Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: ''Gwiazdkowanie'' zdolności.

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2017
    Postów
    90

    ''Gwiazdkowanie'' zdolności.

    Cześć, przychodzę do was z prostą propozycją ulepszania umiejętności.
    Na czym miało by to polegać?
    Na tym, że za odpowiednią liczbę zdolności można było by je ulepszać, przykładowo:
    +1 - cena 1 zdolności
    +2 - cena 3 zdolności
    +3 - cena 5 zdolności
    +4 - cena 8 zdolności
    +5 - cena 15 zdolności

    Co by to dawało?
    - Lekki buff do siły zdolności.

    Po co?
    - Aby zwiększyć użyteczność zdolności, gdyż jest ich o wiele więcej niż graczy i ich liczba stale będzie rosnąć, dodatkowo aby zwiększyć ich cenę gdyż większość zdolności nie jest już nic warta, dodatkowo można zwiększyć możliwości w grze.

    ++++
    - Wyższa cena zdolności.
    - Koniec bezużytecznych zdolności.
    - Więcej do zrobienia w grze.
    Ostatnio edytowane przez Raadzio ; 11-01-2020 o 18:31

  2. #2
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Raadzio Zobacz post
    Cześć, przychodzę do was z prostą propozycją ulepszania umiejętności.
    Na czym miało by to polegać?
    Na tym, że za odpowiednią liczbę zdolności można było by je ulepszać, przykładowo:
    +1 - cena 1 zdolności
    +2 - cena 3 zdolności
    +3 - cena 5 zdolności
    +4 - cena 8 zdolności
    +5 - cena 15 zdolności

    Co by to dawało?
    - Lekki buff do siły zdolności.

    Po co?
    - Aby zwiększyć użyteczność zdolności, gdyż jest ich o wiele więcej niż graczy i ich liczba stale będzie rosnąć, dodatkowo aby zwiększyć ich cenę gdyż większość zdolności nie jest już nic warta, dodatkowo można zwiększyć możliwości w grze.

    ++++
    - Wyższa cena zdolności.
    - Koniec bezużytecznych zdolności.
    - Więcej do zrobienia w grze.
    ----
    - gra opierałaby się na grindowaniu zdolek, czego twórcy tej gry raczej by nie chcieli.
    - byłoby od groma op zdolek, które w tym momencie są na granicy balansu.
    - żeby cokolwiek liczyć się w pvp, musiałbyś grindować zdolności, co jeszcze bardziej zabijałoby powiew świeżości w pvp, a nie na tym to ma polegać.

    innymi słowy, propozycja tak beznadziejna, że jak ktoś jest za nią, to albo jest trollem, albo noobem (napisałbym inaczej, ale mógłbym dostać za to bana).

  3. #3
    Użytkownik Avatar Val Gaav
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    236
    czyli co , wyrok śmierci zabijałby trochę mocniej
    jedyny sens ulepszania to zmniejszenie potrzebne mp do użycia
    nie rozjedzie balansu a coś tam poprawi

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Cytat Napisał Val Gaav Zobacz post
    czyli co , wyrok śmierci zabijałby trochę mocniej
    jedyny sens ulepszania to zmniejszenie potrzebne mp do użycia
    nie rozjedzie balansu a coś tam poprawi
    Czyli aby zacząć PvP na nowej postaci musisz najpierw zgromadzić po 15 sztuk kilkudziesięciu zdolności? Nie no, poprawi PvP, każdemu się chce kupować 1000 zdolności aby nie być na minus.

  5. #5
    Azekar
    Konto usunięte
    Definitywnie na nie. Zdolności można ulepszyć w inny sposób. Samo gwiazdkowanie ich nie jest złym pomysłem jeśli mowa o tym systemie, ale na innych zasadach.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Obojętne mi to ale śmieszy mnie ta troska o pvp, tak jakby teraz próg wejścia do pvp nie wymagał góry kasy na eq z plusem, wyexpione gemy, etc.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Bukłak Zobacz post
    Obojętne mi to ale śmieszy mnie ta troska o pvp, tak jakby teraz próg wejścia do pvp nie wymagał góry kasy na eq z plusem, wyexpione gemy, etc.
    Aaaaa.. no chyba że tak, to można dowalić, żeby było jeszcze gorzej! Czemu nie!

    Nie żeby co, ale takie coś nie tylko pvp by dotknęło. Ludzie już teraz nie chcą bić takiej arenki, bo wymaga plusowego eq. Przy wzmacnianiu zdolek, dla balansu byłyby silniejsze bossy, a to by raczej było negatywne dla biednych fabulaków.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Aaaaa.. no chyba że tak, to można dowalić, żeby było jeszcze gorzej! Czemu nie!

    Nie żeby co, ale takie coś nie tylko pvp by dotknęło. Ludzie już teraz nie chcą bić takiej arenki, bo wymaga plusowego eq. Przy wzmacnianiu zdolek, dla balansu byłyby silniejsze bossy, a to by raczej było negatywne dla biednych fabulaków.
    Wyraźnie napisałem że nie jestem za więc nie rozumiem pierwszego zdania. Doskonale wiem że zaburzy to balans w całej grze i dlatego to nie wejdzie, mój komentarz był jedynie odpowiedzią na wypowiedzi z tematu, masowo zasłaniające się pvp która i tak nie jest dostępne dla większości.

    Natomiast balans bossów powinien być robiony wyłącznie biorąc pod uwagę podstawowy ekwipunek - taki który zdobędzie random normalnie przechodząc fabułę (gdyby nie blokada lvl to robienie plusów byłoby bez sensu, i tak za moment jest eq na wyższy lvl). W związku z tym dodanie wzmocnień postaci wymagających długiego rozwoju (dłuższego niż naturalny wynikający z tempa rosnącego poziomu) nie powinno nic w tej kwestii zmieniać. Jak już ktoś poświęcił wiele czasu w eq z plusem to powinno być to bonusem znacznie ułatwiającym grę a w chwili obecnej jest odwrotnie, bez plusów gra jest nienaturalnie trudna. Zresztą podobnie wygląda temat dyskusji nad odebraniem możliwości wbicia lvla ponad limit i odebrania ludziom nawet tej minimalnej nagrody (10 pkt. statystyk) za wielki wysiłek. Robienie bossów przesadnie skomplikowanym żeby nie zanudzić gości z eq +8 to już patologia tej gry.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •