Zobacz wyniki ankiety: Którą z profesji preferujesz?

Głosujących
1061. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Mag

    588 55.42%
  • Woj

    473 44.58%
Strona 1 z 41 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 602

Temat: Mag vs Woj

  1. #1

    Mag vs Woj

    Dyskusja na temat tego, która z profesji jest lepsza. Proszę o uzasadniające wypowiedzi.
    Zapraszam również do brania udziału w ankiecie.
    Ostatnio edytowane przez BaGGuchny ; 13-07-2011 o 18:08

  2. #2
    Fatal
    Konto usunięte
    Magiem łatwiej wg. mnie :P

    - więcej many na zdolności i leczenia ( różdżki )
    - nigdy nie chybia zaklęciami
    - łatwiej w fabule
    - nie musi dawać dużo w szczęście
    - większy atak ( po nimfie większość graczy daje w obronę fizyczną )

  3. #3
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Gram obiema postaciami, jednak wolę maga gdyż nie pudłuje i ma sporo many na różne zdolności a ja lubię się popisywać

  4. #4
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Woj jest lepszy. Chybia podczas walki mniej niz mag laduje mane, na dodatek ma krytyki.

  5. #5
    Cytat Napisał Ashariel Zobacz post
    Woj jest lepszy. Chybia podczas walki mniej niz mag laduje mane, na dodatek ma krytyki.
    Ja uważam osobiście, że mag jest lepszy. W sumie ze względu na to, że on właśnie nigdy nie chybia zaklęciami ;D

  6. #6
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Niby tak, ale "chybia" ladujac mane. Jak wiadomo mag robi to zdecydowanie czesciej niz woj, przez co traci wiecej tur.

  7. #7
    musaraj
    Konto usunięte
    Gra jest taka, ze magowie maja swoje bossy, a wojownicy swoje.
    Tak więc magowi łatwiej z Kobrą, czy przede wszystkim z rzadkimi potworami (b. trudno trafić wojownikom), ale na Gryfie nie jest im najlepiej, chyba, że maja na sobie ogrze buty. Również niektóre bossy są łatwiejsze dla magów.
    Z kolei wojownicy mają także większy wybór broni, jest aż 5 rodzajów, każda ma inną specyfikę.
    Magowie dopiero teraz dostali 2 różdżki na jeden lv.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    "Z kolei wojownicy mają także większy wybór broni, jest aż 5 rodzajów, każda ma inną specyfikę."
    mag ma 5 rodzajów zaklęć, może używac kilku zakleć w jednej walce, do tego ma broń (teraz nawet 2) z bonusami
    na tym polu powiedziałbym nawet że jest minimalna przewaga maga ;]

    chybienia i krytyki, a ładowanie many ;]
    prawie to samo, nawet jeśli mag musi naładować mane to wie kiedy, a wojownik może chybić w najważniejszym momencie, nie da sie przewidzieć


    gram wojownikiem ze wzgledu na to że jestem leniem i nie chce mi sie kombinować nad inteligencjom i dobrym rozdaniem stat, dopasowaniem MP ze statystyk do MP z broni żeby było jak najbardziej wydajnie ;]
    wojownik zakłada broń w inte wrzuca mixy zycia i leczenie, reszta go nie obchodzi, taka profka dla leniuchów ;]
    za to mag musi trochę pokombinować (po kilku lvl'ach sie przyzwyczai), za to łatwiej mu i w PvP i w PvE

    w ankiecie zaznacze wojownika, wole iść na łatwizne więc preferuje wojownika, gdyby pytanie w ankiecie brzmiało "która profesja jest wg. ciebie lepsza?" zaznaczyłbym maga

  9. #9
    Ja tylko powtórzę to, co już pisałem wcześniej: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...4270#post24270

    Cytat Napisał ADIHC1
    Chybienia wojownika potrafią sfrustrować, mag daje pewną kontrolę nad walką - zrobi wszystko, o co go "poprosisz". Mag to takie Porsche - pewnie się "prowadzi" ;)

  10. #10
    Użytkownik Avatar Tesshu
    Dołączył
    12-06-2011
    Postów
    103
    Osobiście gram magiem, i też sądzę że Mag jest lepszy od Wojownika o to zalety:
    -Nigdy nie chybi (chyba że ze zdolności)
    -Daje więcej w manę więc można się popisywać zdolnościami (takie jak normalizacja, odbicie)
    -Bije więcej

    Wady:

    -Nie spostrzegam w magu wad

  11. #11
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    @up
    Wady?
    Musi ładować manę

    Co do normalizacji itp, to wojowie przecież też tego używają
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  12. #12
    Seraventiis
    Konto usunięte
    Ja preferuje wojownika, jest nim wg. mnie ciekawiej bo jest trochę bardziej nieprzewidywalny Ile to razy zdarzało się przegrać przez chybienie w ostatnim momencie... Ma też krytyki i chyba łatwiej się nim gra bo nie trzeba bardzo kombinować jak magiem... Ciekawsza gra wg. mnie

  13. #13
    Omitek Powrót
    Konto usunięte
    MAG:

    Plusy:
    +Zawsze Trafia
    +Nie musi dawać duzo w lucka
    +Dużo many na leczenia i zdolności

    Minusy:
    -dodatkowe oplaty na kupywanie hurtowo miksow many
    -mały wybór broni
    -marnowanie kolejki na ładowanie many, dosyć często
    __________________________________________________ __________________________________________________ _____________________________________

    WOJ:

    Plusy:
    +Nie musi miksow many kupywac az tak duzo
    +nie traci kolejek na ladowanie many
    +Krytyki
    +duzy wybor broni
    +Buława gniewu (mnie to pomaga zawsze)

    Minusy:
    -chybienia
    -malo mp na leczenia i zdolnosci
    -trzeba hardcore'owo pakowac do szczescia


    Wg mnie lepszy woj. mimo wszystko. woj ma zdolnosc pewny cios i bulawe gniewu na dobicia, krytyczny cios na wyrwanie hp przeciwnikowi, przejscie do dobijania, gdy ma duzo obrony i bulawe gniewu i go wali przeciwnik po 100-200 a ma np. 1.5k hp to jak bedzie mial 300 hp bedzie walił naprawde BARDZO MOCNO. nawet nie chce myśleć ile mógłby walnąć używając krytycznego ciosu.. a mag.. no cóż. brak krytyków, multi atak na woja, zdolnosci spec. dla maga to trujacy pocisk, tyle... wole woja forever

  14. #14
    musaraj
    Konto usunięte
    Tylko Buławę Gniewu zachwalasz ;p
    Przewagę ma mag. Zdecydowaną.
    Nie chodzi tu jedna o statystyki. Chodzi o koszty:
    EQ przeciwko wojowi:
    broń (nieważne jaka, pomijam koszty)
    Ogrzy Hełm jakieś 30+k
    Ogrza Zbroja 65k
    Wygodne Buty 60k
    Ogrzy Wisiorek niecałe 100k
    RAZEM: NIeco powyżej 255k

    EQ przeciw magowi:
    broń (znów pomijam)
    Skrzydlaty Hełm 25k lub Banicki Kapelusz 80k
    Zielona Szata 200+k
    Banickie Buty 300k+
    Banicki Pas 60k/Okulary dla woja 30k
    RAZEM:Od 555k do ponad640k

    Feel the difference.
    Na maga drożej się ubrać.

  15. #15
    Coni
    Konto usunięte
    Wg mnie lepszy woj. mimo wszystko
    Powodzenia w walkach PvP na 30lvl.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •