Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 19 z 19

Temat: Skrypty - Następne 2 ruchy nie ma przeciwnik.

  1. #16
    Burmester
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    XDDDDDDDDDD

    Tak, atry nabijają dlatego, że nie mogą dodać specyficznego polecenia w skrypcie, a nie dlatego, że chcą mieć każdą możliwą przewagę nad danym przeciwnikiem XDD
    XDDDDDDDDDDDDDDD
    A w kwestii merytorycznej coś masz do powiedzenia, czy to wszystko? Atry nabijają dlatego, że istnieje możliwość ustawienia się pod konkretnego przeciwnika (wszyscy biją się online) a samych przeciwników jest niewielu, do czego zresztą się odnosiłem. Jeśli nie wiesz kto jest ustawiony na arenie (offline) to trudniej Ci się pod niego wyatrybutować - to chyba logiczne. Czytaj ze zrozumieniem, proszę

  2. #17
    Cytat Napisał Burmester Zobacz post
    Z takich tipów, zdejmowanie negatywnych statusów jak i leczenie nie ma zbyt wielu warunków, śmiało możesz je przenieść za leczenia, manipulując warunkami.
    - Co do tych tipów, na niższych poziomach samo zmienienie wartości użycia antidotum przy posiadaniu regeneracji, czy bariery to już 2 polecenia. Podobnie można to rozpisywać do oślepienia. Aczkolwiek to szczegóły.
    Lasery i bajery też możesz tam przenieść, właśnie poprzez manipulację warunkami leczenia.
    - Nie jestem w stanie dopasować się do dwóch przedziałów leczenia się (1. Gdy przeciwnik bije mniej to lecz się od mniejszej granicy. 2. Gdy bije więcej lecz się od wyższej granicy) jedną grupą poleceń leczących (musiałbym ją podwoić, co nawet w przypadku 4 leczeń, robi już 8 poleceń - im wyższy poziom, tym więcej)
    Leczenie na dublu z miejsca możesz wrzucić za zwykłe leczenie, nie kombinując za bardzo, bo jeśli jest przed to na dublu palisz mikstury, których palić nie chcesz.
    - A to akurat nie ma żadnego związku z tematem
    A ataki przed leczeniami, które rozbiłeś imo niepotrzebnie na dwa, możesz wrzucić za leczenia ale przed bajery, bo atakować chcesz nie kiedy Twoje hp jest niskie, tylko kiedy niskie jest hp przeciwnika.
    - Tutaj widzę też mnie nie zrozumiałeś. Właśnie o to chodzi że atakować chcę kiedy moje hp jest nisko (blokuję w ten sposób marnowanie leczeń, atakując zamiast używając leczenia + Warunek [Przeciwnik max obrażenia < x] ). Naturalnie że w opisanej sytuacji nie mogę zwinąć dwóch ataków do jednego. Warunek jest "Jeśli moje_hp >500 -> atak". Gdybym chciał zwinąć to do jednego to musiałbym tam wpisać wyższą wartość (tą z leczenia na dublu). I całe polecenie traci sens. Niemniej nawet gdyby jakimś cudem udało się to zwinąć, to nie jest to przedmiotem problemu.



    Tak i właśnie takie myślenie powoduje brak ludzi na arenie offline i atrybutowanie się pod konkretnych przeciwników. Raczej nie tędy droga.
    1. Ale nie chcesz brać takich sytuacji pod uwagę.
    2. No i nie będziesz w stanie, masz ograniczoną ilość poleceń i będziesz miał ograniczoną ilość poleceń. Z tym musisz żyć i to też nie ma związku z tematem, to tylko tip
    3. Jw.
    4. Nie, nie chcesz atakować kiedy Twoje hp jest nisko. Już Ci tłumaczę dlaczego. Przeciwnik bije za 400, masz 500 hp, nie chcesz marnować mikstury na leczenie się, okej. Tylko że nie zwracając uwagi na hp przeciwnika w najlepszym wypadku wychodzisz na 0.
    a) Przeciwnik ma 1200 hp, Ty to 500, on bije za 400 i Ty też.
    Atakujesz zamiast się leczyć, jemu zostaje 800, on uderzy i wtedy się wyleczysz. Tylko oddałeś właśnie inicjatywę, bo on może Ci wrzucić zatrucie, może sobie wrzucić mobilitkę (dla Ciebie najgorsza opcja, ale rozumiem że mówisz o low lvlach). Dostaniesz zatrucie to się leczysz, tracisz 10% hp, tracisz turę na zdjęcie zatrucia albo nie, jeśli tracisz to straciłeś i turę i 10% hp, jeśli nie to bijesz i on się leczy, a oddanie inicjatywy kosztowało Cię 30-40% hp, które zabrało Ci zatrucie. Czyli turę zadawania obrażeń.
    b) Przeciwnik ma 600 hp, Ty to 500, on bije za 400 i Ty też.
    Atakujesz zamiast się leczyć, jemu zostaje 200 i się leczy, w następnej atakujesz zamiast się leczyć (to Twój model skryptu) i patrz punkt a. Z racji, że turę zyskałeś, a potem straciłeś, jesteś na 0.
    Konkluzja jest taka, że niezależnie czy proponowane przez Ciebie polecenie się pojawi czy nie, Twój przykład to zawsze zła droga, zbyt ryzykowna, za mało efektywna.

    Odchodząc od przykładu, ja do tej propozycji nic nie mam, może wejść, napisałem tylko że jest mało przydatna, ale pewnie ułatwiłoby to niektóre skrypty, które już teraz da się zrobić, po prostu byłyby łatwiejsze. I okej, niech będą, dla lwiej części graczy i tak są za trudne.

  3. #18
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Odchodząc od przykładu, ja do tej propozycji nic nie mam, może wejść, napisałem tylko że jest mało przydatna, ale pewnie ułatwiłoby to niektóre skrypty, które już teraz da się zrobić, po prostu byłyby łatwiejsze. I okej, niech będą, dla lwiej części graczy i tak są za trudne.
    Dokładnie, nikt nie mówi, że propozycja jest zła, ba, sam napisałem, że byłbym za. (https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post311451)
    Jednakże twoje argumenty nie udowadniają "niezwykłej potrzebności" tej funkcji. Może być, przyda się, ale nie jest jakoś niezbędna.

  4. #19
    Burmester
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    2. No i nie będziesz w stanie, masz ograniczoną ilość poleceń i będziesz miał ograniczoną ilość poleceń. Z tym musisz żyć i to też nie ma związku z tematem, to tylko tip
    Dlatego właśnie staram się usprawnić skrypt, żeby tą ograniczoną ilość poleceń jak najlepiej wykorzystać.

    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    a) Przeciwnik ma 1200 hp, Ty to 500, on bije za 400 i Ty też.
    Atakujesz zamiast się leczyć, jemu zostaje 800, on uderzy i wtedy się wyleczysz. Tylko oddałeś właśnie inicjatywę, bo on może Ci wrzucić zatrucie, może sobie wrzucić mobilitkę (dla Ciebie najgorsza opcja, ale rozumiem że mówisz o low lvlach). Dostaniesz zatrucie to się leczysz, tracisz 10% hp, tracisz turę na zdjęcie zatrucia albo nie, jeśli tracisz to straciłeś i turę i 10% hp, jeśli nie to bijesz i on się leczy, a oddanie inicjatywy kosztowało Cię 30-40% hp, które zabrało Ci zatrucie. Czyli turę zadawania obrażeń.
    Tylko że widzisz, różnica jest taka, że przeciwnik "może" nadać mi ten przytaczany status zatrucia. Zależny notabene od kilku czynników, które mogą go minimalizować. A w tej hipotetycznej sytuacji za każdym razem leczysz się od wyższego progu tracąc dajmy na to 1/3 leczenia, to sumując "duże leczenie", największe mikstury hp, większe odnowienie, wychodzi spora wielokrotność tych 10% z zatrucia (zakładając oczywiście że sporej większości przypadków zdjęcie zatrucia jak najszybciej ma najwięcej sensu - ad vocem tych "30-40% hp")
    W przypadku wyrównanej walki (do jednego, dwóch hitów) ma to spore znaczenie.

    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    b) Przeciwnik ma 600 hp, Ty to 500, on bije za 400 i Ty też.
    Atakujesz zamiast się leczyć, jemu zostaje 200 i się leczy, w następnej atakujesz zamiast się leczyć (to Twój model skryptu) i patrz punkt a. Z racji, że turę zyskałeś, a potem straciłeś, jesteś na 0.
    To się zgadza, tylko że jest to najbardziej pesymistyczny scenariusz.
    To teraz mój przykład: Masz maksymalne hp równe 1500, tak jak przeciwnik. Z racji dużej rozbieżności obrażeń (czy to hiterzy, czy rozbieżność w działaniu broni na danym poziomie) leczysz się przy 800. Trafiasz na przeciwnika, który bije Cię za 350. W przypadku wyleczenia się przy wartości 800 miksturą odnawiającą 1300hp tracisz blisko połowę wartości leczącej.

    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Konkluzja jest taka, że niezależnie czy proponowane przez Ciebie polecenie się pojawi czy nie, Twój przykład to zawsze zła droga, zbyt ryzykowna, za mało efektywna.
    Oczywiście że im mniejsza rozbieżność w otrzymywanych obrażeniach, tym zastosowanie tego, konkretnego skryptu będzie mniejsze, ale twierdzenie że jest to "zawsze zła droga" jest co najmniej na wyrost (żeby nie powiedzieć że wiele wspólnego z prawdą nie ma)
    Tak jak zaznaczałem, przykład wymyślony naprędce, mający raczej wizualizować gdzie taka opcja mogłaby znaleźć zastosowanie. Żeby móc w pełni bronić takiego przykładu wypadałoby rozpisać ilość miejsca które oszczędzi się przy użyciu zmiany, która by weszła i przeanalizować wszystkie możliwe scenariusze tego konkretnego skryptu - a to nie jest celem tego postu. Efektywność jest mniejsza, lub większa - zależnie od sytuacji.

    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Odchodząc od przykładu, ja do tej propozycji nic nie mam, może wejść, napisałem tylko że jest mało przydatna, ale pewnie ułatwiłoby to niektóre skrypty, które już teraz da się zrobić, po prostu byłyby łatwiejsze.
    Bardziej powiedziałbym że byłyby skuteczniejsze w większej ilości sytuacji, ale z resztą się zgadzam. Nikt nie twierdzi że jest to coś, bez czego gra się nie obejdzie.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Dokładnie, nikt nie mówi, że propozycja jest zła, ba, sam napisałem, że byłbym za. (https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post311451)
    Jednakże twoje argumenty nie udowadniają "niezwykłej potrzebności" tej funkcji. Może być, przyda się, ale nie jest jakoś niezbędna.
    Bo nie miały. Nikt nigdzie o "niezwykłej potrzebności" nie mówił. Nawet bez tej opcji przykład mojego skryptu byłby możliwy do zrealizowania. Dłuższy, mniej skuteczny, ale do zrealizowania (prawdopodobnie kosztem innej opcji).
    Oczywiście że gra poradzi sobie bez takiego usprawnienia.
    Poradzi też sobie bez modyfikacji uzbrojenia na 20lvl i wielu innych "drobnych" zmian. Topór jest słabszy w stosunku do Buławy? To wszyscy atrybutują się pod buławę a Ty bierzesz topór - problem rozwiązany. Tylko że jak już pisałem - tu chodzi o to żeby grę rozwijać, a nie ją ograniczać.
    Ostatnio edytowane przez Burmester ; 07-01-2020 o 01:56 Powód: Powielenie tekstu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •