Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Karta specjalna – Ryby

  1. #1
    Użytkownik Avatar Denatris
    Dołączył
    21-11-2014
    Postów
    34

    Karta specjalna – Ryby

    Póki co w grze są tylko trzy karty specjalne przypadające nam za świetliki. Łapanie ich jest swego rodzaju minigrą, ale nie jedyną w MFO3. Drugą, póki co, jest łowienie ryb. Dlaczego by więc nie wprowadzić kart za ich łowienie, jak to ma miejsce w przypadku świetlików? Wydaje mi się to dobrym pomysłem, który mimo wszystko ma pewne wady.

    Najważniejszą jest chyba to, że rodzajów ryb (5/6) jest więcej niż rodzajów świetlików (3). Złowienie tysiąca sztuk każdej z nich może być nużące. Już złapanie tysiąca czerwonych świetlików jest nużące. Tutaj moim rozwiązaniem byłoby obniżenie wymaganej ilości ryb do zdobycia karty lub/oraz możliwość otrzymania kart tylko za wybrane ryby, a więc: karp, szczupak, złota rybka. Kartę tej ostatniej powinniśmy dostać w chwili złowienia jej.

    Co myślicie?

  2. #2
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    Całkiem niedawno był ten temat tu poruszany i zostało to zaakceptowane. Dodam tylko, ze porównywanie świetlików do ryb jest nielogiczne, ponieważ złapać świetlika jest o wiele trudniej, niż złowić rybę, dlatego karta ryby na pewno nie bedzie wymagać tylko tysiąca ryb, a znacznie więcej. Wyjątkiem oczywiście bedzie złota rybka.

  3. #3
    Cytat Napisał proof Zobacz post
    Całkiem niedawno był ten temat tu poruszany i zostało to zaakceptowane. Dodam tylko, ze porównywanie świetlików do ryb jest nielogiczne, ponieważ złapać świetlika jest o wiele trudniej, niż złowić rybę, dlatego karta ryby na pewno nie bedzie wymagać tylko tysiąca ryb, a znacznie więcej. Wyjątkiem oczywiście bedzie złota rybka.
    ustawienie pułapki i zostawienie postaci afk w jaskini jest trudniejsze niż położenie ciężkiego przedmiotu na enterze i zostawienie postaci afk na jeziorze? złapanie ryby jest trudniejsze bo wymaga 2 energii i nie zawsze się łapie, śmietnik wymaga 1 energii i łapie się zawsze

  4. #4
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    ustawienie pułapki i zostawienie postaci afk w jaskini jest trudniejsze niż położenie ciężkiego przedmiotu na enterze i zostawienie postaci afk na jeziorze? złapanie ryby jest trudniejsze bo wymaga 2 energii i nie zawsze się łapie, śmietnik wymaga 1 energii i łapie się zawsze
    Świetliki to 6 dni bycia afk
    rybki to wbicie na 30 minut przez 3 dni

  5. #5
    Użytkownik Avatar Denatris
    Dołączył
    21-11-2014
    Postów
    34
    Należę do tych graczy, którzy łapią świetliki ręcznie. Ogólnie, ustalając ramy dla takich wyzwań nie brałabym bycia "afk" za ich główny wyznacznik. Gracze, którzy stosują takie metody, to raczej "twarda liga", ale jest też sporo osób, którym nawet na myśl nie przyjdzie zostawić grę włączoną na cały dzień, żeby świetliki same wpadały do pułapek.

    Jeśli o mnie chodzi, ryby są trudniejsze do złowienia. Potrzebna jest odpowiednia pora dnia, kupno przynęty, poświęcenie dwóch punktów energii na próbę... i najważniejsze – nie zawsze trafia się upragniona przez nas rybka. Gdyby do karty karpia wymagane byłoby tysiąc sztuk, wówczas gracz złowiłby przy okazji jakieś dziesięć tysięcy płoci? Jeśli nie lepiej. W przypadku świetlików procentowa szansa, jaką dają mgły i koncentraty, sprawdza się bardzo dobrze.

    Rozwiązaniem byłoby tutaj przyznanie jednej karty, choćby o nazwie "Ryby", "Ryby z jeziora Eliar", coś w tym stylu. Wówczas moglibyśmy ją dostać za jakieś pięć tysięcy złowień, niezależnie od rodzaju ryb, jakie łapiemy.

  6. #6
    CIEMNOSC
    Konto usunięte
    ja bym zrobił tak:
    karta płoć za 2 500 wyłowionych płoci
    karta okoń za 1 500 wyłowionych okoni
    karta karaś za 1 050 wyłowionych karasi
    karta szczupak za 1 000 wyłowionych szczupaków
    karta karp za 1 000 wyłowionych karpi
    dla mnie dobre rozwiązanie

  7. #7

  8. #8
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    Propozycja została zaakceptowana już w poprzednim wątku. Odświeżanie tematu milion razy nic ci nie da. "Jak będzie to będzie"

  9. #9
    Użytkownik Avatar king of fire
    Dołączył
    02-01-2019
    Postów
    82
    dobre
    na tak XD 10000 rybek nie zaszkodzi zebrać XD (rip 20000 eny XD)

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •