Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Punkty mf

Użytkownik

Punkty mf

Chciałbym żeby została wprowadzona zmiana dotyczącą sprzedawania punktów mf. Chodzi o to że teraz za każdy sprzedany punkt mf dostaje się 61100 sztuk złota nie ważne za jaką cenę ktoś kupi. Według mnie 61k za sztuke to jest za mało więc dajmy na to ustawiłbym inną prowizję. Żeby punkty mf nie miały takiej samej prowizji jak inne przedmioty (tj. 10%) to dałbym 25-30%.

Użytkownik Avatar Miseris
    nie wejdzie.

Ceny mf sie zmieniaja i na rynka i na wymianie
    mf->zloto wiec wprowadzanie prowizji wieksza o kilka % niz jest dotychczas na rynku to bedzie bezsens, ceny juz od dawna sa niskie, bo za 1 mf zprzedazy nie otrzymywalo sie pelnej sumy za 1mf ktory zostal naliczony z licytacji, tylko dawano maksymalna kwote zlota jaka byla aktualna na rynku za 1mf (jesli oferta byla wyzsza od tej ceny, to oczywiste)
    Wiec, jaki sens?

Użytkownik Avatar Miseris
    Cytat Napisał PolskixRycerz Zobacz post
    Ceny mf sie zmieniaja i na rynka i na wymianie
    mf->zloto wiec wprowadzanie prowizji wieksza o kilka % niz jest dotychczas na rynku to bedzie bezsens, ceny juz od dawna sa niskie, bo za 1 mf zprzedazy nie otrzymywalo sie pelnej sumy za 1mf ktory zostal naliczony z licytacji, tylko dawano maksymalna kwote zlota jaka byla aktualna na rynku za 1mf (jesli oferta byla wyzsza od tej ceny, to oczywiste)
    Wiec, jaki sens?
    Jemu chodzi o zastąpienie podatku ograniczającego zarobek na punktach, zwiększonym podatkiem procentowym, na co admini nie pójdą.

Użytkownik
    Cytat Napisał JcobDibro Zobacz post
    Chciałbym żeby została wprowadzona zmiana dotyczącą sprzedawania punktów mf. Chodzi o to że teraz za każdy sprzedany punkt mf dostaje się 61100 sztuk złota nie ważne za jaką cenę ktoś kupi. Według mnie 61k za sztuke to jest za mało więc dajmy na to ustawiłbym inną prowizję. Żeby punkty mf nie miały takiej samej prowizji jak inne przedmioty (tj. 10%) to dałbym 25-30%.
    Jest to jakiś sensowny pomysł, bo jeśli ceny punktów MF na targu będą nadal szły do góry przy sztywnym ograniczniku maksymalnego otrzymywanego golda, to dla osób próbujących zarobić na ich sprzedaży sensowniej będzie kupić żetony za MF i sprzedać je w formie odnówek.
    Problem w tym, że sztywny próg skutecznie ogranicza ilość golda w grze, i zapobiega powstawaniu wypchanych banków graczy z dłuższym stażem. Dzięki temu dzisiaj za włócznię na 20 lvl nie musisz płacić 500k (co odbiłoby się na niskopoziomowych graczach)

Cytat Napisał Burmester Zobacz post
    Jest to jakiś sensowny pomysł, bo jeśli ceny punktów MF na targu będą nadal szły do góry przy sztywnym ograniczniku maksymalnego otrzymywanego golda, to dla osób próbujących zarobić na ich sprzedaży sensowniej będzie kupić żetony za MF i sprzedać je w formie odnówek.
    Problem w tym, że sztywny próg skutecznie ogranicza ilość golda w grze, i zapobiega powstawaniu wypchanych banków graczy z dłuższym stażem. Dzięki temu dzisiaj za włócznię na 20 lvl nie musisz płacić 500k (co odbiłoby się na niskopoziomowych graczach)
    Nie do końca się zgadzam. Nie widzę nic złego w kupowaniu odnówek za żetony i sprzedawaniu ich na targu, jeśli wartość golda spadnie na tyle, że będzie to opłacalniejsze, to czemu nie?

Wypchane banki już są i będą kolejne, dobrym odpływem golda zawsze jest upek (ogromne ceny nowego eq i zdolności, z tego prowizje, naprawy eq, nowe mikstury czy przedmioty, kucie eq), niestety to na tym upku, a nie na eq na 20 lvl "nowi" stracą najwięcej. A raczej nie stracą, ale bardziej nie zyskają tyle co wyjadacze. Ta przysłowiowa włócznia nie osiągnie wyższej ceny, bo jej podaż w stosunku do popytu jest ogromna. Wiele sprzedałem w sklepie, bo 15 sztuk na targu nie sprzedam przez 2 lata, a o 150k różnicy nie będę się zabijał. Większa ilość golda w grze "kosztuje" właśnie nowe rzeczy, jak w grze będzie 5 odpowiedników pajęczej zbroi z nordii, a na nią chętnych 100 graczy ze stanem konta 20kk+, wysoka cena nikogo z nich nie zaboli, zaboli tylko nowych, bo po prostu nie będą mieli do niej dostępu.

Tak sobie myślę, czy handel mf za złoto w ogóle powinien istnieć, bo to jedyny "bez kosztowy" i nie ograniczony niczym przypływ złota do gry, który na koniec dnia zawsze wychodzi gorzej. Sprzedawanie na targu jest w porządku, ale usługa śmierdzi.

//poleciałem z offtopem, tldr propozycja oczywiście na nie, a to wyżej to bardziej moje przemyślenia ogólne

Użytkownik
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Nie do końca się zgadzam. Nie widzę nic złego w kupowaniu odnówek za żetony i sprzedawaniu ich na targu, jeśli wartość golda spadnie na tyle, że będzie to opłacalniejsze, to czemu nie?
    Nie mówię że to coś złego. Chodziło mi bardziej o pokazanie kuriozum tego jak trzeba będzie kombinować, żeby ominąć zwiększający się "podatek" od sprzedaży punktów MF.

Wypchane banki już są i będą kolejne, dobrym odpływem golda zawsze jest upek
    Upek jest sposobem na przepływ golda pomiędzy graczami, a nie na odpływ z gry. Żeby był to odpływ, to gracze musieliby zarabiać (na expie, czy sprzedaży punktów MF w usłudze) mniej, niż wynosi podatek od sprzedaży itemów.

Tak sobie myślę, czy handel mf za złoto w ogóle powinien istnieć, bo to jedyny "bez kosztowy" i nie ograniczony niczym przypływ złota do gry, który na koniec dnia zawsze wychodzi gorzej. Sprzedawanie na targu jest w porządku, ale usługa śmierdzi.
    Pewnie istnieć nie powinien, ale z perspektywy tego, ile kasy znika na targu przy sprzedaży punktów, to ten wpływ z usługi jest raczej marginalny.

Co do samego pomysłu z tematu jestem na tak, ale przy takich propozycjach trzeba uwzględnić czy będzie to na rękę administracji. Takie pomysły nie będą na pewno.

Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Jemu chodzi o zastąpienie podatku ograniczającego zarobek na punktach, zwiększonym podatkiem procentowym, na co admini nie pójdą.
    Aaa, no ale w sumie i tak nie trzymałby się taki stan gdyby go wprowadzono, a nie wprowadzą.
    Po prostu gracze i tak już zostali ograniczeni w pewnych aspektach handlu i bankowości (tak to nazwę) swoich oszczędności złota i mf, więc tak naprawde przez wiele czynników nie bedzie to mialo prawa bytu.
    No chyba ze admin podniesie za to cene mf

VIP Avatar xani
    Jeśli chodzi o propozycję zmniejszenia prowizji za mfy na targu to na nie. Ta prowizja jest skutecznym odpływem golda z gry jak i zmniejszeniem P2W, na które wiele osób (dawne czasy) narzekało. Da się wciąż zdobyć nimi skuteczną przewagę bez sprzedaży golda, a ogranicza nagły przypływ golda (kupno mf i natychmiastowe ich sprzedanie)

Uprawnienia