Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Zlikwidowanie barier poziomowych do niskopoziomowych lokacji

  1. #1
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958

    Zlikwidowanie barier poziomowych do niskopoziomowych lokacji

    Proponuję usunąć blokady wejścia do niektórych lokacji przy zbyt niskim poziomie. Dotyczy to Wilczej Groty (totalny bezsens, zwłaszcza, że można wejść do Zapomnianej Świątyni oraz Groty Goblinów, które są o wiele trudniejsze), niższej części Lodowej Groty + Źródła Energii i jeśli dobrze pamiętam, to jeszcze Wiekowego Lasu.

    Ewentualnie można je zostawić tylko dla graczy, którzy nie posiadają postaci z wyższym poziomem niż wymagany, ale nie wiem czy to jest wykonalne. A i tak nikomu te bariery nie są do szczęścia potrzebne.

  2. #2
    Użytkownik Avatar nerrux
    Dołączył
    29-07-2017
    Postów
    100
    Przypadkowo na drugiej postaci gdy chciałem zejść expić na ognikach kliknełem,że chce jeszcze się podszkolić i miałem zablokowany dostęp do lepszego expowiska(no nie powiem troche frustracji z mojej strony było) na tak

  3. #3
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Proponowane już kilka razy, wciąż jestem za, wciąż nie wejdzie, bądźmy realistami.
    Likwidacja całkowita barier nie wchodzi w rachubę, bo tak jak obniżenie dmga, jaki zadają błyskawice, miało to ułatwić grę początkującym, poprzez prowadzenie za rączkę "tu nie wchodź, bo przegrasz i nie będziesz chciał już grać".
    Ja bym proponował przekształcenie tych blokad na zasadzie tej z lodowej groty. Pojawia się ostrzeżenie, jeśli je przeklikamy, to mamy "karę" w postaci blokady, jeśli wybierzemy drugą opcję dialogową, to każdą blokadę można by pominąć.
    Wypis wszelkich blokad poziomowych:
    -Nanoko nie da questa z żabami graczowi poniżej 3 lvla (choć żabę idzie ubić solo na 1 lvlu)
    -Mateusz nie da nam ubić gacków przed 4 lvlem (i tak jest to niemożliwe, ale barierka na siłę jak na moje)
    -Mariusz nie da nam ubić galarety przed poziomem szóstym (wykonalne)
    -Solidus nie wypuści nas z wioski przed poziomem szóstym (na piątym by starczyło, ale ta jedna blokada jest całkowicie fabularna, wpisuję ją więc tutaj tylko dla kompletności listy)
    -Magus nie wpuści nas do wilczej groty przed poziomem 12
    -(???) nie wpuści nas do lodowej groty przed poziomem 10
    -Anzelm zatrzyma nas przed zejściem na dół groty, jeśli nie mamy 12 lvla, ale można mu powiedzieć, żeby się odczepił. Niestety, dopóki nie pokonamy Nimfy, to się nie odczepi, jeśli chodzi o źródło energii. Tak, możemy mieć 40 lvl i chcieć poexpić na plazmach, ale nie możemy, jeśli nie ubiliśmy nimfy (true story)
    -P O T Ę Ż N Y Pogromca Tygrysów z Eternii, którego zaproszono aż na arenkę devos, blokuje nam wiekowy przed 12 poziomem.

    Chyba wszystko, jak coś pominąłem, to dajcie znać, uzupełnię.
    Ostatnio edytowane przez Clover ; 15-05-2020 o 22:04

  4. #4
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Proponowane już kilka razy, wciąż jestem za, wciąż nie wejdzie, bądźmy realistami.
    W takim razie wnoszę o dodanie blokady do Zapomnianej Świątyni i Groty Goblinów

  5. #5
    Twarda blokada jest bez sensu.
    Przecież powiadomienie jednorazowe wystarczy.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Hide Zobacz post
    Twarda blokada jest bez sensu.
    Przecież powiadomienie jednorazowe wystarczy.
    Prawda, ale argumentem twórców jest to, że gracze przeklikują dialogi (nie wiem więc, po co w to grają), co akurat jest prawdą, dlatego niektórzy nawet na 30 lvlu nie wiedzą o rzeczach, o których mówią npce w dilli, o czym się parę razy przekonałem. Dlatego moim zdaniem blokada taka jak na niższy poziom lodowej groty byłaby najlepszym kompromisem.

  7. #7
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Prawda, ale argumentem twórców jest to, że gracze przeklikują dialogi (nie wiem więc, po co w to grają), co akurat jest prawdą, dlatego niektórzy nawet na 30 lvlu nie wiedzą o rzeczach, o których mówią npce w dilli, o czym się parę razy przekonałem. Dlatego moim zdaniem blokada taka jak na niższy poziom lodowej groty byłaby najlepszym kompromisem.
    ale to też blokuje grę, jeśli wybierze się złą opcję
    zresztą NPC mogą cały czas stać w tym samym miejscu i ostrzegać gracza przed wejściem
    a no i niektóre blokady są wręcz śmieszne

  8. #8
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Hide Zobacz post
    ale to też blokuje grę, jeśli wybierze się złą opcję
    Tak, blokuje grę na 15 minut.
    zresztą NPC mogą cały czas stać w tym samym miejscu i ostrzegać gracza przed wejściem
    Nie wiem której części "wielu graczy nie czyta tego co piszą NPC" nie zrozumiałaś.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Hide Zobacz post
    ale to też blokuje grę, jeśli wybierze się złą opcję
    zresztą NPC mogą cały czas stać w tym samym miejscu i ostrzegać gracza przed wejściem


    a no i niektóre blokady są wręcz śmieszne
    No cóż, zgadzam się, ale raczej na usunięcie administracja się nie zgodzi, a na opcję pominięcia być może tak. A nie będzie to żadna blokada w gruncie rzeczy, jeśli gracz ma mózg, a nie epilepsję w ręce, że gra w grę fabularną po to, by przeklikiwać fabułę i tylko walić.


    A z tym się zgadzam, poza gackami każda blokada blokuje dostęp do czegoś wykonalnego na niższym levlu.

  10. #10
    Tak, blokuje grę na 15 minut.
    a no tak, każdy ma energie na wbicie 2lvl na nimfe

    Nie wiem której części "wielu graczy nie czyta tego co piszą NPC"
    to niech zaczną ¯\_(ツ)_/¯
    a i tak przecież pytają o pomoc z nimfom

    No cóż, zgadzam się, ale raczej na usunięcie administracja się nie zgodzi
    nawet jeśli, to i tak by nie weszło

    zresztą dlaczego nie ma czegoś takiego na późniejszych poziomach? przecież sytuacja się powtarza, ale nikt nie ostrzega graczy przed zagrożeniem. czy w rpgu nie chodzi o to, żeby odkrywać wszystko, łącznie z tym że w danym miejscu mogą być silniejsze potwory?

  11. #11
    Użytkownik Avatar nerrux
    Dołączył
    29-07-2017
    Postów
    100
    Cytat Napisał Hide Zobacz post

    zresztą dlaczego nie ma czegoś takiego na późniejszych poziomach? przecież sytuacja się powtarza, ale nikt nie ostrzega graczy przed zagrożeniem. czy w rpgu nie chodzi o to, żeby odkrywać wszystko, łącznie z tym że w danym miejscu mogą być silniejsze potwory?
    masz ostrzeżenie przed vivim,gdy probujesz przejść portalem lub wejsć do pokoju z nim gra ostrzega że znajdują się tam potwory o wyższym poziomie niż twój zalecany poziom:65 (jednak można tam wejśc przed 65,więc nie podchodzi to pod temat w sumie)

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •