Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Potion Making/ Złoty pył

  1. #1
    MaX Zino
    Konto usunięte

    Potion Making/ Złoty pył

    Siema!
    1.Proponuję, aby wprowadzić w każdym mieście NPC Alchemik, który przygotowywałby dla nas mikstury życia/many/regeneracji/odnowienia/wody święcone/zmiękczacze/ rumiankowe okłady itp. w zamian za dostarczone mu składniki. Z potworów mogłyby lecieć jakieś przedmioty typu "skóra z dzika" lub "łuska tyranozaura", które posłużyłyby jako składniki do mikstur. Z mini bossów i bossów również dostawałoby się składniki lecz bardziej unikatowe.

    Jeżeli graliście w Wiedźmina doskonale mnie zrozumiecie o co chodzi :]

    W jednym składniku mogłoby się znajdować wiele substancji.
    Na przykład na stworzenie mikstury życia lv3 potrzebujemy 3*esencja lecznicza,a na stworzenie mikstury many lv3 potrzebujemy 3*esencja magiczna.
    Mamy takie składniki jak:
    - Skóra węża - zawiera: 2*esencja lecznicza, 2* esencja magiczna
    - Włos skrzata - zawiera 2*esencja magiczna, 1*esencja lecznicza
    - Kość szkieletu - zawiera 1*esencja lecznicza, 1* esencja magiczna.
    Do wykonania mikstur można użyć różnych składników:
    Miksturę życia można zrobić mając zarówno włos skrzata i skórę węża, a także skórę węża i kość szkieletu. Podobnie będzie z miksturą many: można ją stworzyć mając mając włos skrzata i skórę węża, skórę węża i kość szkieletu, a także włos skrzata i kość szkieletu. Sami wybieralibyśmy, które składniki mają zostać wybrane do stworzenia mikstury.

    Pamiętajcie, to są tylko przykłady Aha no i oczywiście produkcja mikstur nie mogłaby się odbywać na zapas tzn. produkujemy więcej mikstur niż zużywamy

    2. Proponuję wprowadzenie złotego pyłu u handlarza za ok. 8k lub z bossów odnawialnych, który przenosiłby nas do najbliższego/ostatniego miasta w którym byliśmy z dowolnego miejsca (strata energii również mogłaby wynosić 5 )

    Oceniajcie ;D
    Ostatnio edytowane przez MaX Zino ; 13-07-2011 o 19:40

  2. #2
    Fatal
    Konto usunięte
    Pierwsza propozycja jest nawet fajna.

  3. #3
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Cos podobnego proponowalem, tyle, ze w kontekscie kowala bardziej, z alchemikiem tez to proponowalem, ale nie wiem czy przejdzie.

  4. #4
    musaraj
    Konto usunięte
    Pomysł 1 jest dobry przede wszystkim dlatego, że w tym przypadku leca przedmioty z potworów.
    I to nie takie przedmioty, jak mikstury many lub życia, lecz przedmioty specjalne, kolekcjonerskie.
    Do tego i tak na 21 potworów zwykłych (nie liczac dzbana i plazmy) tylko z 4 dropia przedmioty (Wąż, ognik, Osa i nietoperz).
    Coś takiego byłoby ciekawym urozmaiceniem.


    Co do propozycji 2, na obecnym poziomie prawie w każdej lokacji, w której są potwory jest teleport, albo jest bardzo blisko miasta.

    Do tego już lepiej zginąć, niż stracić 8k i jeszcze 5 eny

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    1. chciałem napisać prawie to samo co musaraj ale mnie ubiegł
    fajna propozycja, grałem w wiedźmina, wiem o co chodzi, sam chciałem dać podobna propozycje i tak jak musaraj uważam że nie produkcja jakiś zwykłych mixów dostępnych w maistach, ale bardziej pro
    i żeby stworzyć coś takiego moznaby dodac receptury jak w wiedźminie
    leciały by z bossów odnawialnych/potworów, miksturke moznaby wyrobic tylko z tym zwojem ;]
    zwoje mogłyby być na mixy odnowienia i jakieś inne miksturki z przyszłej fabuły

    druga propozycja średnio mi się podoba, juz lepiej jakby złoty pył działał lepiej niż błękitny, zaszczepiałoby sie go do portalu i można by było użyć go np. 5razy, a nie 1 raz jak to z błękitnym
    mógłyby być wyrabiany u NPC (tego u którego miksturki) żeby nie było za łatwo

  6. #6
    1 propozycja jest ok, ale muszą być określone konkretne kombinacje, a jeżeli kombinacja okaże się być złą, przedmioty wykorzystane do przygotowania przepadają.
    Co do złotego pyłu, uważam, że niewielu będzie z niego korzystać.

  7. #7
    Kociamber
    Konto usunięte
    1. propozycja bardzo mi sie podoba ale te esensie. Nie lepiej jak by jeden składnik był "jednym składnikiem". Czyli by nie było tych esensi dodał bym składniki na rożnych mapach np Skrzydlokwiat, korzeń leczniczy, runiczny kirys (był by potrzebny do wytworzenia pyłu błękitnego/srebrnego pyłu), Skrzyp, ziele zebate itd. itp. A i również menzurki dla mikstur i fiolki do mikstur które zdejmują statusy...

    2.Ten pomysł niezbyt mi się spodobał.... ;/

  8. #8
    Warrior Master
    Konto usunięte
    1 Propozycja całekim okey i zgadzam się z wypowiedzią Kociambera z tymi esencjami .

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    1. propozycja bardzo mi sie podoba ale te esensie. Nie lepiej jak by jeden składnik był "jednym składnikiem". Czyli by nie było tych esensi dodał bym składniki na rożnych mapach np Skrzydlokwiat, korzeń leczniczy, runiczny kirys (był by potrzebny do wytworzenia pyłu błękitnego/srebrnego pyłu), Skrzyp, ziele zebate itd. itp. A i również menzurki dla mikstur i fiolki do mikstur które zdejmują statusy...
    a ja myślę o esencjach ;]
    w ten sposób mniejsze lvl'e mogłyby zarobić na składnikach z dana esencjom
    im wyższy lvl i lepsze moby tym wiecej esencji ze składnika, ale składniki nie leciałyby co 2 ruch na pewno byłby handel i mniejsze lvl'e mogłyby sprzedawać swoje składniki

  10. #10
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Co to za roznica czym beda handlowac, moga byc skory dziki/luski tyranozaura tak jak kiedys-teraz bylyby to skrzydla nietoperza, zadla os itd.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    wątpię że na potiona z 40lvl'a będa itemy potrzebne z królika
    a esencji będzie 5, na każdym lvl'u w sumie można będzie lootnąc item z każdą esencją

  12. #12
    MaX Zino
    Konto usunięte
    Chodzi o to, aby urozmaicić grę. Głównym źródłem mikstur i tak będzie handlarz (no chyba, że admini poważnie się nad tym zastanowią i wprowadzą tworzenie miksów jako główne ich zdobywanie - no byłbym wtedy bardzo zadowolony ) Lepiej byłoby gdyby "surowce" były uniwersalne tzn że np. itemy z królika mogłyby posłużyć (chociaż nie obowiązkowo ) do produkcji "wyższych miksów".

    Jestem pewien, że ta propozycja oraz propozycja ulepszania eq zrewolucjonizowałyby (uff jakie słowo )MFO 3

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •