Zobacz wyniki ankiety: Drop złota

Głosujących
68. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Zwiększyć ponad dwukrotnie

    36 52.94%
  • Zwiększyć trochę, ale nie więcej niż 2x

    14 20.59%
  • Zostawić jak jest

    11 16.18%
  • Zmniejszyć ~redakcja

    7 10.29%
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 52

Temat: Zwiększenie dropu złota

  1. #16
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał PowerISO Zobacz post
    Ale i tak admin nałożył jakąś blokadę aby drop niżej nie spadł.
    Po wykresie dropu złota widać że rok temu została taka blokada aktywowana.
    Gdzie jest taki wykres?

  2. #17
    Moderator Avatar PowerISO
    Dołączył
    03-05-2012
    Postów
    548
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Gdzie jest taki wykres?
    https://mfo3.tk/gold/fullHistory.php
    Nazwa:  gold.png
Wyświetleń: 627
Rozmiar:  23.5 KB

  3. #18
    lejdis
    Konto usunięte
    na NIE, pomysł zupełnie bez sensu, niektórzy naprawdę nie maja już gdzie tego złota chować, co było widać podczas padów i straty idą w setki tys albo miliony za 1 przegrana walkę


    no chyba że przy jakimś zwiększeniu to automatycznie zostanie powiększony max depozyt proporcjonalnie do zwiększenia tego dropu o tyle samo %


    a jak sobie ktoś nie radzi to niech się przerzuci na trolle x2 w urkaden i tam zarabia, przecież wielu tam się kasy dorobiło, skoro expienie w Nordii nie opłacalne. Trochę zarobi to wtedy wjazd na północ
    Ostatnio edytowane przez lejdis ; 04-09-2020 o 21:07

  4. #19
    Użytkownik Avatar Val Gaav
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    236
    teraz mniej złota dostaje niż na 65 lv , walcząc bezkosztowo to ledwo nazbierasz 70k , szkoda że nie ma statystyk ile miesięcznie prowizja z targu zabiera kasy z gry bo na tym najwięcej się traci

    w głównej mierze balans złota leży przez kupowanie złota za MFy bo to złoto z niczego i nie powinno się wliczać do puli złota w całej grze , większość milionerów nie wychodziła tego złota na mobach czy zdobyła na handlu , oni go kupili podczas eventów jak jest około 800k za 10 mf
    Ostatnio edytowane przez Val Gaav ; 04-09-2020 o 21:21

  5. #20
    Oj tak, zgadzam się, tak na dobrą sprawę, to jeśli ci się nie poszczęści w walce z mini i nie dropniesz czegoś, co możesz efektywnie sprzedać lub masz dużo czegoś co chodzi drogo po rynku, to się w inny sposób obecnie nie wzbogacisz; dziwię się, że dodawszy frakcję krasnoludów, nie ma żadnego przedmiotu (zaznaczam, przedmiotu, już pomijam że mógłby to być dodatek), zwiększający drop złota z mobków. Szkoda też, że złoto można uzupełnić tylko i wyłącznie za pomocą MFków ;-; jedyną alternatywą (właściwie nieobecną jeszcze) jest kupno uzbrojenia za żetony, a tu należy zaznaczyć, że twórcy coraz to bardziej wplatają ich "darmowe" zdobywanie, co jest bardzo dobrym posunięciem (w głębi serca mam nadzieję, że w ostatnim mieście Arkadii będzie kupiec który będzie skupywał różne dobra za żetony (np. rudę żelaza z Gothar)

  6. #21
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Cytat Napisał Stefanek Zobacz post
    Oj tak, zgadzam się, tak na dobrą sprawę, to jeśli ci się nie poszczęści w walce z mini i nie dropniesz czegoś, co możesz efektywnie sprzedać lub masz dużo czegoś co chodzi drogo po rynku, to się w inny sposób obecnie nie wzbogacisz; dziwię się, że dodawszy frakcję krasnoludów, nie ma żadnego przedmiotu (zaznaczam, przedmiotu, już pomijam że mógłby to być dodatek), zwiększający drop złota z mobków. Szkoda też, że złoto można uzupełnić tylko i wyłącznie za pomocą MFków ;-; jedyną alternatywą (właściwie nieobecną jeszcze) jest kupno uzbrojenia za żetony, a tu należy zaznaczyć, że twórcy coraz to bardziej wplatają ich "darmowe" zdobywanie, co jest bardzo dobrym posunięciem (w głębi serca mam nadzieję, że w ostatnim mieście Arkadii będzie kupiec który będzie skupywał różne dobra za żetony (np. rudę żelaza z Gothar)
    Jest bardzo wiele sposobów na wzbogacenie się w obecnej aktualizacji.

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2013
    Postów
    129
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    Jest bardzo wiele sposobów na wzbogacenie się w obecnej aktualizacji.
    Głównie farmienie arimanów bo na gałki są zawsze chętni.

  8. #23
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    Jest bardzo wiele sposobów na wzbogacenie się w obecnej aktualizacji.
    I niestety żaden z nich nie opiera się o złoto zyskane podczas expienia na potworach. Stąd ta złożona propozycja.

    Cytat Napisał lejdis Zobacz post
    na NIE, pomysł zupełnie bez sensu, niektórzy naprawdę nie maja już gdzie tego złota chować, co było widać podczas padów i straty idą w setki tys albo miliony za 1 przegrana walkę
    Czy naprawdę argumentujesz, że zwiększenie dropu złota jest złe, bo 1% z niego stracisz na potworach? Naprawdę?
    Jak ci chcą dać podwyżkę w pracy to też protestujesz, bo od wyższej wypłaty zapłacisz wyższy podatek?

    Chcę tu zaznaczyć jedną rzecz, tyczy się właściwie wszystkich komentujących. Zwiększenie dropu złota, choćby i kilkukrotnie, będzie miało marginalny wpływ na ogólną ilość złota w grze i jego wartość.
    Mówimy o 12kk złota (powiedzmy coś koło tego dziennie przybywa do gry złota poprzez expienie) przy złocie krążącym między graczami rzędu kilku miliardów. Jeżeli uważacie to za rynkową rewolucję, to jestem pod wrażeniem.

    Cytat Napisał PowerISO Zobacz post
    duży screen powera
    To wygląda dramatycznie. W sensie to, że po wprowadzeniu aktualizacji z zapotrzebowaniem na nowe, droższe mikstury, na nowe, droższe uzbrojenie, na nowe, droższe przedmioty, nawet na questy w których trzeba płacić złoto, na nowe wszystko, pula złota nie została zwiększona, tak jak dotychczas przy każdym nowym mieście.

    Właściwie dlaczego tego nie zrobiono? summon Tomi

  9. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Czas przyjąć za prawdę powiadam wam (jeśli ktoś tego nie odkrył), aby w tej grze coś osiągnąć i to w trochę szybszy niż ślimaczym tempie, należy doładowywać MFy tj. wyłożyć swoją prywatną, żywą gotówkę. Bez takiej inwestycji jest się nikim w takiej grze. Niech ktoś sobie spróbuje zagrać bez podniesionego limitu energii, utrudnienie spore. Same questy/bossy też bywają perfidne i irytujące. Motywacja do pokonania bossa/przejścia questa spada z każdą próbą porażką, aż w końcu zamienia się z motywacji na irytację i porzucenie gry, przynajmniej na jakiś czas.

    Kolejną blokadą jest zabetonowanie depozytu prowizją, jak normalny nie będzie wybierał z depozytu poniżej limitu, którego jest już prowizja.

    Może żeby nieco rozgrzać gospodarkę MFO3 zmniejszyć prowizje z handlu/targu do 5% do końca września?

  10. #25
    I niestety żaden z nich nie opiera się o złoto zyskane podczas expienia na potworach. Stąd ta złożona propozycja.
    A czy kiedykolwiek się opierał? Nie możesz wykonywać najprostszej czynności i liczyć, że ktoś cię ozłoci.

    To już klepiąc Arimany na grupie 3x, którą bardzo łatwo ubić około 70-73lv już można zarabiać 400k w gałkach + 192G/ene = 80k
    Teraz chyba każdy mobek poza Makakiem ma alternatywnego dropa wartego parę k.

    Czas przyjąć za prawdę powiadam wam (jeśli ktoś tego nie odkrył), aby w tej grze coś osiągnąć i to w trochę szybszy niż ślimaczym tempie, należy doładowywać MFy tj. wyłożyć swoją prywatną, żywą gotówkę
    Hej, na tym polegają gry.
    Płacisz i grasz.

    Motywacja do pokonania bossa/przejścia questa spada z każdą próbą porażką, aż w końcu zamienia się z motywacji na irytację i porzucenie gry, przynajmniej na jakiś czas.
    Gry bez żadnych wyzwań, jeszcze bardziej odstraszają.

  11. #26
    Drogi "Antku", zastanawia mnie, co masz na myśli bycie nikim. Czy chodzi tu o brak ekwipunku z plusem, który nikt inny nie może w stanie zobaczyć? Może jednak chodzi o znajomość innych osób, co może być osiągnięte poprzez umawianie się na mini-bossy, uczestnictwo w walkach PvP oraz handlowanie niekonieczne za ogromną ilość złota? A może jednak chodzi o osoby, którzy jeszcze nie podzielili się screenshotem o swojej ilości MFów w kieszeni?

    Jako gracz, który nie wydał ani grosza na tą grę, mogę być przeciwnego zdania, bo nie czuję potrzeby doładowania ani też wydawania MFów (jestem trochę chomikiem). Jak dotąd mój limit energii nie został jeszcze powiększony za MFy i od dwóch miesięcy aktywnego grania nie pamiętam, abym odnowił energię do limitu. Satysfakcję z gry czerpię mając świadomość, że moja postać się rozwija, a motywacja ta jest mniejsza, kiedy czuję, że postać ta jest już dostatecznie rozwinięta. Mimo że wyścigi o połowę artefaktów są głównie dla tych, co wyboostowali postać tuż po aktualizacji, to mogę próbować osiągać rankingowe szczyty w innych dziedzinach jako zwyczajny darmozjad tej gry.

    A jeśli chodzi o przechodzenie questów i pokonanie bossów, to każdy gracz wie, że jak nie da się teraz, to można zrobić to później z lepszymi statystykami. Jeśli ktoś czuje rezygnację, bo to jest zbyt trudne, to zwykle to jest w odczuciu, kiedy postać stoi na jednym grindowisku przez kilka dni. Ale jak gracz już przeszedł fabułę aż do Nordii, to jest zdolny przejść i całą Nordię.

    Nie wiem, w jakich proporcjach jest generowane względnie między sobą złoto z potworów i z MFów, ale jeśli złoto z MFów jest naprawdę generowane w większych ilościach, to mogę powiedzieć, że dostaję pewien procent z tego od innych graczy poprzez sprzedawanie różnych przedmiotów ze zbieractwa czy ekwipunku z mini-bossów. Właśnie dostaję procent złota z MFów - zawartość portfela innych graczy trafia na moje konto, co jest dla mnie powodem do dumy.

    A czy twoim powodem do dumy jest bycie kimś w swoim znaczeniu? Czy to właśnie wydawanie MFów na rzeczy materialne i korzystanie z nich zrobiło z ciebie kimś? Jeśli tak, to skąd się wzięła potrzeba podszycia się pod kogoś, kto jest (o ile się nie mylę) kimś w twoim znaczeniu, a już byłeś kimś poprzez korzystanie z rzeczy materialnych z MFów? Czy tak właśnie wszyscy mają robić w celu bycia kimś?

    A jeśli chodzi o dochód złota, wybrałem opcję bez zmian. Widziałem sporo graczy korzystających z bonusów do doświadczenia w celu szybkiego rozwinięcia postaci na poziom 80, względnie zdobywając mniej złota, niż by przewidziano na fabułę. Żeby mieć teraz poziom 80 bez bonusów, trzeba byłoby zrzec wszelkich działań dochodowych w złocie. Przewiduję, że jak osiągnę poziom 80, wielu graczy też takowy osiągnie, co spowoduje stanienie uzbrojenia. Gracze chcą mieć wszystko na już, a jesteśmy 2 miesiące po aktualizacji fabuły, która zdarza się w coraz dłuższym dystansie, tzn. teraz co najmniej 5 lat. W tym czasie do kolejnej aktualizacji fabuły aktywni gracze będą już mieli wszystko, zwłaszcza że niektórzy już do 5 postaci się rozwinęli.
    Ostatnio edytowane przez Patryk Szczęście ; 05-09-2020 o 17:18

  12. #27
    musaraj
    Konto usunięte
    Jeszcze dla uświadomienia jak absurdalnie niski jest obecnie drop złota.

    Wygrzebałem swój temat sprzed 5 lat. Można w nim wyczytać, że np. z grupy Meduz x2 dropiło ok. 280G/energię, grupa Harpiax3 dawała 900G itp. Dzisiaj z grupy np. Szary Ariman x3 dropi 230 złota/ena, pomimo tego że jest to trudniejsza grupa.
    Innymi słowy - teraz na 80 lv expiąc na mobkach w grupach x3 dropimy MNIEJ złota niż na 65 poziomie xD To już przestaje być śmieszne

  13. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Jak teraz będzie podniesiony drop to będę ******* ze względu na to że wydałem trochę MFów za złoto. Byłoby to niepoważne traktowanie graczy.
    Wniosek jest taki że teraz nie opłaca się expić, należy odkładać energię na lepsze czasy i event Halloween.

  14. #29
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Jak teraz będzie podniesiony drop to będę ******* ze względu na to że wydałem trochę MFów za złoto. Byłoby to niepoważne traktowanie graczy.
    Czyli według ciebie admini nie powinni niczego zmieniać? Codziennie ktoś doładowuje sobie gold za MFy, jak nie ty to ktoś inny by się czuł pokrzywdzony. Przecież wiedziałeś, że na forum krąży ten temat.

  15. #30
    Prawdziwym problemem jest inflacja panująca na serwerze, bo wtedy chodzą najniższe dropy. Nałożenie blokady na minimalny drop złota w połączeniu z masowym ekspieniem w celu osiągnięcia maksymalnego poziomu może być dominującą przyczyną tej inflacji, co by tłumaczyło dlaczego w poprzednich aktualizacjach fabuły dropy wzrastały a w tej już nie. Spalanie złota na prowizjach, naprawach i nowych miksach nie pokrywa całego tego wzrostu puli złota.

    Więc podwyższenie dropu złota jest niczym zamiatanie brudu pod dywan. Jedyne, co możemy na to zdziałać bez udziału administracji to zachęcenie bogatych graczy do aktywnego udziału w obracaniu złotem, czyli jednym słowem handlowanie.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •