Zobacz wyniki ankiety: Jestem za wprowadzeniem zaproponowanych opcji

Głosujących
28. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • jestem za wprowadzeniem opcji A

    19 67.86%
  • jestem za wprowadzeniem opcji B

    8 28.57%
  • jestem za wprowadzeniem opcji C

    13 46.43%
  • jestem na NIE

    7 25.00%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 28 z 28

Temat: Pomysł zmodyfikowania areny

  1. #16
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    A.
    1. Bardziej by się opłacało zostać na 21, 31/32, 41/42/43 levelu, co by sprawiało, że osoby, które zablokowały poziom byłby karane.
    2. Doszłoby do podzielenia puli graczy na większą ilość poziomów, co przy małej ilości czy nie jest dobre.


    O tak jestem za, ale za czymś dokładnie przeciwnym
    na 1. jest sposób, zwiększmy ilość expa za walki pvp. Powiedzmy na brązowej randze x2, srebrnej x3 itd. Wtedy pozostanie na poziomach takich jak 21, 31, 41 nie byłoby możliwe na długo, "bo będą mnie bili ci z zablokowanym hehe". Poza tym kwestia jest taka, że na takim 40/50 i tak utrzymują się tacy, co CHCĄ walczyć pvp i dlatego blokują lvl, ci na 41/51 będą bardziej uzupełnieniem ilości przeciwników na tych przedziałach, a nie przejęciem ich miejsc, a jak nagle zwiększą poziom na 51, to potem będą mieli upsik, jak admini znowu zmienią zdanie, wątpię, żeby chcieli tak ryzykować. A nawet jeśli, czy dla adminów to nie lepiej? Zarobią ponownie na głupocie ludzkiej i próbie exploitowania systemu.
    2. Kinda dobre dla mnie akurat, walki toczone na wszystkich poziomach, a nie tylko na wymuszonych. A nie czekaj, to już się dzieje, tylko 90% jest karanych, bo nie posiada poziomu pvp.




    Akurat przeciwne jest głupie, bo po wbiciu 68 możesz na nim stać 100 lat, zanim wbijesz kolejny lvl, więc twoja przewaga jest właściwie wieczna, bo musiałbyś całe swoje życie spędzić na walkach pvp, by wbić na nich taki 72 lvl.

    - - - - - - - - - -

    Proponowałem kiedyś całkiem dobry kompromis co do tego: jeśli nie żety na każdy lvl, niech poziom PvP będzie darmowy. Niestety to się adminom nie opłacało najwyżej.
    Działałoby to na zasadzie przedstawionej niegdyś przez Tomiego: po wybraniu opcji (która wg. mnie powinna być darmowa) "poziom pvp" i wbiciu jednego z poziomów pvp, mielibyśmy zablokowany poziom aż do wbicia kolejnego poziomu pvp, przez co dostawalibyśmy awans do nast. grupy od razu na maksymalny lvl. Umożliwiłoby to graczom bawienie się w pvp bez płacenia mfów, a jednocześnie pozostawiałoby sens usłudze, która wciąż pozwalałaby wybrać dowolny poziom pvp.
    Ostatnio edytowane przez Clover ; 19-06-2020 o 23:02

  2. #17
    Przeczytałem, za to też powinny być nagrody.

    A teraz już poważniej. Zdaje mi się, że założycielka tematu kompletnie nie rozumie założenia areny. Zanim się odniosę do podpunktów trochę matematyki, bo przewinęło się tu stwierdzenie, że pvp jest opłacalne tylko dla graczy z wieloma postaciami, dobrym eq etc. To lecimy najbardziej korzystnym przelicznikiem. Weźmy 40 poziom bo to środek. Sama blokada z 65 na 40 kosztuje 60mf, po średniej aukcyjnej jest to 6kk. Załóżmy, że żeton jest wart 2k, w rzeczywistości jest wart więcej, ale w przeliczeniu na najpopularniejszą transakcję czyli żeton == runa jest to właśnie 2k. Załóżmy też, że gracz samodzielnie zrobił statystyki, skrypty ,itd, a więc jest to bezkosztowe. Gracz jest dobry, więc walczy w złocie, co również jest bardzo rzadko prawdą (dla ułatwienia złoto wbił 1 dnia). No i że wygrał 80% walk do czasu, który podam niżej (za wygraną zyskuje dokładnie 0 żetonów, bo to zwrot, za przegraną traci 50%), a w samym złocie utrzymuje się na 50%. Całe eq kupił, bo energię zostawiamy w spokoju. Ile zatem musiał wydać, załóżmy że aby wejść do złota przy nieograniczonej liczbie przeciwników potrzebował eq o średniej wartości 2kk za item (ostatnie wydarzenia na 20lvl pokazały, że niektóre przedmioty mogą kosztować wielokrotnie więcej, to też pomijam). W takim razie wydał 18kk na eq, a więc stracił 1,8kk na prowizji (no bo liczymy tylko ile wyjdzie na czysto). Uśrednijmy, że w każdej walce wydał około 20 żetonów w miksturach, a więc stracił 10 żetonów na każdej przegranej, czyli 20k. W złocie znajdzie się po około 30 walkach przy bardzo dobrych warunkach, a więc przegra 6, czyli straci 120k, razem jest w plecy już 7.92kk. Skoro ma się utrzymywać w złocie musi stoczyć 3 walki tygodniowo, czyli przegrać 3 w 2 tygodnie. Zatem po ilu tygodniach będzie na czysto? A no po dwóch z nagród zarobi 240 żetonów, a na walkach straci 30, czyli 210. Uśredniając gracz jest na zero po 39 tygodniach. W najlepszym wypadku. W rzeczywistości jak oczywiście wiemy nie jest tak kolorowo. Ot nagrody za aktywność, podobno tak opłacalne, że ich brak na przedziałach nierankingowych całkowicie zabija pvp.

    Dla nowego gracza dochodzą osiągnięcia, progi za wbicie ligi po raz pierwszy, doświadczenie. Tl;dr dla gracza, który może pozwolić na wyłożenie na start 24kk, arena zaczyna się zwracać po 3/4 roku przy najlepszych możliwych warunkach, wówczas gdy dla nowicjusza z wbiciem brązu. U mnie było to mniej więcej w okolicy 15 lvla, czyli drugiego dnia. To chyba wyczerpuje opcję A.

    O opcji B krótko, sprowadza się do wiedzy, że istnieją zakładki (na moim ekranie zajmują około 1/8 przeglądarki), ale tu zastrzeżeń nie mam, przypominajki, informacje, cokolwiek może i by się komuś przydało. Można ją podświetlić na przykład, a w opcjach dodać opcję wyłączenia podświetlenia, nie powinno być to trudne do wprowadzenia. Drugą część pominę z szacunku do autorki, bo sprowadza się do umiejętności liczenia do dziesięciu i podstawowej znajomości kalendarza, powiedzmy.

    Natomiast co do opcji C, obrona topki jest wkurzająca bo zmusza do walk, a więc z tego powodu nie ma z kim walczyć i są płacze. Dodatkowo nie da się nic wymienić. Rozłóżmy to na czynniki pierwsze, najpierw to zmuszanie. Istnieje właśnie po to, aby ktoś kto chce wbić wyższy ranking miał z kim walczyć i nie musiał płakać i spamować. Szokujące ale tak jest. Dalej rzeczywisty brak graczy walczących, to się sprowadza do braku graczy w ogóle, oraz do niestety tego długiego oczekiwania na upek. Mfo to gra w której dobrze jest rozdysponowywać swoje zasoby, a bardziej po ludzku bogatszy jest ten, kto posiada 6k żetonów, 10kk, eq +6 i nabite po kilka gemów każdego rodzaju, niż ten kto ma łyse 100kk. Z tym że po osiągnięciu limitu żetonów walka na arenie niejako traci sens. Po upku zasoby się uszczuplą, a więc ich źródło znów wybije. A co do wymian, to tak jakby narzekać, że się wejdzie do gry w szkole na przerwie, umówi na wymianę, a tu dzwonek na lekcję. No chyba można przewidzieć konsekwencje.

    Jeszcze pojawił się pomysł aby blokada lvla blokowała też drop z mini. Na prawdę przed złożeniem propozycji powinien być poradnik z analizy konsekwencji. Mam aktualnie zablokowaną jakąś tam postać na 20 lvlu, gdybym nie mógł bić na niej minibossów, nie zmieniłoby się zupełnie nic w moim życiu. Można jak najbardziej wprowadzić, zmiana drastyczna jak nie przymierzając obniżenie punktów w defowym eq.

    Słowem podsumowania, A głupie i nieprzemyślane, B w połowie może być od niechcenia, C głupie i nieprzemyślane.
    Ostatnio edytowane przez Lisu aka wróciłem ; 21-06-2020 o 04:07 Powód: zapomniałem, że teraz już trzeba rozegrać więcej niż 3 walki, więc jednak więcej niż 39 tygodni :33

  3. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    926
    Narazie najlepszą propozycją jest B.

  4. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    07-11-2019
    Postów
    9
    Opcja D zmienić obronę top 10 i top 15 na top 3 i top 5. Aktualnie na przykładzie 40 lvl 15 osoba w rankingu manu ma 77pkt. rankingowych. W praktyce jest się zapisanym cały czas i jak słusznie zostało zaznaczone "to jest normalnie mega wkurzające, człek nawet nie jest zapisany a gra go zmusza do walk w najbardziej niedogodnych chwilach."
    Ostatnio edytowane przez mrmih ; 21-06-2020 o 01:08

  5. #20
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    A co do wymian, to tak jakby narzekać, że się wejdzie do gry w szkole na przerwie, umówi na wymianę, a tu dzwonek na lekcję. No chyba można przewidzieć konsekwencje.
    Kiepski przykład, jakby ci dzwonek dzwonił na lekcję przez całą dobę i tylko jak się zalogujesz na mfo3, no to rzeczywiście by pasowało.
    Twój przykład mówi, że szkoła blokuje granie w mfo3, co jest prawdą, my mówimy, że obrona topki blokuje granie daną postacią. Blokadę przez szkołę można ominąć (rzucić szkołę, albo grać po niej), obrony topki nie da się, no chyba, że jesteś w topce w aspirancie i poprosisz kumpla, by cię zaatakował i poddał.

    A co do tego, że służy to do zwiększenia walk pvp. Jeśli tak, to niech obrona topki działa na wszystkich postkach, jeśli ktoś jest online na dowolnej postaci z konta, to niech musi walczyć. W ten sposób nie będzie ukrywania się na 5 pozostałych postaciach, żeby uniknąć walki.
    A na arenie auto walnąć obronę topki offline. Zwiększy ilość walk? Zwiększy.

  6. #21
    lejdis
    Konto usunięte
    A. To miało być przede wszystkim zrobienie czegoś żeby zachęcić tych niewalczących do spróbowania areny i pokazania że coś jednak za to jest, a nie analiza opłacalności bo jakiś znudzony robi sobie pierdylion postek, które blokuje i jeszcze płacze że na tym traci, bo jakby te mf-y sprzedał, a może lepiej nawet ich wcale nie kupił to miałby na bułkę a może nawet loda.

    Albo patrzenie tylko na 65 lvl czy inny 70. To miało być przede wszystkim dla tych niższych, żeby sobie wychować pokolenie walczących.

    I taka techniczna uwaga, nie da się zablokować postki na 21, czy 31 lvl. Więc nawet jak ktoś tam przez chwilę jest, to zaraz wbije wyżej, nawet nic innego nie robiąc.
    Sama w przeszłości musiałam wycofywać z arenki postacie, które wbijały praktycznie na niej tylko levele, bo okazywało się że brakuje im AP do zdolek i zaklęć. Więc to nie jest żadne zagrożenie od takich 1 lvl wyższych, bo zaraz i tak dalej pójdzie.

    Więc skoro z analiz wynika ze na arenie się tylko traci a w najlepszym przypadku wychodzi tylko na 0, to tym bardziej trzeba coś zrobić, żeby tą aktywność wynagradzać.

    B. Niby sobie można liczyć, tylko po co ? Nie każdy jest tak kreatywny że każda postać nazwie lisu aka coś tam, albo wróciłem aka lisu, że niby można rozpoznać że to ten sam. Ale niektórzy zupełnie inaczej nazywają swoje postki i okazuje sie ze kilka walk z różnym a to tak naprawdę ta sama osoba.
    Albo przegięcia w drugą stronę, jak odróżnić Sensejów Son coś tam ? Albo antybristlera od jego kopii I ?
    Wiec to są jednak spore utrudnienia i chyba wyszliśmy z epoki kartki i ołówka, skoro na każdym mini które nawet 1 dziennie sie bije jest przypominajka ile czasu zostało do jego pojawiania, albo ile jeszcze trzeba czegoś tam ubić żeby się zrespił. o co to jest ? Każdy widzi zegarek, a kiedy zrespi to mini sie pojawi, jest jakaś animacja. Wiec są rzeczy mniej potrzebne i które można łatwiej sprawdzić a nie ma licznika przy arence, gdzie żeby jeszcze było śmieszniej niektóre rzeczy ąa rozliczane 1 na tydzień,a inne w przedziale dwutygodniowym. A jak ktoś ma jeszcze kilka postaci aktywnie walczacych, to jest tego sprawdzania i pamiętania upierdliwie dużo.

    C. I kolejna upierdliwość z wczoraj, wbijam żeby pomóc na diablosie, jestem nawet w grp już i sekundy przed walką łapie mnie przymusowa arena.

    https://mfo3.pl/r/b4a5c60ad

    https://mfo3.pl/r/b23369f1f

    wiec chyba jedyną obroną w walce z tą durnotą, to będzie zjechanie ranku do 1 i wtedy będzie spokój.

    Jeśli chodzi o mnie to może zupełnie nic nie wejść, czym mniej walczących tym nawet lepiej, nie bezie się czasu traciło na coś co nic nie daje i tylko utrudnia grę.

    Tak i lisu ma rację, zupełnie nie rozumiem założenia areny w takiej formie, dla mnie to od zawsze był sposób na szybsze expienie bez straty eny, co było szczególnie istotne mając kilka postaci. Innych plusów tam naprawdę nie widzę.

  7. #22

  8. #23

    Bonusowe żetony za pierwszą wygraną dnia

    Proponuję bonus - na przykład podwojenie uzyskanych żetonów za pierwsza wygraną dnia na arenie. To powinno wpłynąć pozytywnie na sytuację w pvp, nawet niewalczący będą zainteresowani wygraniem tej jednej walki dla większej ilości żetonów i wpłynie trochę rankingu do puli.

  9. #24
    Propozycje nagradzające walki rankingowe to ze świecą szukać. Jak najbardziej na tak.

  10. #25
    Użytkownik Avatar Fuckinslayin
    Dołączył
    10-07-2019
    Postów
    367
    na tak, tym bardziej że teraz według planu ma być rozwój gildii i pvp

  11. #26
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    W sumie dobra zachęta, na tak

  12. #27
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    być może sam bym się wtedy wziął za walki, zależy czy ten bonus faktycznie byłby jakiś znaczny

  13. #28
    lejdis
    Konto usunięte
    tu podałam szerszy pomysł, żeby w ogóle ludzi zachęcić nawet tych niewalczących właśnie do spróbowania areny

    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ikowania-areny

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •