Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: System rankingowy

  1. #1
    Użytkownik Avatar Xorion
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    18

    System rankingowy

    Moją propozycją jest zwiększenie widełek z -/+200 w walkach rankingowych lub całkowita likwidacja tej bariery i wprowadzenie zwyczajnego % od wygranej, który zmniejszałby się wraz ze wzrostem różnicy w rankingach, taka korelacja ujemna. Jest to potrzebna zmiana, ponieważ aktualny system uniemożliwia wbicia ligi diamentowej na niższych poziomach w walkach manualnych zupełnie, nawet złotej i w praktyce nawet w walkach automatycznych, a skoro jest to niemożliwe to po co te ligi. Obecnie na 40 levelu jestem w top 1 manu i nie mam już z kim walczyć, są 2osoby w moim zasięgu z czego z jedną już mam blokadę. Czyli nie mam jak na tą chwilę utrzymywać rankingu i muszę czekać aż spadnę do zasięgu pozostałych, słabo.

  2. #2
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Xorion Zobacz post
    Czyli nie mam jak na tą chwilę utrzymywać rankingu i muszę czekać aż spadnę do zasięgu pozostałych, słabo.
    A to nie ma na tym polegać? xd
    Gra mało osób to nie możesz wbić najwyższych lig, imo to trochę działa tak, że do ligi diamentowej możesz się wbić jeżeli jest jakaś większa grupa grających, lepiej być top1 z 30 graczy niż z 5


    @down; ty no nie wiem jak usuwanie rankingu za brak walk ma stawiac nowe cele na wyzsze ligi, nie walczysz bo [a) nie chcesz / b) nie masz z kim] to spadasz by [a) nie być wysoko jako nieaktywny / b) mieć z kim walczyć]

    i czemu mialyby byc igrzyska na low lvl? nikt nawet o tym nie mowi xd
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 24-06-2020 o 00:48

  3. #3
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Chyba padła kiedyś jakaś propozycja, żeby rozszerzyć chociaż z 200 na 400 pkt. Nie sądzę aby to jakoś mocno zaszkodziło, a mogłoby pomóc wbijać wyższe ligi. Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem diament manu na 65.

  4. #4
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Chyba padła kiedyś jakaś propozycja, żeby rozszerzyć chociaż z 200 na 400 pkt. Nie sądzę aby to jakoś mocno zaszkodziło, a mogłoby pomóc wbijać wyższe ligi. Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem diament manu na 65.
    Przy obecnym systemie przeliczania pkt na pewno byłaby to bardzo widowiskowa zmiana, bo przy dużych różnicach punktowych zaczynają się niezłe czary. Także z tą pomocą przy wbijaniu wyższych lig to bym tak nie szalał.

  5. #5
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Przy obecnym systemie przeliczania pkt na pewno byłaby to bardzo widowiskowa zmiana, bo przy dużych różnicach punktowych zaczynają się niezłe czary. Także z tą pomocą przy wbijaniu wyższych lig to bym tak nie szalał.
    A jeśli można wiedzieć, przy jakich różnicach zaczynają się te czary? Może da się przesunąć na chociażby +/- 300pkt?

  6. #6
    No w zasadzie to w pewnych bardzo specyficznych warunkach od 201 pkt, z tym że każdy kolejny punkt zwielokrotnia szansę na wystąpienie tych warunków. To nie chodzi o to, że się nie da, tylko o to że jakiekolwiek przesunięcie spowodowałoby natychmiastowe i jak najbardziej słuszne morze łez. Także uwierzcie na słowo, nie chcecie takiej zmiany.
    Ostatnio edytowane przez Lisu aka wróciłem ; 24-06-2020 o 03:59

  7. #7
    Użytkownik Avatar Xorion
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    18
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Przy obecnym systemie przeliczania pkt na pewno byłaby to bardzo widowiskowa zmiana, bo przy dużych różnicach punktowych zaczynają się niezłe czary. Także z tą pomocą przy wbijaniu wyższych lig to bym tak nie szalał.
    No to akurat prawda, ja teraz przy 180 pt różnicy z przeciwnikiem miałem 10pt do zdobycia przy 45 ew straty, mimo wyższego levela przeciwnika co też jest hmm nierówne. Wiadomo, że samo zwiększenie widełek nie wystarczy, tylko również trzeba pociągnąć/ naprawić idące za tym konsekwencje czyli system przeliczania punktów.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał xani Zobacz post
    A to nie ma na tym polegać? xd
    Gra mało osób to nie możesz wbić najwyższych lig, imo to trochę działa tak, że do ligi diamentowej możesz się wbić jeżeli jest jakaś większa grupa grających, lepiej być top1 z 30 graczy niż z 5


    @down; ty no nie wiem jak usuwanie rankingu za brak walk ma stawiac nowe cele na wyzsze ligi, nie walczysz bo [a) nie chcesz / b) nie masz z kim] to spadasz by [a) nie być wysoko jako nieaktywny / b) mieć z kim walczyć]

    i czemu mialyby byc igrzyska na low lvl? nikt nawet o tym nie mowi xd
    usunął mi się post xd... imo w zamyśle twórców przy tworzeniu lig rankingowych była wizja, że taka liga będzie możliwa do wbicia w praktyce, no a przy tym systemie jaki jest i ilości graczy nie jest. No i tak jak pisałem w poprzednim poście to słaby system jak przy średniej/ niższej lidze nie masz już opcji do walki, a o igrzyskach coś kiedyś było mówione.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Xorion Zobacz post
    No to akurat prawda, ja teraz przy 180 pt różnicy z przeciwnikiem miałem 10pt do zdobycia przy 45 ew straty, mimo wyższego levela przeciwnika co też jest hmm nierówne. Wiadomo, że samo zwiększenie widełek nie wystarczy, tylko również trzeba pociągnąć/ naprawić idące za tym konsekwencje czyli system przeliczania punktów.

    - - - - - - - - - -



    usunął mi się post xd... imo w zamyśle twórców przy tworzeniu lig rankingowych była wizja, że taka liga będzie możliwa do wbicia w praktyce, no a przy tym systemie jaki jest i ilości graczy nie jest. No i tak jak pisałem w poprzednim poście to słaby system jak przy średniej/ niższej lidze nie masz już opcji do walki, a o igrzyskach coś kiedyś było mówione.
    Czyli chcesz nie dość że mieć możliwość bicia randomów, co ledwo rank naciułali, to jeszcze zgarniać z nich cały rank, samemu praktycznie nic nie ryzykując?
    Ranking elo tak nie działa, albo walczysz na wysokim poziomie, albo bijesz randomy z małym zyskiem, a dużą stratą. Założeniem systemu elo jest walka z ludźmi na tym samym poziomie umiejętności (ustalanym właśnie przez pozycję i liczbę punktów w owym rankingu), co ty.



    Tak, ale problemem jest właśnie brak graczy, a nie, że system źle działa (co jest inną kwestią). W zamyśle twórców gra miała mieć tysiące aktywnych graczy, więc system jest przygotowany do stanu, gdy gracze powrócą do gry, a nie na teraz. A o iś dla mniejszych leveli mówili tylko gracze, admini od prawie samego początku milczeli na temat zmian iś i raczej nikt nie planuje ich na low lvl.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Xorion
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    18
    haha lol śmiechyhyhyhy, gościu ale tu w ogóle nie o to chodzi xD przeciwnicy z brązowej nie są randomami, nie na 40 przynajmniej, a system źle działa, bo jest mało graczy. System żeby działał dobrze, powinien uwzględniać wszystko i jak czytam takie wpisy to nwm czy się śmiać czy co. "System jest przygotowany do stanu gdy gracze powrócą" xD czekasz też na jakąś karmazynową kometę ? czyli do tego czasu (czyli nigdy) mam czekać żeby móc korzystać z pvp w v3 :> trochę elastyczności, filozofia kaizen stary, zwłaszcza w przypadku jednego z filarów gry czyli pvp. To, że ten system był spoko (bo też uważam, że tak) to nie znaczy, że jest git, bo moja postać stricte pod pvp jest teraz bezużyteczna, czyli nie mam po co grać. Też popatrz czasem na innych nie na siebie. Co do tych proporcji wygranych, rank jest ruchomy i na aspirancie są tak samo ludzie z eq +7/+8 którzy mogą mi złoić dupsko, zresztą była gadka bardziej o zwiększeniu widełek więc nikt nie mówił o biciu noobów z aspiranta z pozycji srebrnej, to kwestia rozszerzenia widełek

  10. #10
    Użytkownik Avatar Stara Gwardia
    Dołączył
    16-02-2020
    Postów
    579
    zresztą była gadka bardziej o zwiększeniu widełek więc nikt nie mówił o biciu noobów z aspiranta z pozycji srebrnej
    Ale to nastąpi po zwiększeniu widełek.

    rank jest ruchomy i na aspirancie są tak samo ludzie z eq +7/+8 którzy mogą mi złoić dupsko
    Nie samym eq się wygrywa walki, więc tak na dobrą sprawę ty mógłbyś mając słabe eq, ale dobrą taktykę skopać jakiegoś aspiranta z eq +8. Argument bez sensu.

    To, że ten system był spoko (bo też uważam, że tak) to nie znaczy, że jest git, bo moja postać stricte pod pvp jest teraz bezużyteczna, czyli nie mam po co grać.
    Co dokładnie znaczy "bezużyteczna"? Jeśli chodzi o to, że jest mało przeciwników to zawsze możesz walczyć te minimum walk, a nie od razu wbijać z kimś limit i wydaje mi się, że jest dosyć osób abyś nie spadał. Tutaj też dodam, że fakt iż mało graczy walczy nie powinien sprawić, że ktoś kto chce walczyć ma za darmo wylądować w diamencie.

    "System jest przygotowany do stanu gdy gracze powrócą" xD czekasz też na jakąś karmazynową kometę ? czyli do tego czasu (czyli nigdy) mam czekać żeby móc korzystać z pvp w v3 :> trochę elastyczności, filozofia kaizen stary, zwłaszcza w przypadku jednego z filarów gry czyli pvp
    Skoro pvp to taki ważny dla ciebie obecnie filar to możesz zorganizować turniej na dany przedział, z poprzednich tego typu inicjatyw można zobaczyć, że jeżeli jest ogarnięta organizacja to admini bez problemów dorzucają jakieś mf/ żetony do puli nagród.

    haha lol śmiechyhyhyhy, gościu ale tu w ogóle nie o to chodzi xD przeciwnicy z brązowej nie są randomami, nie na 40 przynajmniej, a system źle działa, bo jest mało graczy.
    huhuhaha to, że jest mało graczy, którzy walczą wcale nie znaczy, że system źle działa.

  11. #11
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    Z testowego:
    Po aktualizacji fabularnej, która jest zaplanowana na przyszły tydzień, koordynator walk wraz Testerami Walk będą pracowali nad zmianami w mechanice PvP. Także temat bardziej szczegółowo będzie poruszony po update.
    Objęte zmianami będą m.in.:
    – Wyzwania
    – Limity walk
    – Nagrody za ligi oraz zmiany w przedziałach ligowych
    O szczegółach zmian zostaniecie poinformowani wkrótce.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •