Strona 19 z 22 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 285 z 319

Temat: Balans uzbrojenie

  1. #271
    Użytkownik Avatar Majkel
    Dołączył
    28-05-2016
    Postów
    37
    Jeżeli miałbym coś dodać, to zgadzam się ze Spotlightem co do różdżek. W pvp istnieją teraz tylko arktosowa i laska zorzy. O ile mag vs mag można jeszcze grać berło, to przeciwko wojownikowi jest ono dosłownie nie grywalne, ponieważ znaczna większość wojów używa magicznego (którego moim zdaniem bonus jest przesadzony). Jeżeli by osłabić magiczne, to berło mogło by znowu mieć sens.

  2. #272
    Jeżeli miałbym coś dodać, to zgadzam się ze Spotlightem co do różdżek. W pvp istnieją teraz tylko arktosowa i laska zorzy. O ile mag vs mag można jeszcze grać berło, to przeciwko wojownikowi jest ono dosłownie nie grywalne, ponieważ znaczna większość wojów używa magicznego (którego moim zdaniem bonus jest przesadzony). Jeżeli by osłabić magiczne, to berło mogło by znowu mieć sens.
    Berło to technicznie gorsza wersja Różdżki Zorzy.

    Nie wiem skąd wzięłaś te punkty różnicy, gdybyś się przyczepiła do eliar czy do devos, gdzie rózgi miały dodatkowe statystyki w ramach że tak powiem rekompensaty za brak pasywki, to bym jeszcze zrozumiał, ale sam szablon jest okej. Takie rotacje to tylko kwestia balansu pasywek na przedziałach, nie o tym jest ta dyskusja.
    Wszędzie poza Urkaden(gdzie jakimś cudem ani ja, ani Denol nie obciął Wampirzej Różdżki do rozsądnego +3mp tura XD) te odchyły w balansie są w mniejszym lub większym stopniu równoważone. Na przestrzeni lat mieliśmy też parę zmian, które dość mocno wywracały dynamiki przedziałów:
    1. Gemy lucka 8%
    2. Gemy ataku 4%
    3. Osłabienie dodatków w atk/matk (chociaż to mocniej tylko na Nordie wpływa)
    4. -punkty dla defowego EQ

    Z takich jeszcze losowych wyrywek, szczęście jest turbo efektywne na maga bez szczęścia, w mirrorze to rzadko widać, nie gram wojownikiem od dawna więc się nie zagłębiałem. Generalnie zaproponowałem kompromis, usunięcie wojownika, mam nadzieje że Lemon to rozpatrzy i będzie spokój. Bez odbioru.
    + Szczęście jest bardzo efektywne na woja(bez rękawic, ani innych celnościowych spaczeń) jak grasz magiem.

    Włócznia, 5 ataków (zaklęć), punkty przebite w atak mag, generalnie wszystko co faworyzuje maga hitera w starciu z wojownikiem z mocno standardowym luckiem, czyli tak jak to opisałaś. Sam tak grałem.
    Ogólnie idzie chyba do tego prościej dojść niż excelami. Też bym nie ignorował tego, że:
    1. Miecz wypadnie lepiej niż włócznia(jakoś 2%)
    2. Na 50 / 65lv / 80lv woj z maną na 2 leczenia jest bardzo cięzko grywalny. Ilość many jaką trzeba przepalić na zdolki sprawia, że lepiej sprawdzają się wyższe wartości. "mana na 2 normy" lepiej sprawdzi się jako wyznacznik na te przedziały(dla 65lv trochę chyba zakrzywi obraz)

  3. #273
    Użytkownik Avatar Majkel
    Dołączył
    28-05-2016
    Postów
    37
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Berło to technicznie gorsza wersja Różdżki Zorzy.
    Nie powiedziałbym. Dobrze zagrane daje ci praktycznie drugie tyle tur skupienia co oba miksy. Niestety, do grania magiem inaczej niż laską zorzy jest potrzebna całkiem duża ilość ataku (jeżeli twoje zdole mają mieć jakiekolwiek value). W momencie gdy pasywa wchodzi na 60% hp, krytyk z magicznego uderzenia zazwyczaj cię zabija. Dlatego moim zdaniem powinno się delikatnie osłabić magiczne uderzenie, żeby sytuacje jak te nie miały miejsca:
    Nazwa:  obraz_2022-01-05_142517.png
Wyświetleń: 311
Rozmiar:  54.3 KB
    Nazwa:  magiczne 2.png
Wyświetleń: 307
Rozmiar:  152.4 KB

    Oczywiście przypadek 1 jest ekstremalny ponieważ Shreku ubiera ogromne ilości ataku. 2 screen jednak pochodzi z walki w której miałem 370 AM. Faktycznie jest to dość sporo, ale nie jest to kosmiczna wartość.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 05-01-2022 o 14:34

  4. #274
    Moderator
    Dołączył
    26-12-2016
    Postów
    708
    Cytat Napisał Majkel Zobacz post
    Nie powiedziałbym. Dobrze zagrane daje ci praktycznie drugie tyle tur skupienia co oba miksy. Niestety, do grania magiem inaczej niż laską zorzy jest potrzebna całkiem duża ilość ataku (jeżeli twoje zdole mają mieć jakiekolwiek value). W momencie gdy pasywa wchodzi na 60% hp, krytyk z magicznego uderzenia zazwyczaj cię zabija. Dlatego moim zdaniem powinno się delikatnie osłabić magiczne uderzenie, żeby sytuacje jak ta nie miały miejsca:
    Nazwa:  obraz_2022-01-05_142517.png
Wyświetleń: 311
Rozmiar:  54.3 KB

    Oczywiście to jest ekstremalny przypadek, ale chyba każdy sie ze mną zgodzi, że prawie trzykrotne większe obrażenia przy krytyku z magicznego uderzenia to trochę przesada.
    Magiczne Uderzenie jest silne dlatego, że "Skupienie" je bostuje + nie wiem jaki ma wzór (MOP PEWNIE WIE). Berło Udręki jest lepiej grywalne gdy posiadamy więcej HP ale kto będzie robił staty np 4k HP żeby grać Berłem gdzie inne różdżki są lepsze.

  5. #275
    Użytkownik Avatar Majkel
    Dołączył
    28-05-2016
    Postów
    37
    Cytat Napisał EneDueRabe Zobacz post
    Magiczne Uderzenie jest silne dlatego, że "Skupienie" je bostuje + nie wiem jaki ma wzór (MOP PEWNIE WIE). Berło Udręki jest lepiej grywalne gdy posiadamy więcej HP ale kto będzie robił staty np 4k HP żeby grać Berłem gdzie inne różdżki są lepsze.
    Wiem na jakiej zasadzie to działa, ale umówmy się: trzykrotny boost do obrażeń to przesada.

  6. #276
    trzykrotny boost do obrażeń to przesada.
    Bez całej walki ciężko ocenić jaki to jest boost.
    Modyfikator z pokazanej części walki wskazuje na 1.9
    Jeżeli hit 1234 był min. hitem, a kryt magicznym max.hitem boost to był: 1,67 (lub w drugą stronę więcej)

    Zaokrąglając w walce wystąpił boost 2,66
    Wskazuje to na różnicę ataku do ataku magicznego prawie dwukrotną(1,87).
    Trzeba mieć jednocześnie bardzo mocnego hitera i bardzo mało defa, by oberwać bazowo 1300 dmg, a potem zawinąć jeszcze hit z magicznego świadczący o prawie dwukrotnej przewadze ataku mag XD
    EDIT -
    Po zdobyciu info przewaga ataku mag ~1,65(I tak prawie 500 ataku bez skupy )

    Poprawiłem link
    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
    Ostatnio edytowane przez MasterOfPuppets ; 05-01-2022 o 15:54

  7. #277
    Użytkownik Avatar Majkel
    Dołączył
    28-05-2016
    Postów
    37
    No dobra załóżmy, że robisz woja defera-spidera, grasz turniejówkę, lucka dopełniasz z eq. Jesteś deferem więc bijesz mało i dostajesz też mało. Mag na którego walczysz, żeby jego zdole miały jakiekolwiek value musi podbić atak, najczęściej jest to kosztem defa. W konsekwencji przewaga ataku jest prawie dwukrotna.
    Mag nakłada skupę. Bijąc go przykładowo po 800 jako defer, trafiając kryta zadasz mu ponad 2,2k. Ok, rozumiem, że manu mag jest jeszcze w stanie się przed tym obronić. Problem jest taki, że auto jest to niewykonalne i po prostu takim czymś deklasujesz wszystkich magów.


    Proponowałbym zrobienie podobnego capa jak przy pocisku fortuny. Żeby po przekroczeniu jakiejś wartości mnożnika wzrastał .on wolniej.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 05-01-2022 o 16:51

  8. #278
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Ale nie oszukujmy się magiczne jest kontrą na magów jedynie z bardzo dużym atakiem, wiadomo że na skupie jego dmg wzrasta dużo bardziej, ale jeśli dla hiterospeedera maga których jest obecnie "nasrane" bo grają dodatkowo pod klujacy pocisk, to mag mógłby sobie na niskim pulapie hp uzywac uzdawiajacych pociskow i grać dużo bardziej ofensywnie. Grałem magiem i bez problemu da się obejść magiczne uderzenie, wystarczy nie ładować X gemów ataku, a przeciwnik przestanie je nosić. A i zapomniałbym bym w obecnej mecie mag ma 140 lucka więc krety z magicznego uderzenia to chleb powszedni, moze warto jednak pamiętać o tej zapomnianej statystyce. Pozdrówki.

  9. #279
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    20-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    A i zapomniałbym bym w obecnej mecie mag ma 140 lucka więc krety z magicznego uderzenia to chleb powszedni, moze warto jednak pamiętać o tej zapomnianej statystyce. Pozdrówki.


    Zgadzam się z Atronisem. Warto pamiętać jeszcze, że kryty nie są losowe. Można sobie policzyć ich występowanie, o ile zdarzają się wystarczająco często (jak jest 1 kryt na całą walkę to nie ma co liczyć). Magowie przegrywają na własne życzenie. Wystarczy sobie policzyć kiedy woj ma kryta i się wtedy wyleczyć, proste.

  10. #280
    Użytkownik Avatar Majkel
    Dołączył
    28-05-2016
    Postów
    37
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post


    Zgadzam się z Atronisem. Warto pamiętać jeszcze, że kryty nie są losowe. Można sobie policzyć ich występowanie, o ile zdarzają się wystarczająco często (jak jest 1 kryt na całą walkę to nie ma co liczyć). Magowie przegrywają na własne życzenie. Wystarczy sobie policzyć kiedy woj ma kryta i się wtedy wyleczyć, proste.
    Dlatego mówię: manu się jeszcze jakoś obronisz, ale auto jest to prawie niewykonalne. Oczywiście możesz teoretycznie próbować zagrać laskę zorzy z niskim atakiem i podbić szczęście (lub usunąć miks skupienia ze skryptu, co jest głupotą), ale pytanie czy nie tracisz wtedy zbyt dużo statystyk.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 07-01-2022 o 03:31

  11. #281
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    20-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał Majkel Zobacz post
    Dlatego mówię: manu się jeszcze jakoś obronisz, ale auto jest to prawie niewykonalne. Oczywiście możesz teoretycznie próbować zagrać laskę zorzy z niskim atakiem i podbić szczęście (lub usunąć miks skupienia ze skryptu, co jest głupotą), ale pytanie czy nie tracisz wtedy zbyt dużo statystyk.
    Ten screen z walki manu xD
    Chciałem pokazać, że przy minimalnym wysiłku włożonym w liczenie krytów przeciwnika, można się łatwo obronić przed magicznym.

  12. #282
    Użytkownik Avatar Majkel
    Dołączył
    28-05-2016
    Postów
    37
    Cytat Napisał Oma Ghostrick Zobacz post
    Ten screen z walki manu xD
    Chciałem pokazać, że przy minimalnym wysiłku włożonym w liczenie krytów przeciwnika, można się łatwo obronić przed magicznym.
    Na dublu zabrałeś mu praktycznie całe max hp, więc nie wiem czy w tym przypadku Farben miał tak łatwo. Absolutnie rozumiem co masz na myśli, że manu się da obronić przed magicznym i się z tobą zgadzam. Jednak nie da się napisać skryptu, który będzie liczył kryty. Do tego zmierzam, że na auto moim zdaniem ta zdolność jest za mocna. Dlatego podsunąłem wcześniej pomysł capa jak w przypadku pocisku fortuny czy szczęśliwego ciosu. Jakby nie patrzeć magiczne tak samo jest zdolnością zależną od różnicy w danej statystyce między tobą a przeciwnikiem, dlatego cap moim zdaniem jest potrzebny, bo łatwo to abusować. Zauważ, że gdyby ustawić capa nawet i na x1,5 , to bijąc 800 ze zwykłego ataku, kryt na skupie to +/- 1850. Chociaż gdybym ja miał zaproponować jakąś wartość, przy której bonus przyrastałby wolniej, to byłoby to x1,6 (kryt na skupie jest wtedy dmg x 2,38, czyli bijąc 800 normalnie, uderzysz za 1900).
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 07-01-2022 o 12:20

  13. #283
    Użytkownik Avatar Infinitum
    Dołączył
    03-03-2019
    Postów
    147
    jakie są wasze odczucia odnośnie laski zorzy?

  14. #284
    Tak sobie przeglądam eq:
    https://mfo3.pl/view/a/511

    Trochę dużo punkciorów ma vs https://mfo3.pl/view/a/510

    Ciachnąłbym tak dla sportu ze 2. W końcu daje atr jeszcze.

    jakie są wasze odczucia odnośnie laski zorzy?
    Chyba ostatnio psuje walki mag vs mag. Bo ciężko grać atr vs wyzerowany mag z lachą.
    A wyzerowane atry sprawiają, że vs woj to też optymalny wybór.

  15. #285
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2021
    Postów
    115
    Pasiak ma -1 obrony mag niż powinien mieć ;p Poprawka z listopada
    Szablonowo 20 lvl 27/28 stat -> itemki z obr mag/-speed mają zaokrąglenia w dół, czyste w obr. mag w górę.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •