Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Skarga

  1. #1

    Skarga

    Okej, chyba czas żeby coś w końcu napisać.

    Rozumiem, że jeśli gracz nie posiada rangi to znaczy, że nie ma prawa wypowiadać się na forum?
    Bo jak inaczej wytłumaczyć sytuacje, w której jeśli napiszesz post - nad którym przysiedzisz trochę czasu - zostanie skasowany bez jakiejkolwiek wzmianki/powodu bo gracz który go pisze nie jest testerem/moderatorem?

    Dlaczego więc mój post z wczoraj z tego tematu: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ans-uzbrojenie został usunięty? Jednym z punktów, który wymieniłem było to, że piszę ten post we właściwym temacie. Przytoczę nawet pierwszy post z tego tematu:
    Temat przeznaczony do dyskusji odnośnie balansu uzbrojenia w Nordi.
    Słowo klucz: "w", gdyby temat dotyczył uzbrojenia Z Nordii, prawdopodobnie nie napisałbym w tamtym temacie. Interpretuje to jako "z aktualizacji "Nordii", czyli obecnej, a zmiana weszła nie tak dawno. W dodatku nie ma lepszego tematu, w którym mógłbym o to napisać bez otwierania kolejnego tematu(jeden został zamknięty, również był podlinkowany w moim poście).

    No dobrze, jeśli więc nie został usunięty za bycie w złym temacie to dlaczego? Pragnę przypomnieć, że na napisanie tego postu poświęciłem dość czasu żeby jeszcze w międzyczasie sprawdzić informacje/poszukać podobnych tematów - wszystko to tylko po to, żeby ktoś mógł tak o po prostu go sobie usunąć. Trochę nie fajnie.

    I to mnie zastanawia - jaki jest cel pisania czegokolwiek, skoro i tak nie mamy pewności że coś nie będzie usunięte przez widzimisię moderatora. Może jest to pojedynczy przypadek tego konkretnego moderatora, ale szczerze wątpię. Będąc testerem zauważyłem, że sporo osób z rangą traktuje też graczy z góry, a to chyba nie jest celem takich osób.

    Żeby nie było też cały czas negatywnie - podziwiam pracę redaktorów i uważam, że jest to jedyna grupa na forum, która w pełni zasługuje na uznanie za ich pracę. Smuci mnie, że zamiast napisać post czysto chwalący, muszę zamiast niego napisać coś takiego.

  2. #2
    musaraj
    Konto usunięte
    Rozumiem, że jeśli gracz nie posiada rangi to znaczy, że nie ma prawa wypowiadać się na forum?
    Źle rozumiesz. Każdy gracz chcący wypowiedzieć się w sposób wartościowy i nienastawiony negatywnie do innych użytkowników jest mile widziany na forum, niezależnie od rangi. Posty użytkowników z róznymi rangami są traktowane tak samo (czyli w oparciu o treść i kontekst).
    Bo jak inaczej wytłumaczyć sytuacje, w której jeśli napiszesz post - nad którym przysiedzisz trochę czasu - zostanie skasowany bez jakiejkolwiek wzmianki/powodu
    Tym, że jest nie na temat.
    Co do braku wzmianki - wydaje mi się, że vb nie ma takiej opcji, by automatycznie powiadamiać użytkownika o skasowaniu jego postu. Ręcznie nikt tego nie będzie robił.
    Dlaczego więc mój post z wczoraj z tego tematu: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ans-uzbrojenie został usunięty?
    Odpowiedziałeś już sobie sam:
    Kod:
    jeśli gracz nie posiada rangi to znaczy, że nie ma prawa wypowiadać się na forum
    bo gracz który go pisze nie jest testerem/moderatorem
     przez widzimisię moderatora.
    Jednym z punktów, który wymieniłem było to, że piszę ten post we właściwym temacie.
    Był to najwidoczniej punkt błędny
    Słowo klucz: "w", gdyby temat dotyczył uzbrojenia Z Nordii, prawdopodobnie nie napisałbym w tamtym temacie. Interpretuje to jako "z aktualizacji "Nordii", czyli obecnej, a zmiana weszła nie tak dawno.
    To czepianie się słówek i bardzo nietypowa interpretacja (dlaczego "Nordia" ma być określeniem czasu?), niezgodna ze zdaniem autora tematu, moim oraz innego użytkownika, który odpisał na Twój post przed skasowaniem. Innymi słowy - błędna.
    W dodatku nie ma lepszego tematu, w którym mógłbym o to napisać bez otwierania kolejnego tematu(jeden został zamknięty, również był podlinkowany w moim poście).
    Zgadzam się, dzięki za zwrócenie uwagi. Niezwłocznie założę i przykleję ogólny temat poświęcony dyskusji poświęconej bieżącym zmianom, bo jest to faktycznie pewien brak.

    Podrzucę Ci Twój usunięty post na PW, jeżeli brakuje Ci jego treści.

  3. #3
    Źle rozumiesz. Każdy gracz chcący wypowiedzieć się w sposób wartościowy i nienastawiony negatywnie do innych użytkowników jest mile widziany na forum, niezależnie od rangi. Posty użytkowników z róznymi rangami są traktowane tak samo (czyli w oparciu o treść i kontekst).
    [Edit] Powiedzmy że tak jest.
    Tym, że jest nie na temat.
    Jeżeli post jest na temat - i zostaje usunięty - jest to uznawane za spam, spam jest banowalny(wg regulaminu), a nawet jeśli, to powinno być to związane z ostrzeżeniem. Nawet jeśli jest usuwany post jednorazowo i faktycznie nie ma co wstawiać ostrzeżenia(nie wiem, na przykład za to że nic nie wnosi do tematu ale też nie jest on nie na temat) to nie tyczy się to mojego postu.
    W dodatku sam nawet napisałem w nim wzmiankę a gdyby komuś zachciało się go usunąć:
    4) Temat jest dobry bo dyskusja jest o uzbrojeniu w Nordii, a jesteśmy fabularnie w Nordii - żeby nie było.
    A więc - jak nie na temat?
    Autor tematu zmienił treść postu głównego(konkretniej literówkę), czyli przyznał mi rację. Sam zresztą przyznałeś mi rację w tym temacie:
    Zgadzam się, dzięki za zwrócenie uwagi. Niezwłocznie założę i przykleję ogólny temat poświęcony dyskusji poświęconej bieżącym zmianom, bo jest to faktycznie pewien brak.
    po czym wcześniej mówiłeś o tym, że post był nie na temat. Hipokryzja?

    Był to najwidoczniej punkt błędny
    czyli nawet nie przeczytałeś tego postu

    To czepianie się słówek i bardzo nietypowa interpretacja (dlaczego "Nordia" ma być określeniem czasu?), niezgodna ze zdaniem autora tematu, moim oraz innego użytkownika, który odpisał na Twój post przed skasowaniem. Innymi słowy - błędna.
    Czy ja wiem, nie znam zdania autora tematu, nie siedzę w jego głowie i nie wiem co dokładnie miał na myśli. Żeby było ciekawiej tytuł tematu to "Balans uzbrojenie" - nazwa nie wskazuje na nic konkretnego. A więc jest: niejasna nazwa tematu, treść w której nie jest sprecyzowane czego dotyczy temat(jest balans, jest uzbrojenie, jest nordia - to może wskazywać na wiele rzeczy.
    Wiem już, że miało być coś zrobione z postem i że temat dotyczy uzbrojenia wprowadzonego w Nordii - niestety jest to po fakcie, a "zrobienie" coś z postem poprzez usunięcie było po prostu nieeleganckim ruchem z twojej(zgaduję) strony.

    To tyle, co mam do powiedzenia.
    Ostatnio edytowane przez Hide ; 18-09-2020 o 02:32

  4. #4
    musaraj
    Konto usunięte
    Ostrzeżenia/bany tak nie działają. Żywej duszy na tym forum by nie było, gdyby banowano autora każdego usuwanego postu.

    Pierścień Specjalisty nie jest uzbrojeniem z Nordii. Temat "Balans uzbrojenie" jest poświęcony uzbrojeniu z Nordii (tak, z Azarad też), więc nie jest poświęcony Pierścieniowi Specjalisty.
    Sam zresztą przyznałeś mi rację w tym temacie
    Tak, przyznałem rację - dotyczącą tego, że nie było gdzie o tym napisać, a nie że był to właściwy temat.

    Dzięki, miło się pisało

  5. #5

  6. #6
    Cytat Napisał Gustaw Rapier Zobacz post
    https://forum.mfo3.pl/misc.php?do=showrules

    - - - - - - - - - -

    Ostatni akapit
    Tu jest wspomniane o tym że nie muszą podawać przyczyny, a nie że mogą to robić bez powodu...

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •