Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: poprawienie czeladników, kowalów i tym podobne

  1. #1
    Użytkownik Avatar Yogi
    Dołączył
    03-06-2011
    Postów
    641

    poprawienie czeladników, kowalów i tym podobne

    Chodzi o to by podawali dokładnie czego brakuje, a nie :
    Nazwa:  kowal.jpg
Wyświetleń: 343
Rozmiar:  31.1 KB
    Cyli wypisanie "składników".
    Nie chodzi tylko tego kowala, ale o wszystkich nawet czeladnika Mariusza.

  2. #2
    Zamawianie uzbrojenia u czeladnika pozostawiało grafice wiele do życzenia. Mechanika rozmowy z nim wydawała się dla mnie być dosyć uciążliwa pod kątem wizualnym i większość graczy nie miała lepiej ode mnie widząc, jak niewielu z nich wyćwiczyło go na wyższy stopień po kilku latach, gdy ja poświęciłem tydzień w celu wciśnięcia go do Nordii.

    Pamiętam, jak moje pierwsze zamówienia u czeladnika tuż po jego wprowadzeniu wzbudziło we mnie zaskoczenie w negatywnym sensie, choćby dlatego, że będąc zaznajomionym z graficznym interfejsem u ludzkiego kowala gdy się szło naprawić bądź ulepszyć uzbrojenie, dialogowy interfejs czeladnika wydawał się być ogromnym krokiem w tył.

    Ogólnie mechanika zamawiania uzbrojenia u czeladnika polega na tym, że mamy do czynienia z kilkudziesięcioma uzbrojeniami i dziesięcioma składnikami, które mogą być wykorzystane w celu utworzenia uzbrojenia. Wybieramy uzbrojenie, które chcemy zamówić, i jakość wytwarzania, następnie widzimy, jak czeladnik mówi nam o potrzebnych składnikach w liczbie dodatniej i niepotrzebnych składnikach w liczbie zerowej. Wtedy możemy potwierdzić zamówienie lub odmówić. Mamy razem trzy opcje, w których dwa z nich to opcje odmowy przekierowujące nas do jednego z poprzednich etapów dialogu lub zmierzające do końca dialogu. Opcja potwierdzenia zmierza do końca dialogu, wpierw zabierając wymagane składniki i wyznaczając czas, w którym zamówione uzbrojenie będzie gotowe, lub informując, że nie mamy wszystkich potrzebnych składników.

    Gracz mierzy się z dyskomfortem podczas składania zamówienia. Najpierw gracz jest zmuszony przeczytać wszystkie dostępne składniki, określić, które są potrzebne, a następnie zajrzeć do zakładki "Przedmioty", kliknąć zakładkę "Inne" i sprawdzić, czy ma odpowiednie przedmioty w dostatecznej ilości, następnie zamknąć okno i wrócić do dialogu. Czasami musi powtarzać tą czynność wielokrotnie, jak nie zdoła zapamiętać wszystkich potrzebnych składników. Następnie gracz może określić potwierdzenie zamówienia. Gracz może także po prostu potwierdzić i jak poinformuje brak wszystkich potrzebnych składników, dopiero się trudzić jak uprzednio, chyba że próbuje złożyć tak zamówienia, by jedynie ćwiczyć czeladnika, sprawdzając które składniki ma w nadmiernej ilości. W tym wypadku samo sprawdzenie uzbrojenia jedno po drugim może przysporzyć wspomnianej uciążliwości.

    By poprawić komfort zamawiania uzbrojenia, nie pogardziłoby się określeniem w dialogu, które składniki mamy i w jakiej ilości, jak to wspomniał Yogi. Kolejnym polepszeniem komfortu korzystania z czeladnika byłoby usunięcie niepotrzebnych składników. Jednak bardzo by ucieszyło mieć interfejs podobny do jubilera czy kowala, w którym określone jest, jakie składniki mamy (podobnie do uzbrojenia/gemów, które można określić odpowiednio u kowala/jubilera), których składników potrzebujemy (podobnie do liczby potrzebnego złota, żetonów czy minerałów we wspomnianym graficznym interfejsie), które uzbrojenie chcemy wytworzyć (prawdopodobnie mechanika wybierania uzbrojenia, którego nie mamy, może być czymś nowym do zaimplementowania, ostatecznie można posłużyć się ComboBoxem) i w jakiej jakości (w ostateczności funkcja zakładek podobna do wybierania ulepszenia/przetapiania/łączenia u kowala).

  3. #3
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Powinien być wprowadzany limit znaków w poście. Komuś musi się potwornie nudzić żeby pisać/czytać takie epopeje.
    Istnieje limit
    Co do tematu, to mi nie przeszkadza to, jak obecnie wygląda kowal Beledar i Mariusz. Chociaż fakt, że przydała by się zmiana na coś podobnego wyglądem do jubilera/ ulepszania itemkow u kowala, bo na początku też mi trochę sprawiał problem Mariusz, ale da się do tego przyzwyczaić.
    Ostatnio edytowane przez Stara Gwardia ; 08-09-2020 o 20:52

  4. #4
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    jakiś interfejs graficzny do npc tworzących uzbrojenie byłby mile widziany i raczej niezbyt trudny do wprowadzenia

  5. #5
    Cytat Napisał Yogi Zobacz post
    Chodzi o to by podawali dokładnie czego brakuje, a nie :
    Nazwa:  kowal.jpg
Wyświetleń: 343
Rozmiar:  31.1 KB
    Cyli wypisanie "składników".
    Nie chodzi tylko tego kowala, ale o wszystkich nawet czeladnika Mariusza.
    Jak proponowałem, żeby podobne info wyskakiwało przy tworzeniu magicznego rogu, to tyle osób co dało miało o to oburzenie, więc śmiem wątpić w tę propozycję, aczkolwiek przydałoby się:
    albo interfejs graficzny;
    albo wyświetlanie informacji ile nam brakuje czegoś do stworzenia danego elementu
    Osobiście jestem za gui, i można je potem ładnie poulepszać, np. że można zamówić więcej niż jedno zamówienie (tu mogłaby byc opcja premium jakaś ) dać więcej składników żeby wytworzyć uzbrojenie z plusem etc.

  6. #6
    Pirrat
    Konto usunięte
    Zamiast standardowego formatu polecam - szybką do wprowadzenia korektę posiadanych składników:
    Przykład

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •