Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za dodaniem paska "scroll" do zakładki "sprzedawane przedmioty na targu?

Głosujących
20. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    12 60.00%
  • Nie

    8 40.00%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: Dodatnie paska scroll w zakładce "moje aukcje" na targu

  1. #1
    Burmester
    Konto usunięte

    Dodatnie paska scroll w zakładce "moje aukcje" na targu

    Na targu w zakładce "moje aukcje" -> "sprzedawane przedmioty" mile widziana byłaby opcja scrollowania, lub chociaż zwiększenia ilości wyświetlanych przedmiotów.
    Przy 10 miejscach w depozycie, te 5 pozycji może i jest wystarczające, ale przy ponad 100 aukcjach znalezienie tam czegoś jest już czasochłonne.
    Skoro sama gra daje możliwość tak dużego rozszerzania depozytu, to 5 elementów na stronie to zdecydowanie za mało. Nie jest to nic skomplikowanego, a w sporej mierze ułatwiłoby przeglądanie własnych ofert.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Burmester Zobacz post
    Na targu w zakładce "moje aukcje" -> "sprzedawane przedmioty" mile widziana byłaby opcja scrollowania, lub chociaż zwiększenia ilości wyświetlanych przedmiotów.
    Przy 10 miejscach w depozycie, te 5 pozycji może i jest wystarczające, ale przy ponad 100 aukcjach znalezienie tam czegoś jest już czasochłonne.
    Skoro sama gra daje możliwość tak dużego rozszerzania depozytu, to 5 elementów na stronie to zdecydowanie za mało. Nie jest to nic skomplikowanego, a w sporej mierze ułatwiłoby przeglądanie własnych ofert.
    Protip: Nie wystawiaj tylu rzeczy.

    Nie ma tam miejsca na poszerzenie okna, a scrollowanie odpada, ponieważ nie każdy ma ochotę, by wejście w zakładkę, w której można dodać aukcję, zużywało mu pół pakietu na komórce. Nie wspominając, ile ta zakładka by się wtedy ładowała.

  3. #3
    Burmester
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Protip: Nie wystawiaj tylu rzeczy.

    Nie ma tam miejsca na poszerzenie okna, a scrollowanie odpada, ponieważ nie każdy ma ochotę, by wejście w zakładkę, w której można dodać aukcję, zużywało mu pół pakietu na komórce. Nie wspominając, ile ta zakładka by się wtedy ładowała.
    - Nie widzę powodu dla którego miałbym "nie wystawiać tylu rzeczy". Odnoszę wrażenie że właśnie do tego ten targ służy.
    - Zastanawia mnie jaki procent ludzi regularnie wchodzi z telefonu akurat na zakładkę sprzedaży przedmiotów. Swoją drogą nie raz widziałem opinie, że sensowniej jest już dorwać się do pierwszego lepszego stanowiska komputerowego, niż tracić nerwy na grę w mfo na telefonie.
    Natomiast co do samego scrolla - gdyby zakładka wyświetlała tylko wystawiane przedmioty to u przeciętnego gracza byłoby to 10szt a rozwiązaniem ewentualnego problemu byłby wymieniony wyżej "Protip: Nie wystawiaj tylu rzeczy."

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Protip: Nie wystawiaj tylu rzeczy.
    A nie po to jest targ, aby sprzedawać i kupować przedmioty, oraz odprowadzać złoto z gry?

  5. #5
    Moderator Avatar PowerISO
    Dołączył
    03-05-2012
    Postów
    548
    Albo dodać osobne zakładki do kupna / sprzedaży.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Burmester Zobacz post
    - Nie widzę powodu dla którego miałbym "nie wystawiać tylu rzeczy". Odnoszę wrażenie że właśnie do tego ten targ służy.
    - Zastanawia mnie jaki procent ludzi regularnie wchodzi z telefonu akurat na zakładkę sprzedaży przedmiotów. Swoją drogą nie raz widziałem opinie, że sensowniej jest już dorwać się do pierwszego lepszego stanowiska komputerowego, niż tracić nerwy na grę w mfo na telefonie.
    Natomiast co do samego scrolla - gdyby zakładka wyświetlała tylko wystawiane przedmioty to u przeciętnego gracza byłoby to 10szt a rozwiązaniem ewentualnego problemu byłby wymieniony wyżej "Protip: Nie wystawiaj tylu rzeczy."
    osobne zakładki na wystawiane/kupowane itemki mogłyby przejść. Wcześniej odnosiłem się do:
    ale przy ponad 100 aukcjach znalezienie tam czegoś jest już czasochłonne.
    Nikt nie zakłada, że ktokolwiek będzie wystawiał 100 aukcji.

  7. #7
    Burmester
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    osobne zakładki na wystawiane/kupowane itemki mogłyby przejść. Wcześniej odnosiłem się do:

    Nikt nie zakłada, że ktokolwiek będzie wystawiał 100 aukcji.
    Skoro jest możliwość powiększenia depozytu do wartości paru-set miejsc, to co ma oznaczać że "nikt nie zakłada, że ktokolwiek będzie wystawiał 100 aukcji." Idąc tą drogą rozumowania: czy ktoś zakłada, że osoba mająca 10k limitu energii będzie biła moby przez parę godzin, skoro początkowy limit energii to 200?

    _______________________________

    imo: Osobne zakładki kupna/sprzedaży to nawet lepszy pomysł, niż tamten scroll.

  8. #8
    Burmester
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Yatagarasu Zobacz post
    Przecież jest tam scroll.
    Jesteś pewien?

    Nazwa:  screen.png
Wyświetleń: 421
Rozmiar:  137.6 KB

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2016
    Postów
    298
    Cytat Napisał PowerISO Zobacz post
    Albo dodać osobne zakładki do kupna / sprzedaży.
    Jestem za pomysłem PowerISO, jeśli nawet wszedł by ten pomysł scroll wtedy będzie zbędny(choć może być), ponieważ będzie widoczne ~12 przedmiotów/strona.

    Cytat Napisał Yatagarasu Zobacz post
    p.s a po za tym to nawet dla twórców może być za trudne więc bez sensu tak dodawać
    Stworzenie scrolla dla adminów powinno być łatwe, również nie powinno być czasochłonne.

    Klikanie jeśli ma się tyle przedmiotów wystawionych, ile twórca napisał jest nudne. Proponuję również dodanie "Strona: 26 [na tej 26 można wpisać wybrany numer]",
    ogółem propozycja jest trochę zbędna dla graczy co wystawiają po <5 itemków dziennie/tygodniowo, ale dla graczy co wystawiają duże ilości itemków się przyda, lepszy byłby scroll niż klikanie w guzik + jeśli weszły również oddzielne karty dla kupowanych/sprzedawanych przedmiotów będzie bardziej przejrzyście. Jestem na tak.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Kupowane można by połączyć z obserwowanymi, i tak te, które kupujemy mają gwiazdkę, więc wyświetlały by się po prostu na samej górze.

  11. #11
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Używanie targu można by trochę uprościć. Pomysłów mam parę, a widzę je tak:

    1. Dodanie nowej zakładki "Archiwum" - rozdzielenie zakończonych aukcji od tych co jeszcze trwają (aktualnych)
    Podgląd listy zakładek

    Znajdowałyby się wszystkie zakończone aukcje, czyli tak jak jest teraz w zakładce "moje aukcje" tylko z wyłączeniem tych aktualnych.

    Uznajmy, że w screenach poniżej jest pokazana zakładka "Archiwum" a nie "Moje aukcje"
    Dodatkowo, po usunięciu przycisku "Nowa Aukcja" oraz zmniejszeniu przerw w px między wersami (opcjonalnie) można by:
    a) Wcisnąć po 1 aukcji w sprzedanych/kupionych przedmiotach (czyli po 6)
    Podgląd zakładki "Archiwum"

    b) zostawić ilość aukcji jak było wcześniej (po 5), delikatnie zwiększyć miejsce na każdą aukcje i dodać gdzieś informację, czy to była licytacja czy KT
    c) zostawić jak było bo w sumie jest też git

    2. W zakładce "Moje aukcje" zostawić tylko listę aktualnie wystawionych przez nas przedmiotów.
    Opcjonalnie można jeszcze usunąć gwiazdkę obserwowanych, bo w sumie nie jest potrzebna (chyba, że ktoś dodaje swoje aukcje do obserwowanych, ale po tych zmianach i tak je ma w jednym miejscu, więc wydaje się to zbędne)
    Wtedy można by było znaleźć miejsce na dodanie informacji, czy wystawiona przez nas aukcja jest licytacją czy KT.
    Podgląd zakładki "Moje Aukcje"


    3. Nazwę zakładki "Obserwowane" zmienić na "Kupowane"
    Zostałyby tam tylko aukcje, które akurat licytujemy (bo aukcje, które od razu się kończą przez KT od razu by szły do Archiwum) oraz te, które chcemy obserwować zaznaczając je gwiazdką.

    4. Proponuję usunąć koszt wystawienia aukcji w wysokości 1G
    Koszt w postaci energii rozumiem, ale tego już nie. Wie ktoś dlaczego to istnieje? (albo czy to jest pozostałość po jakiejś zmianie?)
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 18-02-2020 o 01:32

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Ad. 4:
    Koszt 1 G jest pozostałością, kiedyś za rozpoczęcie aukcji było chyba 5% ceny startowej. By ożywić targ wycofano się z tej prowizji na stałą zawsze = 1 G. Proponowałem to kiedyś bo to jest niepotrzebne. Wydaje się że 1 pkt energii jest wystarczający do wystawienia aukcji, cały cyrk o 1 G żeby go wyciągać z depozytu jest przerostem formy nad treścią.

  13. #13
    Użytkownik Avatar Val Gaav
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    236
    Chciałbym żeby do opcji Sortuj wg dodano opcje "przedmiot który nie posiadam" , ułatwi to wyszukiwanie przedmiotów i zaoszczędzi niepotrzebne przewijanie stron

  14. #14
    Burmester
    Konto usunięte
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    Używanie targu można by trochę uprościć. Pomysłów mam parę, a widzę je tak:
    Osobiście nie mam większych uwag. Na dzień dzisiejszy zakładka "Moje aukcje" -> "Kupowane przedmioty" nie ma racji bytu, bo w zakładce "Obserwowane" te same aukcje są bardziej przejrzyste i jest ich więcej na jednej stronie.

    Zastanowiłbym się jedynie nad tym całkowitym usunięciem gwiazdki. Być może (w co w sumie wątpię) są ludzie, którzy obserwują aukcje nie licytując ich.

  15. #15
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Być może (w co w sumie wątpię) są ludzie, którzy obserwują aukcje nie licytując ich.
    W erze kiedy każdy ma po 20 multikont bardzo przydatne narzędzie.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •