Zobacz wyniki ankiety: Czy targ wymaga zmian?

Głosujących
27. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    22 81.48%
  • Nie

    5 18.52%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Kwestia licytacji, targu

  1. #1

    Kwestia licytacji, targu

    Od dawna zauważam, że licytacje źle wpływają na rynek w grze. Każda, absolutnie każda kończy się z ceną poniżej oczekiwań - wyjątek stanowią tylko punkty MF
    Na tym cierpią średnie ceny i często gęsto ludzie nie chcą kupić przedmiotu, bo przekracza średnią cenę choć ta i tak jest żałosna. Tym samym lepiej jest sprzedawać unikaty i zwoje zdolności u npca niż wystawiać na targ.

    Wiadomo, że na licytacji można kupić coś po atrakcyjnej cenie, ale i tak to przynosi więcej szkody niż pożytku.

    Dzisiaj byłem świadkiem jak itemek +7 poszedł na licytacji za ok 40k. Aż mi się przykro zrobiło i skłoniło do napisania tego tematu.

    Przy okazji przypomnę, że powinno być zrobione coś ze średnimi cenami. Moja propozycja:
    Zamiast zbierać dane z ostatnich 2 miesięcy powinny być zbierane dane z ostatnich x sprzedanych sztuk. (powiedzmy 50 dla uzbrojenia, zwojów, gemów, kolekcjonerek) i 1000 dla innych przedmiotów, które sprzedaje się zwykle hurtowo.
    Zlikwidowałoby to frustrujące sytuacje, że przedmioty, które rzadko pojawiają się na targu nie mają średniej ceny.

  2. #2
    Potwierdzam że średnimi, wystawiam itemki po 2-4 krotność średniej i mi spamują bym sprzedał po średniej ;(

    A tak serio - licytacja to noobtrap, kupując coś najczęściej chcemy mieć to natychmiast, a niektórzy wywalają licytacje na 7dni, co sprawia, że potencjalni kupujący się zniechęcają.
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 27-07-2020 o 22:25 Powód: To nie jest dział Handel

  3. #3
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Jeżeli temat ma dot. najróżniejszych zmian w obrębie targu, to ja (po raz kolejny w temacie tego typu) podepnę mój stary post:
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post314057
    ***** ***

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2016
    Postów
    298
    Moim zdaniem powinna zostać dodana opcja dla sprzedającego która ustala cenę przy której może się skończyć licytacja, np. sprzedający wystawił miecz za 10k, ale również ustalił że jeśli cena osiągnie 15k, licytacja może się zakończyć.

  5. #5
    herbatoholik
    Konto usunięte
    Przecież licytacje to świetny sposób na zarobek, wystarczy siedzieć parę godzin dziennie na targu i kupować rzeczy, które wg innych są niewarte obserwowania. Dosłownie darmowy gold (ceny w energii przy wystawianiu z powrotem tych itemków są bardzo małe).

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    17-12-2013
    Postów
    5
    W ogóle ankieta jest zmanipulowana, bo pytasz ogólnie czy rynek wymaga zmian, natomiast w poście określasz konkretne propozycje, więc osoba, która chce zmian, ale niekoniecznie takich jak sugerujesz, nie ma na co zagłosować.

    Licytacja jest tradycyjną formą handlu w mfo. Jak Ci żal, że dobre itemy schodzą za tanio, to lepiej pilnuj targu. To polackie myślenie "uh, złapał dobrą okazję, ale mnie zawiść zżera". To fajnie tam macie, że przez cały okres licytacji nikt nie zauważył, że jest wystawiony itemek+7. To się nie dziwię, że jakiś random Burkesmer w pół roku nabił top 1 golda, skoro nikt w tej grze nie ogarnia okazji na targu.

    Co do średniej ceny, why not both? Można wprowadzić elegancki giełdowy wykresik obrazujący zmiany cen każdego itemka, a jak to zbyt zaawansowane, to chociaż zwiększyć liczbę okresów, z których wyciągana jest średnia cena. Jak ktoś będzie chciał, to sprawdzi średnią z ostatniego tygodnia.
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 28-07-2020 o 00:15

  7. #7
    Problem licytacji na targu nie zmienił się zza czasów MFO2.

    Głównym problemem licytacji jest jego stała data zakończenia. Po przebiciu pod koniec aukcja trwa jeszcze minimum 3 minuty. Chwila wyjścia z gry i można przegapić. Po co masz przebijać sobie cenę do rozsądnych wartości ze wszystkim innymi interesantami, jeśli możesz pod koniec kupić za taniochę i ze wszystkich interesantów przebić mają możliwość jedynie aktywni w tym momencie? I prawie wszystkie aukcje kończą się za cenę max 1.1-krotną ceny początkowej.

    Ostatnio na forum stworzyłem licytację i ustawiłem zasadę zakończenia licytacji na 24 godziny od ostatniej oferty. Sprzedając wylicytowany towar miałem świadomość, że nikt inny nie był zainteresowany kupnem za wyższą cenę. Dodatkowo, licytujący gracze mogą stawiać rozsądne ceny jak chcą czym prędzej wygrać aukcję. Myślę, że podobnie w grze możemy ustawić znacznie dłuższe minimalne terminy niż 3 minuty. Problemem może być, że jak minimalny termin od przebicia będzie zbyt długi, to niektórzy gracze mogą sobie zablokować aukcję wystawioną za 1G, która przedłużając termin raz po razie może trwać miesiące lub lata, jak gracze mogą innym robić na złość. Dlatego powinien być warunek który ściśle kończy aukcję, taki jak KT w licytacji albo bezwzględna data zakończenia aukcji.

    @down: Jak tak jest, to tylko porządnie przedłużyć termin przebicia i od razu lepiej się licytuje.
    Ostatnio edytowane przez Patryk Szczęście ; 27-07-2020 o 23:31

  8. #8
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Dlatego powinien być warunek który ściśle kończy aukcję, taki jak KT w licytacji albo bezwzględna data zakończenia aukcji.
    Przecież jest taki warunek, właściciel aukcji może ją zakończyć w dowolnym momencie.

  9. #9
    Ankieta nie odnosi się do moich propozycji tylko ogólnie. Nie lubię wciskać swoich rozwiązań, bo zawsze ktoś może wymyślić coś lepszego.

    Licytacja jest tradycyjną formą handlu w mfo. Jak Ci żal, że dobre itemy schodzą za tanio, to lepiej pilnuj targu. To polackie myślenie "uh, złapał dobrą okazję, ale mnie zawiść zżera". To fajnie tam macie, że przez cały okres licytacji nikt nie zauważył, że jest wystawiony itemek+7. To się nie dziwię, że jakiś random Burkesmer w pół roku nabił top 1 golda, skoro nikt w tej grze nie ogarnia okazji na targu.
    Sam bywałem jednym z najbogatszych graczy w grze, więc z takimi tekstami to nie do mnie
    Znajdź proszę konkursy z lepszymi nagrodami:
    1. https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ntybristlerowy
    2. https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ntybristlerowy
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 28-07-2020 o 00:16

  10. #10
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Trading Company Zobacz post
    Bezwzględne kończenie aukcji [Edit: Chodziło mi o sytuację gdzie licytacja trwa do z góry określonego momentu] promowałoby tych, którzy wrzucaliby oferty w ostatnich sekundach. Z dwojga złego lepsza jest obecna sytuacja, gdzie masz możliwość licytowania jak długo Ci się podoba.
    Prawda, takie coś byłoby niezwykle głupim posunięciem, bo doprowadziłoby do tego, że przedmiot tymbardziej nie byłby licytowany w trakcie trwania aukcji, tylko w ostatnich sekundach ktoś by wbijał i dawałby tyle złota, by przebić się minimalnie nad resztę i nie byłoby możliwości przebicia kogoś takiego. Aukcja ma prawo trwać tak długo, jak nie zakończy się licytacja w niej, a jednocześnie właściciel przedmiotu nie stwierdzi, że dana cena go satysfakcjonuje.

  11. #11
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Trading Company Zobacz post
    Z tym że żadne konkretne zmiany nie zostały tutaj zaproponowane.
    ->Przywrócenie wolnego rynku poprzez:
    -Usunięcie prowizji i ewentualnie dodanie systemu pobierania 1% wartości, za którą wystawiasz przedmiot (cap na 100k przy wystawianiu za 10kk+)
    -Usunięcie limitów na kupno/sprzedaż punktów MF i niech do cholery ludzie dostają tyle, ile ktoś im za nie zapłacił.
    -DODANIE BANKU
    HI
    DEPOSIT ALL
    YES
    i możesz sobie normalnie grać i gromadzić gotówkę (bez obawy że się wpieprzysz w mobka i stracisz miliony), czyli zdrowy system jaki jest w każdym mmorpgu....
    Od zawsze mówiłem, że system marketowy w mfo ma porąbane prowizje i powinno się pozwolić ludziom handlować bez ograniczeń (a już w ogóle chore jest pobieranie 10% prowizji podczas "zwykłego handlu").
    Targ jest gold sinkiem mocno na siłę.
    Ostatnio edytowane przez SystemOfADown ; 28-07-2020 o 01:16

  12. #12
    A czy usunięcie tej całej prowizji nie skończy się na hiperinflacji w którym ceny będą droższe o kilka cyfr a wszyscy będą handlować miliardami? Dla mnie prowizja pasuje, przecież musi się na czymś spalać pieniądze.

  13. #13
    Azekar
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    A czy usunięcie tej całej prowizji nie skończy się na hiperinflacji w którym ceny będą droższe o kilka cyfr a wszyscy będą handlować miliardami? Dla mnie prowizja pasuje, przecież musi się na czymś spalać pieniądze.
    Niekoniecznie. Kasę i tak zdziera z Ciebie depozyt, a jeśli ktoś nie będzie chciał tracić tej gotówki przez depozytową prowizję to będzie ją inwestować dalej. Nie znam drugiego mmorpg, w którym jesteś tak obdzierany z golda, jak tutaj. Już na samej sprzedaży na targu i włożeniu kasy do depozytu jesteś stratny 20%.
    Ostatnio edytowane przez Azekar ; 28-07-2020 o 11:07

  14. #14
    Cytat Napisał Azekar Zobacz post
    Nie znam drugiego mmorpg, w którym jesteś tak obdzierany z golda, jak tutaj.
    W innych MMORPG to zużywasz kasę kupując ekwipunek u NPC lub inne perki i one spalają gold. Tutaj NPC nie spalają w jakiś znacznych ilościach.

  15. #15
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Azekar Zobacz post
    Niekoniecznie. Kasę i tak zdziera z Ciebie depozyt, a jeśli ktoś nie będzie chciał tracić tej gotówki przez depozytową prowizję to będzie ją inwestować dalej. Nie znam drugiego mmorpg, w którym jesteś tak obdzierany z golda, jak tutaj. Już na samej sprzedaży na targu i włożeniu kasy do depozytu jesteś stratny 20%.
    Dlatego powinno się przede wszystkim oddzielić darmowy depozyt od depozytu premium. Obecnie, jak ktoś jest biedny, to nie opłaca mu się nawet kupować usługi powiększenia depo, bo żeby wpłacić do tego depo bez prowizji, najpierw musisz skorzystać z tego z prowizją. To też oznacza, ze w sumie najlepiej zapełnić depo na jak najniższym poziomie, dokupić usługą nawet minimalną ilość i za każdy poziom, gdy dostajesz darmowy depozyt, to wpłacasz do niego bez prowizji, bo dalej przekraczasz limit prowizyjny, w ten sposób osoba, która właduje na pierwszych poziomach wszystko w depo ma przewagę nad taką, która zapłaci więcej podatku, bo więcej złota będzie musiała wpłacić, zanim dojdzie do progu bez podatku na wyższym poziomie.
    Ogółem pierwsze widzę, żeby usługa premium do wykorzystania wymagała od gracza najpierw wykorzystania mniej opłacalnej, darmowej wersji czegokolwiek. Zazwyczaj usługa premium istnieje po to, by powiedzieć graczowi "ej, nie podoba ci się ta darmowa wersja tej usługi? Tu masz lepszą płatną."
    Ale to temat dotyczący targu, także no.


    Osobiście zgadzam się z tym, że bez prowizji byłoby jeszcze gorzej z inflacją złota. Odpływ złota z gry praktycznie by nie istniał, bo na co by wydawać to złoto? Miksy? Przecież w walkach dąży się do minimalizacji zużycia miksów, za które trzeba zapłacić, jedyne walki, które zużywają ich więcej to walki pvp, ale te dają żety na odkupienie owych miksów, czyli znowu, odpływ złota praktycznie nie istnieje. A przy fakcie, że drop złota w pewnym sensie maleje tym bardziej, im więcej jest go w grze, to każde nowe pokolenie graczy będzie miało coraz trudniejsze warunki wzbogacenia się, sprawiając, że gracze z początku gry będą mieli gigantyczną przewagę na targu, tak z kilka razy większą, niż obecnie.

    Co do pomysłów soada, pierwszy mi się nie podoba z powodów opisanych powyżej, a dwa pozostałe nie mają nic wspólnego z licytacjami, a z możliwością kupna mfów i "dodaniem banku", cokolwiek ma to znaczyć. Usługa pożyczek golda? Czy lokaty oszczędnościowe? Bo depozyt istnieje, należy go tylko rozdzielić na płatny i darmowy. Co do możliwości kupna mfów, mi tam obojętne, ale nie przejdzie, bo administracja ma coś przeciwko temu, choć osobiście tego nie rozumiem i z chęcią bym sprzedawał mfy na targu z pełnym zyskiem.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •