Zobacz wyniki ankiety: Czy popierasz przywrócenie IŚ w najbliższym czasie?

Głosujących
50. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Popieram, dajcie nam chleba i igrzysk!

    10 20.00%
  • Na razie nie, jeszcze możemy poczekać

    14 28.00%
  • Nie popieram w ogóle. IŚ powinno się całkowicie zaorać, a ziemię posypać solą.

    22 44.00%
  • Nie mam zdania, Igrzyska mnie kompletnie nie interere

    4 8.00%
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Temat: Igrzyska Śmierci

  1. #61
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032


    W takim razie, dlaczego sie wypowiadasz skoro wcale cie to nie interesuje.
    Ponieważ sam event dla mnie ma potencjał, ale nie w takiej postaci, do jakiej doprowadzili go gracze i w jakiej zniknął z gry przed nordią. Wykorzystuję okazję, że eventu nie ma, by pogadać o tym jak go naprawić, bym mógł znowu się nim cieszyć.

    - - - - - - - - - -

    No dobra, może trochę za bardzo uprościłem sytuację na iś, jednak prawda jest taka, że admin raczej nie zakładał grup większych niż 4 osoby, więc ta sytuacja jest wbrew założeniom.

  2. #62
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Ponieważ sam event dla mnie ma potencjał, ale nie w takiej postaci, do jakiej doprowadzili go gracze i w jakiej zniknął z gry przed nordią. Wykorzystuję okazję, że eventu nie ma, by pogadać o tym jak go naprawić, bym mógł znowu się nim cieszyć.

    - - - - - - - - - -

    No dobra, może trochę za bardzo uprościłem sytuację na iś, jednak prawda jest taka, że admin raczej nie zakładał grup większych niż 4 osoby, więc ta sytuacja jest wbrew założeniom.
    A może zakładał/ taki obrót spraw mu nie przeszkadza? Ktoś wyżej już to pisał, ale od walk 4 vs 4 na "uczciwych" zasadach są turnieje, których obecnie nie ma, ale może wrócą w przyszłości.

  3. #63
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    A może zakładał/ taki obrót spraw mu nie przeszkadza? Ktoś wyżej już to pisał, ale od walk 4 vs 4 na "uczciwych" zasadach są turnieje, których obecnie nie ma, ale może wrócą w przyszłości.
    Nigdzie nie mówiłem o uczciwych zasadach, wyraziłem jedynie swoją opinię na temat 20osobowych grup stworzonych w celu wypaczania walk (bo na pewno założeniem sprzedaży biletów nie było to, by połowa walk, jakie widownia obejrzy była ustawiona i poddawana, ale cóż, to moje zdanie, zakończmy tą rozmowę, bo rzeczywiście tworzy się tu spam, ja powiedziałem co chciałem, nie widzę potrzeby dyskutowania dłużej na ten temat, jak góra uzna, że warto wziąć moje słowa pod uwagę, to tak zrobi, jak nie to nie.

  4. #64
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    688
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Nigdzie nie mówiłem o uczciwych zasadach, wyraziłem jedynie swoją opinię na temat 20osobowych grup stworzonych w celu wypaczania walk (bo na pewno założeniem sprzedaży biletów nie było to, by połowa walk, jakie widownia obejrzy była ustawiona i poddawana, ale cóż, to moje zdanie, zakończmy tą rozmowę, bo rzeczywiście tworzy się tu spam, ja powiedziałem co chciałem, nie widzę potrzeby dyskutowania dłużej na ten temat, jak góra uzna, że warto wziąć moje słowa pod uwagę, to tak zrobi, jak nie to nie.
    Dlaczego akurat ty się ciągle upierasz aby zrobić to co ty chcesz? Ciągle masz coś na swoją obronę, już nie pierwszy raz widzę, że jakaś osoba pisze w twoim kierunku o nabijaniu postów. Jak osoba, która ma zaledwie 67 bójek z czego 4 bójki są z igrzysk chce zmiany do Igrzysk Śmierci skoro nawet nie ma zajawki aby atakować innych graczy, walczyć TvT.

  5. #65
    Użytkownik Avatar Kyuubi
    Dołączył
    23-07-2015
    Postów
    126
    Cytat Napisał Blizzard Zobacz post
    Kara. Ktoś sabotuje? Ban czasowy lub większa kara. Do tego jakaś informacja przy profilu dla innych, takie piętno oszusta, żeby ostrzec inne osoby chcące brać typa do teamu. Skończy się robienie szamba.
    oj tak tak

  6. #66
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    To co tu się dzieje przechodzi już ludzkie pojęcie. Gdzie są moderatorzy? Czemu nadal idiotyczne wpisy nie są banowane? Już nie wspominając, że temat wgl poszedł w inną stronę, niż był planowany.

    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Jeśli jedynym celem eventu jest bycie dojarką nagród (zwłaszcza mfów), to taki event nie ma prawa bytu jak dla mnie. Ja bym usunął całkowicie nagrody za wygraną, zostawiłbym pucharek, nagrody z prezentów co walkę są wystarczające.
    Dlaczego w takim razie nie usuniemy również KG? Przecież swego czasu WeLoveThisGame wygrywał praktycznie wszystkie eventy i cykle czemu nikt wtedy nie płakał, że zgarnia pełno emefków za "nic"?

    Cytat Napisał Cannibal Zobacz post
    IŚ nie mają sensu bo ciągle wygrywają te same osoby. Inne osoby mają zerowe szanse.
    Więc albo Ci sami gracze po wznowieniu IŚ wznowią swoje farmy MF albo w końcu coś się zmieni z IŚ.
    Jednym z dwóch większych problemów z IŚ są saboty. Więc najlepszą opcją było by zrobienie tak ja w zwykłych bójkach przyjmowanie osób lub tak jak wyżej pisał Fuckinslayin. Dodanie regulaminu IŚ. I kary byłby za wszystko co reszta drużyny uzna za sabot i faktycznie po sprawdzeniu przez "Moderatora Gry" będzie tak to wyglądało. Nie było by wyjaśnień typ miss click, nie zauważyłem, nie zdążyłem wybrać.
    Drugim problem jest przewaga Eq. Tu rozwiązanie jest prostsze. Zrobić że na czas eventu wszystkie itemy w eq uczestnika zmniejszą Swój + do 0.
    Po tym poście nasuwa się jedno pytanie, czy ty wgl zdajesz sobie sprawę w jakiego typu grę grasz? Mam dobre rozwiązanie! Każdy gracz z 81lv + i eq +3 powinien w tym momencie otrzymać PERMABANA! BO PRZECIEŻ TO NIE FER ŻEBY MIAŁ TAKIE EQ I PRZEWAGĘ LEVELOWĄ!!!

    Jak myślisz, czemu nadal nie ma tego wzywania pomocy? Oh no tak, bo przecież wtedy randomowi gracze bez ekip by wgl nie wbili do żadnej walki i odpadli po czasie! (Biedny Mapy) Ma to chyba sens? Było to powtarzane wielokrotnie przy takowych propozycjach i za każdym razem było odrzucane.

    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Wszystkie miejsca gdzie jest ograniczona możliwość dobrego zarobku są najczęściej dominowane przez jedną ekipe, która dzieli się zyskami. Nie tylko w mfo, ale i we wszystkich MMO.
    Zmniejszenie nagród za IŚ może spłycić ten efekt, więc może to jest droga?

    Co do organizacji turnieju TvT - tu wymagana jest inicjatywa kogoś, kto jest gotów poświęcić swój czas na organizację i rozwiązywanie setek konfliktów
    Miałem przyjemność uczestniczyć na pierwszych igrzyskach, i widząc, jak od tamtego czasu zmieniły się nagrody to twoja propozycja jest po prostu śmieszna. Już nie wspomnę nawet, że kiedy wy wygrywaliście event kiedy nagrodą było 70MF to nikt nie miał problemu, przecież to nie jest tak dużo czyż nie? A teraz nagle, każdy kto ogląda iś z boku ma problem. NO ALE PRZECIEŻ JAK ONI MOGĄ WYGRYWAĆ CIĄGLE 20 MF OSZUŚCI!!!


    Co do samych turniejów TvT, jakoś nie miałem żadnego problemu, by takowy zrobić i bez żadnych problemów doprowadzić do końca. Ba, nawet lepiej się to prowadziło niż turniej PvP. Coś w tym chyba jest? A co do turniejów 4v4, nie ma tylu graczy, by takowy zorganizować.

    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    O byłbym bardzo za. Bodajże musaraj już dawno poruszał ten problem. Byłbym za całkowitym usunięciem dojarki mfów i nagród. Niech iś będą dla zabawy, a nie zysków.
    "XD"

    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    No to skoro twierdzisz, że tak mało mfów się dostaje, to co cię zaboli ich usunięcie?

    Tu nie chodzi o to, ile jedna osoba otrzymuje, a ile cała taka grupa może zgarnąć, bez praktycznie najmniejszego wysiłku, bo zazwyczaj ze 2-3 walki są toczone przez danego gracza z grupy na poważnie, a reszta to poddawanki.
    Co ty wgl piszesz? To tak jakbyś był polonistą i wziął udział w olimpiadzie matematycznej. Skoro już jesteśmy przy tej matematyce, przy dobrych wiatrach każdy z graczy otrzyma te 20 MF raz na 2 miesiące! To jest według Ciebie farmienie MF? Jeszcze tylko przypomnę, że KG ktoś śmiało może wygrywać kilkanaście z rzędu, czemu wtedy nikt nie płacze? przecież nie dość, że zgarnia ciągle emefki to jeszcze Goldzik z wpisowych mu wpływa! Ba, jeszcze wygrana w cyklu z dodatkowymi emefkami i unikatem!

    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    i milion prezentów za walki po drodze
    Chciałbym jeszcze tylko przypomnieć, że drop z prezentów również został obniżony już dawno! I obecnie te prezenty to nic innego niż SYF. Oczywiście raz na 3 miechy uda się wydropić unikat z tego prezentu a pozostałe nagrody? 10k gdzie kiedyś było to 50k-100k. 10 żetonów gdzie kiedyś było 50 czy tam nawet 100.



    Osobiście na przestrzeni paru lat zauważyłem, że najwięcej tego typu wyżaleń pojawiło się od momentu wprowadzenia poziomów rankingowych, zablokowania poziomu jak i ograniczeniu bójek. Także polecam zastanowić się dokładniej, czy aby na pewno te zmiany wyszły na lepsze w MFO.

    A co do samych sabotów jak już wspomniałem, jedynie banowanie/blokowanie udziału w evencie, może temu zapobiec. Problem w tym, że jak sam admin kiedyś wspomniał, nie ma czasu, by za takowe zachowanie karać.

    EDIT: No i pozwolę sobie jeszcze dopowiedzieć, że od zawsze na igrzyskach były dwie dominujące drużyny które walczyły pomiędzy sobą o wygraną, i jakby nie patrzeć, nadal ten sam (trend) się utrzymuje z taką różnicą, że biega na event teraz mniej osób bez teamu, niż jak to miało miejsce pare lat temu.
    Ostatnio edytowane przez Dorek ; 13-08-2020 o 17:11

  7. #67
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2011
    Postów
    87
    Opłacalność większości rzeczy w tej grze jest poniżej normalnego poziomu - tak jak wspomniał dorek, osoba dostaje te mf raz na dwa miesiące - niekoniecznie 20 a musi poświęcić średnio 40 minut w tygodniu na iś, czyli gdyby obniżyć nagrody - ludzie poświęcali by 2,5h miesięcznie by praktycznie nic nie zdobyć - i nie widzę powodu by usuwać event, który części osób sprawia przyjemność, ja akurat nie lubie w tvt, ale wiele osób lubi taki typ walk. Poza tym iś też nie wyszły znikąd, a z pewnością dużo pracy poszło na ich stworzenie - zamiast usuwać coś co już jest, skupilbym się bardziej na dodawaniu nowych rzeczy. Grę częściowo tworzy społeczność - igrzyska będą takie zależne od nas, nie jest nas specjalnie dużo wiec jeśli byśmy się dogadali między sobą - wszystko mogłoby wyglądać lepiej. Są również możliwości rozwinięcia czegoś takiego - jeśli wejdą gildie z ograniczoną ilością osób - to można w jakiś sposób to powiązać z gildiami, jeśli ludzie mają problem co do ilości osób w sojuszach. Tak,turnieje 4 vs 4 były by prawdopodobnie ciekawsze, ale to wymaga pracy, czasu, nadzorowania - a za darmo raczej nikt nie zrobi// pomijając to, że turnieje 1 vs 1 jeszcze nie weszły od paru lat
    Ostatnio edytowane przez DeAtH RaiN ; 13-08-2020 o 17:42

  8. #68
    musaraj
    Konto usunięte
    Temat bardzo mocno zjechał z początkowych torów.

    Moja propozycja dotyczyła przywrócenia cyklu Igrzysk Śmierci - rozrywkowej aktywności, na której gracze toczą walki do upadłego. Nawet przez chwilę nie zasugerowałem, jakoby była to poprawna forma przeprowadzania zawodów drużynowych - nie, nie jest, to po prostu rozrywka żeby ze sobą walczyć.

    Nie jest to coś, co można przeprowadzić bez funkcji Igrzysk. Organizacja bójek na mapie może nie dojść do skutku, może prowadzić do wielokrotnych walk z tymi samymi, ogólnie zostawia duże pole do niesubordynacji graczy. Poza tym wiąże za sobą koszty związane z energią (np. na dotarcie do danej lokacji) czy zużytymi miksami. Igrzyska Śmierci mają bardzo jasno określoną formę i zasady rozgrywania walk (przegrany odpada, nie ma zbyt dużej przewagi żadnej strony, brak aktywności przez kilka minut = odpadnięcie) oraz wprowadzają zupełnie inne elementy taktyczne.
    To nie jest porównywalne, a argument "nie trzeba igrzysk, jak chcesz sobie powalczyć to idź na bójkową lokację" jest bezsensowny.

    Nie widzę też powodu dla którego konieczne byłoby, żeby wszyscy gracze mieli 80 poziom i silne uzbrojenie. Powiem więcej, Igrzyska powinny służyć jako motywator do wbijania poziomu i zdobywania EQ. Gdzieś przez pierwszy rok istnienia Devos (kiedy IŚ nie były odwołane, o dziwo), wielokrotnie widywano graczy <64 lv którzy przychodzili. Żaden nigdy nie wygrał, ale jakąś rozrywkę przecież czerpał. Może nawet załapał się na prezent. I nikt nie mówił, że powinno się odwołać IŚ, bo jeszcze nie mają max lv

    Obecnie 80 poziom ma już 60 graczy. To dużo więcej, niz zwykle chodziło osób na IŚ. Dlatego wydaje mi się, że to dobry moment.

    Pozdrawiam
    mus

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •