Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: wklejanie z worda/zachowanie formatowania tekstu na forum

  1. #1
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    957

    wklejanie z worda/zachowanie formatowania tekstu na forum

    no cześć
    chciałem wrzucić na forum coś, co przygotowałem w wordzie, ale nie za bardzo mam pomysł jak
    kopiując i wklejając treść pliku nie zachowało się formatowanie, które było tam bardzo ważne

    jest niby taki przycisk, ale jak tego użyć?

    no więc spróbowałem wrzucić sam plik worda - no niestety, był za duży, a nie mam zamiaru go dzielić na kawałki
    wrzucanie go na jakiś obcy hosting jest chyba bez sensu bo za jakiś czas wygaśnie
    to w jaki sposób mam to wrzucić?

  2. #2
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    wciskasz ten przycisk i wklejasz tekst tu

  3. #3
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    957
    to tak nie do końca działa, trzy razy próbowałem i formatowanie wcale nie zadziałało, a za czwartym przycisk w ogóle stał się szary
    chodzi mi o to, żeby zachował się rozmiar czcionki i kolory głównie, a jedyne co się zapisuje to pogrubienia i linki

  4. #4
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    Nic dziwnego, na tym forum mało co działa tak, jak powinno. Chyba pozostaje ci import na docs.google.com i udostępnienie na forum.

  5. #5
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Generalnie konwersja z worda do czystego HTML, a potem jeszcze do kodu forumowego i żeby nie utracić nic z formatowania to właściwie niemożliwe.
    Są dedykowane narzędzia do tego, ale i tak przy skomplikowanym formatowaniu zawsze coś zostanie zgubione po drodze.

    Chyba najbliższe co można zrobić to zaimportować do google docs i stamtąd crtl+v po prostu do edytora forumowego w trybie wysiwyg.


    //tekst skopiowany z googledocs i wklejony tu: https://wordtohtml.net/ w lewe okno, a nastęnie skopiowany stamtąd i wklejony na forum wygląda całkiem nieźle - są kolory i pogrubienia. Rozmiary fontów niestety niekoniecznie.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    957
    OK, już to wstawiłem, dzięki wielkie, niestety chyba zepsułem forum, bo próbując edytować mój pierwszy post pokazuje on się jako pusty

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •