Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: zagadka - do wygrania komplet kart [it's not fake]

  1. #1
    Użytkownik Avatar Hydra
    Dołączył
    17-02-2013
    Postów
    319

    zagadka - do wygrania komplet kart [it's not fake]

    jako, że wybitnie nie chce mi się już grać, postanowiłem zrobić dla was zagadkę, w której wygraną jest tak, komplet kart z postaci Ozen.

    wszystkie wszyściuteńkie karty dostępne w grze.

    oto zagadka:

    U
    137 1/3; ~80
    5/16
    aaagmnr


    [koniec zagadki]

    nie podam tematyki, gdyż zbyt nakieruje was na odpowiedź, hasłem jest jedno słowo bez polskich znaków.

    a teraz, żeby nie było za łatwo:

    1) wiadomość z hasłem wysyłacie na moją postać główną, czyli Hydrę,
    2) w wiadomości nie może się znajdować więcej niż 2 odpowiedzi,
    3) tylko jedna postać na konto może wysłać wiadomość, będę sprawdzał i jeśli ktoś wyśle pw z 2 bądź więcej swoich postaci, nie rozpatrzę żadnej,
    4) a skoro jest limit na pw, to macie solidne zapas czasu na rozwiązanie zagadki, czyli do 21.37 dnia 4.05.2020 roku.
    5) jeśli jednak zagadka będzie dla was za trudna, no cóż, zrobię streama ze sprzedaży wszystkich swoich kart u pociary [w sumie spoko kurs golda],
    6) no dobra, zapomniałem dopisać, że oczywiście wygrywa pierwsza osoba, która rozwiąże zagadkę.

    proszę moderatorów o nieprzenoszenie tematu do 'inicjatyw gracza' do momentu wygaśnięcia terminu zagadki, dział 'rozmowy' cieszy się zdecydowanie większą popularnością niż ww. 'inicjatywy'

    to tyle, powodzenia wam życzę.

    edit

    zasady dogrywki się zmieniają troszeczkę

    1) wiadomość z hasłem wysyłacie na moją postać główną, czyli Hydrę,
    2) w wiadomości nie może się znajdować więcej niż 2 odpowiedzi,
    3) tylko jedna postać na konto może wysłać wiadomość, będę sprawdzał i jeśli ktoś wyśle pw z 2 bądź więcej swoich postaci, nie rozpatrzę żadnej w przeciągu 24h licząc od północy, czyli możecie wysyłać pw z odpowiedziami raz dziennie
    4) nie ma limitu czasowego
    5) podpowiedzi będą dawane raz na dzień, większe bądź mniejsze,
    6) pierwsza osoba która odgadnie hasło, zgarnia kartę yetiego, dwójka pozostałych zgarnia fantastyczny komplet gemów 1-50lvl

    podpowiedź pierwsza:

    1) 6 liter
    2) s05 e16
    3) 2 pierwsze wiersze zagadki to zagadnienia chemiczne
    Ostatnio edytowane przez Hydra ; 06-05-2020 o 20:25

  2. #2
    W imieniu społeczności MFO proszę o pierwszą podpowiedź. Niech ktoś to rozwiąże bo szkoda tych kart ;c

  3. #3
    Użytkownik Avatar Hydra
    Dołączył
    17-02-2013
    Postów
    319
    z tego co widzę zakres odpowiedzi fantastycznie się różni, ale na 30+ odpowiedzi znalazło się rozwiązanie.

    TAK, KTOŚ ZGADŁ [a sakramencko chciałem to sprzedać karty pociarze :[ ]

    jednakże, mam jeszcze kartę yetiego, i mogę jeszcze komuś sprezentować komplet gemów 1-50lvl [wszystkie statusowe, atrybutowe i cholercia wie co jeszcze [na upka jak znalazł leniwce]] to mogę popodpowiadać trochę, ażeby się jeszcze 3 osoby obłowiły. zamieszczę wytyczne w głównym poście.

    - - - - - - - - - -

    karcioszki przekazane, zwycięzca obiecał nie zdradzić hasła, więc konkurs się dalej toczy c:
    Ostatnio edytowane przez Hydra ; 04-05-2020 o 20:23

  4. #4
    Użytkownik Avatar Hydra
    Dołączył
    17-02-2013
    Postów
    319
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    ten "konkurs" i tak się kończy za pół godziny, powodzenia z tymi podpowiedziami xd
    napisałem, ze będą mniejsze bądź większe, wolałem póki co sprostować liczbę liter, za to dzisiaj macie dużą - kwestia tego, do jakiego tytułu się odnosi c:

  5. #5
    Użytkownik Avatar Hydra
    Dołączył
    17-02-2013
    Postów
    319
    trzecia poprawna odpowiedź, została jedna nagroda

    i nowa podpowiedź

  6. #6
    Użytkownik Avatar Hydra
    Dołączył
    17-02-2013
    Postów
    319
    żadni, pół godziny po podaniu ostatniej zagadki wpłynęło 4 hasło

    wygrali:

    1) Rafau - komplet kart
    2) musaraj - karta yetiego
    3) Kilgor - komplet gemów
    4) Charle de Gaulle - komplet gemów

    co do samej zagadki:

    U - unit, jednostka masy atomowej
    137,33 U - masa atomowa Baru, ~80 U - 79,904 U - masa atomowa Bromu
    bar brom - pierwsze wyszukanie w googlach to breaking bad [ BReaking BAd ]
    5/16 - sezon 5 odcinek 16
    aaagmnr - anagram słowa anagram [keke]

    wyżej wymieniony odcinek ma tytuł 'felina', należało potraktować go jako anagram słowa FINALE, co było rozwiązaniem całej zagadki [btw gdzieś w ciekawostkach odnośnie odcinka jest właśnie owy finale wspomniany jako anagram i nawiązanie do końca serii]

    od biedy całą zagadkę można było użyć przy pomocy googli, nie trzeba było oglądać bb'a

    tadaam
    Ostatnio edytowane przez Hydra ; 06-05-2020 o 21:02

  7. #7
    Ile czasu myślałeś nad tą zagadką?

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •