Zobacz wyniki ankiety: Jesteś za wprowadzeniem poniższej propozycji?

Głosujących
48. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    38 79.17%
  • Nie (uzasadnię postem)

    3 6.25%
  • Może być (obojętne)

    7 14.58%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Temat: Wyzwania Czasowe

  1. #1
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722

    Wyzwania Czasowe

    Wiele razy był przerabiany temat odnośnie nagród za zalogowanie się, niestety tego typu tematy zwykle były odrzucane.
    Nagrody za wykonanie krótkich i miłych zadań brzmią o wiele lepiej niż nagrody za zwykłe zalogowanie się (brak zatrzymania gracza).
    Domyślacie się pewnie że chodzi o Daily Quests (Codzienne Zadania). Aby uatrakcyjnić całą propozycję oprócz codziennych zadań byłby również tygodniowe jak i miesięczne zadania.

    Istniałyby poziomy trudności wyzwań a więc po wejściu w zakładkę Wyzwania Czasowe wyświetlałoby nam się okienko z wyborem poziomu trudności. Po zapoznaniu się z wyzwaniem i wybraniem odpowiedniego poziomu możemy zacząć działać. Po ukończeniu zadania dostajemy odpowiednią nagrodę. W momencie kiedy graczowi nie uda się wykonać zadania na tym poziomie który wybrał to nie dostaje nic (ewentualnie jakaś nagroda pocieszenia).

    Poziomy Trudności i Nagrody:
    -Poziom 1 (łatwy) -> Skrzynka #1
    -Poziom 2 (średni) -> Skrzynka #2
    -Poziom 3 (trudny) -> Skrzynka #3


    Jeśli wybraliśmy Poziom 1 (łatwy) to po ukończeniu zadania dostajemy Skrzynkę #1 (słabe nagrody).
    Jeśli wybraliśmy Poziom 2 (średni) to po ukończeniu zadania dostajemy Skrzynkę #2 (średnie nagrody).
    Jeśli wybraliśmy Poziom 3 (trudny) to po ukończeniu zadania dostajemy Skrzynkę #3 (dobre nagrody).

    Oczywiście co by w tych Skrzynkach #1/#2/#3 się znajdowało nie zależy już ode mnie.
    Ale przewidywałbym jakieś pakiety mikstur + gold bądź nawet w tych miesięcznych (Poziom 3) jakieś żetony/strój albo kilka MF.

    Jeśli chodzi o zadania to może być to praktycznie wszystko, na przykład:

    Dzienne Tygodniowe Miesięczne
    Zabij 100/200/300/400x
    Mewa/Wilczy Sługa/Pająk Jaskiniowy/Meduza/Tygrys Górski
    Zabij 10/20/30/40 Ogrów/Smoków/Jaszczurów/Wdów Zabij 10/20/30/40 Amaterasu/Necron
    Stocz 3 walki manualne Stocz 15 walk Wygraj 20 walk
    Uzbieraj 100 świetlików Wygraj 20 walk drużynowych Wygraj 5 razy pod rząd walkę drużynową
    Wymień drużynowo 10x Wywerna Pasiasta Pokonaj drużynowo 20x Skrzydlaty Demon Pokonaj drużynowo 40x Garuda

    Wypisałem losowe rzeczy które pierwsze mi przyszły na myśl - ilości i rodzaje do ustalenia nie przeze mnie.
    To są rzeczy które na pewno da się zrobić, a minibossów i potworów jest tyle w grze że jest mnóstwo możliwości.
    Jeśli się da to mogą być też innego typu zadania, przykładowo przynieś to, zrób to albo tamto.

    Mogłoby by to wyglądać mniej więcej tak: (tylko bardziej grafika z MFO)

    Nazwa:  Screenshot_4.png
Wyświetleń: 832
Rozmiar:  127.5 KB

    Myślę że propozycja nie jest głupia i zachęca do codziennego logowania i wymian mini-bossów, walczenia.
    Ostatnio edytowane przez Fannindel ; 16-05-2019 o 22:40

  2. #2
    Liczby z kosmosu, ale idea mi osobiście się podoba, można coś pomyśleć.

    W ogóle tak sobie przy okazji tej propozycji pomyślałem, że sama zakładka z dostępnymi minibossami w stylu stoi/nie stoi byłaby całkiem na miejscu, nie wiem jak ze skomplikowaniem wprowadzenia czegoś takiego. Wydaje mi się, że mogłoby to też zachęcić do bicia jakiś low lvlowych mini, zwłaszcza przez low lvle które czasem nie wiedzą nawet że coś takiego istnieje albo że można to zabić z kimś.
    Ostatnio edytowane przez Lisu aka wróciłem ; 16-05-2019 o 22:57

  3. #3
    Pirrat
    Konto usunięte
    Ja widzę następujące problemu:
    - każdy przedział (analogicznie do mini eventowych) powinien mieć swoje zadania
    - zadania powinny być przemyślane, żeby istniała realna możliwość ich wykonania w danym terminie
    - kto to będzie wymyślał, szczególnie zadania dzienne które powinny mieć jakieś urozmaicenie

  4. #4
    Użytkownik Avatar Fresher
    Dołączył
    22-11-2014
    Postów
    183
    W mojej głowie to wygląda tak, że np. musisz zabić w 1 miesiąc 62 żółwie i za to dostajesz jakieś dobre nagrody - wydaję mi się, że to urozmaiciło by grę i w końcu w lokacjach poza-miastowych można by było spotkać parę osób. Tylko nie wydaję mi się aby to było proste do zrobienia.

  5. #5
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    musisz zabić w 1 miesiąc 62 żółwie
    to może być ciężkie zadanie

  6. #6
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    zadania powinny być przemyślane, żeby istniała realna możliwość ich wykonania w danym terminie
    To oczywiste, każdy poziom (nawet trudny) powinien być do zrealizowania przez przeciętną osobę.
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    kto to będzie wymyślał, szczególnie zadania dzienne które powinny mieć jakieś urozmaicenie
    Myślę że znajdzie się paru chętnych, a nawet założę się że gdyby powstał temat z propozycjami to graczom by pomysłów nie zabrakło.
    No tylko Tomi musiałby dać komuś odpowiednią funkcję aby wyznaczona osoba mogła to dodawać.
    Najlepiej chyba ustawiać na zapas jeśli istnieje taka możliwość.

    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    każdy przedział (analogicznie do mini eventowych) powinien mieć swoje zadania
    Jak już by się znalazła osoba która to wymyśla/dodaje to myślę że podzielenie tego na jakieś przedziały nie powinno stanowić problemu.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Fresher
    Dołączył
    22-11-2014
    Postów
    183
    Cytat Napisał Dark Zobacz post
    to może być ciężkie zadanie
    (jakby co to nie muszą muszą być wszystkie twoje)

  8. #8
    Wszystko fajnie, ale takie zadania to nic innego jak codzienny grind. Nie ma w nic ciekawego, żadnego "wyzwania" tylko dodatkowe nagrody za proste czynności.

  9. #9
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    Wszystko fajnie, ale takie zadania to nic innego jak codzienny grind. Nie ma w nic ciekawego, żadnego "wyzwania" tylko dodatkowe nagrody za proste czynności.


    Żadne wyzwanie? Przecież aby ubić przykładowo 35 ogrów w tydzień trzeba go wymieniać codziennie w 4 osoby i dodatkowo pomagać 1 osobie dziennie. Na pewno wzrosłaby liczba eq, gemów i zdolek na targu i chętnych do pomocy na low mini lub do wymian.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    tylko dodatkowe nagrody za proste czynności.
    Za proste czynności które aktualnie robi dosłownie garstka osób, przy okazji osoby z wyższymi poziomami chcące zrealizować wyzwanie pomagały by mniejszym poziomom (które również przy okazji by wykonywały owe zadanie)

  11. #11
    Believer
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    Wiele razy był przerabiany temat odnośnie nagród za zalogowanie się, niestety tego typu tematy zwykle były odrzucane.
    Nagrody za wykonanie krótkich i miłych zadań brzmią o wiele lepiej niż nagrody za zwykłe zalogowanie się (brak zatrzymania gracza).
    Domyślacie się pewnie że chodzi o Daily Quests (Codzienne Zadania). Aby uatrakcyjnić całą propozycję oprócz codziennych zadań byłby również tygodniowe jak i miesięczne zadania.

    Istniałyby poziomy trudności wyzwań a więc po wejściu w zakładkę Wyzwania Czasowe wyświetlałoby nam się okienko z wyborem poziomu trudności. Po zapoznaniu się z wyzwaniem i wybraniem odpowiedniego poziomu możemy zacząć działać. Po ukończeniu zadania dostajemy odpowiednią nagrodę. W momencie kiedy graczowi nie uda się wykonać zadania na tym poziomie który wybrał to nie dostaje nic (ewentualnie jakaś nagroda pocieszenia).

    Poziomy Trudności i Nagrody:
    -Poziom 1 (łatwy) -> Skrzynka #1
    -Poziom 2 (średni) -> Skrzynka #2
    -Poziom 3 (trudny) -> Skrzynka #3


    Jeśli wybraliśmy Poziom 1 (łatwy) to po ukończeniu zadania dostajemy Skrzynkę #1 (słabe nagrody).
    Jeśli wybraliśmy Poziom 2 (średni) to po ukończeniu zadania dostajemy Skrzynkę #2 (średnie nagrody).
    Jeśli wybraliśmy Poziom 3 (trudny) to po ukończeniu zadania dostajemy Skrzynkę #3 (dobre nagrody).

    Oczywiście co by w tych Skrzynkach #1/#2/#3 się znajdowało nie zależy już ode mnie.
    Ale przewidywałbym jakieś pakiety mikstur + gold bądź nawet w tych miesięcznych (Poziom 3) jakieś żetony/strój albo kilka MF.

    Jeśli chodzi o zadania to może być to praktycznie wszystko, na przykład:

    Dzienne Tygodniowe Miesięczne
    Zabij 100/200/300/400x
    Mewa/Wilczy Sługa/Pająk Jaskiniowy/Meduza/Tygrys Górski
    Zabij 10/20/30/40 Ogrów/Smoków/Jaszczurów/Wdów Zabij 10/20/30/40 Amaterasu/Necron
    Stocz 3 walki manualne Stocz 15 walk Wygraj 20 walk
    Uzbieraj 100 świetlików Wygraj 20 walk drużynowych Wygraj 5 razy pod rząd walkę drużynową
    Wymień drużynowo 10x Wywerna Pasiasta Pokonaj drużynowo 20x Skrzydlaty Demon Pokonaj drużynowo 40x Garuda

    Wypisałem losowe rzeczy które pierwsze mi przyszły na myśl - ilości i rodzaje do ustalenia nie przeze mnie.
    To są rzeczy które na pewno da się zrobić, a minibossów i potworów jest tyle w grze że jest mnóstwo możliwości.
    Jeśli się da to mogą być też innego typu zadania, przykładowo przynieś to, zrób to albo tamto.

    Mogłoby by to wyglądać mniej więcej tak: (tylko bardziej grafika z MFO)

    Nazwa:  Screenshot_4.png
Wyświetleń: 832
Rozmiar:  127.5 KB

    Myślę że propozycja nie jest głupia i zachęca do codziennego logowania i wymian mini-bossów, walczenia.
    super propozycja, zmniejszylbym wymagania trochę i będzie gites

  12. #12
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post


    Żadne wyzwanie? Przecież aby ubić przykładowo 35 ogrów w tydzień trzeba go wymieniać codziennie w 4 osoby i dodatkowo pomagać 1 osobie dziennie. Na pewno wzrosłaby liczba eq, gemów i zdolek na targu i chętnych do pomocy na low mini lub do wymian.
    To nie jest wyzwanie.
    Wyzwanie, jak sama nazwa wskazuje, ma być wyzwaniem. To co napisałeś to czysty grind - a raczej w tym przypadku ogranicza się do spamienia graczom. Nie widzę w tym nic z wyzwania.
    Co też nie mówię, że jest to złe - fakt że by było więcej osób do pomocy innym graczom na wcześniejszych mini bossach jest dużym plusem propozycji. Tylko że to samo by wynikało ze zmian w "Pomocnikach".

    Za proste czynności które aktualnie robi dosłownie garstka osób, przy okazji osoby z wyższymi poziomami chcące zrealizować wyzwanie pomagały by mniejszym poziomom (które również przy okazji by wykonywały owe zadanie)
    Nadal nie widzę w tym nic z "wyzwań", to co proponujesz było proponowane setki razy jako "tablica zadań dziennych" czy tym podobne.

  13. #13
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    To nie jest wyzwanie.
    Wyzwanie, jak sama nazwa wskazuje, ma być wyzwaniem. To co napisałeś to czysty grind - a raczej w tym przypadku ogranicza się do spamienia graczom. Nie widzę w tym nic z wyzwania.
    Co też nie mówię, że jest to złe - fakt że by było więcej osób do pomocy innym graczom na wcześniejszych mini bossach jest dużym plusem propozycji. Tylko że to samo by wynikało ze zmian w "Pomocnikach".


    Nadal nie widzę w tym nic z "wyzwań", to co proponujesz było proponowane setki razy jako "tablica zadań dziennych" czy tym podobne.
    Tą logiką wyzwanie globalne też nie jest wyzwaniem.
    To tylko grind wielu osób jednocześnie.

  14. #14
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Tą logiką wyzwanie globalne też nie jest wyzwaniem.
    To tylko grind wielu osób jednocześnie.
    Wyzwania globalne nie są dzienne a raz na event.

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    87
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    To nie jest wyzwanie.
    Wyzwanie, jak sama nazwa wskazuje, ma być wyzwaniem. To co napisałeś to czysty grind - a raczej w tym przypadku ogranicza się do spamienia graczom. Nie widzę w tym nic z wyzwania.
    Co też nie mówię, że jest to złe - fakt że by było więcej osób do pomocy innym graczom na wcześniejszych mini bossach jest dużym plusem propozycji. Tylko że to samo by wynikało ze zmian w "Pomocnikach".


    Nadal nie widzę w tym nic z "wyzwań", to co proponujesz było proponowane setki razy jako "tablica zadań dziennych" czy tym podobne.
    Skoro tak bardzo przeszkadza Ci termin ,,system wyzwań" to niech nazywa się ,,systemem grindu". W innych grach podobna mechanika nazywa się ,,systemem wyzwań" i nikt nie ma z tym problemu. Widzę tutaj pewnego rodzaju pokaz ,,kompleksu twórcy". Każda zmiana ożywiająca kooperację graczy moim zdaniem jest na plus. Soad ponad rok grindował AP na materacu (stara wersja bonusu kiedy bonus AP wliczał się do walk z minibossami) i było spoko. Wsadźcie czasem swoje ego w kieszeń i zróbcie coś w stronę pobudzenia rozgrywki. Pozdrawiam miłego dnia.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •