Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Zaawansowane skrypty (walki automatyczne)

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    71

    Zaawansowane skrypty (walki automatyczne)

    Po przejrzeniu archiwum działu propozycji, zdecydowałem się napisać temat, żeby nie ciągnąć dyskusji w temacie [Pytania]. Moja propozycja polega na nieznacznym rozszerzeniu możliwości skryptów automatycznych.

    Chciałbym tylko na wstępie podkreślić, że nie chcę nadmiernie komplikować skryptów, bo nowe możliwości (warunki) można wymyślać bez końca.

    Propozycje:
    1. Dodanie możliwości sprawdzenia większej liczby następnych ruchów, przykład: następne "4" ruchy ma "dowolny przeciwnik".
    2. Dodanie możliwości sprawdzenia minimalnego MP w naszej drużynie (aktualnie można sprawdzić jedynie minimalne MP% lub średnie MP).

    Przypadki użycia:
    1. W walce z grupą 2 lub 3 potworów, żeby móc się odpowiednio leczyć przed doublami.
    2. W walce grupowej z mini-bossem, gdy nasza drużyna składa się z magów i wojowników, żeby móc odpowiednio leczyć manę pozostałym członkom drużyny.

  2. #2
    %MP się zamazuje bo każdy myślący wojownik nie ma 100/120 no tylko w granice mp jakie ma mag, niemniej nominalne sprawdzenie wartości jak najbardziej na plus.

    Co do opcji sprawdzenia wiekszej ilości ruchów też na plus. Mobki w nordii mają dość dużo speeda i czasami zdarza się że oberwimy 5x hit danego mobka

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Przydatne okazałoby się dodanie właściwości AP (lub brakujące AP). Dzięki temu będzie można ustawić łatwiej expienie wielu zaklęć naraz.

    Warunki dla każdego rodzaju zaklęcia byłyby takie:

    Jeżeli
    1) MojaPostać.Zaklęcia.OgieńX.brakująceAP > 1
    2) MojaPostać.Zaklęcia.OgieńX.LiczbaUżyć == 0
    3) Walka.LiczbaŻywychPrzeciwników == 1
    użyj Zaklęcie OgieńX

    Wystarczy 1 użycie zaklęcia aby zostały mu naliczone pkt. AP, warunku o liczbie użyć nie stosujemy dla swojego głównego, najlepszego zaklęcia.

  4. #4
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Przydatne okazałoby się dodanie właściwości AP (lub brakujące AP). Dzięki temu będzie można ustawić łatwiej expienie wielu zaklęć naraz.

    Warunki dla każdego rodzaju zaklęcia byłyby takie:

    Jeżeli
    1) MojaPostać.Zaklęcia.OgieńX.brakująceAP > 1
    2) MojaPostać.Zaklęcia.OgieńX.LiczbaUżyć == 0
    3) Walka.LiczbaŻywychPrzeciwników == 1
    użyj Zaklęcie OgieńX

    Wystarczy 1 użycie zaklęcia aby zostały mu naliczone pkt. AP, warunku o liczbie użyć nie stosujemy dla swojego głównego, najlepszego zaklęcia.
    Trochę bez sensu, bo możesz ustawić po prostu, żeby używał ich raz w walce, a potem bił tym głównym.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    Trochę bez sensu, bo możesz ustawić po prostu, żeby używał ich raz w walce, a potem bił tym głównym.
    Bijąc zaklęciami które są nienabite zadajemy mniejsze obrażenia, przy większej liczbie przeciwników można łatwo przegrać walkę, dlatego najpierw ubić wszystkich najlepszym zaklęciem z najwyższym atrybutem i ostatniego przeciwnika ubić zaklęciami po jednym ataku zaklęciem.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Bijąc zaklęciami które są nienabite zadajemy mniejsze obrażenia, przy większej liczbie przeciwników można łatwo przegrać walkę, dlatego najpierw ubić wszystkich najlepszym zaklęciem z najwyższym atrybutem i ostatniego przeciwnika ubić zaklęciami po jednym ataku zaklęciem.
    jaki problem dodac polecenie przeciwna drużyna=> liczba żywych= 1?

    skrypt

    ^Tutaj przykład.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    No właśnie taki warunek jest w moim poście, jest właśnie dlatego.

    1) MojaPostać.Zaklęcia.OgieńX.brakująceAP > 1
    sprawdzenie czy zaklęcie jest nienabite


    2) MojaPostać.Zaklęcia.OgieńX.LiczbaUżyć == 0
    Sprawdzenie czy użyto zaklęcie, ten warunek pozwoli na użycie zaklęcia co najwyżej raz


    3) Walka.LiczbaŻywychPrzeciwników == 1
    Używanie zaklęcia gdy jest sprzyjająca sytuacja
    Jeśli ktoś chce może dać operator < 3 jeśli ma dobre statystyki i eq, ale jest się narażonym na dead, raczej obecnie zalecam nabijać zaklęcia przy dużym komforcie gdyż są nabijane raz aż do następnego update'a (rok 2025 ?)
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 29-08-2020 o 19:17

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2012
    Postów
    212
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    No właśnie taki warunek jest w moim poście, jest właśnie dlatego.

    1) MojaPostać.Zaklęcia.OgieńX.brakująceAP > 1
    sprawdzenie czy zaklęcie jest nienabite


    2) MojaPostać.Zaklęcia.OgieńX.LiczbaUżyć == 0
    Sprawdzenie czy użyto zaklęcie, ten warunek pozwoli na użycie zaklęcia co najwyżej raz


    3) Walka.LiczbaŻywychPrzeciwników == 1
    Używanie zaklęcia gdy jest sprzyjająca sytuacja
    Jeśli ktoś chce może dać operator < 3 jeśli ma dobre statystyki i eq, ale jest się narażonym na dead, raczej obecnie zalecam nabijać zaklęcia przy dużym komforcie gdyż są nabijane raz aż do następnego update'a (rok 2025 ?)
    Wystarczy dać warunki na dobicie przeciwnika, np. Przeciwnik hp<500, liczba żywych=1 w zależności ile bijemy tym zaklęciem, które chcemy nabić.
    Mi brakuje w skrypcie warunku Moja drużyna->Przedmioty->liczba użyć. Oraz nie wiem na ile możliwe to technicznie ustalenie w pojedynczym warunku celu wykonania akcji. Bo teraz jak ustalę np. Przeciwnik hp>2500 to i tak zaatakuje tego z mniejszą liczbą hp. A te 2 propozycje zawarte w poście oczywiście na plus

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    W przypadku nabijania jednego zaklęcia można tak zrobić, ja wolę wersję z nabijaniem najlepiej wszystkich 5 - oszczędność energii, ale wszystko zależy od przyjętej taktyki i zasobów.

  10. #10
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Co do opcji sprawdzenia wiekszej ilości ruchów też na plus. Mobki w nordii mają dość dużo speeda i czasami zdarza się że oberwimy 5x hit danego mobka
    dokładnie, jak nie na sobie przyśpieszenie rzucą to spowolnienie w ciebie, tylko w jednej sytuacji da się zadziałać, a tak to jest się skazanym na podwójne ruchy

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    71
    Propozycja antybristlera mi się nie podoba, ponieważ te warunki nie sprawiają, że wygramy walkę, a jedynie wyexpimy odpowiednie zaklęcia. Według mnie zbędna komplikacja skryptów. Zawsze można sprawdzić ile brakuje do nabicia zaklęcia i zmodyfikować odpowiednio skrypt. Na wyższych poziomach wbicie zaklęcia zajmuje kilka lvli (czyli np. tydzień) - wystarczy raz na parę dni sprawdzić czy już się powbijały te zaklęcia, które chcieliśmy.

    Propozycje Dakarda według mnie bardzo trafne. Jeszcze na pewno dużo innych przydatnych warunków można wymyślić - pytanie czy administracja w ogóle planuje w jakikolwiek sposób rozszerzyć możliwości skryptów, czy temat jest już zamknięty. Jeśli opcja rozszerzenia jest brana pod uwagę, to możemy zrobić listę 5-10 przydatnych warunków i twórcy wybiorą 2-3 najprostsze w implementacji.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •