Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za poprawą nagrody questa z Czeladnikiem Mariuszem?

Głosujących
60. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    54 90.00%
  • Nie

    6 10.00%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Opłacalność Czeladnika Mariusza w Nordii

  1. #1
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte

    Opłacalność Czeladnika Mariusza w Nordii

    Czeladnik Mariusz. Były z nim różne teorie przed Nordią, a okazuje się że... walczymy o jedną sztukę ekwipunku w spida. Co musimy zrobić? Przez 50-100 dni zamawiać beznadziejne eq, wydając na nie 1MLN golda + składniki, które wszystkie razem są pewnie znacznie więcej warte.

    Proponuję więc szybko podbić nagrodę, by wyrównać jego opłacalność. Moją propozycją jest dodanie Zwoju Zdolności z Nordii i Srebrnego Pyłu. I tak nie wynagrodzi to straconego na quest czasu, ale przynajmniej materialnie będzie poprawa. Doceniam także inne propozycje na podbicie nagrody questa, które każdy może składać w postach niżej.

    Teraz ważna sprawa - osoba która jest najbliżej finishu questa (Kim Chi) rozpoczęła quest 50 dni temu więc poprawa nagrody questa musiałaby nastąpić szybko, aby się załapał.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Misiak
    Dołączył
    07-07-2020
    Postów
    134
    Ja widząc wymagania i nagrody w urkaden nawet tego questa nie zacząłem. Może by mnie to jakoś zmotywowało xD

  3. #3
    Użytkownik Avatar Fuckinslayin
    Dołączył
    10-07-2019
    Postów
    367
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Czeladnik Mariusz. Były z nim różne teorie przed Nordią, a okazuje się że... walczymy o jedną sztukę ekwipunku w spida. Co musimy zrobić? Przez 50-100 dni zamawiać beznadziejne eq, wydając na nie 1MLN golda + składniki, które wszystkie razem są pewnie znacznie więcej warte.

    Proponuję więc szybko podbić nagrodę, by wyrównać jego opłacalność. Moją propozycją jest dodanie Zwoju Zdolności z Nordii i Srebrnego Pyłu. I tak nie wynagrodzi to straconego na quest czasu, ale przynajmniej materialnie będzie poprawa. Doceniam także inne propozycje na podbicie nagrody questa, które każdy może składać w postach niżej.

    Teraz ważna sprawa - osoba która jest najbliżej finishu questa (Kim Chi) rozpoczęła quest 50 dni temu więc poprawa nagrody questa musiałaby nastąpić szybko, aby się załapał.
    Zgadzam się, przez te badziewne nagrody nawet nie chce mi się zabrać do fazy początkowej

  4. #4
    No na pewno ilość poświęconego czasu i zasobów jest w ogóle nieproporcjonalna do nagrody za wykonanie tego questa, chociaż pewnie to miało być do nagrody za artefakt, ale mimo wszystko quest powinien być znacznie prostszy do wykonania (mniejszym kosztem), więc pewnie znowu będzie, że osoby, które walczyły o artefakt będą czuć się "pokrzywdzone" czy coś tam, że inni dostaliby ułatwienie, jednak w obecnej formie ten quest poza artefaktem nie zachęca nawet do rozpoczynania go.

  5. #5
    musaraj
    Konto usunięte
    Ok, zapomniałem się wypowiedzieć w końcu.

    Zwiększenie nagród jest takim sobie pomysłem. Nie zmienia w żadnym stopniu nieopłacalności samego kucia EQ u Czeladnika, tylko zamazuje problem. Dodatkowo dawanie kolejnej, trzeciej darmowej zdolki z aktualizacji - to chyba trochę za dużo. No i sama ocena opłacalności tej nagrody też jest fifty-fifty. Na ten quest wydaje się coś koło 6,5kk złota. Nigdy tego nie dorównamy nagrodami, a jak dorównamy to możemy zacząć tego szybko żałować.

    Dlatego moim zdaniem rozwiązanie powinno polegać na tym, by zwiększyć ofertę Mariusza.
    Przykładowo - po wykonaniu questa Czeladnik stwierdza, że teraz skoro wykupił cała pracownie, może zacząć składować tu rzadkie Receptury na Unikaty. I od teraz możemy mu takie Receptury przynosić (mogłyby dropić z minibossów w Nordii z szansą typu 1% lub np. z potworów unikatowych, ogólnie powinny być rzadkie). Po otrzymaniu Receptury Czeladnik informuje nas, że znaleźliśmy recepturę na <losowe unikatowe uzbrojenie z Nordii> i informuje nas jakie ma koszty.
    Przykładowo przynoszę mu recepte a ten mówi, że od teraz możemy u niego zamówić Kapelusz Arktosa za 20 kostek lodu, 10 skór piżmowoła, 5 sztuk Kruszonego Lodu, 5 sztuk Polarnego Pyłu, 10 Kobaltów i 50k.
    Wymagania mogą lecieć z szablonu (typu: Zbroja - 5 skór piżmowoła, 5 orlich piór, 10 niebieskich łusek i 5 skrzydeł Arimana. Dodatkowo w zależności od setu - Arktosa = 10 kostek lodu, Kryształowy = 20 Kryształów Północy, Wilczy = 2 skóry fenrisa i 5 futer żbika, Klasztorny = 10x każdy kawałek mutanta), a dodaliśmy alternatywne źródła dropu i jakiś cel w expieniu naszego Mariusza.
    Do tego jakiś limit wymienionych receptur (np. max. 5 na postać i 1 receptura oddana co 500k) i jest po co robić quest z Czeladnikiem.

  6. #6
    lejdis
    Konto usunięte
    opłacalności to tam nie ma żadnej

    to eq z tych wzorców warte po 30k za sztukę, dokładnie tyle co czasami 1 sztuka z tych nowych materiałów

    w takim ksztacie to nie ma sensu czegokolwiek tam zaczynać

  7. #7
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Ok, zapomniałem się wypowiedzieć w końcu.

    Zwiększenie nagród jest takim sobie pomysłem. Nie zmienia w żadnym stopniu nieopłacalności samego kucia EQ u Czeladnika, tylko zamazuje problem. Dodatkowo dawanie kolejnej, trzeciej darmowej zdolki z aktualizacji - to chyba trochę za dużo. No i sama ocena opłacalności tej nagrody też jest fifty-fifty. Na ten quest wydaje się coś koło 6,5kk złota. Nigdy tego nie dorównamy nagrodami, a jak dorównamy to możemy zacząć tego szybko żałować.

    Dlatego moim zdaniem rozwiązanie powinno polegać na tym, by zwiększyć ofertę Mariusza.
    Przykładowo - po wykonaniu questa Czeladnik stwierdza, że teraz skoro wykupił cała pracownie, może zacząć składować tu rzadkie Receptury na Unikaty. I od teraz możemy mu takie Receptury przynosić (mogłyby dropić z minibossów w Nordii z szansą typu 1% lub np. z potworów unikatowych, ogólnie powinny być rzadkie). Po otrzymaniu Receptury Czeladnik informuje nas, że znaleźliśmy recepturę na <losowe unikatowe uzbrojenie z Nordii> i informuje nas jakie ma koszty.
    Przykładowo przynoszę mu recepte a ten mówi, że od teraz możemy u niego zamówić Kapelusz Arktosa za 20 kostek lodu, 10 skór piżmowoła, 5 sztuk Kruszonego Lodu, 5 sztuk Polarnego Pyłu, 10 Kobaltów i 50k.
    Wymagania mogą lecieć z szablonu (typu: Zbroja - 5 skór piżmowoła, 5 orlich piór, 10 niebieskich łusek i 5 skrzydeł Arimana. Dodatkowo w zależności od setu - Arktosa = 10 kostek lodu, Kryształowy = 20 Kryształów Północy, Wilczy = 2 skóry fenrisa i 5 futer żbika, Klasztorny = 10x każdy kawałek mutanta), a dodaliśmy alternatywne źródła dropu i jakiś cel w expieniu naszego Mariusza.
    Do tego jakiś limit wymienionych receptur (np. max. 5 na postać i 1 receptura oddana co 500k) i jest po co robić quest z Czeladnikiem.
    ogólnie na plus bardzo, ale wydaje mi się że lepiej znieść te 5 na postać, i ogólnie limit, natomiast podnieść koszty wytwarzania, i zwiększyć do np. 3 albo 5% możliwość zdobycia receptury, i dodać, że może się receptura powtarzać; tutaj powtarzalność receptur, czy co to tam wyczyta Mariusz, wpływała by na przyśpieszenie czasu wytwarzania eq i ewentualnie kosztów na danych poziomach, albo na jednym, albo od pierwszego do ostatniego

  8. #8
    Podoba mi się pomysł musaraja co do wytwarzania unikatowego uzbrojenia. Szansę na drop wzorca można zmniejszyć nawet do 0.1% bo nie każdy będzie korzystał z czeladnika i będzie co handlować wzorcami, a tak to wkrótce wszyscy będą mieli wszystko i EQ 80lvl będzie naprawdę tanie. Wymagane składniki do wytworzenia powinny być na takim poziomie, by cena EQ na targu nie spadła dwukrotnie, lepiej z marżą ~20%. Jeśli chodzi o limit wymienionych na postać - nie ograniczajmy postaci co do wymienionych receptur, tak aby mieć kilka postaci żeby mieć wszystkie receptury. Ograniczenia które można obejść posiadając kolejną postać są zupełnie na nie.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Ok, zapomniałem się wypowiedzieć w końcu.

    Zwiększenie nagród jest takim sobie pomysłem. Nie zmienia w żadnym stopniu nieopłacalności samego kucia EQ u Czeladnika, tylko zamazuje problem.
    O to to to.
    Kiedy dostaliśmy czeladnika w urkaden, to było takie "meh, eq które robi jest do rzyci, no może poza kilkoma sztukami, ale wyexpię go sobie, bo w nordii mi się może przydać". Obecnie widzę, że niepotrzebnie go expiłem, bo jego oferta nie jest w najmniejszym stopniu interesująca.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Mam pytanie.
    Da rade usunąć mi tego questa z dziennika?

  11. #11
    Użytkownik Avatar Vendetta
    Dołączył
    31-03-2020
    Postów
    119
    Cytat Napisał Squadron Zobacz post
    Mam pytanie.
    Da rade usunąć mi tego questa z dziennika?
    Raczej nie

  12. #12
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Tych składników powinno być 50% tego co jest teraz, bez przesady że dla takich śmieci trzeba specjalnie poświęcać 400 energii (czyli jak zrespienie dwóch mini bossów i 100 energii zapasu)

    - - - - - - - - - -

    Przecież po zebraniu przedmiotów na 1 item nie wystarcza energii na żadne inne czynności w danym dniu, a tu mowa o słabych nieunikatach.
    Ostatnio edytowane przez Kim Chi ; 29-09-2020 o 18:55

  13. #13
    Użytkownik Avatar Val Gaav
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    236
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Tych składników powinno być 50% tego co jest teraz, bez przesady że dla takich śmieci trzeba specjalnie poświęcać 400 energii (czyli jak zrespienie dwóch mini bossów i 100 energii zapasu)

    - - - - - - - - - -

    Przecież po zebraniu przedmiotów na 1 item nie wystarcza energii na żadne inne czynności w danym dniu, a tu mowa o słabych nieunikatach.

    nawet chodzenie w północnym secie ledwo pomaga żeby zebrać 20 śmieci do craftingu dziennie

    edit

    Jakby kogoś interesowało czy jest coś więcej u kowala po zrobieniu zadania po 50 dniach to sie rozczaruje , nic nie ma
    Ostatnio edytowane przez Val Gaav ; 07-10-2020 o 22:26

  14. #14
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Czy można by chociaż skrócić czas oczekiwania z 24h na 12h/8h?

  15. #15
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    O to to to.
    Kiedy dostaliśmy czeladnika w urkaden, to było takie "meh, eq które robi jest do rzyci, no może poza kilkoma sztukami, ale wyexpię go sobie, bo w nordii mi się może przydać". Obecnie widzę, że niepotrzebnie go expiłem, bo jego oferta nie jest w najmniejszym stopniu interesująca.
    Tak tylko podbiję. Problemem czeladnika jest tworzenie śmieci, zamiast dobrego eq. Dorzućcie mu do oferty jakiś unikatowy set po skompletowaniu wszystkich receptur.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •