Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 33

Temat: Kupon na unikat: Nordia

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648

    Kupon na unikat: Nordia

    W zależności od tego kiedy będzie... Nordia, Mistrz Gry mógłby wystawiać właśnie takie kupony na targu.
    Teraz mógłby np. w każdą niedzielę na tydzień, a na miesiąc przed wydaniem Nordii (zapewne można przewidzieć taką datę z dużą pewnością) codziennie. Licytować mogłyby wyłącznie gracze z minimum 55 Lv. Może też być inna propozycja tego rodzaju.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    W zależności od tego kiedy będzie... Nordia, Mistrz Gry mógłby wystawiać właśnie takie kupony na targu.
    Teraz mógłby np. w każdą niedzielę na tydzień, a na miesiąc przed wydaniem Nordii (zapewne można przewidzieć taką datę z dużą pewnością) codziennie. Licytować mogłyby wyłącznie gracze z minimum 55 Lv. Może też być inna propozycja tego rodzaju.
    Tylko kobiety?

    A tak na poważnie, to mam mieszane uczucia co do tego. Z jednej strony to jest odpływ golda z gry, z drugiej... kolejne fragmenty eq na 80 lvl, gdy jeszcze nie można takiego wbić. Jeśli miałoby już istnieć takie coś, to za dużą, duuuużą cenę, min. 10kk, choć bardziej bym widział 20kk, tak, żeby gracze nie sprzedawali potem tego eq z zyskiem.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Oczywiście że propozycja jest dla wszystkich, niezależnie od od płci, drobna pomyłka...

    Co do propozycji, to konkretne szczegóły zapewne są do zaproponowania przez administrację. Wg mnie Nordia raczej nie będzie wcześniej niż 1 kwietnia 2020, a więc tych kuponów nie byłoby zbyt dużo. Można ustalić by było ich w grze określona liczba sztuk i tego się trzymać. Ciekawe ile jest obecne takich kuponów w grze, z ev. halloween i różnych innych.

    Moja propozycja jest taka: od stycznia 2020 w każdą niedzielę wystawiany jest kupon przez Mistrza Gry. Realizacja banalnie prosta wydaje się.

  4. #4
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Oczywiście że propozycja jest dla wszystkich, niezależnie od od płci, drobna pomyłka...

    Co do propozycji, to konkretne szczegóły zapewne są do zaproponowania przez administrację. Wg mnie Nordia raczej nie będzie wcześniej niż 1 kwietnia 2020, a więc tych kuponów nie byłoby zbyt dużo. Można ustalić by było ich w grze określona liczba sztuk i tego się trzymać. Ciekawe ile jest obecne takich kuponów w grze, z ev. halloween i różnych innych.

    Moja propozycja jest taka: od stycznia 2020 w każdą niedzielę wystawiany jest kupon przez Mistrza Gry. Realizacja banalnie prosta wydaje się.
    Realizacja owszem, ale należy myśleć o konsekwencjach, o czym już wspomniałem w poprzednim poście. Also, będzie nie wcześniej niż w kwietniu, czyli może być za 100 lat, więc będzie mało kuponów?

  5. #5
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Oczywiście że propozycja jest dla wszystkich, niezależnie od od płci, drobna pomyłka...

    Co do propozycji, to konkretne szczegóły zapewne są do zaproponowania przez administrację. Wg mnie Nordia raczej nie będzie wcześniej niż 1 kwietnia 2020, a więc tych kuponów nie byłoby zbyt dużo. Można ustalić by było ich w grze określona liczba sztuk i tego się trzymać. Ciekawe ile jest obecne takich kuponów w grze, z ev. halloween i różnych innych.

    Moja propozycja jest taka: od stycznia 2020 w każdą niedzielę wystawiany jest kupon przez Mistrza Gry. Realizacja banalnie prosta wydaje się.
    Aktualnie można było zdobyć 4 kupony na tym evencie + 4 za halloween oraz 1 za arene devos oraz 1 za turniej Dorka.

    Razem 10 co jest dużą liczbą, nawet jeżeli nie każdy zdobył/zdobędzie

    Porównujac do kuponu na unikat w Devos, był do zdobycia tylko jeden, podczas eventu halloweenow'ego w 2014.

    Według mnie propozycja do przemyślenia.
    Ostatnio edytowane przez Spotlight ; 06-12-2019 o 18:36

  6. #6
    No kupon i tak nie jest na uzbrojenie na max lvl więc mogłoby być w sumie.

  7. #7
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,524
    Jestem za pod warunkiem, że z tych kuponów nie będzie możliwości wydropienia eq z większym plusem niż 3.
    I jestem zdecydowanie przeciwko temu, żeby miesiąc przed aktualizacją dawać codziennie taką licytację. To zdecydowanie za często.

    Stwórz ankietę.
    Ostatnio edytowane przez YourShadow ; 06-12-2019 o 18:55

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Ankietę stworzę, tylko jakie pytania i jakie odpowiedzi będą najwłaściwsze?
    Czy jesteś za wprowadzeniem sprzedaży Kuponu na unikat z Nordii na targu przez Mistrza Gry?
    -Tak, co 5 dni
    -Tak, co 7 dni
    -Tak, co 10 dni
    -Tak, co 14 dni
    -Nie



    Co do terminu wydania Nordii to nawet jasnowidz K.Jackowski nie będzie tego w stanie przewidzieć.

  9. #9
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Ankietę stworzę, tylko jakie pytania i jakie odpowiedzi będą najwłaściwsze?
    Czy jesteś za wprowadzeniem sprzedaży Kuponu na unikat z Nordii na targu przez Mistrza Gry?
    -Tak, co 5 dni
    -Tak, co 7 dni
    -Tak, co 10 dni
    -Tak, co 14 dni
    -Nie



    Co do terminu wydania Nordii to nawet jasnowidz K.Jackowski nie będzie tego w stanie przewidzieć.
    Tak/Nie?

  10. #10
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Hide Zobacz post
    Tak/Nie?
    Dokładnie, po co więcej?

    Choć osobiście uważam, że to taka propozycja, gdzie zdanie graczy nie ma znaczenia, więc po co właściwie ankieta?

  11. #11
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,524
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post

    Choć osobiście uważam, że to taka propozycja, gdzie zdanie graczy nie ma znaczenia, więc po co właściwie ankieta?
    Żeby nie było nabijania postów typu "jestem za". Wiadomo, że nadal może się pojawiać, ale jest pretekst do usunięcia posta.

  12. #12
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Dokładnie, po co więcej?

    Choć osobiście uważam, że to taka propozycja, gdzie zdanie graczy nie ma znaczenia, więc po co właściwie ankieta?
    W gruncie rzeczy to akurat spoko propozycja do rozważenia przez graczy, bo administacji to lotto. Ale warto się zastanowić lepiej niż hur dur dawać unikaty z nordi.

    Mapy pewnie ma na myśli coś co funkcjonuje z powodzeniem w innych grach (chyba nawet w mfo2 widziałem), okresowo pojawiające się licytacje trudnych bądź niemożliwych w inny sposób do zdobycia przedmiotów, gracze się przebijają z cenami za te przedmioty i w ten sposób złoto odpływa z gry. Generalnie najbardziej mi się tu nie podoba to, że kupowalibyśmy kota w worku, sama idea spoko, rozwiązanie sprawdza się w podobnych produkcjach więc tu też bez zastrzeżeń, ale to że kupujemy kupon na eq, a nie samo eq stinks, mocno. Jakby to funkcjonowało po wyjściu nordii w postaci właśnie aukcji z unikatami, spoko, ale w tej formie to może mocno zaorać rynek i typowy random może po wbiciu 80 lvla być w stanie kupić sobie max 1 przedmiot, bo na więcej nie będzie go stać. Takie kupony warte na oko z 3-4kk podbiły by cenę eq po wyjściu upka naprawdę wysoko. I nie sądzę żeby tylko na randomach się to odbiło, także się zastanówcie.

  13. #13
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,524
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Mapy pewnie ma na myśli coś co funkcjonuje z powodzeniem w innych grach (chyba nawet w mfo2 widziałem), okresowo pojawiające się licytacje trudnych bądź niemożliwych w inny sposób do zdobycia przedmiotów, gracze się przebijają z cenami za te przedmioty i w ten sposób złoto odpływa z gry. Generalnie najbardziej mi się tu nie podoba to, że kupowalibyśmy kota w worku, sama idea spoko, rozwiązanie sprawdza się w podobnych produkcjach więc tu też bez zastrzeżeń, ale to że kupujemy kupon na eq, a nie samo eq stinks, mocno. Jakby to funkcjonowało po wyjściu nordii w postaci właśnie aukcji z unikatami, spoko, ale w tej formie to może mocno zaorać rynek i typowy random może po wbiciu 80 lvla być w stanie kupić sobie max 1 przedmiot, bo na więcej nie będzie go stać. Takie kupony warte na oko z 3-4kk podbiły by cenę eq po wyjściu upka naprawdę wysoko. I nie sądzę żeby tylko na randomach się to odbiło, także się zastanówcie.
    Tutaj pojawia się problem ceny startowej licytacji. 10kk to zdecydowanie za dużo. 1kk-3kk może byłoby odpowiednie? Jeśli ktoś kupi kupon za 10kk to jego problem i jego ryzyko.
    Problem z wystawianiem przez Mistrza Gry konkretnych przedmiotów na licytację jest to, że może zmniejszyć się handel między graczami.

  14. #14
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,524
    Cytat Napisał emiel regis Zobacz post
    A może niech kuponiki będą handlowe?
    Wtedy będą masowo tworzone multikonta jeśli pojawią się jakieś nagrody w postaci kuponów. Głupi pomysł.

  15. #15
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał YourShadow Zobacz post
    Tutaj pojawia się problem ceny startowej licytacji. 10kk to zdecydowanie za dużo. 1kk-3kk może byłoby odpowiednie? Jeśli ktoś kupi kupon za 10kk to jego problem i jego ryzyko.
    Problem z wystawianiem przez Mistrza Gry konkretnych przedmiotów na licytację jest to, że może zmniejszyć się handel między graczami.
    Ale właśnie problem w tym, że przy cenie 1-3kk, gracze będą kupować kupony i sprzedawać eq z nich po 5kk. No a skoro inni po tyle sprzedają, no to cena będzie na start wysoka, przez co kolejni ludzie po podobnej cenie wystawią. Jeśli kupony będą do kupienia za cenę niedostępną dla normalnego śmiertelnika, to wiadomo, że nikt potem tego eq z zyskiem nie sprzeda (bo po prostu nie będzie kupujących eq +0 za 10-15kk, bo nie będzie na to nikogo stać, więc cena będzie niższa), takie kupony byłyby więc czysto w celu zdobycia eq dla najbogatszych, jednocześnie nie naruszając rynku. No bo nie oszukujmy się, zaraz po upku ceny i tak osiągną poziom 3kk za szt eq, raczej nikogo to nie zdziwi.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Takie kupony warte na oko z 3-4kk podbiły by cenę eq po wyjściu upka naprawdę wysoko. I nie sądzę żeby tylko na randomach się to odbiło, także się zastanówcie.
    Dlatego należy zapobiec zyskowności kuponów. Kupony muszą być w na tyle nieopłacalnej cenie, że nawet jak potem wystawisz eq za tyle, to i tak nikt nie kupi, więc nie nabierze ono takiej wartości jak kupon.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •