Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Problem stworzony przez nasyp itemów +6-8

  1. #1
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143

    Problem stworzony przez nasyp itemów +6-8

    Hej,

    Nie wiem czy to tylko moje osobiste odczucie, czy ktoś je podziela, ale przez pospolitość przedmiotów +6-8 (co poniekąd jest skutkiem długich okresów między update), nowe itemy tracą swoją magie. Wyszedł teraz nowy upek. Limit poziomów wzrósł z 65 do 80, pojawiły się nowe przedmioty.
    Wydaje mi się, że dropiąc z bossa czy dostając z zadania przedmiot na poziom 80 powinniśmy poczuć takie wewnętrzne "wow" ponieważ wypadł nam unikat na nowy maksymalny poziom. Jednak niestety, w rzeczywistości wygląda to tak, że nawet jak wypadnie przedmiot na poziom 80 z plusem +3, to okazuje się, że... jest on gorszy od przedmiotu na poziom 65, który aktualnie nosimy. Pewnie przedmioty będzie się zmieniać dopiero za kilka miesięcy, jak pojawią się pierwsze +6-8 nowych przedmiotów.

    Ciekaw jest co wy sądzicie o takiej sytuacji, i jeżeli uważacie, że wypadałby to zmienić to chętnie posłuchałbym waszych propozycji.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    Spokojnie, z minibossów dropi bardzo dużo itemkow + na 72-80lvl, które wypadają dużo lepiej od +8 na 65 lvl. Czasem nawet +8.
    Ostatnio edytowane przez Stara Gwardia ; 06-07-2020 o 00:47

  3. #3
    musaraj
    Konto usunięte
    Jeśli o mnie chodzi - to jest za dużo tych wypadających.

  4. #4
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Chyba nikt nie zrozumiał przesłania postu. Szczerze, mnie to też troszkę smuci, że zerowe eq na 80lv jest gorsze od +8 na 65 lv. Nie ma co mieszać, ale może warto pokminić z tym w następnych aktualizacjach.

  5. #5
    Ale w tym systemie to jest naturalna konsekwencja wysokich plusów w uzbrojeniu. W tej aktualizacji jest to wyjątkowo widoczne, gdyż uzbrojenie w devos było wyjątkowo mocne jeśli chodzi o pasywki, dodatkowo przeskok poziomowy (15 lvli) jest na tyle niski, że oczywiście uzbrojenie 65+8 ma sumę punktów większą niż zerówki na 80 lvl. No i dochodzi też aspekt długiego czasu oczekiwania na aktualizację, który sprawił, że uzbrojenie z wysokimi plusami stało się powszechne i jest postrzegane jako coś zupełnie naturalnego, wówczas gdy przecież nie powinno takie być. Dodatkowo warto spojrzeć szerzej na całą grę, nie tylko na ostatnią aktualizację, dla nowego gracza każda kolejna aktualizacja to jest etap, przez który przechodzi szybciej czy wolniej, ale bardzo rzadko na tyle wolno, by być w stanie załatwiać sobie zawsze najlepsze uzbrojenie na dany przedział. Z naszej perspektywy jest to widoczne, ale nie postrzegałbym tego zupełnie jako problem, raczej jako efekt długo wypracowywanej przewagi z czasu przed Nordią.

    @: a no i nie bardzo wyobrażam sobie co można by było zrobić przy okazji kolejnych upków, żeby zniwelować ten "problem", można podnieść maxlvl na tyle żeby rzeczywiście te różnice były widoczne, co jest bez sensu, można sztucznie wzmacniać uzbrojenie dochodzące z każdą kolejną aktualizacją, co jest nie tylko bez sensu, ale też szkodliwe, można regularnie z każdą kolejną aktualizacją osłabiać uzbrojenie z niższych poziomów, co jest szkodliwe, bez sensu, a mając w pamięci ostatnie zmiany kilku punktów obrony w paru częściach uzbrojenia, raczej też niepożądane.
    Ostatnio edytowane przez Lisu aka wróciłem ; 06-07-2020 o 01:47

  6. #6
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Nie wiem o co wam chodzi, w uzbrojeniu +8 expicie? Otrzymując eq zerówkowe na 80 lvl dostaje się olbrzymiego buffa do expienia, więc nie widzę żadnych problemów.

  7. #7
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Nie wiem o co wam chodzi, w uzbrojeniu +8 expicie? Otrzymując eq zerówkowe na 80 lvl dostaje się olbrzymiego buffa do expienia, więc nie widzę żadnych problemów.
    Ja tam expię w +7.

    Nowe uzbrojenie można łatwo podbić na wyższy + (a już +2 na 80 lv ma więcej stat niż +8 na 65). Poza tym - tak jak zawsze - liczy się to jaki bonus daje zdobyte EQ. Jeżeli trafimy jakieś butki z autobarierą czy Przyspieszeniem, to możemy bardzo łatwo je wykorzystać w expieniu w zastępstwie za to, co mieliśmy uprzednio, nawet na +0.
    Warto też podkreślić że nowa, pasująca broń na 80 jest zawsze dużo lepsza niż broń na 65 (zwłaszcza u woja - rosnące obrażenia).

  8. #8
    herbatoholik
    Konto usunięte
    Wydaje mi się, że dropiąc z bossa czy dostając z zadania przedmiot na poziom 80 powinniśmy poczuć takie wewnętrzne "wow"
    No mfo nie jest za bardzo grą fabularną, tylko taką polegającą w 99% na grindowaniu, szczególnie będąc już całkiem ogarniętym. Także ciężko o jakiś efekt wow, kiedy dosłownie po ogromnej aktualizacji fabularnej wszyscy się skupiają na wbiciu 80 poziomu, jak najszybszym wyfarmieniu eq, być może zdobyciu artefaktu zamiast znajdować przyjemność w czytaniu dialogów. No i nie jest do końca jak mówisz, bo ja bym się zesrał ze szczęścia jakbym w pierwszym tygodniu Nordii wydropił idealny przeciwko wojownikowi item +8. Na pewno większość graczy odczuwa ogromną satysfakcję ze zdobywania dobrego uzbrojenia, poza tymi którzy grindowali na kontach 100kk, całe sety +7/8, ogrom mikstur czy mnóstwo gemów tylko - tylko po to, by móc szybciej grindować w Nordii, by to samo zrobić w Scythe

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •