Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Przedział liczbowy w skrypcie

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2013
    Postów
    129

    Przedział liczbowy w skrypcie

    Brakuje mi w skryptach możliwości dodania przedziału aby można stworzyć warunek jeżeli wartość x wynosi między przykładowo 1000 a 1800 użyć danej zdolności/miksturki/czegokolwiek.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    dodajesz 2 warunki
    hp>1000
    hp<1800

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Lepiej w 1 poleceniu dodać 2 warunki

  4. #4
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    w jednym poleceniu możesz dodać nawet 5 warunków

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2013
    Postów
    129
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    w jednym poleceniu możesz dodać nawet 5 warunków
    dokładnie a nie zawsze te 5 starczy

  6. #6
    Na tym polega sztuka skryptowania, że musisz każde polecenie zmieścić w 5 warunkach. Ilość poleceń także jest ograniczona. Nie ma skryptu na wszystkie walki.

  7. #7
    Cytat Napisał Trading Company Zobacz post
    Czy "sztuka skryptowania" ucierpiałaby po wprowadzeniu operacji logicznych, prostego "between", czy nawet zwiększenia liczby poleceń w skrypcie do 30-40?
    Owszem.

  8. #8
    Azekar
    Konto usunięte
    Miałem w planach proponowanie już kiedyś czegoś takiego, jak np. HP brakujące do danej wartości lub coś. Jednak wiadomo, jak takie propozycje są traktowane. Ja osobiście jestem na tak, bo te 5 warunków w jednym poleceniu to trochę śmiech, haha. Ilość poleceń też przydałaby się większa, jak pisał Burmester. Przy robieniu skryptu ledwo się zmieściłem w limicie poleceń, gdy chciałem rozpatrzyć każdą możliwą opcję. Takie coś na pewno ułatwiłoby sprawę niejednemu. Jednak wiadomo, skrypty są robione głównie tak, żeby losowy Maciek, lat 10, gdy wejdzie do gry mógł sobie napisać skrypt na expienie na jakichś losowych stworkach.
    Ostatnio edytowane przez Azekar ; 17-07-2020 o 01:17

  9. #9
    Z jednej strony tak, 5 to mało, z drugiej nie, bo trzeba się po prostu nauczyć logicznie uporządkować skrypt, dzięki czemu może być tak, że dla danego przedmiotu lub czynności wystarczy jeden warunek, bo akcja zostanie wykonana tylko i wyłącznie po wykonaniu poprzednich warunków (piszę to z perspektywy woja, idk jak to u magów wygląda)

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2013
    Postów
    129
    Ja tylko o tym "between" bo skrypty są trzymane na serwerach więc nie bez powodu jest 5 max, a sama opcja mogła by dodać prawdopodobnie kilka literek na argument więc miejsce na serwerze by na tym aż tak nie ucierpiało.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •