Zobacz wyniki ankiety: Czy popierasz przywrócenie IŚ w najbliższym czasie?

Głosujących
50. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Popieram, dajcie nam chleba i igrzysk!

    10 20.00%
  • Na razie nie, jeszcze możemy poczekać

    14 28.00%
  • Nie popieram w ogóle. IŚ powinno się całkowicie zaorać, a ziemię posypać solą.

    22 44.00%
  • Nie mam zdania, Igrzyska mnie kompletnie nie interere

    4 8.00%
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 68

Temat: Igrzyska Śmierci

  1. #31
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Jestem za poczekaniem jeszcze trochę. Uważam, że jeszcze nie osiągnęliśmy poziomu, w którym pvp na 80+ przynajmniej dorównałoby pvp na 65+.

    Co do kar za saboty: meh. Jestem przeciwny, lepiej usunąć już całkiem iś/stworzyć nowy bezsabotowy event. W przypadku jednak stworzenia typowego eventu tvt, saboty powinny zostać całkowicie odblokowane, wszelkie systemy antysabotowe zdjęte.

  2. #32
    Użytkownik Avatar Lucy Gray
    Dołączył
    05-03-2016
    Postów
    587
    IŚ nie mają sensu bo ciągle wygrywają te same osoby. Inne osoby mają zerowe szanse.
    Więc albo Ci sami gracze po wznowieniu IŚ wznowią swoje farmy MF albo w końcu coś się zmieni z IŚ.
    Jednym z dwóch większych problemów z IŚ są saboty. Więc najlepszą opcją było by zrobienie tak ja w zwykłych bójkach przyjmowanie osób lub tak jak wyżej pisał Fuckinslayin. Dodanie regulaminu IŚ. I kary byłby za wszystko co reszta drużyny uzna za sabot i faktycznie po sprawdzeniu przez "Moderatora Gry" będzie tak to wyglądało. Nie było by wyjaśnień typ miss click, nie zauważyłem, nie zdążyłem wybrać.
    Drugim problem jest przewaga Eq. Tu rozwiązanie jest prostsze. Zrobić że na czas eventu wszystkie itemy w eq uczestnika zmniejszą Swój + do 0.

  3. #33
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2013
    Postów
    129
    Cytat Napisał Cannibal Zobacz post
    IŚ nie mają sensu bo ciągle wygrywają te same osoby. Inne osoby mają zerowe szanse.
    Więc albo Ci sami gracze po wznowieniu IŚ wznowią swoje farmy MF albo w końcu coś się zmieni z IŚ.
    Jednym z dwóch większych problemów z IŚ są saboty. Więc najlepszą opcją było by zrobienie tak ja w zwykłych bójkach przyjmowanie osób lub tak jak wyżej pisał Fuckinslayin. Dodanie regulaminu IŚ. I kary byłby za wszystko co reszta drużyny uzna za sabot i faktycznie po sprawdzeniu przez "Moderatora Gry" będzie tak to wyglądało. Nie było by wyjaśnień typ miss click, nie zauważyłem, nie zdążyłem wybrać.
    Drugim problem jest przewaga Eq. Tu rozwiązanie jest prostsze. Zrobić że na czas eventu wszystkie itemy w eq uczestnika zmniejszą Swój + do 0.
    IŚ w przeciwieństwie do KG właśnie ma dawać tą przewagę eq

  4. #34
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Cytat Napisał Cannibal Zobacz post
    IŚ nie mają sensu bo ciągle wygrywają te same osoby. Inne osoby mają zerowe szanse.
    Więc albo Ci sami gracze po wznowieniu IŚ wznowią swoje farmy MF albo w końcu coś się zmieni z IŚ.
    Jednym z dwóch większych problemów z IŚ są saboty. Więc najlepszą opcją było by zrobienie tak ja w zwykłych bójkach przyjmowanie osób lub tak jak wyżej pisał Fuckinslayin. Dodanie regulaminu IŚ. I kary byłby za wszystko co reszta drużyny uzna za sabot i faktycznie po sprawdzeniu przez "Moderatora Gry" będzie tak to wyglądało. Nie było by wyjaśnień typ miss click, nie zauważyłem, nie zdążyłem wybrać.
    Drugim problem jest przewaga Eq. Tu rozwiązanie jest prostsze. Zrobić że na czas eventu wszystkie itemy w eq uczestnika zmniejszą Swój + do 0.
    Kg też w większości wygrywały te same osoby, chociaż przewagi eq nie było, a niedzieli gracze odpadali w przedbiegach. Niektórzy mają umiejętności w pvp, niektórzy w tvt, a niektórzy ich wgl nie mają. Taka gra

  5. #35
    Azekar
    Konto usunięte
    Nie wiem jaki jest sens zakazywania ludziom używania eq, które zdobyli. Raczej o to chodzi w grze, że należy się ciągle wzmacniać, żeby móc z tego korzystać, a takie coś nie powinno być odbierane nie ważne, jak kogoś boli miejsce, w które nie dociera światło, że ktoś po prostu ma eq.

  6. #36
    Ciągle wygrywają te same osoby, bo generalnie udział bierze kilkanaście osób. Trudno, żeby się ktoś nie powtarzał.

  7. #37
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Event od dawna potrzebuje jakiejś nowej mechaniki. A saboty będą, dopóki ktoś nie zacznie za takowe zachowanie banować/blokować dostępu do eventu
    Ostatnio edytowane przez Dorek ; 12-08-2020 o 23:15

  8. #38
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Cannibal Zobacz post
    Drugim problem jest przewaga Eq. Tu rozwiązanie jest prostsze. Zrobić że na czas eventu wszystkie itemy w eq uczestnika zmniejszą Swój + do 0.
    No, do tego jest przewaga statów, bo ktoś rozda je lepiej ode mnie, a no i gemów. Po prostu niech każdy uczestnik iś niezależnie od czegokolwiek ma po 3000 hp i po 100 pkt w resztę stat na czas brania udziału w iś. Zdolki też te same, bo zdolki też dają przewagę. Każdy miałby leczenie 4 i 3 nabite na 5 gwiazdek, do tego przeczekanie, mgłę, bo to zdolka bezprofesyjna, bryzę i przeczekanie. Będzie doskonale uczciwie, super event, 10/10.

    Nierówności zawsze były, są i będą częścią gry. Takie "ułatwianie" eventu laikom nie sprawi, że nagle któryś z randomów wygra, a jedynie zepsuje jeden z aspektów gry, którym jest grindowanie, by tworzyć sobie przewagę.

  9. #39
    Od bardzo dawna nie było tematu gdzie poziom głupoty wypowiadających się byłby tak wysoki. Jestem pod wrażeniem. Każdy kolejny post głupszy od poprzedniego niezależnie od kolejności w której je czytamy.

    Pozwólcie, że też się wypowiem, wyjątkowo jako osoba która brała udział w igrzyskach i wie o nich chociaż jakieś minimum, w przeciwieństwie do znakomitej większości tutaj. Osobiście byłem za nie wyłączaniem igrzysk w ogóle, bo przewagi poziomowe, różne eq i dostęp do zdolności idealnie wpisuje się iś. Ale zostały wyłączone do "odwołania" i zanim to odwołanie nie minie z nieoficjalnych powodów powinny pozostać wyłączone.

    To nie temat o tym ale drobne sprostowanie do tych [del]. Zaproponowałem 3 eventy, kg, iś i "turniej drużynowy". Odbiór raczej pozytywny więc może coś z tego wyjdzie. Z wiadomych przyczyn takie rozwiązanie nie zadowoli wszystkich, ale jak dobrze widać po tym temacie nie ma to najmniejszego znaczenia.

    Pozdrawiam i z całego serca życzę wyhodowania choć jednej szarej komórki.

  10. #40
    Po wyspaniu się i sięgnięcia po komputer mogę sobie pozwolić na przemyślaną, dłuższą wypowiedź.

    Jeśli chodzi o same IŚ i kwestie nagrody, akceptuję opinie dotyczące niedogodności rywalizacji ze względu na saboty. Ekipa z członkami sabotującymi, która ma dostateczną ilość uczestników, ma większy wpływ na wyłonienie zwycięzcy niż ekipa lub indywidualiści walczący bez sabotu u przeciwników. Wystarczy jednego poświęcić, by pozbyć się trzech najbardziej przeszkadzających. Wymiana nagrodami z IŚ to prawie jak wymiana z globalami: X członków ekipy decyduje, kto wygrywa w X następnych igrzyskach, a reszta ekipy w tym pomaga za wszelką cenę.

    Jako iż jestem graczem o zarazem chciwej i zazdrosnej osobowości (nie mylić z moją rzeczywistą osobowością), igrzyska mi nie na rękę, więc byłbym za ich usunięciem, jeśli chodzi o same IŚ i kwestie nagrody.

    Ale że jako żyjemy w świecie MMORPG, my jako gracze mamy prawo z korzystania wszystkiego, co nam gra oferuje. Aspekt RPG polega na tym, że jesteśmy silniejsi jak mamy lepszy poziom i EQ. Oczywiście trudno jest wygrać przeciwko sabotom, ale jak ktoś wam sabotuje, to po IŚ szukacie tego gracza na mapie z bójką i bijecie go tak długo, aż to poczuje. A jak wezwie kolegów, to bierzecie swoich, zwłaszcza tych, którzy mają ten sam punkt widzenia co wy. Tak właśnie walczy się o uczciwość w MMORPG, a nie poprzez narzucanie propozycji, które głupio brzmią, bo są nie-RPGowe.

    Generalnie jestem za tym, aby teraz wprowadzić te igrzyska, bo nie ma zbyt dużo 80lvl to saboty nie są tak intensywne co będą w przyszłości a jak jakiś 65lvl zasabotuje, to łatwiej mu wytłumaczyć po IŚ, w jakiej sytuacji się znajduje.

    I ogólnie niektóre kontrargumenty też głupio brzmią, zwłaszcza te, które stosują tzw. straw man fallacy.
    Ostatnio edytowane przez Patryk Szczęście ; 13-08-2020 o 09:19

  11. #41
    Wszystkie miejsca gdzie jest ograniczona możliwość dobrego zarobku są najczęściej dominowane przez jedną ekipe, która dzieli się zyskami. Nie tylko w mfo, ale i we wszystkich MMO.
    Zmniejszenie nagród za IŚ może spłycić ten efekt, więc może to jest droga?

    Co do organizacji turnieju TvT - tu wymagana jest inicjatywa kogoś, kto jest gotów poświęcić swój czas na organizację i rozwiązywanie setek konfliktów

  12. #42
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Wszystkie miejsca gdzie jest ograniczona możliwość dobrego zarobku są najczęściej dominowane przez jedną ekipe, która dzieli się zyskami. Nie tylko w mfo, ale i we wszystkich MMO.
    Zmniejszenie nagród za IŚ może spłycić ten efekt, więc może to jest droga?
    )
    O byłbym bardzo za. Bodajże musaraj już dawno poruszał ten problem. Byłbym za całkowitym usunięciem dojarki mfów i nagród. Niech iś będą dla zabawy, a nie zysków.

  13. #43
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    O byłbym bardzo za. Bodajże musaraj już dawno poruszał ten problem. Byłbym za całkowitym usunięciem dojarki mfów i nagród. Niech iś będą dla zabawy, a nie zysków.
    Świetny plan, na pewno nie zdechną w tydzień. Dla zabawy można zawołać parę osób na sosnowy zagajnik i bójkować sie w przyjacielskiej atmosferze bez nagród, do tego nie potrzeba eventu.

  14. #44
    Moderator
    Dołączył
    26-12-2016
    Postów
    708
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    O byłbym bardzo za. Bodajże musaraj już dawno poruszał ten problem. Byłbym za całkowitym usunięciem dojarki mfów i nagród. Niech iś będą dla zabawy, a nie zysków.
    Czytając posty wszystkich tutaj osób doszedłem do wniosku, że 2/3 tutaj piszących wcale nie chodziło na igrzyska lub pojawiło się na nich jeden lub dwa razy. Nagrody i tak były zmniejszane, kiedyś za wygranie IŚ dostawało się chyba 100 mfy teraz 20. Nie widzę powodu aby nagrody zostały usunięte skoro Igrzyska Śmierci są eventem.

  15. #45
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Jeśli jedynym celem eventu jest bycie dojarką nagród (zwłaszcza mfów), to taki event nie ma prawa bytu jak dla mnie. Ja bym usunął całkowicie nagrody za wygraną, zostawiłbym pucharek, nagrody z prezentów co walkę są wystarczające.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •