Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Zręcznościówki/Minigry

  1. #1
    Użytkownik Avatar jarons
    Dołączył
    27-01-2016
    Postów
    54

    Pomysł Zręcznościówki/Minigry

    Proponuję by dodać do gry małe zręcznościówki, coś w stylu minigier z nagrodami. Wiem, że takowe istnieją, ale chodzi mi o coś innego.
    Przykład zręcznościówki: W Langeburgu w gospodzie przy pianinie siedzi jakiś NPC ( Na razie tam nie ma NPC'a) i jak zagadamy do niego to zaproponuje nam co może zagrać (Podobna opcja w Eliar, ale to ta nieważna opcja) albo czy chcemy nauczyć się grać, czy coś w tym stylu.
    Jeśli będziemy chcieli to wyjaśnia nam zasady minigry, i się zaczyna. Będzie to coś w stylu Guitar Hero, lecz zamiast gitary czy czegoś będą strzałki.
    Będziemy mieli muzykę do wybrania (np. Langeburg tzw. theme).
    Wiem, że nie zostanie to za szybko dodane ale można poczekać (Niczym na Devos). Trzymając się Devos to inna taka minigra może być np. na scenie na słonecznym brzegu ( tańczenie). Może być to też odskocznią od mozolnego expienia

  2. #2
    Believer
    Konto usunięte
    Cytat Napisał jarons Zobacz post
    Proponuję by dodać do gry małe zręcznościówki, coś w stylu minigier z nagrodami. Wiem, że takowe istnieją, ale chodzi mi o coś innego.
    Przykład zręcznościówki: W Langeburgu w gospodzie przy pianinie siedzi jakiś NPC ( Na razie tam nie ma NPC'a) i jak zagadamy do niego to zaproponuje nam co może zagrać (Podobna opcja w Eliar, ale to ta nieważna opcja) albo czy chcemy nauczyć się grać, czy coś w tym stylu.
    Jeśli będziemy chcieli to wyjaśnia nam zasady minigry, i się zaczyna. Będzie to coś w stylu Guitar Hero, lecz zamiast gitary czy czegoś będą strzałki.
    Będziemy mieli muzykę do wybrania (np. Langeburg tzw. theme).
    Wiem, że nie zostanie to za szybko dodane ale można poczekać (Niczym na Devos). Trzymając się Devos to inna taka minigra może być np. na scenie na słonecznym brzegu ( tańczenie). Może być to też odskocznią od mozolnego expienia
    dobra inicjatywa z tym, na tak jak najbardziej

  3. #3
    Na nie jak najbardziej, gry przeglądarkowe nie są dobrym miejscem dla wszelkiego rodzaju zręcznościówek, gry typu mfo tym bardziej. Minigry logiczne i zagadki znacznie lepiej wpasowują się w klimat, jednocześnie unikając wszelkiego rodzaju problemów technicznych.

  4. #4
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    po 1 jest już temat od tego: Propozycje zręcznościówek i zagadek logicznych
    po 2: silnik gry był tworzony z myślą o minigrach logicznych typu przesuwanie kamieni i inne takie. gry zręcznościowe typu pakowanie zabawek, skakanie po żółwiach/kamieniach się nie sprawdzają i często nie działają tak jak byśmy chcieli.
    Nawet gdyby dało się coś takie zrobić jak ta gra ze strzałkami, to byłoby to mocno obciążające dla przeglądarki i samego silnika.
    Ostatnio edytowane przez proof ; 08-03-2019 o 20:15

  5. #5
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał proof Zobacz post
    po 1 jest już temat od tego: Propozycje zręcznościówek i zagadek logicznych
    po 2: silnik gry był tworzony z myślą o minigrach logicznych typu przesuwanie kamieni i inne takie. gry zręcznościowe typu pakowanie zabawek, ślizganie się na lodzie, skakanie po żółwiach/kamieniach się nie sprawdzają i często nie działają tak jak byśmy chcieli.
    Nawet gdyby dało się coś takie zrobić jak ta gra ze strzałkami, to byłoby to mocno obciążające dla przeglądarki i samego silnika.
    Zgadzam się, jako gra z nagrodami byłoby to raczej "nie fair" (zależność od działania internetu itp), a jako zagadka zręcznościowa (coś w stylu próby zręczności) zbyt upierdliwe. Jak już, bardziej bym to widział, jako darmową rozrywkę bez nagród, ale to z kolei ze względu na małe zainteresowanie byłoby niepotrzebną katorgą z testowaniem, by działało dobrze.

  6. #6
    musaraj
    Konto usunięte
    Jeżeli dana minigra jest a) implementowalna, b)ciekawa - to wejdzie.

    Minigier z każdym rokiem w tej grze przybywa, trend jest niezmienny, więc zdziwiłbym się, gdyby nie pojawiały się nowe.

    Polecam - TEN temat, lepiej zgłosić zły pomysł, niż nie zgłosić dobrego.

    Zgadzam się, jako gra z nagrodami byłoby to raczej "nie fair" (zależność od działania internetu itp)
    Oczywiście, że coś takiego byłoby z nagrodami. W jakim świecie ty żyjesz?

  7. #7
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Jeżeli dana minigra jest a) implementowalna, b)ciekawa - to wejdzie.

    Minigier z każdym rokiem w tej grze przybywa, trend jest niezmienny, więc zdziwiłbym się, gdyby nie pojawiały się nowe.

    Polecam - TEN temat, lepiej zgłosić zły pomysł, niż nie zgłosić dobrego.



    Oczywiście, że coś takiego byłoby z nagrodami. W jakim świecie ty żyjesz?
    W świecie dobrej zabawy, gdzie nie wszystko opiera się o zarobek.

  8. #8
    Użytkownik Avatar jarons
    Dołączył
    27-01-2016
    Postów
    54
    Po pierwsze, sterowanie nie musi być strzałkami. To była tylko propozycja
    Po drugie, to ma być I zabawa I zarobek
    Po trzecie, wiem, że jest do tego osobny temat ale to jest na tyle duże, że uważam, że powinno mieć to osobny temat.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •