Zobacz wyniki ankiety: Czy zwiększenie liczebności graczy w drużynie byłoby dla Ciebie dobrą zmianą?

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    37 92.50%
  • Nie

    3 7.50%
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Gildie

  1. #1
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609

    Gildie

    Gdy update Nordii mamy już za sobą pozostaje jedno zasadnicze pytanie. Co z tymi Gildiami? Będzie coś robione? Chyba nie ma co ukrywać, temat Gildii/klanów poruszany jest od dobrego początku v3 w 2011 roku i do teraz nic się z tym nie zmieniło. Było wiele tematów, rozwiązań czy też propozycji. Temat Gildii został przełożony po update'cie fabularnym więc stąd moje pytanie. Czy coś w końcu z tymi Gildiami ruszy? Prawde mówiąc, samo wprowadzenie większej liczebności członków drużyny z 4 -> 10/20, byłoby (według mnie) super zmianą. A wraz z biegiem czasu, można by śmiało przygotowywać więcej atrakcji dla Gildii.

    Parę propozycji (które na szybko udało mi się znaleźć) o tematyce Gildii które były już poruszane:
    1. >Klik<
    2. >Klik<
    3. >klik<
    4. >klik<

  2. #2
    Cytat Napisał DeAtH RaiN Zobacz post
    Dziwne jest to, że po 9 latach jeszcze tego nie ma w sumie
    Bo nie tylko o powiększenie drużyny tu chodzi. Z gildiami planowane jest więcej mechanik. Jakieś wojny, sztandary, bonusy i inne cuda na kiju.

  3. #3
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    Ale samo zwiększenie pojemności nie jest takie problematyczne

  4. #4
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Przecież nie chodzi o to, by od razu dodawać nie wiadomo co. Na początek zrobić, by w drużynie mogło być więcej członków, a potem dodawać te "cuda na kiju" nawet pojedynczo.

  5. #5
    herbatoholik
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    Przecież nie chodzi o to, by od razu dodawać nie wiadomo co. Na początek zrobić, by w drużynie mogło być więcej członków, a potem dodawać te "cuda na kiju" nawet pojedynczo.
    Nie widzę powodu, by w ogóle zwiększać maksymalną liczbę członków jeżeli nie będą wprowadzone jakieś benefity, wyzwania czy atrakcje dla takich drużyn. To tak jakby dodać miasto bez żadnych questów, potworów czy bugów.

  6. #6
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Prawdopodobnie największym problemem w samym zwiększeniu liczebności jest opcja walki drużynowej. Bo jak 10 osób z teamu bedzie stało na mapie to załączy się walka z 10 osobami, jak wybrać max 4 itp. jakie kryteria. Ja mam lepszą propozycję: usunąć tę opcję i dodać zwiększenie liczebności. Chyba najprostsze. Po co komu walka drużynowa, skoro z 90% TvT i tak dzieje się bo 20 osób lubiących TvT zebrało się na Sosnowym/Wiekowym/Uroczej/Jeziorze/Cmentarzu, a teamy często mają nierówne lvle (co by się tylko pogłębiło przy wielu osobach).

  7. #7
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    Ja nie widzę powodu aby drużyny funkcjonowały w takiej formie jaka jest teraz.
    Bo niby do czego? Do TvT? Są takie drużyny które walczą?
    Po prostu jest sobie drużyna w której jest kilka osób, graja wspolnie itp itd, wspolna komunikacja

  8. #8
    imo na tak, klimatycznie by pasowało w oasis lub folhordzie, ale z takim tempem aktualizacji to nie oszukujmy się, za dużo czekania, tylko pytanie też zasadnicze, co takie drużyny by wnosiły poza większą ilością niż 4, bo jedyne co mi przychodzi do głowy, to jakiś wspólny skarbiec/ulepszenia czegoś przez pracę członków i idące z tego benefity i jakieś inne pomniejsze bonusy. Trzeba by przemyśleć to poważnie i rozrysować jakiś plan, myślę że aby dobrze to zaplanować i ogólnie zaimplementować, to minimum z rok-dwa roboty, ofc mówię o całości a nie tylko zwiększeniu członków w drużynie

  9. #9
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Prawdopodobnie największym problemem w samym zwiększeniu liczebności jest opcja walki drużynowej. Bo jak 10 osób z teamu bedzie stało na mapie to załączy się walka z 10 osobami
    Tutaj myślę, zadziałałaby najlepiej inna propozycja, która proponowała, by zamiast wyłapywać wszystkich członków drużyny na aktualnej mapie, wyłapywała tylko osoby będące w grupie (nie koniecznie w tej samej drużynie) byłoby to przyjemniejsze i uprościłoby ew. Turnieje drużynowe


    Wracając, sama zmiana wymagałaby ew. zmiany prezentacji drużynowej, ale jakby ktoś się uparł można by pójść na łatwiznę i dodać poprostu suwak
    w tym miejscu

  10. #10
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    To imo lepiej zrobić tak, że tam gdzie teraz są członkowie dać jakieś miejsce na np. logo gildii i dodać zakładkę "Członkowie" obok zakładek prezentacja, statystyki, zarządzanie, tak by startowo otwierało się właśnie na członkach.

  11. #11
    Jeśli są w planach zmiany w drużynach to proponuje rzucić okiem na takie rzeczy, które na pewno spodobają się osobom, które myślą rozsądnie: zastępca drużyny, skarbiec (na złoto) drużyny + depozyt na itemy, misje drużynowe (np. jako drużyna zabijcie łącznie x razy danego mini bossa), bonusy do doświadczenia (oczywiście nieduże, np. maksymalnie do +20% expa więcej) za wykonywanie misji drużynowych lub wykupienie ich za hajs w drużynie (droższa opcja) , większa ilość członków w drużynie, pozdro z fartem

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •