Zobacz wyniki ankiety: Czy chcesz zniesienia?

Głosujących
36. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    26 72.22%
  • Nie

    10 27.78%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 31

Temat: Zniesienie ograniczenia w zdolnościach

  1. #16
    Użytkownik Avatar Lokithor
    Dołączył
    09-08-2013
    Postów
    210
    jestem za, było sie nie opierniczać z Update i by nie było problemu ze ktoś wbił 70 i ma przewage jak najbardziej Kubazowi sie należy i nie powinno byc tej blokady zdolnosci bez sensu

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    Jeżeli większość powie, że Holokaust był dobry to też mają rację?
    Od kiedy gracze decydują, że coś wejdzie do gry?
    Jak myślisz, ile faktycznie DOBRYCH propozycji z poparciem graczy nie zostało wprowadzonych?
    Została mu zaproponowana nagroda, nie chciał jej, no to nie ma tu nic do gadania.
    Rację niekoniecznie ale tak działa demokracja oraz - o dziwo - rynek gier przeglądarkowych mmo.
    Jak się ignoruje większość graczy to się ich traci, chyba nie o to nam wszystkim chodzi? Bo ja mimo wielkiego sceptycyzmu co do tempa i rozwoju tej serii gier jestem z nią prawie 15 lat i chciałbym żeby dalej funkcjonowała.

  3. #18
    Vamino
    Konto usunięte
    Kubaz, gratulacje niestety widać, że jest to walka z wiatrakami, ale mam nadzieję, że uda się wyegzekwować PRZYZWOITĄ nagrodę. Bo aż serce się kraje jak widzę brak poszanowania czyjegoś wysiłku. Skoro gra pozwala na wbicie 70 poziomu, powinna się odblokować kolejna gwiazdka i możliwość przyjemniejszego expienia. Po updacie przewaga będzie różnicą zaledwie paru dni (a całkiem poważnie to parunastu mfków). Obecna sytuacja to jest jakiś bullshit, który powstał przez masę niedopowiedzeń. Szkoda, że są one "wyjaśniane" dopiero teraz (oczywiście znowu to jedynie szkodzi).

  4. #19
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Administracja wyszła z założenia, że jak jest maks poziom 65 to gracze się niejako domyślą, że nie ma sensu dalej expić postaci bo gwiazdka zdolności leczącej to o Boże jaka przewaga, normalnie koniec świata. A zdolność aż razi w oczy: Wymagany poziom 70.
    No cóż, lepiej dowiedzieć się późno niż wcale.
    Pozostaje żywić nadzieję, że za wbijanie takiego poziomu ponad limit teraz jak i w późniejszych miastach będą wartościowe nagrody

  5. #20
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    Administracja wyszła z założenia, że jak jest maks poziom 65 to gracze się niejako domyślą, że nie ma sensu dalej expić postaci bo gwiazdka zdolności leczącej to o Boże jaka przewaga, normalnie koniec świata. A zdolność aż razi w oczy: Wymagany poziom 70.
    No cóż, lepiej dowiedzieć się późno niż wcale.
    Pozostaje żywić nadzieję, że za wbijanie takiego poziomu ponad limit teraz jak i w późniejszych miastach będą wartościowe nagrody
    Ale takie jest założenie LIMITU POZIOMU. Gdyby tak nie było to i samego limitu by nie było.
    Pewnie nikt by mu nie miał za złe żeby mógł sobie używać lepszych zaklęć/zdolności na potworach, tylko to nie blokuje możliwości użycia ich w PvP czy TvT, a rozdzielenie zdolności na używalne na potwory i na używalne na gracza wymaga stworzenia takiej samej zdolności dwukrotnie z różnym efektem. Jak uważasz, jak bardzo "praktyczne" jest to rozwiązanie?
    Może zaufajmy mu na słowo i dajmy 2k annihilatorów, wystarczy że powie że ich nigdy nie użyje.
    Oczywiście że problem istnieje GŁÓWNIE na płaszczyźnie walk z innymi graczami i takie zostało zastosowane rozwiązanie. Jeszcze raz, po raz czarna śmierć setny powtórzę - nikt mu tego nie gwarantował, i tak dostał okazję na otrzymanie rekompensaty.
    Mówię sobie po raz kolejny, że wyczerpałem temat i że nie ma sensu tego jeszcze bardziej tłumaczyć a jednak to robię, bo może do większości to trafi.
    No i nikt nie wiedział jak to działa, teraz będą wiedzieć wszyscy. Uczymy się na własnych "błędach", niektórych rzeczy trzeba samemu doświadczyć. Była nieścisłość? Była. Została wytłumaczona? Została. Jedyne na co możecie jedynie czekać to na wypowiedź Tomiego.

  6. #21
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    Pozostaje żywić nadzieję, że za wbijanie takiego poziomu ponad limit teraz jak i w późniejszych miastach będą wartościowe nagrody
    podobno w późniejszych miastach nie będzie możliwości wbicia poziomu ponad limit

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    Ale takie jest założenie LIMITU POZIOMU. Gdyby tak nie było to i samego limitu by nie było.
    Pewnie nikt by mu nie miał za złe żeby mógł sobie używać lepszych zaklęć/zdolności na potworach, tylko to nie blokuje możliwości użycia ich w PvP czy TvT, a rozdzielenie zdolności na używalne na potwory i na używalne na gracza wymaga stworzenia takiej samej zdolności dwukrotnie z różnym efektem. Jak uważasz, jak bardzo "praktyczne" jest to rozwiązanie?
    Limit który da się przekroczyć to żaden limit.
    Była propozycja by limit był permanentny ale podobnie jak dziś wielu graczy się z tym nie zgadzała, skutkiem tego powstał ten kompromis - rankingowe pvp dla graczy blokowanych na 65 lvl i przekraczanie limitu dla reszty. Szkoda tylko że nie zostało doprecyzowane jak to będzie wyglądać na 70 lvl ale cóż...wtedy nikt chyba nie zakładał że do tego dojdzie.
    I czy naprawdę trzeba tworzyć taką zdolność? Nie prościej - za aprobatą samego zainteresowanego - wlepić blokadę pvp dla graczy od poziomu 70? To chyba nie jest aż tak trudne. Choć wciąż uważam że użycie tego w bójkach nie byłoby niczym złym, zysk praktycznie żaden, walka for fun...i niczym nie odstaje od obecnej sytuacji gdy gracze pvp atakują praktycznie bezbronnych randomów nie przygotowanych do walk pvp.

    Cytat Napisał Luxferre Zobacz post
    podobno w późniejszych miastach nie będzie możliwości wbicia poziomu ponad limit
    Z tego co pamiętam to w trakcie dyskusji o tym Tomi napisał że przemyśli sprawę ze względu na odzew graczy którzy nie chcą pvp tylko sobie dalej expić ponad "limit".
    Więc może dalej będzie lvl 80+ tylko z blokadą na IŚ, KG...czyli to co obecnie proponuje dla Kubaza.

  8. #23
    Vamino
    Konto usunięte
    [...]rozdzielenie zdolności na używalne na potwory i na używalne na gracza wymaga stworzenia takiej samej zdolności dwukrotnie z różnym efektem.
    A przeczekanie?

    podobno w późniejszych miastach nie będzie możliwości wbicia poziomu ponad limit
    Z tego co czytam to będzie możliwość wbicia lvli ponad "blokadę", tylko limit poziomu będzie restrykcyjniejszy, będzie obowiązywał więcej aspektów gry jak właśnie KG czy IŚ.

    No i nikt nie wiedział jak to działa, teraz będą wiedzieć wszyscy. Uczymy się na własnych "błędach", niektórych rzeczy trzeba samemu doświadczyć. Była nieścisłość? Była. Została wytłumaczona? Została. Jedyne na co możecie jedynie czekać to na wypowiedź Tomiego.
    Nie jest obowiązkiem czytać forum, więc do momentu napisania tego w aktualnościach nie wszyscy (chociaż pewnie też nie wszyscy czytają aktualności, natomiast jest to wbudowane już w panelu, oraz dodatkowo stąd czerpany był argument na "maksymalny poziom", więc uważam to za najważniejsze miejsce na takie informacje). Jeżeli "błędem" jest rozwijanie postaci, to pozostaje mi pozostawić to bez komentarza.

    nikt mu tego nie gwarantował
    Gra ("Ale gra nie może mówić, przecież to nie jest istota żywa bla bla bla") mu to "gwarantowała" poprzez błędy logiczne i niedoprecyzowania.

  9. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    03-11-2017
    Postów
    4
    Ale pomnik mu się należy dobry to jest pomysł i to nic nie kosztuję i nikomu nie przeszkadza

  10. #25
    Tak więc, Kubaz, sory stary ale cię poświęcają dla dobra ogółu, bo wyobraź sobie co by było, gdyby poszło na twoją korzyść: rozwalałbyś każdego gracza i społeczność by się skarżyła że ty zbyt mocny. Więc dobrze jest teraz jak jest, w najgorszym przypadku opuścisz serwer i tyle cię obchodzą.

  11. #26
    Ale jakie znaczenie będzie mieć mój lv i zdolki na max lvlu dla mnie jeśli nikomu nie będę zawadzał na IŚ/KG? Bo rozumiem tylko o to do mnie macie pretensje. Po prostu zablokujcie możliwość uczestnictwa w tych eventach na lvlach +65 i tyle. Wilk syty i owca cała. A o artefakcie już wspomniałem, spojrzałbym prawdopodobnie na niego raz czy dwa i schował gdzieś na dnie, głeboko w pamięci.

  12. #27
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Po coś się expi by mieć przewagę. Wina leży po stronie administracji bo za długo robią miasta, co do bójek i tak jest przewaga u agresora 10% więc jakby atakował to zawsze jest opcja wezwij pomoc. A po bójce prot na godzinę. Chyba starczy by wybić enę dodatkowo za jednego MF można sobie przedłużyć ochronę.

  13. #28
    Z tego co pamiętam to w trakcie dyskusji o tym Tomi napisał że przemyśli sprawę ze względu na odzew graczy którzy nie chcą pvp tylko sobie dalej expić ponad "limit".
    Więc może dalej będzie lvl 80+ tylko z blokadą na IŚ, KG...czyli to co obecnie proponuje dla Kubaza.
    No tak ma wstępnie być, bo to jest na tę chwilę złoty środek. Z pewnych względów jednak tego teraz nie ma i planowo było to przełożone na Nordie.

    Na pierwszą część postu masz tak naprawdę odpowiedź w siostrzanym temacie, od osoby która ma większe pojęcie niż ja(z oczywistych względów )

    A przeczekanie?
    Zamiast zarzucić "lol, 0/10 czytanie ze zrozumieniem" postaram się wytłumaczyć o co chodzi:
    Przeczekanie działa tak, że ma inne działanie na gracza a inne na bossa. Do tego o czym mówiłem wcześniej a do czego się odnosisz chodzi mi o to, że wymagało by to stworzenie 2 podobnych zdolności:
    -zdolność A, która działa TYLKO na potwory/bossy etc. i którą mógłby używać z gwiazdką przeznaczoną na 70lvl
    -zdolność B, która działa TYLKO na innych graczy, czyli to co teraz jest w przypadku tej "blokady", że pomimo posiadania tego 70lvl może używać tylko gwiazdki na 65lvl
    I tak dla każdej zdolności, którą normalnie miałby na wyższej gwiazdce. Niepraktyczne, czyż nie?

    Z tego co czytam to będzie możliwość wbicia lvli ponad "blokadę", tylko limit poziomu będzie restrykcyjniejszy, będzie obowiązywał więcej aspektów gry jak właśnie KG czy IŚ.
    Dokładnie tak

    Nie jest obowiązkiem czytać forum, więc do momentu napisania tego w aktualnościach nie wszyscy (chociaż pewnie też nie wszyscy czytają aktualności, natomiast jest to wbudowane już w panelu, oraz dodatkowo stąd czerpany był argument na "maksymalny poziom", więc uważam to za najważniejsze miejsce na takie informacje). Jeżeli "błędem" jest rozwijanie postaci, to pozostaje mi pozostawić to bez komentarza.
    Wyjaśnione tutaj: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post302515
    W dodatku powtarzałem to w niemal każdym swoim poście, ale jak się nikomu nie chciało przeczytać no to już nie moja wina.

    Gra ("Ale gra nie może mówić, przecież to nie jest istota żywa bla bla bla") mu to "gwarantowała" poprzez błędy logiczne i niedoprecyzowania.
    Jak wyżej. To nie gwarancja, bo jest to jednak wyjątkowy przypadek, nie było czegoś takiego więc nie było żadnej "gwarancji". O tym właśnie piszę.

    Tak więc, Kubaz, sory stary ale cię poświęcają dla dobra ogółu, bo wyobraź sobie co by było, gdyby poszło na twoją korzyść: rozwalałbyś każdego gracza i społeczność by się skarżyła że ty zbyt mocny. Więc dobrze jest teraz jak jest, w najgorszym przypadku opuścisz serwer i tyle cię obchodzą.
    Przecież ma bardzo dogodną sytuacje, ma szansę otrzymać coś co będzie tylko jego, a przecież po wejściu aktualizacji niczym się nie będzie wyróżniać. Nawet idę o zakład, że ludzie by o nim zapomnieli bo poziom jest chwilowy(no dobra, minęła dłuższa chwila od wprowadzenia Devos) a artefakt czy inne cuś będzie stałe : )

    Po coś się expi by mieć przewagę. Wina leży po stronie administracji bo za długo robią miasta,
    Tego nie bronie bo to oczywiste

    co do bójek i tak jest przewaga u agresora 10% więc jakby atakował to zawsze jest opcja wezwij pomoc.
    Doszły mnie słuchy że postać z 65+ poziomem może zaatakować o ranking 65lvl, nie wiem czy tak jest, ale jeśli to prawda to wtedy jednak nie możesz wezwać pomoc.

    Ale jakie znaczenie będzie mieć mój lv i zdolki na max lvlu dla mnie jeśli nikomu nie będę zawadzał na IŚ/KG? Bo rozumiem tylko o to do mnie macie pretensje. Po prostu zablokujcie możliwość uczestnictwa w tych eventach na lvlach +65 i tyle. Wilk syty i owca cała. A o artefakcie już wspomniałem, spojrzałbym prawdopodobnie na niego raz czy dwa i schował gdzieś na dnie, głeboko w pamięci.
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post302515

  14. #29
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Za czasów eliar postać z 50lvl+ mogła złapać postać z 50 poziomem. Po wprowadzeniu nowego systemu rankingowego i stania na lvl już tak się nie da.
    Jakież było moje zaskoczenie gdy główną postacią (66lvl) jak złapałem 65 to było tylko o stratę z możliwością wzywania pomocy.
    Zauważ, że jak atakujesz na arenie to masz przedziały 65/66/67/68 itp. Dawniej było 65+ i tyle.

  15. #30
    Vamino
    Konto usunięte
    Zamiast zarzucić "lol, 0/10 czytanie ze zrozumieniem" postaram się wytłumaczyć o co chodzi:
    Przeczekanie działa tak, że ma inne działanie na gracza a inne na bossa. Do tego o czym mówiłem wcześniej a do czego się odnosisz chodzi mi o to, że wymagało by to stworzenie 2 podobnych zdolności:
    -zdolność A, która działa TYLKO na potwory/bossy etc. i którą mógłby używać z gwiazdką przeznaczoną na 70lvl
    -zdolność B, która działa TYLKO na innych graczy, czyli to co teraz jest w przypadku tej "blokady", że pomimo posiadania tego 70lvl może używać tylko gwiazdki na 65lvl
    I tak dla każdej zdolności, którą normalnie miałby na wyższej gwiazdce. Niepraktyczne, czyż nie?
    Jakie inne działanie? Nadaje nietykalność, paraliż i regenerację. Nie można obecnie używać przeczekania na przeciwnym graczu i jest to w dalszym ciągu tylko jedna zdolność.

    Jeżeli chodzi o zdolności, które wbijają kolejną gwiazdkę (wróć, które powinny) na 70 poziomie to: Mega Leczenie 3, Leczenie 3, Kula Piorunów, Wredna Chmura Wichura oraz Trzęsienie Ziemi (oraz zaklęcia 3).
    Co ciekawe, wszystkie zdolności prócz Leczeń są zarezerwowane tylko dla maga. Kula Piorunów i Wredna Chmura będą faktycznie konkretniejsze, tak samo dodatkowa gwiazdka w zaklęciu da dużego kopa. Obszarowe to zaledwie 5% więcej szans na nałożenie klątwy/paraliżu. Ale w sumie to Kubaza nie dotyczy, jest wojownikiem. Mógłby sobie zmienić, natomiast jest to tylko gdybanie. Myślę, że nie ma w tym aż tak wielu zmian do zaimplementowania.

    Wyjaśnione tutaj: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post302515
    W dodatku powtarzałem to w niemal każdym swoim poście, ale jak się nikomu nie chciało przeczytać no to już nie moja wina.
    Dziękuję za link. Zgadza się, było to powielane, gdyż czytałem każdy post, natomiast forma zapisu wyjaśnień dawała trochę do życzenia i dalej zostawiało to parę wątpliwości i zagwozdek. Stanowisko admina też jednak nie ukrywajmy ma inne znaczenie.
    Prawdą jest, że trudno było przewidzieć sytuację, ale stało się, natomiast gdybanie, że "jednak można było się domyśleć" to już subiektywne odczucie, bo każdy ma inną styczność z grą. Nie chcę obwiniać nikogo, bo sytuacja jest tak naprawdę patowa - czego się nie zrobi, poszkoduje to innych w różnych aspektach gry. Ja subiektywnie nie widzę przeszkód, by Kubaz zyskał przewagę. Po Nordii w parę dni (meh, godzin) się to wyrówna.
    A jeżeli mowa o gwarancji - dokładnie, kolejne niezrozumienie. Teraz wiadomo jak wygląda ta kwestia. Z punktu siedzenia gracza bez wiedzy forumowej można by się zasugerować, że lvl 70 wbije te zdolności na wyższy poziom. Przeglądając forum - już wiadomo, że tak nie jest.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •