Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Osłabienie Magicznego Uderzenia na bossach

  1. #1
    musaraj
    Konto usunięte

    Osłabienie Magicznego Uderzenia na bossach

    Magiczne Uderzenie bije na bossach nierealnie dużo
    przykładowo: https://mfo3.pl/r/bf9d7a00c
    Na Arktosie jeszcze więcej, uwierzcie.

    Powoduje to zarówno zbytnie ułatwienie bossów, jak i istotną nierównowagę między wojami (którzy mają Magiczne Uderzenia) a magami (którzy nie maja Magicznych Uderzeń). Z drugiej strony magowie pewnie też mogliby nim bić xD
    Proponuję ustawienie, że Magiczne Uderzenie nie działa na bossy ( w sensie że nie dostaje bonusu do obrażeń).

    Najpierw Magiczne Uderzenie, a potem zajmiemy się Drenażem.

  2. #2
    Najpierw Magiczne Uderzenie, a potem zajmiemy się Drenażem
    W sumie czemu drenaże nie mają limitu drużynowego 6?

  3. #3
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    3,145
    masz gniewny pocisk

  4. #4
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Na nie. Dobra kontra na przehiterzone bossy magiczne. Arktos ma tyle ataku, że ubieram na niego 395 defa mag i mam lód 25%, a dostaję 1k bez skupy, a z lodowej strzały jeszcze więcej. Kontra na to jest potrzebna, bo zadefić się jak widać nie da. Argument o nierównowadze profesji jednak jest celny - magowie powinni mieć jakiś odpowiednik, który pozwoliłby im również atakować w ten sposób.

    Drenaż też zostawcie w spokoju. No ten limit drużynowy, który zaproponował MoP jeszcze do przeżycia (chociaż wydaje mi się że mini mogłyby być ciut za mocne bez kolejnych 6 drenów), ale w żadnym wypadku nie osłabiać jego mocy. To naturalne że odbiera więcej HP skoro mamy silniejsze minibossy - teraz to przeszkadza, ale jak odbierał ,,tylko" 1080 HP materacowi to było jeszcze spoko. Silniejsze mini, silniejsza siła drenażu, tak to chyba powinno działać.
    Ostatnio edytowane przez DEWASTATOR Leon Full ; 09-09-2020 o 03:28

  5. #5
    Najlepiej to wszystko osłabić. Na nie, drenaże też nie. Po co tylko wszystko utrudniać graczom? Satysfakcje to jakąś daje, jak wszystko jest trudne? Na pewno większość graczy woli się nie męczyć z niczym. I tak Magiczne Uderzenie jest dosyć rzadko używane, więc przynajmniej tutaj jest do czegoś przydatne.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    mag może rzucić 3x drenaż z 95% celności bez ładowania many, wojownik bez przedmiotów na manę nie ma takiej możliwości (a nawet ten z 65% celności zeżre jej tyle, że nie wystarczy na nic innego)

    i co jest złego w tym, że zdolność przeciwko magom hiterom jest skuteczna przeciwko magom hiterom?

  7. #7
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Luxferre Zobacz post
    mag może rzucić 3x drenaż z 95% celności bez ładowania many, wojownik bez przedmiotów na manę nie ma takiej możliwości (a nawet ten z 65% celności zeżre jej tyle, że nie wystarczy na nic innego)
    i co jest złego w tym, że zdolność przeciwko magom hiterom jest skuteczna przeciwko magom hiterom?
    To że jest ponad-skuteczna na bossy. Może bić nawet 2x więcej niż zwykły hit.
    Brak capa na zwiększenie dmg w Magicznym Uderzeniu to po prostu niedopatrzenie.

    Nie rozumiem tego argumentu. Na bossach (zwłaszcza Arktosie - patrz Wilczy/Magmowy Hełm) wielokrotnie widzę wojowników mających 175+ MP, poza tym wojownik mając więcej szczęścia (oraz łatwą metodę na zwiększenie celności) trafi statystycznie więcej drenaży. Jeszcze gorzej dla maga!

    Cytat Napisał Asasynek Zobacz post
    Najlepiej to wszystko osłabić. Na nie, drenaże też nie. Po co tylko wszystko utrudniać graczom? Satysfakcje to jakąś daje, jak wszystko jest trudne? Na pewno większość graczy woli się nie męczyć z niczym. I tak Magiczne Uderzenie jest dosyć rzadko używane, więc przynajmniej tutaj jest do czegoś przydatne.
    Może inaczej - taka przewaga pozostałych zdolek zabija różnorodność. Wyobraź sobie, że np. w piłce nożnej odwołują przepis o spalonym. Jak wygląda gra? Obie strony stoją w swoim polu karnym i przerzucają się piłką, bo pójście do przodu to zostawienie bez opieki napastnika stojącego w polu bramkowym. Nudno.
    Tak samo to wygląda teraz - drenaż, drenaż, drenaż, magiczne uderzenie, magiczne uderzenie, magiczne uderzenie, co sprytniejsi jeszcze dorzucą przebicia.

    Powoduje to też problem z ustalaniem trudności minibossów. Wydaje mi się, że dobrze dobrany team 4x65 poziom mógłby pokonać Arktosa.
    Weźmy 4 wojów z 115% celności. 12 Drenaży na początku walki i Arktos ma 47% HP. Teraz trzeba jakoś zbić te 7% HP (Roztapianie trochę to ułatwia) i jesteśmy w strefie w której Arktos ma Skupienie. To teraz cyk - 12 Magicznych Uderzeń (nawet mniej). Arktos leży.
    Dla mnie to absurd, że najsilniejszy miniboss, dedykowany dla teamu 4x80lv może zostać zabity w składzie 4 graczy bez wbitych poziomów w Nordii (znaczy wiadomo, Odyna trzeba ubić)
    Ostatnio edytowane przez proof ; 09-09-2020 o 23:34

  8. #8
    Cytat Napisał Luxferre Zobacz post
    mag może rzucić 3x drenaż z 95% celności bez ładowania many, wojownik bez przedmiotów na manę nie ma takiej możliwości (a nawet ten z 65% celności zeżre jej tyle, że nie wystarczy na nic innego)
    Tu wchodzi Razor cały na biało ze swoim 232 mp na małpigona.

    Magiczne uderzenie to zdolka której nie da się wykorzystać w jakiś niesamowicie wyrafinowany sposób. Soad bił nią za 1.7k, ale tyle samo biłby każdy z taką bronią niezależnie od statystyk. To nie jest nagle tak, że ktoś uderzy za 20k. Po co powstał ten temat? Mini są zbalansowane pod aktualne działanie zdolności, osłabiając je trzeba by było osłabiać też te mini, wyjdzie na to samo.

    W przykładowym raporcie nikt nie użył nawet drenażu, na jedne mini działa lepiej, na inne gorzej, wpisał się na stałe do core zdolności na tego typu walki jak małpa czy arktos, też nie robi cudów i też balansowane było pod drenaż.
    Ostatnio edytowane przez proof ; 09-09-2020 o 23:34

  9. #9
    musaraj
    Konto usunięte
    Magiczne uderzenie to zdolka której nie da się wykorzystać w jakiś niesamowicie wyrafinowany sposób. Soad bił nią za 1.7k, ale tyle samo biłby każdy z taką bronią niezależnie od statystyk. To nie jest nagle tak, że ktoś uderzy za 20k. Po co powstał ten temat? Mini są zbalansowane pod aktualne działanie zdolności, osłabiając je trzeba by było osłabiać też te mini, wyjdzie na to samo.
    Czyli klikamy na pałę to samo (skoro niewyrafinowane) i osiągamy te same efekty i to jest spoko tak było balansowane. To może po prostu damy wszystkim annihilatory i będziemy mieć tak samo niewyrafinowane minibossy. Nawet nie będzie problemów z balansem...
    To, że Magiczne Uderzenie daje mnożnik przekraczający 2x normalnego hita jest jeszcze trochę śmieszne, ale 12 użyć Drenażu - czyli zbijamy bossa do 50% w pierwsze 20 tur tępo klikając Drenaż, super! jest chore.
    Nie mam nic przeciwko osłabianiu bossów, jeżeli dzięki temu walka będzie wyglądała inaczej niż Drenaż Drenaż Drenaż Przebicie Magiczne Magiczne Magiczne Przebicie Przebicie gdzie ten drop. Moim celem w tym temacie nie jest, żeby bossy były trudniejsze (czemu miałbym tego chcieć), tylko żeby walka z nimi była mniej bezmyślna.
    Ostatnio edytowane przez proof ; 09-09-2020 o 23:35

  10. #10
    Użytkownik Avatar Yogi
    Dołączył
    03-06-2011
    Postów
    641
    Musaraj, zjedz snickersa. Tak wyglada ta gra klikasz na pałę nic innego.
    Jestem na nie.

  11. #11
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Moim celem w tym temacie nie jest, żeby bossy były trudniejsze (czemu miałbym tego chcieć), tylko żeby walka z nimi była mniej bezmyślna.
    before nerf: aktywuj auto walkę
    after nerf: aktywuj auto walkę

    strasznie byśmy się namyśleli

  12. #12
    Azekar
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Yogi Zobacz post
    Musaraj, zjedz snickersa. Tak wyglada ta gra klikasz na pałę nic innego.
    Polecam to samo. Oświecę Cię, bo 90% MMORPG polega na klikaniu myszką na potwora i klikaniu 2/3 przycisków xD. Co do samej propozycji to mi to whatever w sumie. Zdolka praktycznie nieużywana. Użyłem kilka razy na arence devos, bo fajnie działa na magów hiterów. Nie ma tu jakiejś niesamowitej odskoczni dmg w stosunku do innych zdolek typu szczęśliwy czy krytyczny.
    Ostatnio edytowane przez Azekar ; 09-09-2020 o 23:41

  13. #13
    Ja bym polecał iść w drugą stronę jeżeli już, bo dlaczego mamy zabijać jakąś taktykę? Nie lepiej jest dać więcej narzędzi? Jeżeli chodzi o porównywanie do piłki nożnej i spalonego, to on obecnie jest w przepisach, a drenaże czy mag. uderzenia działają jak kolektyw obrońców, by sędzia podyktował spalony; ty w tym momencie proponujesz zaostrzenie tych przepisów

  14. #14
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Azekar Zobacz post
    Zdolka praktycznie nieużywana.

    Huh... Myślę, że gdybyś nieco więcej wiedział o grze (np. miał wyższy lv niż 50), albo przynajmniej zawalczył choć jedną walkę PvP, rzuciłoby Ci się w oczy, że jest to zdolność bardzo często używana. Co najmniej kilku wojowników na arenie auto na 80 lv nie bije niczym innym (jej typowy współczynnik na skupie przeciwnika kręci się wokół 1.33, bierze pod uwagę atrybut broni, a do tego może krytnąć, pozdro).

    Cytat Napisał Stefanek Zobacz post
    Jeżeli chodzi o porównywanie do piłki nożnej i spalonego, to on obecnie jest w przepisach, a drenaże czy mag. uderzenia działają jak kolektyw obrońców, by sędzia podyktował spalony; ty w tym momencie proponujesz zaostrzenie tych przepisów
    Rzuca mi się w oczy, że nie jesteś mistrzem tworzenia analogii.


    Drenaż jest kompletnie bezalternatywny na bossach. Dobierając zdolkę na wymianę możemy nie wziąć leczenia, mega leczenia, mega many, mega przyspieszenia (wszystko to podstawowe zdolności TvB, ale można ich nie wziąć). Możemy nawet zaryzykować niewzięcie ożywki czy pośki. Ale Drenaż musimy mieć zawsze i wszędzie. Niech to zadziała na wyobraźnię.

    Podsumowując:
    Magiczne Uderzenie - bije na paskudnie dużym współczynniku (rzędu 1.8), tworzy przewagę wojów nad magami, których super-hiper-potężna zdolność
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    gniewny pocisk
    bije aż 1,4 (bez atru, więc w praktyce jakieś 1,2) i to tylko kiedy mamy mało HP (i zabiera 75 MP w porównaniu do aż 16 u woja).
    Ta zdolność nie była planowana jako uber-zdolność na bossy, nie powinna być uber-zdolnością na bossy. Po prostu rzuca się w oczy jej brak ograniczenia na możliwy współczynnik dmg - w Devos było to nadużywane przez "paladynów" (mag ubierający broń woja oraz itemki dodające atak, normalnie bił po 500, na dublu walił Magicznym Uderzeniem 2x po 1500).
    Dlatego proponuję ograniczenie maksymalnego bonusu obrażeń Magicznego Uderzenia na 1.5 standardowego hita.

    Drenaż - potężna zdolność (obrażenia nawet 3x większe od zwykłego hita, do tego leczenie postaci - no comment) od TvB, nie ma limitu drużynowego xD. Może jeszcze pozdejmujmy limity z Leczeń, Ożywień, Bryz?
    Po prostu - limit użyć drużynowy = 6 Wtedy będzie można myśleć nad oszczędzaniem Drenaży, żeby stosować ich możliwości leczące, a nie żeby jak najszybciej zadawać dmg zanim zejdzie poniżej 50% i to przestanie być opłacalne.

  15. #15
    Azekar
    Konto usunięte
    A no, niezły masz argument. Klaun z mojej prezentacji, który jest idealnym odzwierciedleniem graczy (w tym moderacji, co niektórych). Przypomnę, że się skasowałem, biłem się na 65 i grałem cały czas, bo chyba coś Ci umknęło. No, ale po co brać to pod uwagę skoro zagroziłoby to Twoim argumentom, że nie mam Ż A D N E J wiedzy o grze. Nie sprawdzam pvp na 80 lvl, bo mnie nie interesuje, więc mówię to tylko ze swoich doświadczeń, zdolka była rzadko używana w 1v1, bardziej tvt na dobijanie jakiegoś hitera. XD i tylko tyle mogę napisać.
    Ostatnio edytowane przez Azekar ; 10-09-2020 o 11:04

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •