Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Kod Bezpieczeństwa

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    21-12-2017
    Postów
    3

    Kod Bezpieczeństwa

    Witam!
    Mam propozycje dodania ponownego odczytania kodu bezpieczeństwa po terminie lecz będzie to kosztowało 50mf i możliwe by to było z adresu ip na jakim sie rejestrwaliśmy. Mam nadzieje że moja propozycja coś zmieni ;D

  2. #2
    Mam nadzieję że Twoja propozycja nic nie zmieni i Tomi będzie dalej traktował te przypadki personalnie, bo nikt normalny nie zostanie w grze, w której na start musi bulić za to, że zapomniał czegoś tam z rejestracji

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    21-12-2017
    Postów
    3
    A ty znasz swój kod tak wogóle?

  4. #4
    Użytkownik Avatar hurzysta
    Dołączył
    06-07-2019
    Postów
    332
    Cytat Napisał szymoneq Zobacz post
    A ty znasz swój kod tak wogóle?
    takich pytań się nie zadaje bo banicją grozi

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,649
    Generalnie nie powinno być możliwości ponownego odczytania kodu bezpieczeństwa, zostałaby zniszczona jego idea i bezpieczeństwo kont mogłoby być narażone na niepotrzebne ryzyko.
    Przykład: dwóch znajomych gra w mfo3, jeden z nich na chwilę wychodzi, drugi kupuje usługę pokazania kodu bezpieczeństwa, odczytuje i zapisuje kod, wykonuje z tego użytek w wolnym czasie...

    Takie coś musiałoby kosztować 100 MF, kod bezpieczeństwa po wykupieniu nie pokazywałby się natychmiast, lecz dopiero po 3 dniach i na 3 dni, potwierdzając to wcześniej kliknięciem w link e-maila i wpisując hasło bezpośrednio przed odczytaniem kodu tzn. nawet będąc zalogowanym, by móc odczytać pewne informacje należy ponownie wpisać hasło (obecnie nie jest tak). Co z adresem IP? Nie będzie łatwo mieć ten sam co w dniu rejestracji, praktycznie niemożliwe w niektórych sytuacjach. Być może jeszcze zatwierdzenie przez admina powinno być - sprawdzając czy logi nie wskazując na kradzież. Złodziej mając dostęp do konta wyda MFy by zdobyć kod bezpieczeństwa, by później pozostałości przetransferować. Oddanie komuś kodu bezpieczeństwa praktycznie oznacza oficjalne pożegnanie się z kontem.
    Generalnie Admin musi ocenić ryzyko takiej funkcji, najlepiej patrząc z punktu widzenia najbogatszych graczy.

  6. #6
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Generalnie nie powinno być możliwości ponownego odczytania kodu bezpieczeństwa, zostałaby zniszczona jego idea i bezpieczeństwo kont mogłoby być narażone na niepotrzebne ryzyko.
    I tyle. Po co chcesz tworzyć zbędne rozwiązanie systemowe, które w najlepszym wypadku będzie tylko niepotrzebne, w bardziej prawdopodobnym będzie prowadziło do nadużyć? Niech admin ocenia ryzyko konkretnej sytuacji, tym bardziej że takie sytuacje to wyjątki a społeczność mfo jest relatywnie mała i nie zapowiada się, żeby miała się znacząco powiększyć.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •