Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Propozycja odnośnie zdolności

  1. #1
    Użytkownik Avatar forge of
    Dołączył
    28-06-2014
    Postów
    50

    Propozycja odnośnie zdolności

    Witam

    Na wstępie zaznaczam że nie mam bladego pojęcia czy podobna propozycja ujrzała kiedykolwiek światło dzienne na forum więc jeśli w jakiś sposób się powtarzam z góry przepraszam. Przechodząc do meritum, przeglądając dzisiaj mój zasób zdolności na różnych postaciach jeden zasadniczy problem pojawił się w mojej głowie - mam mnóstwo bezużytecznych zdolności których nie użyje, dlaczego? Ponieważ nie są na moją profesje lub z perspektywy czasu nie są na tyle użyteczne jak w bliżej nieokreślonej przeszłości mogło by się wydawać. Jest to rzecz jasna wynik zmian profesji które śmiem twierdzić każdy miał okazję przerobić więc zjawisko jest raczej powszechne i możliwe do zaobserwowania u niemalże każdego gracza. W związku z tym zarzucam na forum perspektywę możliwości ,,oduczenia się'' niepożądanej zdolności w celu jej chociażby sprzedaży, oddania znajomemu czy też najprościej przerzucić na postać gdzie okaże się bardziej pomocna. Żeby nie było za łatwo oczywiście będziemy musieli zapłacić skromną darowiznę wszechmocnemu Tomiemu aby z gry ubyło chociażby odrobinę złota. Dodatkowo koszt oduczenia się danej zdolności mógłby być uzależniony od tego jaki jest minimalny poziom aby ją w ogóle założyć. Niech za przykład posłuży zdolność mega leczenie - z pewnością mniej zapłacimy za ponowne odzyskanie w postaci zwoju ,,mega leczenia 1'' niż ,,mega leczenia 3''.

    Sama propozycja w swej prostocie i moim chaotycznym przedstawieniu jej ma prawdopodobnie sporo niedociągnięć, dlatego gorąco zapraszam do dyskusji.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Zawsze ktoś może zmienić profesję/build, więc zdolności zawsze mogą się przydać. Często walcząc z bossami używa się, jak ty to nazwałeś, niepożądanej zdolności, by ułatwić walkę (np. porażenie grając wojownikiem). A nauka zdolności jest nieodwracalna.

  3. #3
    Użytkownik Avatar forge of
    Dołączył
    28-06-2014
    Postów
    50
    Cytat Napisał Dark Zobacz post
    Zawsze ktoś może zmienić profesję/build, więc zdolności zawsze mogą się przydać. Często walcząc z bossami używa się, jak ty to nazwałeś, niepożądanej zdolności, by ułatwić walkę (np. porażenie grając wojownikiem). A nauka zdolności jest nieodwracalna.
    Oczywiście że istnieje możliwość zmiany profesji aby odblokować ponownie pulę zdolności które dotychczas były bezużyteczne ale co to daje skoro zdolności profesji sprzed zmiany będą w dużej mierze niezbyt przydatne - zataczamy w ten sposób błędne koło. Przykład porażenia bardzo trafny ale na większą skale jednak założę się że nie założysz większości zdolności do profesji przeciwnej do tej którą grasz.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2016
    Postów
    298
    Za, jeśli oduczenie się zdolności by kosztowało energię i dużo ilość golda.

  5. #5
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    W sumie jeśli tak bardzo niektórym przeszkadzają niepotrzebne zdolności to byłbym za dodaniem opcji usunięcia zdolności jednak bez zwrotu zwoju za jakiś 1mf

  6. #6
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    W sumie jeśli tak bardzo niektórym przeszkadzają niepotrzebne zdolności to byłbym za dodaniem opcji usunięcia zdolności jednak bez zwrotu zwoju za jakiś 1mf
    Nie chciałbym nikogo obrazić, ale podejrzewam że gdyby taka opcja weszła, skorzystałyby z niej jakieś niezbyt rozważne osoby, które później zmieniając profesję będą narzekały, że skorzystali z takiej opcji. A więc, na nie

  7. #7
    Użytkownik Avatar forge of
    Dołączył
    28-06-2014
    Postów
    50
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    W sumie jeśli tak bardzo niektórym przeszkadzają niepotrzebne zdolności to byłbym za dodaniem opcji usunięcia zdolności jednak bez zwrotu zwoju za jakiś 1mf
    Rozważyłbym również opcje usunięcia permanentnego za złoto a w przypadku chęci odzyskania zwoju powstałaby stosowna usługa za mf.

    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Nie chciałbym nikogo obrazić, ale podejrzewam że gdyby taka opcja weszła, skorzystałyby z niej jakieś niezbyt rozważne osoby, które później zmieniając profesję będą narzekały, że skorzystali z takiej opcji. A więc, na nie
    Mogę się mylić ale na 99% gdyby coś takiego powstało to w przypadku korzystania z takowej usługi na 99% wyświetlało by się odpowiednie ostrzeżenie oraz wydaje mi się że gracze są bardziej uważni w przypadku zakupu jakiejkolwiek usługi ,,premium''.
    Ostatnio edytowane przez forge of ; 06-06-2019 o 22:35

  8. #8
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    To już lepsza byłaby opcja ukrycia zdolności, np. wrzucić tymczasowo do archiwum.

    Rozważyłbym również opcje usunięcia permanentnego za złoto a w przypadku chęci odzyskania zwoju powstałaby stosowna usługa za mf.
    Czyli tracisz złoto, by stracić zdolność, a jak chcesz odzyskać zdolność to tracisz MFy xDD

    Mogę się mylić ale na 99% gdyby coś takiego powstało to w przypadku korzystania z takowej usługi na 99% wyświetlało by się odpowiednie ostrzeżenie oraz wydaje mi się że gracze są bardziej uważni w przypadku zakupu jakiejkolwiek usługi ,,premium''.
    To działa podobnie jak "nie bierz narkotyków bo so złe", nic nie zmienia...

  9. #9
    Zbieras
    Konto usunięte
    Dobrą opcją były by dwie zakładki. Jedna na zdolności główne a drugie na zdolności zbędne, oczywiście wszystko samy dobieramy

  10. #10
    Użytkownik Avatar forge of
    Dołączył
    28-06-2014
    Postów
    50
    Opcja z archiwum w pewien sposób też radzi sobie z problemem, natomiast tutaj nie rozumiem co w tym dziwnego ,,Czyli tracisz złoto, by stracić zdolność, a jak chcesz odzyskać zdolność to tracisz MFy xDD'' - gracz zmieniając profesje musi się liczyć z tym że uprzednio nauczone zdolności mogą być bezużyteczne/ich wykorzystanie jest znacznie utrudnione więc przykładowo ma wybór - żyć z tą zdolnością, usunąć ją za złoto lub jeśli chce ją wykorzystać bardziej efektywnie może skorzystać z usługi premium.

    Cytat Napisał Zbieras Zobacz post
    Dobrą opcją były by dwie zakładki. Jedna na zdolności główne a drugie na zdolności zbędne, oczywiście wszystko samy dobieramy
    Tutaj również się zgadzam, propozycja godna przedyskutowania

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •