowanie kogoś np. 5k posiadając 10k będą wartościami 10-20 punktów a za pokonanie takiej osoby będą wartości pokroju 300.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •