Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Temat: Bójki

Redaktor Avatar xani
    Jest ograniczenie jaki lvl może przyjąć strona atakująca, dodatkowo strona atakująca nie może mieć przewagi nad obrońcą.
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...sor-i-przewaga

A igrzyska śmierci rządzą się swoimi prawami.

A co do włączania dropu eq z bójek stanowcze nie, jestem za tym by wyłączyć drop kolekcjonerek i innych przedmiotów (jedynie potki). Dro

Być może tylko ja odnoszę takie wrażenie, ale coś tutaj się nie zgadza w twoich wypowiedziach Xorion. W poście pierwszym piszesz:
    Cytat Napisał Xorion Zobacz post
    sytuacja na mapie gdzie 67 lv atakuje 54, dołączam do 54, a do agresora wbija typek i robi się 2 na 2 (przewaga leveli +1 po stronie agresora).
    https://mfo3.pl/r/b04f47529

imo byłoby okej gdyby do atakowanej osoby mogło dołączyć maksymalnie 2 pomocników i dopiero wtedy strona agresora może wezwać pomoc, w przypadku 4 graczy po stronie ofiary, do strony atakującej może dołączyć 3 pomocników ale inaczej strona broniąca powinna mieć przewagę 1 gracza
    Ja rozumiem, że próbujesz tutaj powiedzieć, żeby AGRESOR nie miał możliwości zrobienia wyrównanej walki i przewaga ILOŚCI OSÓB powinna być zawsze po stronie osoby broniącej się o jedną. Przejdźmy zatem nieco dalej:
    Chyba źle znowu rozpisałem temat, dla mnie coś takiego https://mfo3.pl/r/b22d4459c 66, 68 vs 65 jest powalone niezależnie od strony atakującej, jeśli jedna strona ma 0 szans.
    Czyli zaznaczasz, że Harriours nie powinien mieć możliwości wezwania pomocy, a dopiero jakiś czas wcześniej powiedziałeś żeby była przewaga 1 osoby u broniącego się. Jeżeli nie chodzi Ci o nabijanie postów to już się pogubiłem o co chodzi.

Inni gracze wyczerpali temat bójek:
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    Proszę zapoznać się z tematem dotyczącym liczenia przewagi u agresora https://forum.mfo3.pl/showthread.php...867#post232867

To nie jest tak że agresor może brać kogo chce, to głównie jest uzależnione od tego kogo dobierze drużyna atakowana
    Moim zdaniem ten post zamyka temat:

Cytat Napisał Stara Gwardia Zobacz post
    Bójki to sport dla ludzi z kolegami, jeżeli takowych nie posiadasz nie wiem czemu kogokolwiek atakujesz. Jak ktoś zaatakuje ciebie to możesz nikogo nie wołać i wygrać z nim 1 vs 1. Co do atakowania mniejszych lvl to oni też mogą zawsze zawołać kogoś innego. Nowi gracze bez kumpli do bójek zazwyczaj są skazani na przegraną, ale takie uroki gry. Zawsze można poprotu schować złoto do depozytu inną postacią i poddać bez marnowania czegokolwiek.

Użytkownik Avatar Xorion
    +1 przewaga u broniącego ale nie w przypadku kiedy ma większy level i teoretyczną przewagę i na pewno nie pomoc jeszcze wyższego levela. Zresztą skoro lubisz taki freestyle to nie wiem skąd było to pieczenie jak was bójkowałem (ciebie albo ino), tylko o rank bez wzywania pomocy. Skoro atakuję wyższy level to tak samo powinno być bez pomocy, zwykłe widełki i przedział ataku, walka bez ranku ofc jeśli nie łapię się w zasięgu.

Użytkownik Avatar musaraj
    Propozycja dotyczy zmiany jeśli chodzi o pomoc w bójkach, podam najlepiej przykład

sytuacja na mapie gdzie 67 lv atakuje 54, dołączam do 54, a do agresora wbija typek i robi się 2 na 2 (przewaga leveli +1 po stronie agresora).
    https://mfo3.pl/r/b04f47529

imo byłoby okej gdyby do atakowanej osoby mogło dołączyć maksymalnie 2 pomocników i dopiero wtedy strona agresora może wezwać pomoc, w przypadku 4 graczy po stronie ofiary, do strony atakującej może dołączyć 3 pomocników ale inaczej strona broniąca powinna mieć przewagę 1 gracza
    Chyba źle znowu rozpisałem temat, dla mnie coś takiego https://mfo3.pl/r/b22d4459c 66, 68 vs 65 jest powalone niezależnie od strony atakującej, jeśli jedna strona ma 0 szans. Taki system tvst jest moim zdaniem super, tylko niekoniecznie zawsze równy. Spoko, że 90% wypowiadających się znawców jest nieklasyfikowana w ranku, a druga to właśnie ci bójkujący mniejsze lev. Jak dla mnie to wymaga dopracowania inaczej takie dranie jak ja będą to chętnie wykorzystywać. Atakując wyższy level to po***ane, że może on wezwać do pomocy jeszcze wyższy level xDD i tyle w temacie, może gdyby było zagęszczenie na mapce jak v2 w 07-2010 i byłby pewny support to okej ale w gierce przy 100 osobach średnio online...chętnie polatam z ziomkiem za 40 levelami po jakichs jaskiniach wydoić ich z golda.
    Proszę wypowiedz się o co ci chodzi.
    W pierwszym poście płaczesz, że chlip chlip strona zaatakowana ma za trudno i powinna mieć zagwarantowaną przewagę liczebną.
    W kolejnym poście płaczesz, że chlip chlip strona atakująca ma źle, bo przeciwnik może wzywać pomoc.

Po prostu powiedz o co Ci chodzi tak żeby dało się zrozumieć xDD

+1 przewaga u broniącego ale nie w przypadku kiedy ma większy level i teoretyczną przewagę i na pewno nie pomoc jeszcze wyższego levela. Zresztą skoro lubisz taki freestyle to nie wiem skąd było to pieczenie jak was bójkowałem (ciebie albo ino), tylko o rank bez wzywania pomocy. Skoro atakuję wyższy level to tak samo powinno być bez pomocy, zwykłe widełki i przedział ataku, walka bez ranku ofc jeśli nie łapię się w zasięgu.

W którym momencie miałem do Ciebie pretensje że robisz bójki? Ja Twoich bójek za bardzo nie komentowałem, za to Ty owszem nie oszczędzałeś się w słowach jak zrobiłem Ci bójkę nie rankingową:
    https://mfo3.pl/r/bd1357527
    Po której sam niejednokrotnie robiłeś dokładnie tak samo, także taka trochę hipokryzja z Twojej strony, że masz pretensje do kogoś o coś co sam robisz. Aczkolwiek w tym temacie nie będę się wypowiadał, ponieważ wątek główny dotyczy czegoś innego.

Jeśli kogoś atakujesz wiedząc, że osoba może wezwać pomocy to robisz to wyłącznie z własnej nieprzymuszonej woli, nie bez powodu Ci ludzie są nieklasyfikowani, albo mają rankingu - nie walczą, nie chcą, nie mają ochoty, nie mają EQ, powód w tym wypadku nie jest ważny, jednym sensownym argumentem w tym momencie jest to, że nie masz wsparcia i dlatego chcesz mieć możliwość zrobienia z kimś kto nie walczy 1vs1. Poza tym Ty jako osoba atakująca już na etapie ataku masz "przewagę", ponieważ możesz mieć przygotowaną osobę do ewentualnej pomocy.

(Ino wspominała tylko, że trochę śmieszne że bijesz jej postać która nie ma EQ, a na arenie nie zaatakujesz, a jeśli już to stwierdzasz że jej postać Yagura to antywoj i poruszasz temat, żeby zmieniać całą mechanikę gry bo mag ma celność 100%. W tamtym wypadku jedynym sensownym postem powinno być "zmień profesję i zostań magiem skoro magowie mają przewagę")

Użytkownik Avatar Dorek
    Cytat Napisał Alvi Zobacz post
    ta propozycja to bezsens, jedyna sensowna zmiana dotycząca bójek to przywrócenie wypadania eq z bójek i powinna zostać wprowadzona na nordie ))))
    Sama reforma systemu bójek byłaby fajna. Kiedyś ktoś proponował system czaszek który byłby moim zdaniem super odnowieniem i rozwiązaniem. Brak wypadania eq czy też aktualny system dropu golda w walkach jest strasznie nieopłacalny.

Fajnie, jakby coś w tą stronę ruszyło.

Zbanowany
    Obecnie bojki czasami trwaja po 30minut a na koniec wygrany nic nie dostanie
    Osobiscie czesto poddawalem bojki poniewaz to strata czasu

System czaszek byl proponowany dawno i mial duze poparcie no ale w przeciagu 3 lat nic nie zrobili w tym kierunku
    Tak samo jest z dziesiatkami innych mega pomyslow
    Pozostaje tylko czekac

Zbanowany
    Z bojek powinno moc wypasc eq i karty i wszystko inne poniewaz wtedy gracze by sie pilnowali i podczas bojki zamiast poddawac by szukali wsparcia i by dzieki temu bylo wiecej ciekawych bojek

Użytkownik
    Cytat Napisał Ashon Zobacz post
    Z bojek powinno moc wypasc eq i karty i wszystko inne poniewaz wtedy gracze by sie pilnowali i podczas bojki zamiast poddawac by szukali wsparcia i by dzieki temu bylo wiecej ciekawych bojek
    Otóż to.

Tak właśnie było przed zmianami bójkowymi (wyeliminowanie dropu eq po przegranej walce). Ktoś Cie zaatakował, zawołałeś kogoś do pomocy bo bałeś się, że stracisz coś cennego z ekwipunku. Zabili Cię, zbierałeś ekipę, starałeś się być lepszym żeby odgryźć się swojemu oponentowi. Sam też polowałeś na graczy bo z tyłu głowy wiedziałeś, że jak się uda pokonać przeciwną ekipę to może sypnąć czymś ciekawym. Tak właśnie działa spirala, jedna rzecz nakręca drugą. Dla mnie to jest właśnie istota mmorpg, interakcja z ludźmi, walki, zbieranie ekwipunku i wbijanie doświadczenia żeby być jeszcze lepszym bo jest do tego motywacja.

Osobiście w bójce straciłem pancerz orka +6 lub +7 nie pamietam (czasy przed Devos), ale to było dla mnie większą motywacją, żeby walczyć! Osobiście znam chyba 2 albo 3 przypadki kiedy komuś wyleciało wartościowe uzbrojenie, a bójek było naprawdę dużo. Z resztą ktoś matematyczny może przeprowadzić dla was symulację zakładając, że nie mamy tylko i wyłącznie eq +6 i w górę ale też jakieś śmieci, zerówki i inne (musaraj, Mop <3). Szansa jest naprawdę bardzo mała. Każdy z was może ją jeszcze bardziej zminimalizować wrzucając więcej mało przydatnego uzbrojenia do plecaka.

Rozwijajmy rozgrywkę, a nie ograniczajmy pozdrawiam Czervik

Użytkownik Avatar Miseris
    Cytat Napisał Ashon Zobacz post
    Obecnie bojki czasami trwaja po 30minut a na koniec wygrany nic nie dostanie
    Osobiscie czesto poddawalem bojki poniewaz to strata czasu

System czaszek byl proponowany dawno i mial duze poparcie no ale w przeciagu 3 lat nic nie zrobili w tym kierunku
    Tak samo jest z dziesiatkami innych mega pomyslow
    Pozostaje tylko czekac
    Argument od strony Tomiego, powtarzany wielokrotnie:

Nigdy nie było poważnej propozycji co do całego systemu czaszek, jedyne co było, to "ej zróbmy czaszki", " tak jestem za", "no ja też". Nikt nigdy nie wyszedł z dostatecznie dobrą propozycją, a i admini nie potrafią tego rozgryźć tak, by i gracze z czaszką mieli coś z czaszek (nie były one tylko czystym zniechęceniem do bójkowania), ale i gracze zwykli mieli "korzyść" z tego, że wiedzą, kto ma czaszki (by te nie były tylko kolejnym medalem przy postaci).

Sam jestem za pomysłem czaszek samym w sobie, ale któż go dopracuje?

Uprawnienia