Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
36. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    28 77.78%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    2 5.56%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    2 5.56%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    4 11.11%
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 49

Temat: [P2] Lagi, cofanie do poprzednich lokacji

  1. #1
    Kim Chi
    Konto usunięte

    [P2] Lagi, cofanie do poprzednich lokacji

    Hey, nie mogę podejść pod ladę w karczmie w Nordii i szybko zamówić jedzenia już któryś dzień z kolei. NPC mówi, że najpierw muszę usiąść przy ladzie, choć tam stanąłem. Odświeżam stronę, a postać zostaje cofnięta na pole obok stołków, mimo że siadłem grzecznie przy ladzie.

    Mam tak praktycznie za każdym razem, muszę specjalnie zaczekać kilka sekund na tym stołku, aż będę mógł zamówić jedzenie.

    Dziś rano cofnęło mnie o mapę, wyszedłem z Domu Handlowego w Nordii, pojawiam się w Nordii i jestem w stanie normalnie po niej chodzić, niestety nic nie działa. Odświeżam stronę, a postać wraca do Domu Handlowego.

  2. #2
    Mam identyczny problem z zamawianiem jedzenia w karczmie i dzisiaj gdy wszedlem do jednej z jaskin w miescie krasnoludow wszystko sie zbugowalo i nie moglem z niej wyjsc ;/

    - - - - - - - - - -

    i po odswiezeniu cofnelo mnie do miasta krasnoludow ;/

  3. #3
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    Ja tak miałem przez jakieś 2-3 dni od wprowadzenia Nordii, myślałem że to przez to że za często zmieniam karty. U mnie błąd już nie występuje.

  4. #4

    [P3] Odnalezienie Serga nie dało wpisu w queście

    Pierwsze z zadań krasnoludów to "Gdzieś tam, głęboko pod ziemią..." Po tym, jak nadepnąłem na krasnoluda, aktywowało się zdarzenie i moja postać mówi, że muszę znaleźć szpadel. Przed dalej na północ nie mogłem, bo postać zatrzymywała się. Na czacie głównym pisało, że mam nowy wpis w dzienniku. Nowego wpisu tam nie było. Gdy spędziłem trochę czasu błądzenia po lokacji, wreszcie zrezygnowałem i skorzystałem z pomocy forum. Okazało się, że przedmiot Mały Szpadel nie znajdował się na określonych współrzędnych.

    Po odświeżeniu aktywowałem to samo zdarzenie z nadepnięciem na krasnoluda, tym razem dostałem nowy wpis. Po przejściu dalej na północ, moja postać zatrzymała się i mówiła, że nie może zostawić krasnoluda na pastwę losu, wcześniej postać nic nie mówiła gdy próbowałem przejść. Mały Szpadel już był widoczny ze znacznikiem. Dalej wszystko przebiegało jak powinno.

    Błąd może być związany z korzystaniem przestarzałego systemu operacyjnego jak i przeglądarki. Jednak pomimo korzystania z tej przeglądarki przez część fabuły nie zdarzyło mi się jeszcze blokować questa. Laga raczej nie było bo moja postać znajdowała się w tym samym miejscu po odświeżeniu.

    Przeglądarka/OS: Mozilla Firefox 52.9.0, Windows XP 32-bit

  5. #5
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    Mfo działa Ci płynnie? To trochę wygląda jak cofka na poprzednią mapę, z tym że w twoim przypadku akurat mapy Ci nie zmieniło. Najprościej mówiąc: Aktywowało ci się zdarzenie-widmo po stronie przeglądarki. Nie zakończyło się, ponieważ serwer nie mógł wstawić checkpointa po jego zakończeniu (czyli tym samym dodać ci wpisu do dziennika[chociaż przeglądarka pokazała że niby ci dodało] i zmienić zmienną która ujawniała szpadel i popychała dalej quest)
    Faktycznie może to być wina starego systemu/przeglądarki. Błąd ewidentnie po stronie klienta, a nie serwera, także nie wydaje mi się, by można tu było cokolwiek zdziałać...
    ***** ***

  6. #6
    Przyznaję, że czasem mi się zdarzają cofki na poprzednią mapę.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał proof Zobacz post
    Mfo działa Ci płynnie? To trochę wygląda jak cofka na poprzednią mapę, z tym że w twoim przypadku akurat mapy Ci nie zmieniło. Najprościej mówiąc: Aktywowało ci się zdarzenie-widmo po stronie przeglądarki. Nie zakończyło się, ponieważ serwer nie mógł wstawić checkpointa po jego zakończeniu (czyli tym samym dodać ci wpisu do dziennika[chociaż przeglądarka pokazała że niby ci dodało] i zmienić zmienną która ujawniała szpadel i popychała dalej quest)
    Faktycznie może to być wina starego systemu/przeglądarki. Błąd ewidentnie po stronie klienta, a nie serwera, także nie wydaje mi się, by można tu było cokolwiek zdziałać...
    Jako że ostatnio miałem błąd podobnej maści, rozgrywający się niezwykle podobnie, to mam wrażenie, że to nie kwestia klienta. System i przeglądarka aktualizowane na bieżąco, więc nie ich wina. (Mówię o moim błędzie z przewodnikiem) Poza tym jeślii wina klienta, to czemu występuje po ostatniej aktualizacji, a nie wcześniej?

  8. #8
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    to że tobie wystąpił po aktualizacji to nie znaczy ze nikt inny podobnych bledow wcześniej nie mial, także zamęczaj takimi pytaniami kogoś innego
    (Mówię o moim błędzie z przewodnikiem)
    śmiem twierdzić, że to ten sam poziom błędu co https://forum.mfo3.pl/showthread.php...niony-Felicjan czyli żaden
    ***** ***

  9. #9
    musaraj
    Konto usunięte
    Również ostatnio doświadczam cofek na poprzednią mapę - choćby wczoraj, idąc na Lodowe Ostrza wszedłem do Jaskinii, doszedłem bezpiecznie do bossa, zaatakowałem go bezskutecznie i po f5 byłem w Śnieżno-Złotych Górach. Przed aktualizacją takie sytuacje nie zdarzały mi się.

  10. #10
    Dzisiaj strasznie wolno mi mfo się wczytuje. Myślałem, że to coś z moim netem, ale wszystko jest ok. Ktoś też tak ma?

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2013
    Postów
    129
    Również posiadam ten błąd wychodzę sobie z mostu krasnoludów chodzę po mieście wbijam do groty nagle i wywala mi błąd i odświeża stronę a tam dalej siedzę na moście.
    Dodatkowo czasami występuję błąd gdzie po odrodzeniu się nie mogę się ruszyć i mam permacofkę do miejsca respawnu przez co muszę odświeżyć.
    Ostatnio edytowane przez jejak ; 19-07-2020 o 18:15

  12. #12
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Potwierdzam, też doświadczam cofek. Czasem podczas respienia na niewidocznych potworach też laguje i cofa o pare kratek.

  13. #13
    Złapałem świetlika w skrzynce, zużyło mi enę i potem jak zacząłem rozmowę z Łowcą Świetlików, to wtedy kolejny świetlik niby mi się złapał ale bez zużycia energii. Nie wiedziałem, czy to free świetlik czy błąd wizualny, enę nie zużyło w każdym razie.

    Nazwa:  ssmfo.png
Wyświetleń: 426
Rozmiar:  27.3 KB

    Potem policzyłem na czacie łącznie 8 świetlików złapanych więc wywnioskowałem że prawdopodobnie błąd wizualny, podobny do tych cofek tylko robi fake aktualizacje zdarzenia.

    Przeglądarka/OS: Opera GX 68.0.3618.206, Windows 10 Pro 64-bit

  14. #14
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2016
    Postów
    345

    [P2] Postać cofa się o mape lub parę bloków

    Co jakiś czas pojawia się błąd przez który moja postać cofa się o kilka bloków a nawet o jedną mapkę. Błąd jest o tyle irytujący że cofa co 3 sekundy i czasem przestaje na chwile gdy ma się nadzieje że zaniknął. Dodam też że ma tak kilka graczy ponieważ pytałem i podobnie mieli.

    Przeglądarka/OS: Opera GX Windows 10

  15. #15
    Bergsteiger
    Konto usunięte
    Jeżeli masz bardzo słaby internet to polecam grać kiedy inni domownicy śpią, a samemu zamknąć wszelkie aplikacje ciągnące internet. Pozdrawiam.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •